Kandydat na Prezydenta MUP

Tu prowadzimy rzeczową dyskusję nt. v-piłki ale i dzielimy się przemyśleniami i emocjami.
Awatar użytkownika
Tomasz Dostojewski
Gwiazda Stadionu
Posty: 464
Rejestracja: 5 maja 2015, o 16:11
Federacja: Bialeński Związek Sportowy
Lokalizacja: Brodria

Kandydat na Prezydenta MUP

Postautor: Tomasz Dostojewski » 19 lis 2015, o 07:17

Szanowna Pani Prezydent, Szanowni Delegaci.
Mimo mojego dość młodego stażu w MUP postanowiłem kandydować w następnych Wyborach na Prezydenta MUP, mimo tego czy zostanę wybrany do Rady Rewizyjnej czy nie. Od dłuższego czasu przyglądam się organizacji i chciałbym wnieść do niej kilka zmian , własnie dlatego postanowiłem kandydować.

A oto co zamierzam zrobić jako Prezydent MUP :
1. Przeprowadzenie reformy Statutu MUP m.in w dziale Prezydent MUP oraz w systemie głosowania,
2. Zwiększenie liczby członków MUP poprzez promocję MUP,
3. Mianowanie dwóch Wiceprezydentów :
- wiceprezydenta ds. medialnych ( będzie się zajmował regularnym prowadzeniem gazety oraz prowadzeniem Ligi Mikroświatowej , tzn. podawanie wyników meczy, prowadzenie statystyk),
- wiceprezydenta ds. promocji i rozwoju ( będzie zajmował się promowaniem MUP w Mikroświecie ).

Mam nadzieję że spodobał się wam mój Plan działania i zagłosujecie na mnie w wyborach.
Ostatnio zmieniony 19 lis 2015, o 23:57 przez Tomasz Dostojewski, łącznie zmieniany 4 razy.
/-/Thomas von Lisendorff-Dostojewski
p. o. Prezydent Mikroswiatowej Unii Piłkarskiej.
Prezes Bialeńskiego Związku Sportowego.
Selekcjoner Reprezentacji Bialenii.
Trener Legii Lisendorff oraz FK Olimpik Sarajevo

Awatar użytkownika
Michaelus
Gwiazda Stadionu
Posty: 413
Rejestracja: 24 cze 2014, o 22:39
Federacja: Ludowy Wandejski Związek Piłki Nożnej
Lokalizacja: Mandragorat Wandystanu

Re: Nadchodzące Wybory Prezydenckie

Postautor: Michaelus » 19 lis 2015, o 23:04

Szanowny Kandydacie,

Bardzo dziękuję za zaprezentowanie swojego programu. Moja dociekliwość każe zadać mi kilka pytań:

Na czym dokładnie miałyby polegać zmiany w Statucie MUP i systemie głosowania?
Czy ma Kandydat pomysł, które mikronacje mogłyby dołączyć do MUP? Czy nie należałoby także zintensyfikować promocji MUP w krajach będących już cżłonkami MUP?
Czy ma Kandydat już potencjalnych kandydatów na Wiceprezydentów?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
towarzysz Michał Michaelus
delegat Ludowego Wandejskiego Związku Piłki Nożnej
menadżer Synów Wandy
przewodniczący zarządu Sarmackiej Ligi Piłkarskiej

Awatar użytkownika
Tomasz Dostojewski
Gwiazda Stadionu
Posty: 464
Rejestracja: 5 maja 2015, o 16:11
Federacja: Bialeński Związek Sportowy
Lokalizacja: Brodria

Re: Kandydat na Prezydenta MUP

Postautor: Tomasz Dostojewski » 20 lis 2015, o 00:07

Proponowane przezemnie zmiany to m.in. :
- przedluzenie kadencyjnosci Prezydenta MUP z 3 do 6 miesiecy,
- wprowadzenie zakazu glosowania na siebie w wyborach do Rady Rewizyjnej czy Prezydenckich,
- zwiekszenie obowiazkow Rady Rewizyjnej,
- dodanie nowych kryterii wstapienia do MUP , m.in. 2-3 miesieczne istnienie juz danej mikronacji oraz minimum 500 postow na forum.

Oczywiscie mam juz upatrzonych kilka mikronacji w ktorych warto zareklamowac MUP, a moze wlasnie te mikronacje zloza wnioski o czlonkostwo. Jezeli natomiast chodzi o promocje MUP w krajach czlonkowskich, to taka promocja powinni zajac sie Prezesi danych Federacji za posrednictwem Delegatow Glownych.

Co do wiceprezydentow, to mam juz jednego wybranego, co do drugiego to sadze ze wybiore go do momentu wyborow.
/-/Thomas von Lisendorff-Dostojewski
p. o. Prezydent Mikroswiatowej Unii Piłkarskiej.
Prezes Bialeńskiego Związku Sportowego.
Selekcjoner Reprezentacji Bialenii.
Trener Legii Lisendorff oraz FK Olimpik Sarajevo

Awatar użytkownika
Juliette
Gwiazda Stadionu
Posty: 496
Rejestracja: 8 sty 2015, o 13:28
Federacja: Baridas

Re: Kandydat na Prezydenta MUP

Postautor: Juliette » 20 lis 2015, o 09:58

Kadencja Prezydenta pośrednio i tak wynosi 6 miesięcy.
1) co dodałby Seńor do obowiązków Rady Rewizyjnej?
2) Status MUP zakłada obecność jednego wiceprezydenta.
3) Patrząc na zaproponowane kompetencje wiceprezydentów, diabelnie ciekawi mnie fakt, czym Seńor będzie się zajmował jako prezydent. Nadzorowaniem? :)
4) Możemy poznać nazwiska zaproponowanych współpracowników?
5) Które konkretnie mikronacje? Można prosić o nazwy tychże?
Juliette da Firenza

Awatar użytkownika
Tomasz Dostojewski
Gwiazda Stadionu
Posty: 464
Rejestracja: 5 maja 2015, o 16:11
Federacja: Bialeński Związek Sportowy
Lokalizacja: Brodria

Re: Kandydat na Prezydenta MUP

Postautor: Tomasz Dostojewski » 20 lis 2015, o 13:34

Odpowiem w pkt, tak jak szanowna Pani Prezydent zadawała pytania.
Wg Statutu kadencja wynosi 3 miesiące, a jeżeli Pani mówi że wynosi ona pośrednio 6, więc i tak należało by to zmienić w Statucie.
1. Tak jak niegdyś były prowadzone rozmowy iż RR powinna zajmować się dozorem przy organizowaniu V-Mundialu oraz dokładnemu prześwietleniu kandydatów na organizatora.
2. Więc mamy dwie opcje , albo zmienić Statut pod tym względem albo powołam tylko jednego wiceprezydenta. Wszystko jest kwestia dialogu.
3. Będę zajmował się tym samym co oni, ale dobrze mieć przy sobie doradców oraz osoby które w razie nie obecności Prezydenta zajmą się właśnie wyznaczonym im zadaniom. Logiczne że dla jednej osoby to nawał pracy i nie zawsze znajdzie na wszystko czas, a tak każdy wiceprezydent będzie robił swoje. ( Proszę zauważyć , jaki mamy obecnie poziom promocji i reklamowania MUP w Mikroświecie ? Czy gazeta ukazuje się regularnie ? Czy wyniki meczy są pokazywane regularnie ? Dlaczego Drużyna Miesiąca straciła na znaczeniu ? i wiele wiele innych pytań ).
Dlatego uważam że jedna osoba do kierowania MUP to za mało.
4 i 5. Te odpowiedzi poznacie państwo dopiero po wyborach, nie prędzej.
/-/Thomas von Lisendorff-Dostojewski
p. o. Prezydent Mikroswiatowej Unii Piłkarskiej.
Prezes Bialeńskiego Związku Sportowego.
Selekcjoner Reprezentacji Bialenii.
Trener Legii Lisendorff oraz FK Olimpik Sarajevo

Awatar użytkownika
Juliette
Gwiazda Stadionu
Posty: 496
Rejestracja: 8 sty 2015, o 13:28
Federacja: Baridas

Re: Kandydat na Prezydenta MUP

Postautor: Juliette » 20 lis 2015, o 16:16

Ale jak można zmieniać coś, co już jest? W sensie tego nie da się zrobić :P

1) Proszę przeczytać ostatnie rozporządzenie - to zostało już wprowadzone. Jakie zatem nowe obowiązki chce Seńor nałożyć na RR?

3) 5 artykułów w samym listopadzie to mało? Wyniki z każdej kolejki nie są regularnie publikowane celowo. Mam dostęp do odsłon i zauważalna jest tendencja do zmniejszania się liczby czytelników w miarę postępu sezonu. Teraz idę w jakość, nie ilość.
Poza tym to nie jest tak, że nikogo nie.dopuszczam do pisania. Wielokrotnie, nawet w tym miesiącu zamieściłam informację w artykule nt poszukiwania dziennikarzy. Zero odzewu.
Juliette da Firenza

Awatar użytkownika
Tomasz Dostojewski
Gwiazda Stadionu
Posty: 464
Rejestracja: 5 maja 2015, o 16:11
Federacja: Bialeński Związek Sportowy
Lokalizacja: Brodria

Re: Kandydat na Prezydenta MUP

Postautor: Tomasz Dostojewski » 20 lis 2015, o 23:30

Szanowna Pani Prezydent, ja Pani nie atakuje czy cos, wrecz przeciwnie, uwazam ze jest pani dobrym Prezydentem . Ja poprostu wyrazilem chec kandydowania i przedstawilem swoje pomysly oraz plany.
/-/Thomas von Lisendorff-Dostojewski
p. o. Prezydent Mikroswiatowej Unii Piłkarskiej.
Prezes Bialeńskiego Związku Sportowego.
Selekcjoner Reprezentacji Bialenii.
Trener Legii Lisendorff oraz FK Olimpik Sarajevo

Awatar użytkownika
Michaelus
Gwiazda Stadionu
Posty: 413
Rejestracja: 24 cze 2014, o 22:39
Federacja: Ludowy Wandejski Związek Piłki Nożnej
Lokalizacja: Mandragorat Wandystanu

Re: Kandydat na Prezydenta MUP

Postautor: Michaelus » 21 lis 2015, o 00:29

Tomasz I Bagrat pisze:Proponowane przezemnie zmiany to m.in. :
- przedluzenie kadencyjnosci Prezydenta MUP z 3 do 6 miesiecy

Tak jak już obecna Prezydentka MUP napisała kadencja Prezydenta MUP trwa maksymalne 6 miesięcy. Jeśli o to chodziło to nie ma co zmieniać. Jeśli zaś chodzi o wybóre Prezydenta od razu na 6 miesięcy to uważam, że po 3 miesiącach powinno odbywać się co najmniej głosowania nad wotum zaufania dla urzędującego Prezydenta.

- wprowadzenie zakazu glosowania na siebie w wyborach do Rady Rewizyjnej czy Prezydenckich,

Zapis może być dobry w przypadku konieczności rozstrzygania remisów. Ale generalnie dlaczego delegat miałby nie głosować na siebie. Tu nawet nie chodzi tyle o głosowanie na siebie tylko o poparcie dla swoich poglądów

- zwiekszenie obowiazkow Rady Rewizyjnej,

Rada Rewizyjna obecnie istnieje tylko na papierze. Ale to chyba dobrze, bo głównym jej zadaniem wg Statutu ma być wykonywanie władzy odwoławczej. Czyli ma to być druga instancja Po Prezydencie przy ewentualnym nakładaniu kar. W sumie to możnaby jaśniej opisać procedurę postępowania w takich sytuacjach.

- dodanie nowych kryterii wstapienia do MUP , m.in. 2-3 miesieczne istnienie juz danej mikronacji oraz minimum 500 postow na forum.

Co w wypadku gdy dana mikronacja posiada altenatywne miejsca komunikacji lub gdy jest częścią innej mikronacji?

Oczywiscie mam juz upatrzonych kilka mikronacji w ktorych warto zareklamowac MUP, a moze wlasnie te mikronacje zloza wnioski o czlonkostwo.


Rozumiem, że kandydat uzależnia podjęcie działań promocyjnych od wyboru na stanowoisko Prezydenta?
towarzysz Michał Michaelus
delegat Ludowego Wandejskiego Związku Piłki Nożnej
menadżer Synów Wandy
przewodniczący zarządu Sarmackiej Ligi Piłkarskiej

Awatar użytkownika
Tomasz Dostojewski
Gwiazda Stadionu
Posty: 464
Rejestracja: 5 maja 2015, o 16:11
Federacja: Bialeński Związek Sportowy
Lokalizacja: Brodria

Re: Kandydat na Prezydenta MUP

Postautor: Tomasz Dostojewski » 21 lis 2015, o 10:27

Co w wypadku gdy dana mikronacja posiada altenatywne miejsca komunikacji lub gdy jest częścią innej mikronacji?

W takim przypadku bierzemy pod uwagę kraj pod który podlega dana mikronacja.

Rozumiem, że kandydat uzależnia podjęcie działań promocyjnych od wyboru na stanowoisko Prezydenta?

Tak.
/-/Thomas von Lisendorff-Dostojewski
p. o. Prezydent Mikroswiatowej Unii Piłkarskiej.
Prezes Bialeńskiego Związku Sportowego.
Selekcjoner Reprezentacji Bialenii.
Trener Legii Lisendorff oraz FK Olimpik Sarajevo


Wróć do „Propozycje i informacje”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości