V-Mundial VII

Awatar użytkownika
Marcin Sokołowicz
Gwiazda Stadionu
Posty: 476
Rejestracja: 19 lis 2007, o 16:41
Federacja: Trizondalski Związek Sportowy
Lokalizacja: Trizondal

Re: V-Mundial VII

Postautor: Marcin Sokołowicz » 10 lip 2010, o 13:26

Obecny admin przyjął już do ligi Al-Farun i Dreamland, ale wciąż nie ustępuje ze swojego stanowiska mimo mojej prośby.

Awatar użytkownika
Malik-al-Mulk
Gwiazda Stadionu
Posty: 371
Rejestracja: 15 lis 2008, o 20:25
Lokalizacja: Zjednoczone Emiraty Chattycji i Shanii

Re: V-Mundial VII

Postautor: Malik-al-Mulk » 10 lip 2010, o 19:22

Panowie... postaram się pogonić adminów... ale... nie gwarantuję.
Delegat Główny Chattyckiej Federacji Piłkarskiej
Trener Zjednoczonych Emiratów Chattyckich
Trener Medii Ghafur

Mateusz Walczak
Gracz środka pola
Posty: 176
Rejestracja: 25 cze 2009, o 15:15
Lokalizacja: Królestwo Scholandii

Re: V-Mundial VII

Postautor: Mateusz Walczak » 10 lip 2010, o 22:35

Marcin I pisze:Obecny admin przyjął już do ligi Al-Farun i Dreamland, ale wciąż nie ustępuje ze swojego stanowiska mimo mojej prośby.


Zachowanie admina, reprezentującego Al Rajn, jest bardzo niepokojące i coraz mocniej zastanawiam się nad tym, czy nie powinniśmy wystosować jakiejś kary dla tej delegacji....

A poza tym musimy wynieść naukę: osoba kierująca ligą powinna być tutaj aktywna oraz kompetentna, która nie będzie robiła "numerów", takich jak ten. A można wiedzieć (imiennie) kto jest obecnym adminem Ligi?
Pozdrawiam,
Mateusz Walczak,
Książę Elfidy
Trener Piłkarskiej Reprezentacji Scholandii,

Awatar użytkownika
Marcin Sokołowicz
Gwiazda Stadionu
Posty: 476
Rejestracja: 19 lis 2007, o 16:41
Federacja: Trizondalski Związek Sportowy
Lokalizacja: Trizondal

Re: V-Mundial VII

Postautor: Marcin Sokołowicz » 10 lip 2010, o 23:05

Jest nim niejaki Panewski, delegat Malik-al-Mulk na pewno lepiej go zna.

Awatar użytkownika
t.demollari
Gracz środka pola
Posty: 222
Rejestracja: 25 paź 2008, o 14:20
Federacja: Baridajski Związek Piłki Nożnej
Lokalizacja: Republika Południowego Baridasu

Re: V-Mundial VII

Postautor: t.demollari » 10 lip 2010, o 23:56

Szanuję Twoje zdanie. Ale właściwie masz jeden argument - starzenie zawodników. Ok, tylko zwróć uwagę, że pozwoli to na większą rotację kadr, a trenerzy będą musieli rzeczywiście się skupić na prowadzeniu ich.


Wyjaśnij - co to znaczy większa rotacja kadr i jak to się ma do zwiększenia atrakcyjności. I jaki to ma wpływ na skupienie trenera. :]


Kolejny argument jest taki, że najzwyczajniej w świecie przez okres międzymundialowy MUP będzie zamierał. taka jest prawda, że rozgrywki przyciągają: delegatów i menedżerów, a także media. Zakładając powstanie Mundialu w zimie i lecie, tak jak proponowałem w poprzednim moim mailu, dochodzimy do sytuacji, że od marca do lipca w lidze nie dzieje się nic, ok, są grane jakieś sparingi i to wszystko...



A co w tym złego, skoro przez całą historię mundiali było podobnie? Przecież to jest logiczne, że reprezentacji się nie prowadzi codziennie, tylko z okazji imprez, nie wiem po co to zmieniać, na siłę uciekać od sprawdzonych realnych wzorców. Zniknie ta atmosfera wyjątkowości, wyczekiwania - kadra będzie grała w zasadzie non stop, bo przerwy będę pewnie dwutygodniowe, a v-mundial nie będzie się różnił niczym szczególnym od dziesiątek innych rozgrywek w których prowadzimy drużyny. Już teraz mało kto pisze jakiekolwiek pressy, o ile gorzej będzie gdy popadniemy w taką rutynę.

A ja w dalszym ciągu będę na stanowisku, że musimy szukać nowych rozwiązań


Dlaczego musimy? Co jest złego w obecnych?
Timan Demollari

Mateusz Walczak
Gracz środka pola
Posty: 176
Rejestracja: 25 cze 2009, o 15:15
Lokalizacja: Królestwo Scholandii

Re: V-Mundial VII

Postautor: Mateusz Walczak » 12 lip 2010, o 01:14

t.kiechajas pisze:
Szanuję Twoje zdanie. Ale właściwie masz jeden argument - starzenie zawodników. Ok, tylko zwróć uwagę, że pozwoli to na większą rotację kadr, a trenerzy będą musieli rzeczywiście się skupić na prowadzeniu ich.


Wyjaśnij - co to znaczy większa rotacja kadr i jak to się ma do zwiększenia atrakcyjności. I jaki to ma wpływ na skupienie trenera. :]


Chodziło mi o to, że trenerzy będą musieli bardziej kombinować, że zmienność piłkarzy będzie większa, bo szybciej będą się starzej. To jest mankament, racja, ale wg mnie jest to wyrównywane poprzez fakt, że juniorzy będą się szybciej szkolić. To też duży plus.

t.kiechajas pisze:
Kolejny argument jest taki, że najzwyczajniej w świecie przez okres międzymundialowy MUP będzie zamierał. taka jest prawda, że rozgrywki przyciągają: delegatów i menedżerów, a także media. Zakładając powstanie Mundialu w zimie i lecie, tak jak proponowałem w poprzednim moim mailu, dochodzimy do sytuacji, że od marca do lipca w lidze nie dzieje się nic, ok, są grane jakieś sparingi i to wszystko...


A co w tym złego, skoro przez całą historię mundiali było podobnie? Przecież to jest logiczne, że reprezentacji się nie prowadzi codziennie, tylko z okazji imprez, nie wiem po co to zmieniać, na siłę uciekać od sprawdzonych realnych wzorców. Zniknie ta atmosfera wyjątkowości, wyczekiwania - kadra będzie grała w zasadzie non stop, bo przerwy będę pewnie dwutygodniowe, a v-mundial nie będzie się różnił niczym szczególnym od dziesiątek innych rozgrywek w których prowadzimy drużyny. Już teraz mało kto pisze jakiekolwiek pressy, o ile gorzej będzie gdy popadniemy w taką rutynę.


Fakt, z aktywnością trenerów jest źle. Zresztą, nie inaczej jest z delegatami. Obecnie mamy 17 federacji, aktywnych jest raptem 5-7 delegatów (ostatnie ciut lepiej). Zgodzę się z argumentem o wyjątkowości. Niemniej też kadry w niektórych krajach są traktowane po macoszemu... Taka smutna prawda.

t.kiechajas pisze:
A ja w dalszym ciągu będę na stanowisku, że musimy szukać nowych rozwiązań


Dlaczego musimy? Co jest złego w obecnych?


Trzeba szukać nowości. Nie koniecznie na tym polu, ale bez nowości popadniemy w rutynę robienia mundiali, czasowego ożywiania się i tyle. Należy urozmaicać rozgrywki, by przyciągać nowych, a także podtrzymywać przy nas starych. Nie możemy stać się mało ciekawi czy wręcz nudni.

Mimo wszystko, nawet jeśli nie przejdzie organizacja Ligi, to jednak apeluję, by wprowadzić w miarę stałe terminy V-Mundialów (letni i zimowy)
Pozdrawiam,
Mateusz Walczak,
Książę Elfidy
Trener Piłkarskiej Reprezentacji Scholandii,

Awatar użytkownika
t.demollari
Gracz środka pola
Posty: 222
Rejestracja: 25 paź 2008, o 14:20
Federacja: Baridajski Związek Piłki Nożnej
Lokalizacja: Republika Południowego Baridasu

Re: V-Mundial VII

Postautor: t.demollari » 12 lip 2010, o 12:04

Trzeba szukać nowości. Nie koniecznie na tym polu, ale bez nowości popadniemy w rutynę robienia mundiali, czasowego ożywiania się i tyle. Należy urozmaicać rozgrywki, by przyciągać nowych, a także podtrzymywać przy nas starych. Nie możemy stać się mało ciekawi czy wręcz nudni.


Czyli tak jak myślałem - zmiana dla zmiany. Tak jak pisałem wyżej - właśnie takie granie non stop sprawi, że popadniemy w rutynę, bo nawet nie będziemy mieć się kiedy ożywiać. Już znacznie ciekawszym pomysłem jest kolejna propozycja Pana Malika, którą wcześniej przeoczyłem - żeby grać v-mundial na zmianę systemem ligowym i pucharowym. Ma to oczywiście swoje wady - np. słabe miejsce w v-mundialu Pucharowym zrzuci nas do drugiej ligi w której nie będziemy mieli nawet szansy powalczyć o mistrzostwo v-świata itd. No, ale to już jest sensowna propozycja, moim zdaniem do rozważenia.

Mimo wszystko, nawet jeśli nie przejdzie organizacja Ligi, to jednak apeluję, by wprowadzić w miarę stałe terminy V-Mundialów (letni i zimowy)


One mniej więcej takie są - zdaje się że mundial w Winktown był w zeszłe wakacje, a poprzedni rzeczywiście zimą ;)
Timan Demollari

Awatar użytkownika
Malik-al-Mulk
Gwiazda Stadionu
Posty: 371
Rejestracja: 15 lis 2008, o 20:25
Lokalizacja: Zjednoczone Emiraty Chattycji i Shanii

Re: V-Mundial VII

Postautor: Malik-al-Mulk » 12 lip 2010, o 14:46

Niestety chyba nie dam rady nic wskórać z tym adminem ;| jeszcze dziś zagadam z jedną osobą.
Delegat Główny Chattyckiej Federacji Piłkarskiej
Trener Zjednoczonych Emiratów Chattyckich
Trener Medii Ghafur

Awatar użytkownika
Piotr Wolecki
Gracz środka pola
Posty: 187
Rejestracja: 19 wrz 2008, o 18:14
Lokalizacja: Monarchia Austro-Węgier

Re: V-Mundial VII

Postautor: Piotr Wolecki » 12 lip 2010, o 15:17

Jak nie problem z poprzednim prezydentem, aktywnością to teraz z adminem ligi...Żyć nie umierać...

Awatar użytkownika
t.demollari
Gracz środka pola
Posty: 222
Rejestracja: 25 paź 2008, o 14:20
Federacja: Baridajski Związek Piłki Nożnej
Lokalizacja: Republika Południowego Baridasu

Re: V-Mundial VII

Postautor: t.demollari » 12 lip 2010, o 17:54

Ale o co chodzi?
Timan Demollari


Wróć do „V-Mundial”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości