[v-Mundial VI] Plany, organizacja, decyzje.

Cyber Smith
Junior
Posty: 62
Rejestracja: 20 lut 2008, o 00:33
Federacja: Neopolis Soccer Assotiation
Lokalizacja: Neopolis

Re: [v-Mundial VI] Plany, organizacja, decyzje.

Postautor: Cyber Smith » 9 wrz 2009, o 12:39

Panie Arctos, czegoś nie rozumiem. Z jednej strony chce Pan rozgrywania spotkań dwa razy w tygodniu ponieważ "wyrówna to szanse i osłabi silnych" a z drugiej pragnie likwidacji boosta, który nieco zmniejsza dystans dzielący nowe drużyny od dłużej uczestniczących w rozgrywkach. Ciekawi mnie więc czy rzeczywiście zależy Panu na "wyrównaniu szans" czy też interesuje Pana jedynie własna drużyna? Kiedyś był Pan zwolennikiem boosta, teraz chce Pan pozbawić debiutantów tego przywileju. Rozumiem, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia ale proszę jednocześnie nie mówić o "wyrównywaniu szans" bo pachnie mi to hipokryzją.

Mateusz Walczak
Gracz środka pola
Posty: 176
Rejestracja: 25 cze 2009, o 15:15
Lokalizacja: Królestwo Scholandii

Re: [v-Mundial VI] Plany, organizacja, decyzje.

Postautor: Mateusz Walczak » 9 wrz 2009, o 22:25

Szanowni Delegaci,

Mam małe, na szczęście przejściowe, problemy natury sprzętowo-technicznej. Mam to szczęście, że temat śledzę i chętnie dodam kilka słów, gdy tylko powrócę na mój sprzęt:) Cieszy mnie, że dyskusja rozwija się ciekawie, choć martwią przejawy wspomnianej przez Pana Smitha hipokryzji.

Aby nie spamować dodam, że również wątkiem z listą trenerów zajmę się po powrocie na mój sprzęt. Korzystanie z nieswojego nie jest mimo wszystko zbyt komfortowe ;) Powrócę najwcześniej jutro, choć bezpiecznie myśląc, pojawię się w piątek.

Do tego czasu życzę owocnej debaty i pozdrawiam:)
Pozdrawiam,
Mateusz Walczak,
Książę Elfidy
Trener Piłkarskiej Reprezentacji Scholandii,

Awatar użytkownika
Lord Darth Kanzler
Trener Mistrzów
Posty: 951
Rejestracja: 1 wrz 2008, o 22:36
Federacja: Sarmacka Federacja Sportów Piłkarskich
Lokalizacja: Księstwo Sarmacji
Kontaktowanie:

Re: [v-Mundial VI] Plany, organizacja, decyzje.

Postautor: Lord Darth Kanzler » 10 wrz 2009, o 11:36

W kontekście naszej debaty, zachęcam do zapoznania się z wnioskami Morbhan Aralt i ichniej sondy: http://morbhan.org/aralt/wordpress/?p=850
Robert Janusz von Thorn

Główny Delegat Sarmackiej Federacji Sportów Piłkarskich
Selekcjoner Reprezentacji Księstwa Sarmacji

Awatar użytkownika
MichalORhada
Gwiazda Stadionu
Posty: 379
Rejestracja: 18 lis 2007, o 19:57
Lokalizacja: Wolna Republika Morvan
Kontaktowanie:

Re: [v-Mundial VI] Plany, organizacja, decyzje.

Postautor: MichalORhada » 10 wrz 2009, o 15:03

Pokrótce o kwestiach szczegółów, bowiem nacisk chcę położyć na kwestię organizowania mundialu przez państwa.

1. Tryb Mundialu - CL. Ja proponowałem, żeby robić pomiędzy mundialami przerwy - ze zwykłą ligą o niższym prestiżu, ale ostatnio ten pomysł upadł. Jeżeli ten pomysł nie znajduje poparcia, to ja nie będę za nim szczególnie gardłował.
2. Zachować PI. Generalnie jestem co do dwóch meczy w tygodniu obojętny - bo nie uważam tego za nadmierne zwiększenie losowości (dobry trener i z kontuzjami sobie poradzi), ale Puchar Interkontynentalny jest słuszną inicjatywą i powinien być zachowany.

Co do organizacji. Przemyślałem wyniki ostatnich dwie ankiety MA i łącząc je z moimi spostrzeżeniami chciałem przedstawić następującą wizję organizacji mundialu.

1. Organizacja z poziomu X11 zostaje przy MUP. Tutaj powinniśmy mieć osoby doświadczone w obsłudze systemu, no i podejmujące decyzje z wyprzedzeniem do działań, a nie działające od razu po decyzji (chociażby Puchar w tym mundialu był dla niektórych zaskoczeniem, choć w tym więcej widziałem awanturnictwa niż faktycznych merytorycznych zarzutów). Dlatego właśnie uważa, że ligą powinien zarządzać Prezes MUP, ew. jego pełnomocnik, który ma konto VIP (jeżeli dany prezes nie ma).

2. Organizacja przez państwo tylko fazy finałowej CL. Dlaczego? Bo piętą achillesową dotychczasowych organizacji (w tym i obecnej) był piękny start, po czym następował marazm. Ten pomysł ma na celu skrócenie czasu, który wymagałby uwagi danego organizatora. Mamy większą szansę, że taki organizator się nie wypali.

3. Ograniczenie obowiązków takiego państwa to ruch w jedną stronę, ruchem w drugą będzie zwiększenie wymagań wstępnych. Przede wszystkim widzę tu następującą kwestię - kandydatury nie powinien zgłaszać delegat jakiegoś państwa, ale obowiązkowy komitet organizacyjny. O co chodzi? O to, aby, tak jak w przypadku Winktown, za organizację nie była odpowiedzialna jedna osoba (Orzi), ale więcej. Komitet organizacyjny powinien obejmować co najmniej 3 osoby (rozsądne minimum, choć myślałem nawet o większej liczbie - 5), które muszą złożyć podpis pod oświadczeniem, że zajmą się organizacją. W ten sposób niejako zwiększymy selekcję - bo nie każdy, kto w pierwszej chwili powie "Jasne, pomogę przy organizacji" będzie skłonny po zastanowieniu podpisać takie oświadczenie.

4. Można by również wzmocnić kontrolę takiego zgłoszenia, np. takie zgłoszenia, po sprawdzeniu poprawności formalnej przez Prezesa, najpierw wpływałyby do Rady Rewizyjnej, która miałaby za zadanie ocenić z jednej strony, czy deklaracje są wystarczające, a z drugiej strony - czy dane państwo/państwa mają potencjał aby deklaracje wypełnić. Dopiero dopuszczona przez RR kandydatura wchodziłaby do głosowania przed RD. Selekcja, selekcja, selekcja.

5. Na koniec, myślę, że do myślenia organizatorom może dać coś w rodzaju "udzielania absolutorium" organizatorowi po mundialu. Tu organem udzielającym może być Rada Rewizyjna albo Rada Delegatów, choć akurat skłaniałbym się do tej pierwszej. Co więcej, w sytuacji nie udzielenia absolutorium dałbym szerokie możliwości karania. Od pozbawienia możliwości organizacji np. na następne 3 mundiale, aż po (sytuacje hardkorowe, gdzie organizator nie zrobiłby nic, albo urywał od internetu ;-) ) dyskwalifikację drużyny z następnego albo dwóch następnych mundiali. Tu widzę też kary łączne. Myślę, że to także zniechęciłoby tych, którzy nie są dobrze przygotowani. Z drugiej strony - powinniśmy też dać marchewkę, nie tylko kij, tj. promocję takiego organizatora na stronie MUP (obecnie Micronational Football). Można by pomyśleć nad jeszcze innymi sposobami nagradzania dobrych organizatorów.


W tej propozycji zawarte są postulaty zgodne z wynikami ostatniej sondy - głównie z dwóch najbardziej popularnych odpowiedzi. Nacisk dałem na selekcję i zmniejszenie roli organizatora - tak, żeby nawet jeżeli organizator zawali, to mundial jakoś tam grał, a także na odpowiedzialność organizatora - jak skopie sprawę, to będzie za to bekał. I to chyba tyle. Czekam na wasze odniesienia i uwagi.

//EDIT. Co do jeszcze jednej kwestii - żenada, jaką reprezentuje Ces. Arctic, a na którą zwracałem uwagę już wcześniej, okazała być się jak góra lodowa - pod spodem jest większa, niż u góry.

Awatar użytkownika
Malik-al-Mulk
Gwiazda Stadionu
Posty: 371
Rejestracja: 15 lis 2008, o 20:25
Lokalizacja: Zjednoczone Emiraty Chattycji i Shanii

Re: [v-Mundial VI] Plany, organizacja, decyzje.

Postautor: Malik-al-Mulk » 14 wrz 2009, o 12:46

MichalORhada pisze://EDIT. Co do jeszcze jednej kwestii - żenada, jaką reprezentuje Ces. Arctic, a na którą zwracałem uwagę już wcześniej, okazała być się jak góra lodowa - pod spodem jest większa, niż u góry.


A Ty to chodzący ideał jesteś, człowiek bez skazy godzień krytykować wszystkich innych.



Co do boostowania. Faktycznie i moja kadra została zboosowana, ale uważam że kiedyś to sie powinno skończyć. Jak powiedzieliście... dobry trener to sobie poradzi z kontuzjami to czemu nie z brakiem "boosta". Idąc dalej sa kadry lepsze i gorsze... sa kadry niepokonane i kadry które zawsze przegrywają. Jesli sie zadba o druzyne szybko mozna z niej zrobić solidną kadrę w trzy cztery sezony. Nic nie przychodzi od razu. Ale jak zwykle uważam ż rozstrzygnąć powinno głosowanie.
Delegat Główny Chattyckiej Federacji Piłkarskiej
Trener Zjednoczonych Emiratów Chattyckich
Trener Medii Ghafur

Orzi

Re: [v-Mundial VI] Plany, organizacja, decyzje.

Postautor: Orzi » 14 wrz 2009, o 14:11

Malik-al-Mulk pisze:
MichalORhada pisze://EDIT. Co do jeszcze jednej kwestii - żenada, jaką reprezentuje Ces. Arctic, a na którą zwracałem uwagę już wcześniej, okazała być się jak góra lodowa - pod spodem jest większa, niż u góry.


A Ty to chodzący ideał jesteś, człowiek bez skazy godzień krytykować wszystkich innych.



Co do boostowania. Faktycznie i moja kadra została zboosowana, ale uważam że kiedyś to sie powinno skończyć. Jak powiedzieliście... dobry trener to sobie poradzi z kontuzjami to czemu nie z brakiem "boosta". Idąc dalej sa kadry lepsze i gorsze... sa kadry niepokonane i kadry które zawsze przegrywają. Jesli sie zadba o druzyne szybko mozna z niej zrobić solidną kadrę w trzy cztery sezony. Nic nie przychodzi od razu. Ale jak zwykle uważam ż rozstrzygnąć powinno głosowanie.


Nawet Hiddink nie zrobi z reprezentacji Andory potęgi, zupełnie inna kategoria. Poza tym, przy takiej organizacji V-Mundialu, te 3-4 sezony to dobre 2 lata czekania. A po takim czasie dostawania w tyłek każdemu może się odechcieć grać, zwłaszcza, jeśli to nie wina braku umiejętności, a słabego teamu. W ligach rozwijanie własnej drużyny od zera to prawdziwa frajda, ale V-Mundial rządzi się własnymi prawami (choćby tym, że każdy mecz jest o stawkę, w związku z czym nie ma za bardzo okazji do ogrywania młodzieży, czy tym, że w systemie CL jest bardzo niewielka ilość meczy w sezonie, nie wspominając już o częstych zmianach selekcjonerów).

Awatar użytkownika
Malik-al-Mulk
Gwiazda Stadionu
Posty: 371
Rejestracja: 15 lis 2008, o 20:25
Lokalizacja: Zjednoczone Emiraty Chattycji i Shanii

Re: [v-Mundial VI] Plany, organizacja, decyzje.

Postautor: Malik-al-Mulk » 14 wrz 2009, o 14:17

Orzi pisze:
Malik-al-Mulk pisze:
MichalORhada pisze://EDIT. Co do jeszcze jednej kwestii - żenada, jaką reprezentuje Ces. Arctic, a na którą zwracałem uwagę już wcześniej, okazała być się jak góra lodowa - pod spodem jest większa, niż u góry.


A Ty to chodzący ideał jesteś, człowiek bez skazy godzień krytykować wszystkich innych.



Co do boostowania. Faktycznie i moja kadra została zboosowana, ale uważam że kiedyś to sie powinno skończyć. Jak powiedzieliście... dobry trener to sobie poradzi z kontuzjami to czemu nie z brakiem "boosta". Idąc dalej sa kadry lepsze i gorsze... sa kadry niepokonane i kadry które zawsze przegrywają. Jesli sie zadba o druzyne szybko mozna z niej zrobić solidną kadrę w trzy cztery sezony. Nic nie przychodzi od razu. Ale jak zwykle uważam ż rozstrzygnąć powinno głosowanie.


Nawet Hiddink nie zrobi z reprezentacji Andory potęgi, zupełnie inna kategoria. Poza tym, przy takiej organizacji V-Mundialu, te 3-4 sezony to dobre 2 lata czekania. A po takim czasie dostawania w tyłek każdemu może się odechcieć grać, zwłaszcza, jeśli to nie wina braku umiejętności, a słabego teamu. W ligach rozwijanie własnej drużyny od zera to prawdziwa frajda, ale V-Mundial rządzi się własnymi prawami (choćby tym, że każdy mecz jest o stawkę, w związku z czym nie ma za bardzo okazji do ogrywania młodzieży, czy tym, że w systemie CL jest bardzo niewielka ilość meczy w sezonie, nie wspominając już o częstych zmianach selekcjonerów).


Wszystko ma swoje plusy i minusy... jak mówiłem proponuję głosowanie. :)
Delegat Główny Chattyckiej Federacji Piłkarskiej
Trener Zjednoczonych Emiratów Chattyckich
Trener Medii Ghafur

Awatar użytkownika
MichalORhada
Gwiazda Stadionu
Posty: 379
Rejestracja: 18 lis 2007, o 19:57
Lokalizacja: Wolna Republika Morvan
Kontaktowanie:

Re: [v-Mundial VI] Plany, organizacja, decyzje.

Postautor: MichalORhada » 14 wrz 2009, o 15:40

Malik-al-Mulk pisze:A Ty to chodzący ideał jesteś, człowiek bez skazy godzień krytykować wszystkich innych.


No ba. Wiadomo.

Malik-al-Mulk pisze:Co do boostowania. Faktycznie i moja kadra została zboosowana, ale uważam że kiedyś to sie powinno skończyć. Jak powiedzieliście... dobry trener to sobie poradzi z kontuzjami to czemu nie z brakiem "boosta". Idąc dalej sa kadry lepsze i gorsze... sa kadry niepokonane i kadry które zawsze przegrywają. Jesli sie zadba o druzyne szybko mozna z niej zrobić solidną kadrę w trzy cztery sezony. Nic nie przychodzi od razu. Ale jak zwykle uważam ż rozstrzygnąć powinno głosowanie.


Nie bardzo rozumiem argument "to kiedyś powinno się skończyć". A kontuzje to zupełnie inna kwestia. Nawet najlepszy trener nie wywinduje w ciągu dwóch sezonów (przykładowo) nowej drużyny do poziomu Wandystanu czy Elderlandu - bo tak się nie da. A mundial rozgrywamy, jak już zwrócono uwagę, rzadziej niż zwykłą ligę, więc wyrównanie szans na początek z pewnością się przyda. Tymczasem kontuzje czasami utrudniają grę, to prawda - ale na maks miesiąc (ja nie miałem dłuższej kontuzji), poza tym tu wpływ trenera jest większy - bo rozsądnie dobierając skład drużyny może się zabezpieczyć. A w przypadku po prostu słabszych graczy - nic nie może zrobić, bo nawet w kilka sezonów nie wytrenuje/nie wykupi na tyle dobrych graczy, żeby się dorównać do stawki.

Nie rozumiem natomiast z czego wynika obawa przed boostem? O ile wiem, nie sprawia on, że takie drużyny przeskakują obecne, ale niejako "równają do średniej". A to służy temu, żeby mundial był ciekawy, a nie był miejscem, gdzie państwa nowe zawsze są za bardziej rozwiniętymi i doświadczonymi graczami, którzy grają od wielu sezonów.

Awatar użytkownika
MichalORhada
Gwiazda Stadionu
Posty: 379
Rejestracja: 18 lis 2007, o 19:57
Lokalizacja: Wolna Republika Morvan
Kontaktowanie:

Re: [v-Mundial VI] Plany, organizacja, decyzje.

Postautor: MichalORhada » 20 wrz 2009, o 18:58

BTW. Zamiast skupiać się na boostach, które są naprawdę sprawą całkowicie marginalną, proponowałbym jakieś odniesienie się do moich propozycji - najlepiej w podobnych punktach, w jakich je przedstawiłem, bo to ułatwi wszystkim dyskusję.

Awatar użytkownika
Piotr Wolecki
Gracz środka pola
Posty: 187
Rejestracja: 19 wrz 2008, o 18:14
Lokalizacja: Monarchia Austro-Węgier

Re: [v-Mundial VI] Plany, organizacja, decyzje.

Postautor: Piotr Wolecki » 20 wrz 2009, o 21:19

1. Muszę się z Tobą Michale zgodzić, zwłaszcza, że w MUP mamy bardzo mało osób znających się na działaniu X11, zarządzaniu lig, a sam prezes MUP lub jego ewentualny pełnomocnik muszą znać się na rzeczy, wiedzieć, co się stanie po określonych czynnościach w systemie X11. I to jeśli chodzi o działanie CL, ligi czy pucharu. A sami organizatorzy nie zawsze wiedzą, nawet ci z kontem VIP, na czym to wszystko polega.
2.Najlepiej, żeby organizatorzy imprezy zajęli się głównie prowadzeniem strony mistrzostw, czyli relacjami z meczów, wywiadami, ciekawostkami itp., a same prowadzenie lV-Mundialu czy PI na Xpercie niech zostawią odpowiednim władzom MUP ;)
3.Organizacja V-Mundialu przez jedną osobę reprezentującą całe państwo to tak naprawdę nie jest organizacja, gdzie tutaj wsparcie chociaż części reszty obywateli? Dlatego popieram utworzenie w krajach kandydujących na organizatora wielkiej piłkarskiej imprezy komitetów organizacyjnych, składających się z 3-4 członków .
4.Selekcja kandydatur moim zdaniem też wchodzi w grę. Nie może przecież każdy sobie taką imprezę zorganizować, co by było, gdyby np. w realnym świecie World Cup 20** organizowała Albania lub Wyspy Zielonego Przylądka ;) W tym też liczy się prestiż i możliwości kandydata, a nie prawdziwa równość w kandydaturach obojętnie jakich v-nacji, jak to nie raz miało miejsce.
5.Co do kar, może powiem jedno, niech MUP nie zamienia się w jeden wielki wymiar sprawiedliwości, w którym każdy się musi bać. Nie twórzmy niepotrzebnie restrykcyjnych praw, dzięki którym odeszłaby jakaś część krajów członkowskich z MUP. MUP niech nie będzie karzącym katem z biczem, ale napominającym swe "owieczki" do aktywności i wykonywania dobrej roboty.


Wróć do „V-Mundial”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości