[v-Mundial VI] Plany, organizacja, decyzje.

Awatar użytkownika
MichalORhada
Gwiazda Stadionu
Posty: 379
Rejestracja: 18 lis 2007, o 19:57
Lokalizacja: Wolna Republika Morvan
Kontaktowanie:

Formy organizacji v-mundialu

Postautor: MichalORhada » 1 wrz 2009, o 23:16

http://morbhan.org/aralt/wordpress/?p=844 - pod rozwagę dla wszystkich. Szczególnie zapraszam do udziału w nowej ankiecie - i ew. dyskusję tutaj. Chociażby nad pomysłami, które są w niej przedstawione - jeżeli ktoś chce, mogę je krótko rozwinąć, wyjaśnić co przez nie rozumiem.

Mateusz Walczak
Gracz środka pola
Posty: 176
Rejestracja: 25 cze 2009, o 15:15
Lokalizacja: Królestwo Scholandii

Re: Formy organizacji v-mundialu

Postautor: Mateusz Walczak » 1 wrz 2009, o 23:31

Przyznam, artykuł dosyć ciekawy. Krótki, acz zawarte zostało wszystko co najważniejsze.

Ze swojej strony postaram się odpowiedzieć i rozwinąć ten wątek w prowadzonym przeze mnie blogu piłkarskim. Zobaczymy, jak czas pozwoli:)
Pozdrawiam,
Mateusz Walczak,
Książę Elfidy
Trener Piłkarskiej Reprezentacji Scholandii,

Orzi

Re: Formy organizacji v-mundialu

Postautor: Orzi » 2 wrz 2009, o 00:50

Tak, organizacją powinien zająć się MUP, a wybór organizatora powinien mieć znaczenie symboliczne (ot, na zasadzie kto zrobi ładniejsze logo). A to dlatego, że kurna sam z tym całym burdelem zostałem po wygraniu głosowania, a każda indywidualna inicjatywa w końcu się wypala. Myślę, ze jeśli zajmowałoby się tym kilka osób, zrzeszonych w MUP, nie byłoby tego problemu.

Awatar użytkownika
t.demollari
Gracz środka pola
Posty: 222
Rejestracja: 25 paź 2008, o 14:20
Federacja: Baridajski Związek Piłki Nożnej
Lokalizacja: Republika Południowego Baridasu

Re: Formy organizacji v-mundialu

Postautor: t.demollari » 2 wrz 2009, o 00:54

Nom, ale organizacji vmundialu nie wygrał Orzi, tylko Winktown. W 3 czy nawet 2 osoby byłoby dość prosto [choć opisy meczów to pikuś, ja sarmackie opisuje w godzinę czy dwie po spotkaniu]
Timan Demollari

Awatar użytkownika
MichalORhada
Gwiazda Stadionu
Posty: 379
Rejestracja: 18 lis 2007, o 19:57
Lokalizacja: Wolna Republika Morvan
Kontaktowanie:

Re: Formy organizacji v-mundialu

Postautor: MichalORhada » 2 wrz 2009, o 01:14

Cóż, owszem - ale jako główny reprezentant Winktown w kwestiach piłki, powinieneś znać wasze możliwości. Skoro jesteś sam, to czemu się na to pisałeś? A czy byłby to taki wielki problem dobrać sobie któreś państwo jako partnera? Już miałbyś jakąś pomoc... a przynajmniej podzielność odpowiedzialności.

Wolna Republika i Wandystan chciały zgłosić swoją kandydaturę, jednak nie zebraliśmy wystarczającej ekipy aktywnych organizatorów. Zawsze trzeba mierzyć siły na zamiary. A nie teraz płakać, że jest 1000 różnych powodów, dla którego Ci nie wychodzi. Nie. Jest jeden. Brak odpowiedzialności przy podejmowaniu decyzji o zgłoszeniu kandydatury. I tyle.

BTW. Z tego wpadł mi jeden pomysł. Jeżeli ograniczalibyśmy się do reformy obecnego sposobu, warto byłoby dodać warunek, że muszą być co najmniej 3 zadeklarowane osoby jako organizatorzy. Wypisane z imienia i nazwiska, z własnoręcznym pisemnym oświadczeniem o zgodzie. Tak, żeby było wiadomo, kto jest personalnie odpowiedzialny. I przynajmniej z góry, bez żadnych kontrowersji typu "ja od razu nie chciałem, ale mnie zakrzyczeli" albo "ja się na to nie pisałem" będzie wiadomo, kto i jak.

Awatar użytkownika
Lord Darth Kanzler
Trener Mistrzów
Posty: 951
Rejestracja: 1 wrz 2008, o 22:36
Federacja: Sarmacka Federacja Sportów Piłkarskich
Lokalizacja: Księstwo Sarmacji
Kontaktowanie:

[v-Mundial VI] Plany, organizacja, decyzje.

Postautor: Lord Darth Kanzler » 6 wrz 2009, o 10:16

Szanowni Delegaci,

Nadeszła pora by rozpocząć dyskusję na temat organizacji przyszłego v-Mundialu. Będzie to jego VI edycja. W tym wątku omówimy Wasze pomysły, wypracujemy konsensusy, a w przypadku potrzeby głosowań oddamy sprawy w ręce Rady Delegatów.

Zatem startujemy.

Najważniejsze kwestie:
1) jakim trybem rozgrywamy v-Mundial (CL, liga)?
2) 1 czy 2 mecze w tygodniu (rezygnacja z PI)?
3) organizator symboliczny czy nie?
4) organizator MUP czy państwo?

Jakby Wam się coś jeszcze nasunęło to dajcie znać. Czekam na Wasze opinie.
Robert Janusz von Thorn

Główny Delegat Sarmackiej Federacji Sportów Piłkarskich
Selekcjoner Reprezentacji Księstwa Sarmacji

Orzi

Re: [v-Mundial VI] Plany, organizacja, decyzje.

Postautor: Orzi » 6 wrz 2009, o 11:29

1: CL, mimo wszystko jest sporo bardziej dynamiczny niż liga.
2: 2 mecze i rezygnacja z Pucharu (który może być rozgrywany w przerwie międzysezonowej). Wszystko, by jeszcze zwięksyć dynamikę.
3 i 4: Hmmmm... Dobrze, żeby V-Mundial organizowało MUP (dzięki temu będziemy mieć szerszy skład odpowiedzialny za zajmowanie się mistrzostwami), ale delegat zwycięskiej federacji również angażował się w życie okołomundialowe.

Awatar użytkownika
t.demollari
Gracz środka pola
Posty: 222
Rejestracja: 25 paź 2008, o 14:20
Federacja: Baridajski Związek Piłki Nożnej
Lokalizacja: Republika Południowego Baridasu

Re: [v-Mundial VI] Plany, organizacja, decyzje.

Postautor: t.demollari » 6 wrz 2009, o 11:47

Ad 1 "Champions League" - jest emocjonująca, trzeba utrzymywać równą formę przez cały sezon, wreszcie nie rozwlecze się na pół roku jak w przypadku ligi.

Ad 2 Pomysł dwóch meczów w tygodniu jest propozycją nieodpowiedzialną i skrajnie nieprzemyślaną, gdyż:

a.) Czynnik losowy zwiększa się w sposób ogromny. Kontuzje, kartki, wahnięcia formy, trening ciągle trwający pięć dni. W konsekwencji trener ma mniejszy wpływ na swój zespół; ma mniejsze pole manewru.
b.) Dwa mecze w tygodniu są dużo bardziej absorbujące i dla trenerów i dla innych - skoro organizatorzy v-mundialu nie są w stanie napisać relacji raz w tygodniu, [co w żaden sposób nie przeszkadza im się rozpisywać w pressach x11 na parę tysięcy znaków ;] ] więc co dopiero będzie przy dwóch meczach.
c.) Obecność Pucharu - Puchar jest trofeum, więc dodatkowa walka również jest emocjonująca - wszak można trafić na te same drużyny co w v-mundialu. W Pucharze można tez wystawić młodzież, a przy dwóch meczach w tygodniu ciężko to zrobić, bo któryś w ten sposób odpuszczony mecz może się zemścić np. sporym spadkiem formy, którego się nie uda tak prędko naprawić - bo za 3 dni mecz i stratą bardzo ważnych punktów.
d.) Śmieszą mnie zarzuty, że v-mundial jest mało dynamiczny. Spójrzmy - sezon w v-mundialu trwa trzy i pół miesiąca. Sezon WLP trwa 3 miesiące. Sezon SLP trwa 4 miesiące. WTF?! To tam jest dynamika, a tu nie ma?

All things considered - proszę się odciumkać od zmiany częstotliwości meczów.
Timan Demollari

Cyber Smith
Junior
Posty: 62
Rejestracja: 20 lut 2008, o 00:33
Federacja: Neopolis Soccer Assotiation
Lokalizacja: Neopolis

Re: [v-Mundial VI] Plany, organizacja, decyzje.

Postautor: Cyber Smith » 6 wrz 2009, o 12:55

1) Również uważam, że formuła "CL" jest lepszym pomysłem. Intensywność tego systemu rozgrywek nie pozwala się nudzić zarówno trenerom jak i kibicom, jest też szansą dla nowych drużyn na sprawienie niespodzianki co rzadko zdarza się w systemie ligowym.

2) Zdecydowanie jeden mecz w tygodniu, spotkania o punkty co trzy dni mogą być katastrofalne w skutkach. Trener Kiechajas przytoczył wystarczająco dużo argumentów wiec od siebie dodam tylko jedno. Pamiętamy, że nasze mistrzostwa nie są turniejem rozgrywanym raz na cztery lata, na który zjeżdżają się ludzie z całego świata. Kibice w v-świecie nie płacą wielkich sum za pobyt w hotelu więc nie musimy się spieszyć i V-mundial może trwać te 3-4 miesiące, nie ma co skracać go na siłę kosztem poziomu sportowego.

Puchar Interkontynentalny niech zostanie i pełni rolę takiego Pucharu Ekstraklasy. Nikt nikogo nie zmusza by grać pierwszym składem ale jak ktoś chce to może walczyć o o trofeum. Jedni niech wykorzystają go na wypróbowanie nowej taktyki inni niech włączą się do rywalizacji na poważnie. Czego byśmy nie zrobili to i tak PI będzie w cieniu V-mundialu jednak myślę, że ma on swoje miejsce w środowe wieczory i choć powinniśmy darować sobie usilne promowanie tych rozgrywek to nie można z nich rezygnować.

3)&4) Uważam, że wybór organizatora V-mundialu jest częścią otoczki, o którą w szczególności powinniśmy dbać aby przyciągnąć kibiców. W państwie chcącym zorganizować mistrzostwa powinien zawiązywać się komitet organizacyjny (3-5 osób). Dodatkowo MUP powinien jak może wspierać organizatora np. poprzez wyznaczenie urzędnika, który z ramienia unii odpowiadałby za pomoc państwu goszczącemu V-mundial.

Awatar użytkownika
Lord Darth Kanzler
Trener Mistrzów
Posty: 951
Rejestracja: 1 wrz 2008, o 22:36
Federacja: Sarmacka Federacja Sportów Piłkarskich
Lokalizacja: Księstwo Sarmacji
Kontaktowanie:

Re: [v-Mundial VI] Plany, organizacja, decyzje.

Postautor: Lord Darth Kanzler » 6 wrz 2009, o 17:55

Z mojego punktu widzenia:

1) CL to najlepsze rozwiązanie i ze wszystkich sił winniśmy dążyć do jego podtrzymania;
2) nie ma sensu forsować teamów nadmierną ilością meczy - argumenty są bardzo dobre i uważam, że mundial+PI winno być utrzymane;
3) większą rolę w organizacji Mundialu winno odgrywać MUP, ale kraj organizujący oczywiście ponosiłby odpowiedzialność największą - postulat 2-3 osobowego komitetu organizacyjnego jest IMO bardzo dobry.

Przypomniała mi się jeszcze jedna kwestia - boost dla NOWYCH drużyn, które zupełnie na świeżo do mundialu by dołączały - co Wy o tym sądzicie?
Robert Janusz von Thorn

Główny Delegat Sarmackiej Federacji Sportów Piłkarskich
Selekcjoner Reprezentacji Księstwa Sarmacji


Wróć do „V-Mundial”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości