Zasady fair play

Awatar użytkownika
Juliette
Gwiazda Stadionu
Posty: 496
Rejestracja: 8 sty 2015, o 13:28
Federacja: Baridas

Zasady fair play

Postautor: Juliette » 27 cze 2015, o 15:03

Moi drodzy,

chciałabym Wam coś zaproponować. Myślę, że to konieczne w tym momencie. Zadbajmy o zdrowe współzawodnictwo. By MUP przyciągał i błyszczał przestrzeganiem zasad moralnych. Bo, jak sami widzicie, nie jest idealnie.

Moja propozycja:

Art.1
Federacje Narodowe zobowiązane są do bezwzględnego przestrzegania zasad fair play, równego traktowania rywali i szacunku wobec siebie nawzajem. Za nadrzędną wartość uznają zdrowe współzawodnictwo.

Art.2
Federacje Narodowe zobowiązują się nie tylko do zachowania zasad fair play w systemie xpert eleven, ale również do szerzenia ich wśród społeczeństwa, szczególnie wśród kibiców.

Art.3
Niedopuszczalny jest taki świadomy dobór składu drużyny i ustawienie taktyki, które celowo umożliwią przeciwnikowi zdobycie punktów.

Art.5
Trenerzy zobligowani są do skonstruowania takiej taktyki domyślnej, by w przypadku nagłej niedyspozycji i niemożliwości przygotowania się do meczu, nie wzbudzała zastrzeżeń.

Art.6
W przypadku podejrzeń złamania zasad fair play, na wniosek Delegata Głównego, Rada Rewizyjna rozstrzyga tą kwestię biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności.
Rada Rewizyjna może zawiesić Federację w rozgrywkach na maksymalnie 5 kolejek.


Chciałabym poznać Wasze opinie. Myślicie, że zabezpiecza nas to przed wszystkimi możliwymi uchybieniami? Zmienilibyście coś? Dodali?

Debatujemy do wtorku włącznie!
Juliette da Firenza

Awatar użytkownika
Michaelus
Gwiazda Stadionu
Posty: 413
Rejestracja: 24 cze 2014, o 22:39
Federacja: Ludowy Wandejski Związek Piłki Nożnej
Lokalizacja: Mandragorat Wandystanu

Re: Zasady fair play

Postautor: Michaelus » 27 cze 2015, o 19:25

Projekt z jednej strony wydaje się potrzebny, ale z drugiej wydaje się groźny.

Art.3
Niedopuszczalny jest taki świadomy dobór składu drużyny i ustawienie taktyki, które celowo umożliwią przeciwnikowi zdobycie punktów.


W ostatniej kolejce jedna z ekip gra o pietruszkę i wystawia młodych do treningu. Czy takie zachowanie także podchodzi pod powyższy przepis?
towarzysz Michał Michaelus
delegat Ludowego Wandejskiego Związku Piłki Nożnej
menadżer Synów Wandy
przewodniczący zarządu Sarmackiej Ligi Piłkarskiej

Awatar użytkownika
Juliette
Gwiazda Stadionu
Posty: 496
Rejestracja: 8 sty 2015, o 13:28
Federacja: Baridas

Re: Zasady fair play

Postautor: Juliette » 27 cze 2015, o 23:20

Wystawianie rezerwowego składu to inna bajka. A we wspomnianych meczach, to oczywista oczywistość, że wystawia się rezerwowy skład.
Myślę, że jest to jasne dla wszystkich.
Chodzi mi po prostu o postawieniu napastnika na bramce, zaś obrońców jako atakujących. To niedorzeczne.

Wniosek z podejrzeniem będzie kierowany do Rady Rewizyjnej. Czyli liczymy na rozsądek i roztropność w ocenie jej składu.
Myślałam początkowo, by sprawy takie rozpatrywała Rada Delegatów. Ale wydaje mi się, że trzyosobowy skład będzie bardziej wiarygodny i kompetentny niż 18-osobowy...
Juliette da Firenza

Awatar użytkownika
Michaelus
Gwiazda Stadionu
Posty: 413
Rejestracja: 24 cze 2014, o 22:39
Federacja: Ludowy Wandejski Związek Piłki Nożnej
Lokalizacja: Mandragorat Wandystanu

Re: Zasady fair play

Postautor: Michaelus » 28 cze 2015, o 10:30

Wniosek z podejrzeniem będzie kierowany do Rady Rewizyjnej. Czyli liczymy na rozsądek i roztropność w ocenie jej składu.
Myślałam początkowo, by sprawy takie rozpatrywała Rada Delegatów. Ale wydaje mi się, że trzyosobowy skład będzie bardziej wiarygodny i kompetentny niż 18-osobowy...


Na pewno mniejsze grono będzie w stanie podjąć decyzję szybciej niż pełne gremium. W końcu też po coś istnieje Rada Rewizyjna. Niech w końcu będzie miała jakąś rzeczywistą odpowiedzialność.
towarzysz Michał Michaelus
delegat Ludowego Wandejskiego Związku Piłki Nożnej
menadżer Synów Wandy
przewodniczący zarządu Sarmackiej Ligi Piłkarskiej

Usman Dahlan
Junior
Posty: 70
Rejestracja: 8 cze 2010, o 08:43
Federacja: Faruńska Federacja Piłkarska
Lokalizacja: Kalifat Al-Farun

Re: Zasady fair play

Postautor: Usman Dahlan » 28 cze 2015, o 16:08

Rada Rewizyjna jest stronnicza. Za każdym razem zasiadają w niej ludzie z jednego klucza. Zaproponowane przez Szanowną Prezydent rozwiązanie prawne jest szkodliwe. Faruńska Federacja Piłkarska opowie się przeciwko przyjęciu uchwały.
(-) Usman Dahlan
Delegat Główny FFP

Awatar użytkownika
Juliette
Gwiazda Stadionu
Posty: 496
Rejestracja: 8 sty 2015, o 13:28
Federacja: Baridas

Re: Zasady fair play

Postautor: Juliette » 28 cze 2015, o 17:35

Rada Rewizyjna jest stronnicza. Za każdym razem zasiadają w niej ludzie z jednego klucza.

No przecież macie dokładnie te osoby, które wybraliście w głosowaniu.

Zaproponowane przez Szanowną Prezydent rozwiązanie prawne jest szkodliwe. Faruńska Federacja Piłkarska opowie się przeciwko przyjęciu uchwały.

Szanowny Delegacie,
ale w czym problem? Jakie zmiany proponuje Faruńska Federacja? Tak naprawdę jest to tylko zabezpieczenie. Zakładając, że wszyscy równo traktują swoich rywali, nie będzie potrzeby korzystania z owej uchwały. Ale na wszelki wypadek, warto się zabezpieczyć :)
Wypracujmy kompromis, ostateczną wersję :)
Juliette da Firenza

Awatar użytkownika
Jacek do Nascimento
Gracz środka pola
Posty: 142
Rejestracja: 29 paź 2008, o 19:24
Federacja: Elderlandzki Związek Piłki Nożnej
Lokalizacja: Królestwo Elderlandu

Re: Zasady fair play

Postautor: Jacek do Nascimento » 28 cze 2015, o 20:13

Usman Dahlan pisze:Zaproponowane przez Szanowną Prezydent rozwiązanie prawne jest szkodliwe.


Szkodliwe są zachowania, którym ta uchwała ma zapobiegać. Jak najbardziej jest ona potrzebna.
(-) Jacek do Nascimento
Delegat Główny Elderlandzkiego Związku Piłki Nożnej
Selekcjoner reprezentacji Królestwa Elderlandu

Nicolaas Pieter
Podawacz piłek
Posty: 35
Rejestracja: 8 gru 2014, o 17:41
Federacja: Federacja Piłkarska Sambanu Zachodniego
Lokalizacja: Samban Zachodni
Kontaktowanie:

Re: Zasady fair play

Postautor: Nicolaas Pieter » 29 cze 2015, o 08:31

Art.1
Federacje Narodowe zobowiązane są do bezwzględnego przestrzegania zasad fair play, równego traktowania rywali i szacunku wobec siebie nawzajem. Za nadrzędną wartość uznają zdrowe współzawodnictwo.

Art.2
Federacje Narodowe zobowiązują się nie tylko do zachowania zasad fair play w systemie xpert eleven, ale również do szerzenia ich wśród społeczeństwa, szczególnie wśród kibiców.

Art.3
Niedopuszczalny jest taki świadomy dobór składu drużyny i ustawienie taktyki, które celowo umożliwią przeciwnikowi zdobycie punktów.

Art.4
Trenerzy zobligowani są do skonstruowania takiej taktyki domyślnej, by w przypadku nagłej niedyspozycji i niemożliwości przygotowania się do meczu, nie wzbudzała zastrzeżeń.

Art.5
W przypadku podejrzeń złamania zasad fair play, na wniosek Delegata Głównego, Rada Rewizyjna rozstrzyga tą kwestię biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności.
Rada Rewizyjna może zawiesić Federację w rozgrywkach na maksymalnie 5 kolejek.


Art.1 i 2 - nie mam uwag

Art.3 - To znaczy jaki świadomy dobór składu? Dla mnie wystawienie do podstawowej jedenastki juniorów (lub słabszych zawodników) w meczu, który ma decydujący wpływ na układ w tabeli to jawny przekręt. Tak najłatwiej ustawić mecz, nie wzbudzając podejrzeń. Należy sprecyzować ten artykuł. Np: "W dwóch ostatnich kolejkach regularnego sezonu, obliguje się wszystkich trenerów do ustawienia możliwie najsilniejszego składu wyjściowego."

Art.4 - Moja propozycja: "W przypadku nagłej niedyspozycji i niemożliwości przygotowania się do meczu, trenerzy zobligowani są do ustawienia najsilniejszego domyślnego składu wyjściowego (wraz z możliwie max. liczbą rezerwowych) i taktyki domyślnej, oraz ich aktualizacji po każdej zmianie w kadrze zespołu."

Art.5 - Nie mam uwag
(-) Nicolaas Pieter
Selekcjoner reprezentacji Sambanu Zachodniego
Administrator Ligi Królewskiej

Awatar użytkownika
Juliette
Gwiazda Stadionu
Posty: 496
Rejestracja: 8 sty 2015, o 13:28
Federacja: Baridas

Re: Zasady fair play

Postautor: Juliette » 29 cze 2015, o 20:02

Art.3 - To znaczy jaki świadomy dobór składu? Dla mnie wystawienie do podstawowej jedenastki juniorów (lub słabszych zawodników) w meczu, który ma decydujący wpływ na układ w tabeli to jawny przekręt. Tak najłatwiej ustawić mecz, nie wzbudzając podejrzeń. Należy sprecyzować ten artykuł. Np: "W dwóch ostatnich kolejkach regularnego sezonu, obliguje się wszystkich trenerów do ustawienia możliwie najsilniejszego składu wyjściowego."

Jednak z drugiej strony, jeśli ktoś ma stabilną pozycję, taki zapis uniemożliwi mu wzrost umiejętności tych słabszych zawodników. No bo w meczach, gdzie nie zależy nam już na wyniku, chcielibyśmy rozwinąć juniorów.

Może ktoś jeszcze pozwoli sobie zabrać głos w kwestii tego punktu?

Art.4 - Moja propozycja: "W przypadku nagłej niedyspozycji i niemożliwości przygotowania się do meczu, trenerzy zobligowani są do ustawienia najsilniejszego domyślnego składu wyjściowego (wraz z możliwie max. liczbą rezerwowych) i taktyki domyślnej, oraz ich aktualizacji po każdej zmianie w kadrze zespołu."

Dziękuję za tą propozycję! Przyznaję, że nad tym punktem męczyłam się najdłużej i nie do końca satysfakcjonowało mnie to, co wyszło. Propozycja Seńora zdaje się być perfekcyjna.

Czekam na dalsze merytoryczne poprawki!
Juliette da Firenza

Awatar użytkownika
Hugo Miramontes
Podawacz piłek
Posty: 37
Rejestracja: 30 wrz 2014, o 14:46
Federacja: La Palma

Re: Zasady fair play

Postautor: Hugo Miramontes » 29 cze 2015, o 22:41

Wyjątkowo nie zgadzam się z tą propozycją.
Ostatni sezon ligi światowej i wyścig o miejsce gwarantujące spadek to zwykła farsa, ale ta ustawa wprowadzi zbyt wiele niedopowiedzeń.
Każde odchylenie od nominalnego składu będzie można uważać za "przekręt".


Wróć do „Archiwum RD”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości