Odwołanie od Rozporządzenia Prezydenta MUP 1/01/2010

Dział poświęcony pracom Rady Rewizyjnej MUP
Orzi

Odwołanie od Rozporządzenia Prezydenta MUP 1/01/2010

Postautor: Orzi » 9 sty 2010, o 19:54

Chciałbym złożyć odwołanie od Rozporządzenia Prezydenta MUP 1/01/2010 ws. naruszenia przepisów przez reprezentację Wolnej Republiki Winktown i Królestwa Scholandii, które można przeczytać pod tym adresem:

viewtopic.php?f=22&t=326

Swoją prośbę argumentuję niejednoznacznym zapisem przytoczonych przez Prezydenta przepisów, których brzmienie nie wskazuje jednoznacznie, który moment jest uważany za rozpoczęcie sezonu. Każda ze stron wypowiadających się w dyskusji miała na ten temat inne zdanie, a nawet to nie wyczerpywało wszelkich możliwości interpretacji. Uważam, że moja interpretacja tego zapisu w statucie MUP, zgodnie z którą reprezentacje Scholandii oraz Winktown nie złamały Statutu, jest w równym stopniu prawidłowa, co te przedstawione przez Prezydenta MUP oraz delegata federacji Baridajskiej. Będę wnosił również o poprawkę do Statutu mającą na celu ostateczne wyjaśnienie tej kwestii.

Awatar użytkownika
Lord Darth Kanzler
Trener Mistrzów
Posty: 951
Rejestracja: 1 wrz 2008, o 22:36
Federacja: Sarmacka Federacja Sportów Piłkarskich
Lokalizacja: Księstwo Sarmacji
Kontaktowanie:

Re: Odwołanie od Rozporządzenia Prezydenta MUP 1/01/2010

Postautor: Lord Darth Kanzler » 9 sty 2010, o 20:01

W RR zasiadają na dziś (mimo zakończenia kadencji):

* trener Zbyszko von Thorn-Browarczyk,
* trener Michał O'Rhada,
* trener Orzislav von Thorn-Todd.

W związku z wniesieniem przez tego ostatniego odwołania oczywistym jest, że w pracach RR nad tą sprawą brać udziału nie będzie - proszę pozostałych dwóch członków o szybką decyzję. Nie jest ustalony regulamin prac RR, ale wydaje mi się, że podjęcie decyzji do dnia najpóźniej 14 stycznia będzie w porządku i dodatkowo pozwoli na ewentualne odblokowanie zablokowanych trenerów przed 2 kolejką rozgrywek.

Oczywiście ze swojej strony bronić będę zdania Prezydenta i chętnie odpowiem na pytania członków RR.
Robert Janusz von Thorn

Główny Delegat Sarmackiej Federacji Sportów Piłkarskich
Selekcjoner Reprezentacji Księstwa Sarmacji

Mateusz Walczak
Gracz środka pola
Posty: 176
Rejestracja: 25 cze 2009, o 15:15
Lokalizacja: Królestwo Scholandii

Re: Odwołanie od Rozporządzenia Prezydenta MUP 1/01/2010

Postautor: Mateusz Walczak » 10 sty 2010, o 00:40

Przez nieprzejrzenie forum do końca, złożyłem również odwołanie w wątku o owych nielegalnych transferach. http://mup.mikronacje.info/forum/viewtopic.php?f=5&t=325

Proszę o rozpatrzenie, choc oba wnioski jak teraz zauważyłem są bardzo podobne w swojej idei (choć mój bardziej rozwinięty:) )
Pozdrawiam,
Mateusz Walczak,
Książę Elfidy
Trener Piłkarskiej Reprezentacji Scholandii,

Orzi

Re: Odwołanie od Rozporządzenia Prezydenta MUP 1/01/2010

Postautor: Orzi » 10 sty 2010, o 02:26

Jako że zdecydowałem się również odpowiedzieć w tamtym wątku, przeklejam tutaj treść obu postów:

Mateusz Walczak pisze:Szanowni Państwo,

W imieniu delegatury scholandzkiej chcę się odwołać od powyższej decyzji. Moim zdaniem jest krzywdząca, ze względu na kilka ważnych faktów, które przytoczę.

Chciałbym zacytować notatkę prasową asystenta ligi Orzislava Von Thorn-Svenssona z dnia 8 stycznia 2010 r.:

"Przypominam, ze wszelkie transfery dokonane po rozegraniu pierwszego meczu V-Mundialu sa NIELEGALNE, a wystawienie w rozgrywkach zawodnika nabytego w ten sposób skutkuje dyskwalifikacja druzyny na dwa mecze. Wyjatkiem sa juniorzy, których mozna sprowadzac w trakcie trwania V-Mundialu w dowolnej ilosci i konfiguracji ;)"

Skoro ukarano Scholandię i Bantu za nielegalne sprowadzenie zawodników, to wnioskuję o ukaranie Orziego za namawianie do łamania przepisów.

Aukcja zawodnika, którego kupiła kadra Scholandii, kończyła się 8 stycznia 2010 r. Wynik jej był jednak znany dopiero po północy. Skoro kończy się 8 stycznia - zdecydowałem się wziąć w niej udział.

Przepis, na który powołują się Panowie, jest w moim przekonaniu słuszny - powinniśmy go respektować i zachować. Niemniej jest on nieprecyzyjny i jego interpretacja jak widać przysparza kłopoty nawet osobom odpowiedzialnym za administracje ligą. Skoro asystent napisał, że " transfery dokonane po rozegraniu pierwszego meczu V-Mundialu sa NIELEGALNE", to uznałem, że wszystkie transfery przed meczem są legalne. A więc mój również, bo uwierzytelniono go 9 stycznia, choć kończył się dzień wcześniej. Ponadto nie doszło do tego momentu do rozegrania pierwszego meczu.

Sam Pan Prezydent stwierdził, że zapis jest nieprecyzyjny. O absurd jest zahacza to, jak jest on interpretowany. Z jednej strony ramę stanowi ostatni mecz, a z drugiej termin rozegrania pierwszego w nowym sezonie. Kluczowe okazuje się słowo "termin". Tu podporą posłużył mi Leksykon PWN, w którym napisane jest, że termin jest to "czas wyznaczony na dokonanie jakiejś czynności". Uważam w związku z powyższym, że czas przerwy międzysezonowej kończy się wraz z pierwszym gwizdkiem - nie wcześniej i nie później. Skoro tak, to transfery Bantu i Scholandii były wykonane legalnie.

Szanowni Państwo, Panie Prezydencie,

Wnioskuję o odwołanie kary dla Królestwa Scholandii, ponieważ jak widać, ten nieprecyzyjny przepis nie gwarantuje nam dojścia do konsensusu w obecnej sytuacji. Podkreślę, ze system X11 stworzony jest tak, że transfer jest uwierzytelniany nieco później, niż koniec aukcji - a koniec nastąpił 8 stycznia. Uważam, że ta niepoprawność powinna zostać poprawiona, gdyż jak pokazała ta sytuacja taki zapis nie gwarantuje jednoznacznej interpretacji. Prawo musi być jasne i klarowne - ten zapis taki nie jest. Dlatego państwa nie powinny na tym cierpieć, a brak uczestnictwa w dwóch meczach jest niemal równoznaczne ze stratą punktową być może nie do odrobienia.

Jeżeli zaś mój wniosek zostanie odrzucony, proszę o ukaranie Orzislava Von Thorn-Svenssona za zachęcanie do łamania przepisów MUP.


Orzi pisze:Dużym nadużyciem jest nazwanie przez WE mojej notki administratorskiej "namawianiem do łamania przepisów". Publikując przytoczony przez WE press miałem szlachetne intencje. Nie chciałem dopuścić do sytuacji, że któryś z nowych trenerów, który przecież nie musi być jednocześnie delegatem MUP, zostanie ukarany bez uprzedniej wiedzy o obowiązujących przepisach. Pragnę przypomnieć, że ukarana w ten sposób w poprzednich rozgrywkach reprezentacja Dreamlandu nie zgłosiła swojej reprezentacji do mundialu rozgrywanego obecnie.

Niestety, poprzez niejasno sformułowane przepisy, podałem własną ich interpretację, inną niż interpretacja Prezydenta MUP. Opierając się na definicji słownikowej, podanej przez JE Mateusza Walczaka można stwierdzić, że to moja interpretacja była słuszna. Sam Prezydent swoją decyzję argumentuje w następujący sposób: "Kolejna niejasność przepisu dotyczy tego, iż nie stanowi on nic o godzinach w których się kończy i zaczyna przerwa. Logicznym jednak jest, iż tak szczegółowe (godzinowe) określenie ram przerwy jest niepotrzebne i zakrawa o absurd.". Oczywiście, można uznać, że wyznaczanie daty godzinnej jest zbytnim uszczegółowieniem przepisów, jednakże jest to jedynie prywatna opinia Lorda Dartha Kanzlera. Prywatna opinia, przez którą cierpią drużyny interpretujące przepis w inny, wg. Leksykonu PWN słuszny, sposób. Przedstawianie własnego zdania byłoby odpowiednie, gdybyśmy debatowali nad wprowadzeniem uszczegółowienia tego przepisu, jednakże w zaistniałej sytuacji jest sporym nadużyciem kompetencji.

W przypadku negatywnego rozpatrzenia odwołań mojego oraz delegata federacji scholandzkiej, dobrowolnie poddam się karze sugerowanej przez JE Mateusza Walczaka. Podkreślam raz jeszcze, że miałem dobre chęci, a całe zamieszanie jest spowodowane nie tyle nieznajomością przepisów, czy nawet błędną interpretacją, a nieskonsultowaniem informacji prasowej przed wysłaniem z Prezydentem MUP.


Dyskwalifikacja naszych drużyn jest wynikiem jedynie interpretacji przepisów przez Prezydenta MUP w sposób nieprofesjonalny, oparty na własnych przekonaniach, a nie na językowej interpretacji prawa, jakie to postępowanie powinno być słuszne.

Mateusz Walczak
Gracz środka pola
Posty: 176
Rejestracja: 25 cze 2009, o 15:15
Lokalizacja: Królestwo Scholandii

Re: Odwołanie od Rozporządzenia Prezydenta MUP 1/01/2010

Postautor: Mateusz Walczak » 10 sty 2010, o 16:18

Szanowny Panie Orzislavie,

Nie mam złych zamiarów. Chciałem jedynie pokazać absurdalność sprawy, bo sam Prezydent wyraził wprost swoje wątpliwości nad jasnością zapisu, a mimo tego zdecydował się ukarać drużyny. Dla mnie to jest popadanie w paranoje. Mamy niejasne przepisy - więc stwórzmy zapis przejrzysty, na podstawie którego będzie wiadomo, do kiedy DOKŁADNIE trwa przerwa międzysezonowa, a nie jest to zależne od wymyślania przez Prezydenta na podstawie słowa "termin" w zarządzeniu. To wg mnie jest bardzo ważnym argumentem w moim wniosku o uchylenie.
Pozdrawiam,
Mateusz Walczak,
Książę Elfidy
Trener Piłkarskiej Reprezentacji Scholandii,

Orzi

Re: Odwołanie od Rozporządzenia Prezydenta MUP 1/01/2010

Postautor: Orzi » 10 sty 2010, o 17:55

Ma JE rację, sam nie znam żadnego innego przykładu sprawnie działającej organizacji, która w wypadku niejasnej interpretacji przepisów decyduje się na zinterpretowanie ich na szkodę własnych członków.

Awatar użytkownika
Lord Darth Kanzler
Trener Mistrzów
Posty: 951
Rejestracja: 1 wrz 2008, o 22:36
Federacja: Sarmacka Federacja Sportów Piłkarskich
Lokalizacja: Księstwo Sarmacji
Kontaktowanie:

Re: Odwołanie od Rozporządzenia Prezydenta MUP 1/01/2010

Postautor: Lord Darth Kanzler » 10 sty 2010, o 20:17

Koledzy!

Przede wszystkim zwracam uwagę, że nie mówiłem nic o "terminie" a jedynie o datach się w systemie X11 pojawiających. W przypadku obecnego sezonu jest to data 9.01.2010 i data 25.03.2010. Pierwsza oznacza start sezonu, druga jego zakończenie. Logicznym jest, że koniec przerwy międzysezonowej rozumiany jako data, i początek sezonu rozumiany jako data nie mogą być takie same. Wobec tego dla mnie jako Prezydenta oczywistym jest naruszenie przepisów przez obie reprezentacje, które sfinalizowały zakup piłkarzy w dniu 9.01.2010 - i nie ma tu znaczenia czy faktycznie aukcja zakończyła się 8 stycznia, czy nie. Faktem jest, iż zakup sfinalizowano w dniu startu sezonu. Dla mnie to jasne.

Zwracając uwagę na niejasność przepisów chciałem podkreślić, iż mimo wszystko jest to przepis istotny, a jeśli pojawiają się wątpliwości co do interpretacji to winno być kierowane zapytanie do władz MUP. Ewentualnie należy złożyć propozycję zmiany przepisu na jaśniejszy.

Nie jest moja decyzja ani moim widzimisie, ani fanaberią, ani nadużyciem - jak sugeruje kolega Orzislav. Wynika ona właśnie z litery prawa, a nie "wishful thinking". Wanda mi świadkiem, że wolałbym widzieć obie reprezentacje aktywnie grające. Jednak przepis ten istnieje w określonym celu. Ja jako Prezydent MUP w pierwszej kolejności stoję na straży prawa tej organizacji.

Pozdrawiam,
Robert Janusz von Thorn

Główny Delegat Sarmackiej Federacji Sportów Piłkarskich
Selekcjoner Reprezentacji Księstwa Sarmacji

Awatar użytkownika
MichalORhada
Gwiazda Stadionu
Posty: 379
Rejestracja: 18 lis 2007, o 19:57
Lokalizacja: Wolna Republika Morvan
Kontaktowanie:

Re: Odwołanie od Rozporządzenia Prezydenta MUP 1/01/2010

Postautor: MichalORhada » 11 sty 2010, o 12:16

Zapoznam się ze sprawą jak tylko będę mógł - nie mogę niestety uczynić tego od razu, najprawdopodobniej będzie to musiało poczekać do dzisiejszego, albo w najgorszym wypadku jutrzejszego wieczora. Postaram się skontaktować również z delegatem Browarczykiem, tak abyśmy mogli jak najszybciej rozpatrzyć odwołanie.

Awatar użytkownika
Malik-al-Mulk
Gwiazda Stadionu
Posty: 371
Rejestracja: 15 lis 2008, o 20:25
Lokalizacja: Zjednoczone Emiraty Chattycji i Shanii

Re: Odwołanie od Rozporządzenia Prezydenta MUP 1/01/2010

Postautor: Malik-al-Mulk » 11 sty 2010, o 14:33

Wg. mnie ten który redagował te artykuły miał na myśli "pierwszy gwizdek" jednak termin* oznacza tu konkretną datę, jesli nie ma wyznaczonych godzin jest on datą dniową Tj. 09.01.10. Jeśli sie nie mylę finalizacja transakcji następuje w momencie obustronnej wymiany dóbr co w tym wypadku nastapiło 9 stycznia (zawodnik przybył do klubu).




* Termin - «czas przeznaczony na wykonanie jakiegoś zadania; też: konkretna data, kiedy ma coś nastąpić»
Delegat Główny Chattyckiej Federacji Piłkarskiej
Trener Zjednoczonych Emiratów Chattyckich
Trener Medii Ghafur

Awatar użytkownika
MichalORhada
Gwiazda Stadionu
Posty: 379
Rejestracja: 18 lis 2007, o 19:57
Lokalizacja: Wolna Republika Morvan
Kontaktowanie:

Re: Odwołanie od Rozporządzenia Prezydenta MUP 1/01/2010

Postautor: MichalORhada » 13 sty 2010, o 02:40

Decyzja Rady Rewizyjnej z dn. 13 stycznia 2010 ws. odwołania od Rozporządzenia Prezydenta MUP 1/01/2010

Rada Rewizyjna w składzie Michał O'Rhada i Zbyszko Browarczyk podjęła decyzję o oddaleniu odwołania delegatów Królestwa Scholandii i Wolnej Republiki Winktown przy jednoczesnym wprowadzeniu zmian do treści rozporządzenia, z racji uznania interpretacji Prezydenta za błędną.

UZASADNIENIE i UWAGI
Rada Rewizyjna, rozważając i interpretując przepisy Statutu i Uchwały Rady Delegatów MUP nr 7. w sprawie transferów, stwierdziła co następuje:

Interpretacja Prezydenta MUP, jakoby brak godzinowych zapisów w Uchwale sprawiało, że za początek sezonu uznaje się początek dnia w którym odbywać się ma pierwsza seria meczy mundialowych, jest niezgodna z normą wyrażoną w § 4. Uchwały ("Za rozpoczęcie rozgrywek nie uważa się ustalenia terminarza, systemu ligi, a wyłącznie termin rozegrania pierwszych spotkań nowego sezonu."). Zgodnie z tym przepisem, momentem do którego można dokonywać transferów jest równoznaczny z dokładnym momentem rozpoczęcia pierwszego meczu (w pojęciu termin zawiera się zarówno data, jak i godzina) - a ponieważ system Xperteleven dokonuje transferów w godzinach nocnych/wczesnoporannych danego dnia, nie można uznać transferu przeprowadzonego danego dnia za przeprowadzony po rozpoczęciu sezonu.

Z drugiej strony, Rada Rewizyjna uznała, że Puchar Interkontynentalny jest, w rozumieniu zapisów Statutu MUP, częścią rozgrywek V-Mundialu (V-mundial - rozgrywki piłkarskie pomiędzy reprezentacjami narodowymi organizowane przez MUP). W związku z powyższym, za początek obecnego sezonu V-Mundialu w rozumieniu przepisów Uchwały RD MUP nr 7 w sprawie transferów należy rozumieć termin rozpoczęcia pierwszego meczu PI, a zatem godz. 20.00 6 stycznia 2009 r. a wszystkie transfery przeprowadzone po tym czasie - za przeprowadzone z naruszeniem zapisów w/w Uchwały.

W związku z powyższym, Rada Rewizyjna zadecydowała o zastąpieniu błędnego uzasadnienia Prezydenta MUP niniejszym uzasadnieniem, oraz o dołączniu do grona ukaranych reprezentacji Republiki Bantu, która również dokonała transferu z naroszeniem terminu rozpoczecia Mundialu (zawodnik Warren Curle, nabyty 2010-01-07). W związku z powyższą interpretacją, za kolejkę kary uznaje się również pauzę w trakcie meczu rozgrywany w Pucharze Interkontynentalnym - w związku z tym drużyny Winktown i Scholandii, zablokowane na ostatnie mecze ligowe powinny zostać odblokowane po dzisiejszym meczu pucharowym, natomiast drużyna Bantu powinna zostać zablokowana, po dzisiejszym meczu, na kolejne dwie kolejki.

Ponadto dnosząc się do wniosku delegata Scholandii o ukaranie asystenta ligi, Orzislava von Thorn-Todda za rzekome zachęcanie do naruszenia przepisów, Rada Rewizyjna stwierdza, że nie dopatrzyła się w notatce opublikowanej w systemie prasowym Xperteleven znamion namawania do przeprowadzania transferów po terminie. Wręcz przeciwnie, notatka trenera Winktown zwraca uwagę na konsekwencje sprowadzenia zawodników po pierwszym meczu V-Mundialu. To, że sam trener Orzi nie był świadomy faktycznego terminu rozpoczęcia mundialu nie zmienia faktu, że notka ma charakter ostrzeżenia przed, a nie namowy do przeprowadzania nielegalnych transferów, a sam trener Orzi działał w dobrej wierze. Zwraca sie delegatowi Scholandii uwagę, aby nie próbował przerzucać swojej odpowiedzialności za złamanie przepisów MUP na innych.

Od decyzji Rady Rewizyjnej nie przysługuje odwołanie.

/-/ Michał O'Rhada
/-/ Zbyszko Browarczyk


Wróć do „Rada Rewizyjna”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości