Strona 1 z 2

Ocena mundialu BiaBroAbaHas

: 9 maja 2016, o 13:54
autor: Michaelus
Na podstawie Art. 5 p.1 Rozporządzenia Prezydenta MUP 5/2015 chciałbym rozpocząć debatę na temat zakończonego wczoraj V-Mudnialu.

Chciałbym jednocześnie skierować do Towarzysza Prezydenta wniosek o otwarcie debaty na wszystkich delegatów a nie tylko na członków Rady Rewizyjnej.

Re: Ocena mundialu BiaBroAbaHas

: 9 maja 2016, o 14:31
autor: Lord Darth Kanzler
Witam,

uprawnienia dla grupy zarejestrowanych użytkowników powinny pozwalać na wypowiadanie się ogółu uczestników forum. Gdyby było inaczej proszę o informację drogą PW.

Re: Ocena mundialu BiaBroAbaHas

: 10 maja 2016, o 12:10
autor: Lord Darth Kanzler
Pozwalam sobie przekazać przeredagowaną własną wypowiedź w temacie.

Zacznijmy od tego, że sam turniej oceniam... bardzo ambiwalentnie. Z jednej strony odbywa się bez problemów technicznych (ale też strona techniczna jest niezależna od organizatorów), z drugiej nie jestem zadowolony z postawy i zaangażowania organizatorów — mundial budził raczej małe emocje, a i to jest raczej niedopowiedzeniem. Zabrakło odrobiny zaangażowania — wystarczyło, że przedstawiciele organizatorów byliby obecni na forach krajów, które biorą udział w imprezie (nawet nie w rozbiciu na federacje, ale w ogólnych wątkach na forach głównych), i animowaliby dyskusje, emocje, podsycali je... Tego zabrakło. Medialnie Mundial de facto nie zaistniał. Jedyną stałą obecność zapewniła jedna gazeta — sarmacka, którą pod koniec wsparła druga — wandejska. Żadna inna agregowana na Planecie Mikronacje o Mundialu nie pisała.

Największy ciężar organizacji spoczywa na tych, którzy się jej podejmują. Czym jednak jest organizacja? Przecież w wirtualnym świecie nie mówimy o zatrudnianiu wolontariuszy i zabezpieczaniu imprezy. Organizacja nie kończy się na opisaniu stadionów. W moim przekonaniu organizacja to przygotowanie nie tylko otoczki narracyjnej (właśnie opisy), ale też dbałość o aktywność i podsycanie uwagi — swoisty hype wydarzeń, emocji. W tym zakresie organizatorzy winni współpracować z innymi mediami i federacjami, ale ta współpraca nie powinna się zamykać na elemencie uzgodnienia publikacji w mediach trzecich, czy założeniu wątków na forach, których potem nikt nie pilnuje, nie odpisuje - nie.

Na koniec chciałbym powiedzieć dwa słowa o stronie Mundialu. Działała — a to najważniejsze. Była totalnie jednak nie znana szerszemu gronu, zabrakło promocji tej strony, nie służyła niczemu poza informowaniem o wynikach. A ten element można było osiągnąć także inaczej. W dodatku, bądźmy szczerzy, strona wizualnie przypominała witryny budowane w końcówce lat 90. XX wieku. Chwała organizatorom za to, że strona była, ale...

Gdybym miał, w skali szkolnej, organizację ocenić, to niestety, z bólem serca, dałbym 2+. Głównie za brak zaangażowania organizatorów w trakcie imprezy. W najmniejszym stopniu nie odczuliśmy organizacji przez 4 kraje. W ogóle zabrakło promocji i emocji. Szkoda, przy potencjale jaki reprezentuje Bialenia i kraje z nią powiązane, spodziewałem się czegoś znacznie lepszego.

Na koniec — niezależnie od w/w oceny, Kochani, bardzo bardzo Wam dziękuję za trud organizacji. Ufam, że przy kolejnym mundialu, który w przyszłości zorganizujecie, będzie ta organizacja stała na wyższym poziomie, a mi przyjdzie słodzić Wam bardziej niż na codzień słodzę herbatę!

Re: Ocena mundialu BiaBroAbaHas

: 10 maja 2016, o 12:31
autor: Michaelus
Naszukałem się w archiwach, ale w końcu znalazłem punkt odniesienia - debata nad wyborem organizatora V-Mundialu

Szanowna Pani Prezydent,
Szanowni Delegaci!

Mam przyjemność zaprezentować przed państwem wspólną kandydaturę do organizacji v-Mudndialu Bialenia-Abachazja-Brodia-Hasseland 2016

Obrazek

Co wynika z samej nazwy byłby to rewolucyjny turniej, nie tylko największy w historii, bo w mundialu weźmie udział aż 21 drużyn, ale również pierwszy rozgrywany jednocześnie w aż 4 krajach, na 2 forach! Każda z czterech grup w pierwszej fazie rozgrywała by swoje mecze w innym państwie, pozwoli to kibicom, dziennikarzom i sportowcom poznać piękno i różnorodność Kontynenty Północnego. Rozgrywki będą się toczyć na aż 9 stadionach! Wszystkie będą ciekawie opisane i zaprezentowane graficznie. Każdy stadion będzie miał trochę inny klimat powiązany z miejscem, w którym się znajduje. Do fazy pucharowej przejdą po 2 najlepsze drużyny z każdej grupy. Każdy mecz będzie relacjonowany, będzie można też oglądać aktualizowane na żywo statystyki, prowadzone przez naszych ekspertów. Będziemy prowadzić wywiady i spotkania z trenerami. Pojawią się liczne wydania specjalne gazet. W każdym z państw zostanie utworzona specjalna strefa kibica, w której fani sportu będą mogli spotykać się, komentować i kibicować swoim ulubionym drużynom narodowym.

Nasze atuty:
- Działamy w czwórkę dzięki czemu nasza aktywność jest większa, a szansa na małe zaangażowanie organizatorów spada.
- Jesteśmy najmłodszymi federacjami, więc nie będziemy chcieli zacząć od kompromitacji.
- Nigdy jeszcze nie było v-mundialu na Nordacie - pozwoli to kibicom poznać inny ciekawe kontynent i poczuć odmienny, specyficzny klimat.
- Nie jesteśmy Sarmacją, drugie zawody w tym samym kraju to jednak troche mało ciekawa dla turystów i kibiców sytuacja.


Chciałem się tylko zapytać organizatorów co wpłynęło na to, że nie udało się zrealizować choćby połowy zakładanych obietnic?

Re: Ocena mundialu BiaBroAbaHas

: 10 maja 2016, o 15:23
autor: Eddard Noqtern
Generalnie - prawie wszystkie obietnice udało się spełnić... Oczywiście nie na najwyższym poziomie, ale wszystko było.

Każdy mecz będzie relacjonowany, - tego zabrakło, ale były relacje części meczów,
będzie można też oglądać aktualizowane na żywo statystyki, prowadzone przez naszych ekspertów. - to było na stronie,
Będziemy prowadzić wywiady i spotkania z trenerami. - pojawił się wywiad z RCA :)
Pojawią się liczne wydania specjalne gazet - może nieliczne, ale były,
W każdym z państw zostanie utworzona specjalna strefa kibica, w której fani sportu będą mogli spotykać się, komentować i kibicować swoim ulubionym drużynom narodowym - było.

Ale fakt, że było tak sobie. Mi na przykład real nie pozwolił na zbyt wiele...

Re: Ocena mundialu BiaBroAbaHas

: 11 maja 2016, o 10:57
autor: Tomasz Dostojewski
Moim zdaniem jak na najmłodsze kraje członkowskie MUP, V-Mundial organizowany właśnie przez Nas wypadł bardzo dobrze. Może i faktycznie zabrakło realizacji na Planecie oraz większej aktywności z naszej strony na forach innych państw, ale ogólnie uważam V-Mundial za sukces Bialenii, Brodrii, Abachazji oraz Hasselandu.

Re: Ocena mundialu BiaBroAbaHas

: 11 maja 2016, o 11:26
autor: Lord Darth Kanzler
A w jaki sposób postrzega Pan ów sukces? Co dokładnie owym sukcesem było?

Re: Ocena mundialu BiaBroAbaHas

: 13 maja 2016, o 00:51
autor: Michaelus
Dziękuję nie mam już więcej pytań.

Re: Ocena mundialu BiaBroAbaHas

: 18 maja 2016, o 17:14
autor: Tomasz Dostojewski
Uważam tak ponieważ sam V-Mundial odbył się, była strona ku temu poświęcona, więc impreza sama w sobie nie okazała się niewypałem.

Re: Ocena mundialu BiaBroAbaHas

: 18 maja 2016, o 17:19
autor: Lord Darth Kanzler
Mamy wobec tego inne postrzeganie tego czemu mundial winien służyć.