Propozycja zmiany zasad przyjmowania nowych krajĂłw.

Archiwalne debaty i głosowania
Awatar użytkownika
Lord Darth Kanzler
Trener Mistrzów
Posty: 951
Rejestracja: 1 wrz 2008, o 22:36
Federacja: Sarmacka Federacja Sportów Piłkarskich
Lokalizacja: Księstwo Sarmacji
Kontaktowanie:

Propozycja zmiany zasad przyjmowania nowych krajĂłw.

Postautor: Lord Darth Kanzler » 19 cze 2009, o 20:09

Szanowni Państwo!
Drodzy Delegaci!
Panie Prezesie!

Jako Delegat Główny Mandragoratu Wandystanu przy MUP chciałbym niniejszym rozpocząć dyskusję i zwrócić się do MUP o przyjęcie nowych i jasno określonych zasad członkostwa w MUP. Od razu zaznaczę i podkreślę - zasady te obowiązywać by miały tak, że w terminie 14 dni od ich oficjalnego przyjęcia wszyscy obecni członkowie musieliby potwierdzić swoje w MUP uczestnictwo, a zarazem uzupełnić wymagane takimi zmianami informacje. Nie jest moim celem usuwanie jakichkolwiek krajów i delegatów, jednakowoż należy doprowadzić do odpolitycznienia MUP i przywrócenia jej dotychczas cenionego wizerunku organizacji sprawnej i apolitycznej.

Jaki jest cel tych zmian? Wg. Mandragoratu Wandystanu jest jawną niesprawiedliwością przede wszystkim to, że niektóre kraje mają większą liczbę delegatów głównych, niż wynika z prostej zasady 1 kraj-jeden delegat. Mógłbym tu przytoczyć przykłady dwóch krajów, które pod przykrywką osobnych federacji wprowadziły do MUP więcej niż jednego delegata - w przekonani MW takie działanie jest niezgodne z zasadami Fair Play i winno być ukrócone.

Dalej. Należy się zastanowić nad tym, czy MUP, która jest najbardziej powszechną organizacją międzynarodową, winna być niejako organizacją-śmietnikiem, w której członkami są wszystkie mikronacje, nawet te, które de facto mają tylko jedną, czy dwie drużyny piłkarskie w ogóle. Jakieś standardy uczestnictwa w naszej organizacji istnieć powinny, a ukrócenie zachowań skłóconych z duchem Fair Play winno być zakazane.

Bardzo istotną, najważniejszą w zasadzie, działalnością MUP jest prowadzenie rozgrywek V-Mundialu, który jednak wciąż i wciąż podlega ciągłym zmianom funkcjonowania, a prócz tego pomiędzy jego rozgrywkami wciąż pojawiają się nieuzasadnione przerwy. Należy doprowadzić do tego, że każdy członek MUP będzie aktywnie prowadził drużynę w V-mundialu, a nie na odwrót, że każdy uczestnik V-Mundialu będzie zmuszany do aktywnego udziału w MUP. Odwróćmy proporcje!

Dlatego, biorąc pod uwagę powyższe, Mandragorat Wandystanu proponuje Wysokiej Radzie Delegatów przyjęcie następującej uchwały:

---------------------------------------------------------------------------

Uchwała Rady Delegatów w sprawie zasad członkostwa w MUP [propozycja]

1. Każdy kraj członkowski MUP ma prawo delegować jednego delegata głównego i jednego delegata pomocniczego do udziału w pracach organizacji.
2. Jako kraj, o którym mowa w punkcie 1, MUP rozumie samodzielny byt polityczny nie będący częścią innego kraju.
3. Kraj chcący zostać członkiem MUP musi przedstawić wniosek ze wskazaniem nazwy kraju; adresu strony głównej kraju; ID ligi, w której biorą udział przynajmniej cztery drużyny piłkarskiego danego kraju; danych Delegata Głównego i danych kontaktowych oraz login osoby, która poprowadzi drużynę narodową kraju w V-Mundialu.
4. Każdy członek MUP zobowiązany jest do aktywnego uczestnictwa w V-Mundialu poprzez zgłoszenie i prowadzenie reprezentacji swojego kraju.
5. Kraj, którego trener reprezentacji pozostaje nieaktywny w rozgrywkach V-Mundialu zobowiązany jest do zapewnienia, że stan taki nie będzie przedłużał.
6. Rada Delegatów, na wniosek Prezesa MUP, może zdecydować o usunięciu kraju z MUP w przypadku:
a) braku aktywności w V-Mundialu przekraczającej jeden miesiąc,
b) zmniejszeniu się liczby aktywnych drużyn w federacji kraju do mniej niż czterech.
7. Prezes MUP usuwa z MUP kraje, które:
a) przestały istnieć jako osobne byty polityczne, lub przestały istnieć w ogóle,
b) wycofały i nie zgłosiły do V-Mundialu nowej drużyny przed rozpoczęciem kolejnego sezonu rozgrywek.
8. Niniejsze zasady wchodzą w życie w ciągu 7 dni od dnia przyjęcia przez Radę Delegatów. W czasie kolejnych 14 dni wszyscy obecni członkowie MUP zobowiązani są do złożenia poprawnych wniosków rejestracyjnych, określonych w punkcie 3 niniejszej uchwały, oraz do zmodyfikowania składu swoich delegacji przy MUP zgodnie z duchem punktu 1 niniejszej uchwały.
9. Kraje, które w terminie 14 od wejścia w życie niniejszej uchwały nie wykonają wskazanych w punkcie 8 obowiązków przestają być członkami MUP, a Prezes MUP zobowiązany zostaje do usunięcia tych krajów z rozgrywek V-Mundialu.

---------------------------------------------------------------------------

Szanowni Państwo! Podkreślam, iż jest to tylko i wyłącznie propozycja, a nie gotowy projekt. Jeśli Szanowni Delegaci mają jakieś sugestie i propozycje innych zapisów w tej uchwale to zachęcam do dyskusji i ich zgłaszania. Jeśli jednak dyskusja taka nie nastąpi złożę wniosek o rozpoczęcie głosowania i przyjęcie tej uchwały.

Pozdrawiam!
Robert Janusz von Thorn

Główny Delegat Sarmackiej Federacji Sportów Piłkarskich
Selekcjoner Reprezentacji Księstwa Sarmacji

Awatar użytkownika
Malik-al-Mulk
Gwiazda Stadionu
Posty: 371
Rejestracja: 15 lis 2008, o 20:25
Lokalizacja: Zjednoczone Emiraty Chattycji i Shanii

Re: Propozycja zmiany zasad przyjmowania nowych krajĂłw.

Postautor: Malik-al-Mulk » 19 cze 2009, o 20:26

ad. 1 i 2 - a co jeśli np wspomniana (w domyśle Chattycja i RSiT) jest suwerenna sportowo? Sami decydujemy o naszym sporcie. Gramy w lidze Al Rajn i posiadamy dwie drużyny. W realu mamy takie przypadki jak np: wyspy Owcze, San Marino, Martynika, Kajmany i jeszcze kilka innych terytoriów zależnych by się znalazło. a poza tym mówi Pan o odpolitycznieniu a sam pan daje przykład gry politycznej. My jesteśmy federacjami a nie rządami.

ad. 3 - To zdaje się zostało wprowadzone za pomoca sekretariatu. oraz do restrykcji odnoszą się pkt 1 i 6

ad. 4 - To wydaje mi sie pustosłowiem, toż dziś też wszyscy są zobowiązani do uczestnictwa w v-mundialu i jak to działa, nie działa wcale.

ad. 5 - jw.

ad. 6 - duża część państw odpada od razu np. Okoczia, Chattycja, Arqtic, Morinia etc. część ma tylko kadrę a część mniej niż 4 drużyny. Brak aktywności w v-mundialu przez jeden miesiąc czyli v-mundial musiłby być rozgrywany bez przerw może lepiej to przeliczyć na ilość kolejnych meczów?

ad. 7 - tak już chyba jest... albo mi czegoś nie wiadomo. Zresztą tu miałbym omijac Radę Delegatów w podejmowaniu decyzji?

ad. 8 i 9 - się nie wypowiem, póki co
Delegat Główny Chattyckiej Federacji Piłkarskiej
Trener Zjednoczonych Emiratów Chattyckich
Trener Medii Ghafur

Awatar użytkownika
Malik-al-Mulk
Gwiazda Stadionu
Posty: 371
Rejestracja: 15 lis 2008, o 20:25
Lokalizacja: Zjednoczone Emiraty Chattycji i Shanii

Re: Propozycja zmiany zasad przyjmowania nowych krajĂłw.

Postautor: Malik-al-Mulk » 19 cze 2009, o 20:33

Lista państw które nie mają 4 drużyn


Arqtic
Zjednoczone Emiraty Chattyckie
Erboka
Korona i Litwa
Okoczia
Skarland
Rotria
Surmenia
Tyrencja i Luminat
Wolna Republika Morvan
Morinia

(mogłem się gdzieś pomylić bo to na oko tak troche ale jakby co to proszę mnie poprawić ;) każdy popełnia błedy)

Nie chcemy nikogo wyrzucać tak? :D
Delegat Główny Chattyckiej Federacji Piłkarskiej
Trener Zjednoczonych Emiratów Chattyckich
Trener Medii Ghafur

Awatar użytkownika
Lord Darth Kanzler
Trener Mistrzów
Posty: 951
Rejestracja: 1 wrz 2008, o 22:36
Federacja: Sarmacka Federacja Sportów Piłkarskich
Lokalizacja: Księstwo Sarmacji
Kontaktowanie:

Re: Propozycja zmiany zasad przyjmowania nowych krajĂłw.

Postautor: Lord Darth Kanzler » 19 cze 2009, o 20:44

Malik-al-Mulk pisze:ad. 1 i 2 - a co jeśli np wspomniana (w domyśle Chattycja i RSiT) jest suwerenna sportowo? Sami decydujemy o naszym sporcie. Gramy w lidze Al Rajn i posiadamy dwie drużyny. W realu mamy takie przypadki jak np: wyspy Owcze, San Marino, Martynika, Kajmany i jeszcze kilka innych terytoriów zależnych by się znalazło.


Real to real. W naszej rzeczywistości bardzo łatwo oszukać taką MUP i np. za chwilę zrobić w MW trzy suwerenne sportowo części, które spełnią i kolejne warunki, w tym ilości drużyn. Wówczas MW będzie miał 3 głównych delegatów z głosem. Nie o to jednak chyba nam idzie, prawda? Dlatego MW stoi na stanowisku, że sprawiedliwość działań i reprezentacji jest ważniejsza niż 2 kraje. W MUP jest nas znacznie więcej i nic nie uzasadnia faktu, że dwa kraje są od pozostałych wyraźnie uprzywilejowane. Nie mieszajmy w dodatku reala z wirtualem, bo to zwyczajnie nieporozumienie.

Malik-al-Mulk pisze:ad. 3 - To zdaje się zostało wprowadzone za pomoca sekretariatu. oraz do restrykcji odnoszą się pkt 1 i 6


Zostało. Ale ten projekt całościowo modyfikuje zasady, dlatego taki zapis i tu. Nie może być tak że przepisy będą znajdować się w różnych aktach. Wówczas będą nieczytelne. Ta uchwała może też zwyczajnie modyfikować statut MUP - dla mnie to generalnie bez znaczenia. Ważne jest by zmiany wpowadzić.

Malik-al-Mulk pisze:ad. 4 - To wydaje mi sie pustosłowiem, toż dziś też wszyscy są zobowiązani do uczestnictwa w v-mundialu i jak to działa, nie działa wcale.
ad. 5 - jw.


Jak to działa, nie działa?! Nie rozumiem. Pan ostatnio chciał usuwać kraje z MUP nie za brak atywności w V-Mundialu (która była!) a za brak udziału w pracach MUP. Czyli zapis z projektu jest odwróceniem ostatniej praktyki i wyraźnym podkreśleniem co jest najważniejsze. To nie jest pustosłowie. To konkretne zobowiązanie krajów do działalności sportowej :)

Malik-al-Mulk pisze:ad. 6 - duża część państw odpada od razu np. Okoczia, Chattycja, Arqtic, Morinia etc. część ma tylko kadrę a część mniej niż 4 drużyny. Brak aktywności w v-mundialu przez jeden miesiąc czyli v-mundial musiłby być rozgrywany bez przerw może lepiej to przeliczyć na ilość kolejnych meczów?


Brak aktywności przez jeden miesiąc - przy czym ja podkreślam, że usunięcie takiego kraju nie jest obowiązkowe - stąd rozróżnienie na to o czym decyduje Rada (jak w przypadku właśnie owego 1 miesiąca), jak również na to, do czego Rada wymagana nie jest, bo usunięcie jest obowiązkowe - strata suwerenności. Kraje, które mają obecnie 2-3 drużyny łatwo mogą sięgnąć do limitu 4 drużyn - wyjdzie na dobre to i im, i ligom, w którym grają. Natomiast kraje mające 1 drużynę... to proszę o rozsądek Panie Prezesie.

Malik-al-Mulk pisze:ad. 7 - tak już chyba jest... albo mi czegoś nie wiadomo. Zresztą tu miałbym omijac Radę Delegatów w podejmowaniu decyzji?


Tak. To jest właśnie to o czym piszę wyżej - przesłanki z punktu 6 dają decyzję fakultatywną - i stąd potrzeba zwrócenia się do Rady, zaś przesłanki z punktu 7 powodują, iż kraj taki nie uzyskałby możliwości zasiadania w MUP, przez to decyzja może nastąpić bez udziału Rady, bo wynika sama z siebie.

Malik-al-Mulk pisze:Lista państw które nie mają 4 drużyn:


A ile mają? Jeśli 2-3 to można albo: pomóc im dobić do 4 drużyn, albo zmodyfikować zasadę i np. dać, że nie 4, a 3. Ale dwie lub jedna to przegięcie.

Malik-al-Mulk pisze:Arqtic
Zjednoczone Emiraty Chattyckie
Korona i Litwa
Skarland
Morinia
Rotria


Ja to bym w ogóle zobaczył strony tych krajów. Przy czym odnośnie ZEC wiadomo, że są częścią Al Rajn, prawda Panie Prezesie?

Malik-al-Mulk pisze:Tyrencja i Luminat


Jest na warunkowym ;) Więc o czym mówimy?

Malik-al-Mulk pisze:Erboka
Surmenia


Jak wyżej. Poza tym miały te kraje duże ligi, i co? I nic. Nie mają. A jak nie mają, to znaczy, że się nie interesują piłką. Jak się nie interesują to nie muszą być w MUP.

Malik-al-Mulk pisze:Wolna Republika Morvan


Ma 4 drużyny, grające w WLP.

Malik-al-Mulk pisze:Nie chcemy nikogo wyrzucać tak? :D


Nie chcemy. Ale nie chcemy też w MUP krajów mających po 1, 2 drużynach.
Robert Janusz von Thorn

Główny Delegat Sarmackiej Federacji Sportów Piłkarskich
Selekcjoner Reprezentacji Księstwa Sarmacji

Awatar użytkownika
Malik-al-Mulk
Gwiazda Stadionu
Posty: 371
Rejestracja: 15 lis 2008, o 20:25
Lokalizacja: Zjednoczone Emiraty Chattycji i Shanii

Re: Propozycja zmiany zasad przyjmowania nowych krajĂłw.

Postautor: Malik-al-Mulk » 19 cze 2009, o 20:57

Co do ilości drużyn niech się wypowiedzą zainteresowani ja jestem przeciw temu by zmuszać je by na siłę dorabiały po 2-3 drużyny... absolutny bezsens, i co zmusze kogoś by założył drużynę czy zrobię sobie multikonto jak Pan to widzi? Niestety to mi się nie podoba całkowicie.

Co do suwerenności nasze federacje podejmują decyzje osobno i nie działamy politycznie. gdybym działał politycznie nie poinformowałbym Erboki której nie uznajemy za mikronacje nawet. Ostatecznie jednak jest to do przemyślenia.

Co do tego usuwania... nie wiem czy Panowie zauważyli ja to zrobiłem specjalnie... to miał być straszak który zmotywuje ludzi. Ile państw usunęliśmy? żadnego... nad iloma glosowaliśmy nad 3 tymi faktycznie nieaktywnymi.


Co do aktywności w v-mundialu ok zgadzam się. Ale zrobił Pan z tego luźny przepis po co wprowadzać to skoro może się wydali może się nie wydali. Ustalmy równą miarę dla każdego skoro mówimy o fair play.

ad. 7 luzik, dla mnie ok.


ZECh jest częścią Al Rajn ale nie sportowo.
Są na warunkowym tylko dlatego że tak zdecydowałem, Pan głosował przeciw wydaleniu. I dlatego jeszcze bardziej bawi mnie to zdanie:
A jak nie mają, to znaczy, że się nie interesują piłką. Jak się nie interesują to nie muszą być w MUP.


No tak akurat WRM się załapała :D a może pójdźmy na całość i ustalmy 6 drużyn wszak tyle jest koniecznych do utworzenia ligi w x11?
Delegat Główny Chattyckiej Federacji Piłkarskiej
Trener Zjednoczonych Emiratów Chattyckich
Trener Medii Ghafur

Awatar użytkownika
Lord Darth Kanzler
Trener Mistrzów
Posty: 951
Rejestracja: 1 wrz 2008, o 22:36
Federacja: Sarmacka Federacja Sportów Piłkarskich
Lokalizacja: Księstwo Sarmacji
Kontaktowanie:

Re: Propozycja zmiany zasad przyjmowania nowych krajĂłw.

Postautor: Lord Darth Kanzler » 19 cze 2009, o 21:10

Malik-al-Mulk pisze:Co do ilości drużyn niech się wypowiedzą zainteresowani ja jestem przeciw temu by zmuszać je by na siłę dorabiały po 2-3 drużyny... absolutny bezsens, i co zmusze kogoś by założył drużynę czy zrobię sobie multikonto jak Pan to widzi? Niestety to mi się nie podoba całkowicie.


Ależ ja nie chcę zmuszać nikogo do czegokolwiek. Ale zwyczajnie MUP jest poważną organizacją, a kraje, które mają 1 drużynę i twierdzą, że mają federację... to jakoś mnie mierzi. Nie chcę by MUP była śmietnikiem.

Malik-al-Mulk pisze:Co do suwerenności nasze federacje podejmują decyzje osobno i nie działamy politycznie. ZECh jest częścią Al Rajn ale nie sportowo.


Panie Prezesie. Albo jest się suwerennym, albo suwerennym się nie jest. Nie można być "krajem" i oddawać wszystkie polityczne prerogatywy innemu podmiotowi i twierdzić, że jest się krajem bo się jest suwerennym sportowo... Kraj to kraj. ZEC jest częścią Al Rajn i jako taki nie powinien mieć osobnego delegata, podobnie jak RSiT - w której akurat Towarzysz Marcin może spokojnie reprezentować, zupełnie przecież tu nieaktywną, Sarmację :) I jestem pewien, że byłby tym zainteresowany.

Malik-al-Mulk pisze:Co do tego usuwania... nie wiem czy Panowie zauważyli ja to zrobiłem specjalnie... to miał być straszak który zmotywuje ludzi. Ile państw usunęliśmy? żadnego... nad iloma glosowaliśmy nad 3 tymi faktycznie nieaktywnymi.
Co do aktywności w v-mundialu ok zgadzam się. Ale zrobił Pan z tego luźny przepis po co wprowadzać to skoro może się wydali może się nie wydali. Ustalmy równą miarę dla każdego skoro mówimy o fair play.


Ah. Luźny, jak luźny. Fakultatywny. I to tylko dlatego, żeby dać Prezesowi czas na skontaktowanie się z nieaktywnym w V-mundialu krajem i spowodować przywrócenie tej aktywności, a nie wyrzucać ad hoc. Wyrzucać ad hoc należy to co nie istnieje, a nie to co ma zwyczajnie kryzys i być może nawet nie ze swojej winy. Nazwijmy to straszakiem :)

Malik-al-Mulk pisze:Są na warunkowym tylko dlatego że tak zdecydowałem, Pan głosował przeciw wydaleniu. I dlatego jeszcze bardziej bawi mnie to zdanie:
A jak nie mają, to znaczy, że się nie interesują piłką. Jak się nie interesują to nie muszą być w MUP.


Bo Pan wyrywa je z kontekstu. Zagłosowałem przeciw bo Pan chce wydalać za brak aktywności w MUP. Ja nie chcę wydalać. Ja nie chcę wpuszczać krajów z jedną drużyną na krzyż.

Malik-al-Mulk pisze:No tak akurat WRM się załapała :D a może pójdźmy na całość i ustalmy 6 drużyn wszak tyle jest koniecznych do utworzenia ligi w x11?


Nie. Przede wszystkim dlatego, że kraje mniejsze często grają w innych ligach. Nie tworzą własnych lig. Zresztą nie chodzi o zablokowanie wejścia dużej ilości krajom, a by zablokować kraje z minimalną liczbą. Dlatego proponuję autopoprawkę, krakowskim targiem, i minimum 3 drużyny.
Robert Janusz von Thorn

Główny Delegat Sarmackiej Federacji Sportów Piłkarskich
Selekcjoner Reprezentacji Księstwa Sarmacji

Orzi

Re: Propozycja zmiany zasad przyjmowania nowych krajĂłw.

Postautor: Orzi » 19 cze 2009, o 22:36

Będę odnosił się zarówno do propozycji zmian, jak i do przebiegu dyskusji.

Ad 1, 2: W tej kwestii popieram projekt pana Kanzlera. Moim zdaniem niedopuszczalne jest wystawianie kilku reprezentacji i kilku delegatów przez jedno państwo. Bliźniacze federacje z definicji mają takie samo zdanie i nieuczciwie wzmacnia znaczenie głosu krajów posiadających owe federacje. Równie dobrze Wolna Republika Winktown mogłaby dodatkowo powołać związki piłkarskie Archipelagu Pięciopolskiego oraz Federacji Mudy, ale uważamy, że byłoby to wbrew zasadom fair play. Wspomniał Pan, panie al Mulk, o paru przykładach z reala. Jednakże kraje te posiadają silną autonomię, własne rządy i uwarunkowaną historycznie oraz terytorialnie odrębność (San Marino jest oficjalnie odrębnym bytem państwowym!). Czy występuje to również w przypadku Al Rajn i ZE Chattyckich?
Ad 3: Tutaj za sensowny uważam kompromis. Każdy kraj chcący brać udział w rozgrywkach V-Mundialu powinien posiadać dwie aktywne drużyny piłkarskie. Oczywiście z uwzględnieniem zasady Lex Retro Non Agit. Można by natomiast wyznaczyć terminy dla federacji nie posiadających tylu drużyn termin, do którego ten warunek miałby być spełniony. Uważam że najuczciwszym byłaby data startu kolejnych edycji wszystkich mikroświatowych lig międzynarodowych (czyli dosyć długo).
Ad 4: Popieram ten punkt całkowicie
Ad 5: Ten punkt nawet bym zaostrzył. Zapewniać można w nieskończoność, moim zdaniem delegat powinien podjąć stosowne kroki, aby zmienić ten stan rzeczy.
Ad 6: Zgadzam się z punktem "a".
Ad 7: Podpiąłbym to pod punkt szósty.
Ad 8,9: Zgadzam się z całością.

Awatar użytkownika
Malik-al-Mulk
Gwiazda Stadionu
Posty: 371
Rejestracja: 15 lis 2008, o 20:25
Lokalizacja: Zjednoczone Emiraty Chattycji i Shanii

Re: Propozycja zmiany zasad przyjmowania nowych krajĂłw.

Postautor: Malik-al-Mulk » 19 cze 2009, o 22:40

Orzislav Toddson pisze:Będę odnosił się zarówno do propozycji zmian, jak i do przebiegu dyskusji.

Ad 1, 2: W tej kwestii popieram projekt pana Kanzlera. Moim zdaniem niedopuszczalne jest wystawianie kilku reprezentacji i kilku delegatów przez jedno państwo. Bliźniacze federacje z definicji mają takie samo zdanie i nieuczciwie wzmacnia znaczenie głosu krajów posiadających owe federacje. Równie dobrze Wolna Republika Winktown mogłaby dodatkowo powołać związki piłkarskie Archipelagu Pięciopolskiego oraz Federacji Mudy, ale uważamy, że byłoby to wbrew zasadom fair play. Wspomniał Pan, panie al Mulk, o paru przykładach z reala. Jednakże kraje te posiadają silną autonomię, własne rządy i uwarunkowaną historycznie oraz terytorialnie odrębność (San Marino jest oficjalnie odrębnym bytem państwowym!). Czy występuje to również w przypadku Al Rajn i ZE Chattyckich?


ZECh ma konstytucyjne prawo do własnego parlamentu, mamy własną głowę państwa. My również mamy uwarunkowaną histroycznie niepodległość. Mój kraj istniał kilka miesięcy zanim dołączył do Al Rajn ale nie chwliłem sie nim na forum mikronacje i w innych miejscach zanim nie okrzepł. Sam Marino jest oficjalnie bytem państwowy a ma mniejsze prawa niż Wyspy Owcze.

Jeśli lex retro non agit to popieram nawet i 3 drużyny.
Delegat Główny Chattyckiej Federacji Piłkarskiej
Trener Zjednoczonych Emiratów Chattyckich
Trener Medii Ghafur

Awatar użytkownika
Lord Darth Kanzler
Trener Mistrzów
Posty: 951
Rejestracja: 1 wrz 2008, o 22:36
Federacja: Sarmacka Federacja Sportów Piłkarskich
Lokalizacja: Księstwo Sarmacji
Kontaktowanie:

Re: Propozycja zmiany zasad przyjmowania nowych krajĂłw.

Postautor: Lord Darth Kanzler » 19 cze 2009, o 22:48

Oczywiście, że lex retro non agit ;) dlatego punkt wymuszający złożenie wniosków na nowo :D:D:D:D
Robert Janusz von Thorn

Główny Delegat Sarmackiej Federacji Sportów Piłkarskich
Selekcjoner Reprezentacji Księstwa Sarmacji

Orzi

Re: Propozycja zmiany zasad przyjmowania nowych krajĂłw.

Postautor: Orzi » 19 cze 2009, o 22:56

Chciałem zgłosić jeszcze małą uwagę odnośnie limitu drużyn. Przecież nigdzie nie jest napisane, że drużyną klubową działającą pod banderą federacji określonego państwa musi prowadzić obywatel danego państwa, a w realu standardową praktyką jest zatrudnianie zagranicznych trenerów. Można to rozwiązać zapraszając trenerów z innych v-państw, a nawet niezwiązanych z mikronacjami, do prowadzenia klubów z miast należących do danego państwa. Nigdzie nie jest napisane, że klubu, dajmy na to "Winktown Geckos" nie może prowadzić Natańczyk, obywatel Al Rajn czy chociażby pan Zenek, którego codziennie widuję pod sklepem monopolowym :) .


Wróć do „Archiwum Obrad”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości