Wybory Prezydenta MUP 1/2018

Tutaj delegaci członków MUP prowadzą obrady i głosują.
Awatar użytkownika
Eddard Noqtern
Gracz środka pola
Posty: 130
Rejestracja: 26 lis 2015, o 21:31
Federacja: FPH - Federacja Piłkarska Hasselandu

Wybory Prezydenta MUP 1/2018

Postautor: Eddard Noqtern » 7 lut 2018, o 17:10

Szanowni Delegaci,

Moja kadencja na stanowisku Prezydenta dobiegła końca (niestety przez zabieganie spostrzegłem to dopiero tydzień po czasie, mam nadzieję że nie będzie to źle odebrane). W związku z tym rozpoczynam wybory nowego Prezydenta Mikroświatowej Unii Piłkarskiej.

Zarządzam 7-dniowy termin składania kandydatur do 14 lutego do północy.
Eddard Noqtern - Prezydent MUP, Delegat Główny Federacji Piłkarskiej Hasselandu, trener kadry Królestwa Hasselandu od 2015 roku.

Awatar użytkownika
Eddard Noqtern
Gracz środka pola
Posty: 130
Rejestracja: 26 lis 2015, o 21:31
Federacja: FPH - Federacja Piłkarska Hasselandu

Re: Wybory Prezydenta MUP 1/2018

Postautor: Eddard Noqtern » 8 lut 2018, o 19:03

Szanowni Delegaci,

Pragnę złożyć swoją kandydaturę na Prezydenta MUP, tym samym prosząc Was o reelekcję i wybór na drugą kadencję.

Nie chcę ukrywać, że poprzednia kadencja nie wyglądała różowo - nie wszystko wyglądało tak jak powinno: V-mundial został zorganizowany naprawdę słabo, aktywność delegatów była niska, ale też i ja nie wykazałem się wielkim zaangażowaniem. Nie sprzyjał okres świąteczny, noworoczny, a później sesyjno-feryjny. Chciałbym móc to zmienić i poprawić stan MUP.

Przez następne trzy miesiące chciałbym zająć się następującymi planami:
1. Aktywizacja "Micronational Football" - obiecuję, że pojawi się przynajmniej jeden artykuł na miesiąc. Optymalnie jeden na tydzień/dwa tygodnie.
2. Z powrotem rankingi - prowadzenie rankingu najaktywniejszych lig, najlepszych drużyn: powrót konkursu na Drużynę Miesiąca.
3. "Ambasady" MUP - punkty informacyjne pojawią się na forach przynależących federacji - dzięki nim sprawniej będziemy informować o ważnych wydarzeniach, czy sprawniej poszukiwać "zaginionych" Delegatów.
4. Dokonanie wyboru organizatorów kolejnego V-mundialu, pomoc w przygotowaniach i planowaniu.
5. Wypełnianie celów statutowych.
6. Utrzymanie na stanowisku Wiceprezydenta tow. Michała Michaelusa.

Obrazek
Eddard Noqtern - kandydat na Prezydenta MUP


Dla osób, które słabiej mniej znają, pochwalę się swoim doświadczeniem w mikroświecie:

Doświadczenie:
a) piłkarskie - Prezydent MUP, Wiceprezydent MUP, organizator v-mundialu BiaBroHasAba, delegat główny FPH od ponad 2 lat, trener reprezentacji Hasselandu (obecny wicemistrz mikroświata), trener Royal Shimontsen (6-krotny mistrz Bialenii),
b) organizacyjne - organizator FOTów 2014, 2015, 2016, 2017, III i IV Regat Dookoła Pollinu, Szczytu Mikronacji w Angemont, II Szczytu Promocji Mikronacji w Vienbien, Wielkiego Testu Wiedzy.
c) polityczne - były Prezydent Bialenii, Król-Senior Hasselandu, Premier Hasselandu, wielokrotny minister kultury i sportu, spraw zagranicznych etc.
Eddard Noqtern - Prezydent MUP, Delegat Główny Federacji Piłkarskiej Hasselandu, trener kadry Królestwa Hasselandu od 2015 roku.

Awatar użytkownika
t.demollari
Gracz środka pola
Posty: 222
Rejestracja: 25 paź 2008, o 14:20
Federacja: Baridajski Związek Piłki Nożnej
Lokalizacja: Republika Południowego Baridasu

Re: Wybory Prezydenta MUP 1/2018

Postautor: t.demollari » 14 lut 2018, o 14:07

Towarzysze delegaci,

zgłaszam swoją kandydaturę na urząd Prezydenta Mikroświatowej Unii Piłkarskiej.

Po organizacyjnej wtopie jaką był poprzedni v-mundial powinniśmy powrócić do wysokich standardów. Oczywiście, wierzę, że zapewnienia i plany tow. Noqterna są szczere i przemyślane, ale ja również jestem gotów wziąć odpowiedzialność za dalsze losy naszej organizacji.

Tyle w kwestii motywacji, a jakie plany:

- Rewizja statutu (chodzi mi głównie o wyeliminowanie fikcji jaką jest wymóg apolityczności i niezależności od federacji członkowskich, ale może również likwidacja Rady Rewizyjnej i inne uproszczenia).

- Wsparcie MUP w organizacji V-mundialu. Tutaj deklaruje swoją osobistą pomoc przy pisaniu relacji z v-mundialowych kolejek.

- Przegadanie kwestii boostu dla najsłabszych drużyn (głownie dla ewentualnych nowych członków).

Większość pomysłów kontrkandydata również popieram. Zapowiadam również, że w razie gdybym przegrał wybory będę do dyspozycji nowego-starego Prezydenta, a debatę na temat statutu i tak rozpocznę jako delegat BZPN.
Timan Demollari

Awatar użytkownika
Michaelus
Gwiazda Stadionu
Posty: 413
Rejestracja: 24 cze 2014, o 22:39
Federacja: Ludowy Wandejski Związek Piłki Nożnej
Lokalizacja: Mandragorat Wandystanu

Re: Wybory Prezydenta MUP 1/2018

Postautor: Michaelus » 14 lut 2018, o 20:35

Osobiście cieszę się, że są dwie mocne kandydatury. Każdej z nich deklaruję wsparcie i z niecierpliwością czekam na debatę.
towarzysz Michał Michaelus
delegat Ludowego Wandejskiego Związku Piłki Nożnej
menadżer Synów Wandy
przewodniczący zarządu Sarmackiej Ligi Piłkarskiej

Awatar użytkownika
Eddard Noqtern
Gracz środka pola
Posty: 130
Rejestracja: 26 lis 2015, o 21:31
Federacja: FPH - Federacja Piłkarska Hasselandu

Re: Wybory Prezydenta MUP 1/2018

Postautor: Eddard Noqtern » 19 lut 2018, o 14:21

Tak więc rozpocznijmy debatę (przepraszam za drobne z opóźnienia związane z realnym wyjazdem za granicę). Proponuję pięciodniową debatę do końca 23.02. Dalsze prowadzenie debaty jak i głosowania przekazuję Wiceprezydentowi ze względu na mój start.

Zapraszam do zadawania pytań. Zgłoszeni kandydaci:
- FPH, Eddard Noqtern
- BZPN Timan Demollari
Eddard Noqtern - Prezydent MUP, Delegat Główny Federacji Piłkarskiej Hasselandu, trener kadry Królestwa Hasselandu od 2015 roku.

Yupeng Beijin-Zhao
Podawacz piłek
Posty: 6
Rejestracja: 1 lut 2018, o 23:14
Federacja: Sclaviński Związek Piłki Nożnej

Re: Wybory Prezydenta MUP 1/2018

Postautor: Yupeng Beijin-Zhao » 19 lut 2018, o 16:26

Mam po jednym pytaniu do każdego z kandydatów.

Edqard Nottern:

Zadeklarował Pan stworzenie punktów informacyjnych na forach przynależących federacji i pisanie artykułów dla Micronational Football. Jest to pewne obciążenie czasowe. Czy da sobie kandydat radę z pełnieniem obowiązków Prezydenta MUP, skoro ma teraz zawirowania w świecie realnym i spóźnił się 5 dni z rozpoczęciem debaty. Napisanie powyższego posta nie powinno zająć więcej niż 2 min, a mimo wszystko nie znalazł Pan czasu. Jest to dosyć niepokojące, nieprawdaż?

Timan Demollari:

Proszę uzasadnić dlaczego chciałby Pan rozwiązać Radę Rewizyjną i wyjaśnić na czym polega boostowanie drużyn oraz jakie zasady jego stosowania Pan proponuje.
Delegat Sclavińskiego Związku Piłki Nożnej
Menedżer Smoggy Sangia w SLP

Awatar użytkownika
Eddard Noqtern
Gracz środka pola
Posty: 130
Rejestracja: 26 lis 2015, o 21:31
Federacja: FPH - Federacja Piłkarska Hasselandu

Re: Wybory Prezydenta MUP 1/2018

Postautor: Eddard Noqtern » 19 lut 2018, o 17:08

Yupeng Beijin-Zhao pisze:Mam po jednym pytaniu do każdego z kandydatów.
Edqard Nottern:

Zadeklarował Pan stworzenie punktów informacyjnych na forach przynależących federacji i pisanie artykułów dla Micronational Football. Jest to pewne obciążenie czasowe. Czy da sobie kandydat radę z pełnieniem obowiązków Prezydenta MUP, skoro ma teraz zawirowania w świecie realnym i spóźnił się 5 dni z rozpoczęciem debaty. Napisanie powyższego posta nie powinno zająć więcej niż 2 min, a mimo wszystko nie znalazł Pan czasu. Jest to dosyć niepokojące, nieprawdaż?


Z pewnością sobie poradzę. Opóźnienie wynikło jak wspomniałem z wyjazdu poza kraj, gdzie trudno było o dostęp do Internetu, co często się nie zdarza. ;)
Eddard Noqtern - Prezydent MUP, Delegat Główny Federacji Piłkarskiej Hasselandu, trener kadry Królestwa Hasselandu od 2015 roku.

Awatar użytkownika
t.demollari
Gracz środka pola
Posty: 222
Rejestracja: 25 paź 2008, o 14:20
Federacja: Baridajski Związek Piłki Nożnej
Lokalizacja: Republika Południowego Baridasu

Re: Wybory Prezydenta MUP 1/2018

Postautor: t.demollari » 20 lut 2018, o 11:17

Proszę uzasadnić dlaczego chciałby Pan rozwiązać Radę Rewizyjną i wyjaśnić na czym polega boostowanie drużyn oraz jakie zasady jego stosowania Pan proponuje.


Rada Rewizyjna wydaje mi się zbędnym luksusem. Spójrzmy prawdzie w oczy, jest nas tu garstka osób. Istnienie dodatkowego ciała będącego też instancją odwoławczą jest jedynie upierdliwością (konieczność organizowania wyborów, łapanki kandydatów i później pilnowania kadencji), bo też, powiedzmy sobie szczerze, RR nic nie robi. Z pewnością większość kompetencji można bez problemu przerzucić na Radę Delegatów.

Na czym polega boostowanie drużyn wyjaśnią najlepiej (choć koślawą polszczyzną) reguły x11:

Przycisk „Boost team”podniesie srednia umiejetnosci druzyny o 2-3% ponizej sredniej umiejetnosci druzyn w najnizszej dywizji w lidze. Guzik ten NIE powinien byc uzywany dopóki nie bedzie to konieczne. Dodatkowo, nie moze byc on uzywany na wiecej niz jednej lub dwoch druzynach, poniewaz mogloby to zniszczyc równowage w lidze. Przycisk ten powinien byc jedynie uzywany, gdy dana druzyna nie ma praktycznie umiejetnosci w porównaniu z innymi zespolami w najnizszej dywizji oraz gdy nie ma szans byc druzyna konkurencyjna dopóki jej nie zwiekszysz. Admin ligi moze druzyne zwiekszyc raz w sezonie i pomiedzy sezonami.


Kiedyś byłem zagorzałym przeciwnikiem tego typu rozwiązań, dziś się już nieco łamię. Widziałbym używanie boosta jako jednorazowej pomocy dla nowych drużyn (jeśli takie będą) i uznaniowo, na podstawie decyzji prezydenta dla najsłabszych, ewidentnie odstających od reszty (np. z powodu zaniedbań przez nieaktywnego w większości trenera). Nie chcę tego jednak narzucać i uważam, że boostowanie powinno być przedmiotem debaty w Radzie Delegatów.

Ach, przypomniało mi się jeszcze, że w razie wyboru na Prezydenta MUP chciałbym powrócić do zarzuconej idei Pucharu Interkontynentalnego, rozgrywanego w sezonach Ligi Mikroświatowej, co zwiększyłoby liczbę rozgrywanych meczów. Byłoby to uważam wskazane, skoro gramy jeden ligowy mecz w tygodniu.
Timan Demollari

Yupeng Beijin-Zhao
Podawacz piłek
Posty: 6
Rejestracja: 1 lut 2018, o 23:14
Federacja: Sclaviński Związek Piłki Nożnej

Re: Wybory Prezydenta MUP 1/2018

Postautor: Yupeng Beijin-Zhao » 20 lut 2018, o 13:09

Dziękuję kandydatom za odpowiedzi. Nie mam więcej pytań.
Delegat Sclavińskiego Związku Piłki Nożnej
Menedżer Smoggy Sangia w SLP

Awatar użytkownika
Michaelus
Gwiazda Stadionu
Posty: 413
Rejestracja: 24 cze 2014, o 22:39
Federacja: Ludowy Wandejski Związek Piłki Nożnej
Lokalizacja: Mandragorat Wandystanu

Re: Wybory Prezydenta MUP 1/2018

Postautor: Michaelus » 20 lut 2018, o 20:07

Towarzysze Kandydaci,

Aktywność Rady Delegatów, czy też forum MUP w ogóle jest obecnie mocno mizerna. Ogólnie działalność MUP zdaje się toczyć tylko siłą rozpędu. Czy mają kandydaci jakieś propozycje zmian?

Czy przy obecnej liczbie osób aktywnie udzielających się na forum MUP nie należałoby się może zastanowić nad połączeniem instytucji Delegata i Selekcjonera? Czy takie rozbicie funkcji ma dalej jakieś uzasadnienie?
towarzysz Michał Michaelus
delegat Ludowego Wandejskiego Związku Piłki Nożnej
menadżer Synów Wandy
przewodniczący zarządu Sarmackiej Ligi Piłkarskiej


Wróć do „Rada Delegatów”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość