Wybory Prezydenta MUP

Awatar użytkownika
Eddard Noqtern
Gracz środka pola
Posty: 130
Rejestracja: 26 lis 2015, o 21:31
Federacja: FPH - Federacja Piłkarska Hasselandu

Re: Wybory Prezydenta MUP

Postautor: Eddard Noqtern » 4 mar 2017, o 23:33

Witam serdecznie,
Mam parę pytań do kandydatów:
1. Jak planujecie zwiększyć liczbę członków MUP, jak radzić sobie z niską aktywnością obecnych członków?
2. Czy planujecie jakąś działalność promocyjną - typu media MUP?
3. Czy planujecie uaktywnić jakieś inicjatywy (menadżer miesiąca, drużyna miesiąca)?

Pytanie do kandydata z Wandystanu: w jaki sposób łączenie funkcji Prezesa MUP ułatwi organizację mundialu? Czy nie lepiej, aby Prezes pozostał oddzielny by móc kontrolować i wspierać, a organizator skupił się na organizacji mundialu?
Eddard Noqtern - Prezydent MUP, Delegat Główny Federacji Piłkarskiej Hasselandu, trener kadry Królestwa Hasselandu od 2015 roku.

Awatar użytkownika
Tomasz Dostojewski
Gwiazda Stadionu
Posty: 464
Rejestracja: 5 maja 2015, o 16:11
Federacja: Bialeński Związek Sportowy
Lokalizacja: Brodria

Re: Wybory Prezydenta MUP

Postautor: Tomasz Dostojewski » 4 mar 2017, o 23:49

Szanowny Eddardzie.
Tak jak już wspomniałem Jako Prezydent MUP odwiedzę każą obecnie istniejącą mikronację . Będę namawiał do członkostwa w MUP. Na mediach nie znam się za specjalnie ale poruszę ten temat na obradach Rady Delegatów. Co do aktywności obecnych delegatów. Napewno ie możemy wywierać nacisku na większą aktywność. Nastały ciężkie czasy dla mikronacji i z frekwencjami jest wszędzie tak samo. Sądzę że powrót do wyboru drużyny miesiąca jest jak najbardziej trafny.
/-/Thomas von Lisendorff-Dostojewski
p. o. Prezydent Mikroswiatowej Unii Piłkarskiej.
Prezes Bialeńskiego Związku Sportowego.
Selekcjoner Reprezentacji Bialenii.
Trener Legii Lisendorff oraz FK Olimpik Sarajevo

Ludwik Tomovic
Gwiazda Stadionu
Posty: 277
Rejestracja: 15 sie 2014, o 15:33
Federacja: Nogometna Zveza Slavonije
Lokalizacja: Njitica

Re: Wybory Prezydenta MUP

Postautor: Ludwik Tomovic » 4 mar 2017, o 23:54

Skoro jest problem z aktywnością, to w jaki sposób zachęcić mikronacje do wstępowania w szeregi MUP?
/-/
Ludwik Tomović

Awatar użytkownika
Tomasz Dostojewski
Gwiazda Stadionu
Posty: 464
Rejestracja: 5 maja 2015, o 16:11
Federacja: Bialeński Związek Sportowy
Lokalizacja: Brodria

Re: Wybory Prezydenta MUP

Postautor: Tomasz Dostojewski » 5 mar 2017, o 00:03

Poprzez podróże i namawianie do przyłączenia sie i wstąpienie w szeregi MUP.

Na tym kończę udział w debacie która dobiegła końca . Czekam na rozpoczęcie głosowania.

Dziękuję.
/-/Thomas von Lisendorff-Dostojewski
p. o. Prezydent Mikroswiatowej Unii Piłkarskiej.
Prezes Bialeńskiego Związku Sportowego.
Selekcjoner Reprezentacji Bialenii.
Trener Legii Lisendorff oraz FK Olimpik Sarajevo

Ludwik Tomovic
Gwiazda Stadionu
Posty: 277
Rejestracja: 15 sie 2014, o 15:33
Federacja: Nogometna Zveza Slavonije
Lokalizacja: Njitica

Re: Wybory Prezydenta MUP

Postautor: Ludwik Tomovic » 5 mar 2017, o 00:19

Tak, wiem, po raz kolejny słyszymy to samo zdanie opowiedziane w inny sposób.
Liczyłem na jakieś konkrety, szkoda.
/-/
Ludwik Tomović

Awatar użytkownika
Tomasz Dostojewski
Gwiazda Stadionu
Posty: 464
Rejestracja: 5 maja 2015, o 16:11
Federacja: Bialeński Związek Sportowy
Lokalizacja: Brodria

Re: Wybory Prezydenta MUP

Postautor: Tomasz Dostojewski » 5 mar 2017, o 10:57

Tak wiem, po raz kolejny słyszę twoje wieczne marudzenie i wieczna upierdliwość.
/-/Thomas von Lisendorff-Dostojewski
p. o. Prezydent Mikroswiatowej Unii Piłkarskiej.
Prezes Bialeńskiego Związku Sportowego.
Selekcjoner Reprezentacji Bialenii.
Trener Legii Lisendorff oraz FK Olimpik Sarajevo

Krzysztof Hans
Junior
Posty: 57
Rejestracja: 27 mar 2016, o 10:24
Federacja: Trizondalski Związek Sportowy
Lokalizacja: Trizondal
Kontaktowanie:

Re: Wybory Prezydenta MUP

Postautor: Krzysztof Hans » 5 mar 2017, o 12:31

Teraz pora na słówko ode mnie. Zamierzam być Prezydentem MUP przede wszystkim spraw bieżących i nieobiecywać gruszek na wierzbie. A co do pytań:
1. Jak planujecie zwiększyć liczbę członków MUP, jak radzić sobie z niską aktywnością obecnych członków?
Przede wszystkim chciałbym zajrzeć do źródła problemu. Jeżeli jakaś mikronacja nie ma czasu na federacje piłkarską to postaram się to zrozumieć i przede wszystkim nikogo nie zmuszać.
2. Czy planujecie jakąś działalność promocyjną - typu media MUP?
To wszystko będzie zależeć od możliwości MUP jak i federacji oraz ich mikronacji.
3. Czy planujecie uaktywnić jakieś inicjatywy (menadżer miesiąca, drużyna miesiąca)?
Na początku się z tym wstrzymam (by skupić się na sprawach bieżących) ale potem kto wie.
(-) Krzysztof Hans van der Ice
- Sekretarz ds. Kultury w Trizondalu
- Selekcjoner repezentacji Trizondalu
- Delegat Trizondalu w MUP

Awatar użytkownika
Michaelus
Gwiazda Stadionu
Posty: 413
Rejestracja: 24 cze 2014, o 22:39
Federacja: Ludowy Wandejski Związek Piłki Nożnej
Lokalizacja: Mandragorat Wandystanu

Re: Wybory Prezydenta MUP

Postautor: Michaelus » 5 mar 2017, o 13:18

Eddard Noqtern pisze:1. Jak planujecie zwiększyć liczbę członków MUP, jak radzić sobie z niską aktywnością obecnych członków?


Przed zbliżającym się VMundialem celem minimum jest 16 członków MUP, tak aby można było przeprowadzić rozgrywki w dotychczasowej formule. Cel ten można osiągnąć w zasadzie jedynie poprzez udanie się z wizytą do krajów, które aktualnie w MUP nie są. Pewną wskazówką co do doboru krajów może być wskaźnik aktywności mikronacji na forach. Niska aktywność obecnych członków jest poważnym problemem, jednak obecnie jesteśmy w sytuacji "między młotem i kowadłem". Musimy zadać sobie pytanie w jakiej formule mają dalej przebiegać rozgrywki. Bo oczywiście możemy uciekać się do działań drastycznych z zawieszeniami i wykluczeniami federacji włącznie, ale wtedy będziemy musieli całkowicie przedefiniować kalendarz rozgrywek. Jest to pytanie nie tylko do kandydatów na Prezydenta ale do wszystkich Delegatów. Z drugiej strony łagodne środki działania także zdają się nie działać. Pomimo założenia kliku wątków na dreamlandzich forach udało mi się ożywić jedynie federację Elderandu. Pozostałe dreamlandzkie federacje pomimo licznych przypomnień w dziale sportowym forum pozostają bez większej reakcji.

2. Czy planujecie jakąś działalność promocyjną - typu media MUP?


Mamy cały czas Micronational Football i to powinno być główne miejsce działalności medialnej MUP. Miałem plany zaktywizowania MF, jednak po części ze swojej winy, po części ze względu na ogólny marazm w organizacji plany te powiodły się jedynie częściowo.

3. Czy planujecie uaktywnić jakieś inicjatywy (menadżer miesiąca, drużyna miesiąca)?


Na początku swojej pierwszej kadencji zgłosiłem taki projekt, jednak nie spotkał się on z większym entuzjazmem i wycofałem go po debacie. Inicjatywy takie z pewnością są ciekawe, jednak do ich powodzenia nie wystarczy entuzjastycznie nastrojony Prezydent, lecz potrzebna jest aktywna Rada Delegatów.

Pytanie do kandydata z Wandystanu: w jaki sposób łączenie funkcji Prezesa MUP ułatwi organizację mundialu? Czy nie lepiej, aby Prezes pozostał oddzielny by móc kontrolować i wspierać, a organizator skupił się na organizacji mundialu?


Wbrew pozorom obie funkcje Prezydenta i organizatora wzajemnie się przenikają. Przy organizacji poprzedniego V-mundialu w Orientyce współpraca wyszła bardzo dobrze, organizatorzy skorzystali z części moich uwag i odwrotnie ja skorzystałem z części ich rad. Jednak sukces organizacyjny to oczywiście w 99% zasługa samych organizatorów, szczególnie Slawonii i Surmenii. W gestii Prezydenta MUP pozostają takie decyzje organizacyjne jak pozyskanie 16. członka, ustalenie w porozumieniu z organizatorami odpowiedniego terminarza, czy też bieżące czuwanie nad rozgrywkami (niedozwolone transfery itp.). Jeśli kontrkandydaci będą w stanie zagwarantować realny plan, w szczególności dla pozyskania 16. członka, to nie będę widział większym problemów organizacyjnych. Jednak trzeba sobie zadać pytanie, czy zmiana na tym stanowisku jest potrzebna akurat na półtora miesiąca przed V-Mundialem. Jeśli Delegaci są takiego zdania, to oczywiście pogodzę się z taką decyzją.
towarzysz Michał Michaelus
delegat Ludowego Wandejskiego Związku Piłki Nożnej
menadżer Synów Wandy
przewodniczący zarządu Sarmackiej Ligi Piłkarskiej

Awatar użytkownika
Michaelus
Gwiazda Stadionu
Posty: 413
Rejestracja: 24 cze 2014, o 22:39
Federacja: Ludowy Wandejski Związek Piłki Nożnej
Lokalizacja: Mandragorat Wandystanu

Re: Wybory Prezydenta MUP

Postautor: Michaelus » 5 mar 2017, o 13:21

Czas przeznaczony na debatę dobiegł końca, co nie znaczy, że nie można już zadawać pytań czy udzielać odpowiedzi. Jednak teraz czas najwyższy przejść do pięciodniowego głosowania, które potrwa do 10 marca do godz. 14:00.
towarzysz Michał Michaelus
delegat Ludowego Wandejskiego Związku Piłki Nożnej
menadżer Synów Wandy
przewodniczący zarządu Sarmackiej Ligi Piłkarskiej

Awatar użytkownika
Lord Darth Kanzler
Trener Mistrzów
Posty: 951
Rejestracja: 1 wrz 2008, o 22:36
Federacja: Sarmacka Federacja Sportów Piłkarskich
Lokalizacja: Księstwo Sarmacji
Kontaktowanie:

Re: Wybory Prezydenta MUP

Postautor: Lord Darth Kanzler » 5 mar 2017, o 13:28

Głosuję na Krzysztofa Hansa i gorąco zachęcam każdego do tego samego kroku. Mało jest osób, które, mimo trudności i wad w wykonaniu, tak się angażują w to co robią. A ta organizacja wymaga takiego właśnie zaangażowania.
Robert Janusz von Thorn

Główny Delegat Sarmackiej Federacji Sportów Piłkarskich
Selekcjoner Reprezentacji Księstwa Sarmacji


Wróć do „Archiwum RD”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości