Wybory Prezydenta MUP (kadencja 15.06-14.09.2016)

Awatar użytkownika
Lord Darth Kanzler
Trener Mistrzów
Posty: 951
Rejestracja: 1 wrz 2008, o 22:36
Federacja: Sarmacka Federacja Sportów Piłkarskich
Lokalizacja: Księstwo Sarmacji
Kontaktowanie:

Wybory Prezydenta MUP (kadencja 15.06-14.09.2016)

Postautor: Lord Darth Kanzler » 27 maja 2016, o 21:32

Wielce Szanowni Delegaci,

za 18 dni, w dniu 14 czerwca 2016, upływa moja trzymiesięczna kadencja na stanowisku Prezydenta Mikroświatowej Unii Piłkarskiej. W związku z tym, na podstawie art. 6 ust. 3 Statutu MUP, ogłaszam i zarządzam wybory Prezydenta Mikroświatowej Unii Piłkarskiej na kolejną kadencję, która potrwa od 15 czerwca 2016 roku do 14 września 2016 roku.

Zgodnie ze Statutem naszej organizacji będziemy w tej sprawie procedować w sposób następujący:
  1. siedmiodniowy termin zgłaszania kandydatur — od dnia 28.05 do 03.06 włącznie,
  2. pięciodniowy termin debaty nad zgłoszonymi kandydaturami — od dnia 04.06 do 08.06 włącznie,
  3. pięciodniowy termin głosowania — od dnia 09.06 do 13.06 włącznie.
Kalendarz ten staje się niniejszym wiążący, a zgłoszenia nie w terminie nie będą brane pod uwagę. Objęcie funkcji Prezydenta przez wybranego Delegata nastąpi w dniu 15.06.2016 r.

Przypominam, że kandydatury na Prezydenta MUP, spośród ogółu reprezentantów, zgłaszają delegaci główni. Oznacza to, że kandydatem na Prezydenta MUP może zostać także osoba o statusie delegata pomocniczego.

Z poważaniem,
Robert Janusz von Thorn

Główny Delegat Sarmackiej Federacji Sportów Piłkarskich
Selekcjoner Reprezentacji Księstwa Sarmacji

Awatar użytkownika
Lord Darth Kanzler
Trener Mistrzów
Posty: 951
Rejestracja: 1 wrz 2008, o 22:36
Federacja: Sarmacka Federacja Sportów Piłkarskich
Lokalizacja: Księstwo Sarmacji
Kontaktowanie:

Re: Wybory Prezydenta MUP (kadencja 15.06-14.09.2016)

Postautor: Lord Darth Kanzler » 28 maja 2016, o 18:10

Wielce Szanowni Delegaci,
Panie i Panowie Obserwatorzy,


mijają właśnie trzy miesiąca od kiedy wybraliście mnie na Prezydenta MUP. Muszę przyznać, że czas ten minął bardzo szybko, i aż dziwnie się czuję stając dziś przed Wami w tym wątku kolejnych wyborów. Myślę, że to doskonała okazja by dokonać, przed Wami, rozliczenia z obietnic jakie złożyłem trzy miesiące temu.

Zacznę jednak nie od tego co zrobiłem, a czego nie, a od sprawy trudniejszej, i bardzo dla mnie przykrej. Od afery z klonami związanymi z federacjami pochodzącyhmi z Federacji Al Rajn. Wydawać by się mogło, że zdemaskowanie, po wielu miesiącach domniemywań, klonów to sukces. Jednak dziś mam bardzo ambiwalentne odczucia. W mojej ocenie kryzys ten, nie bójmy się używać tego słowa, obnażył pewną słabość nie tylko nas samych, ale i całego wirtualnego świata. W jeden dzień, de facto, straciliśmy 1/4 naszej Organizacji. To był bardzo smutny dzień. Chciałbym byśmy wszyscy zapamiętali go, ku przestrodze.

Przed trzema miesiącami mój oponent w ówczesnych wyborach powiedział, że jest "głęboko przekonany, że MUP straci na tym [moim wyborze - dop. RCA] znacznie więcej, niż ja." — czy tak się stało? Tę ocenę zostawiam Wam, ale szczególnie proszę mojego ówczesnego oponenta, ekscelencję Andrzeja Swarzewskiego, o odpowiedź — sprawdziło się? Nie robię tego złośliwie. Przyznać się Wam bowiem muszę, że słowa te zapadły bardzo mocno w me serce i pamiętam o nich nie tylko tu, w gmachu MUP, ale w każdej podejmowanej przeze mnie aktywności mikronacyjnej. Andrzeju, Kochani, dajcie znać.

Zapowiadałem w swoim "expose", że nie będzie w działaniu MUP rewolucji, że będzie ciężka praca, aktywność i promocja wirtualnej piłki nożnej. Jestem przekonany, że słowa tego dotrzymałem. Nie było rewolucji — zasady działania MUP się nie zmieniły, a jedyny wstrząs to wspomniana już afera klonowa. Była praca — sporo głosowań i dyskusji się odbyło, niektóre wciąż jeszcze trwają. Promocja — tu oczywiście zawsze mogłoby być lepiej, ale również przecież aktywnie działałem ku tej promocji, chociaż akurat nie tak ją sobie wyobrażałem.

Obiecałem Wam, że "będę chciał też porozmawiać z każdym z Delegatów, zapytać o potrzeby, możliwości i plany" — niestety nie udało mi się tego dokonać. Na swoje usprawiedliwienie mam jedynie tyle, że na początek, a i teraz relatywnie niedawno, mojej kadencji przypadł realny problem, z którym muszę się mierzyć, i nie wykluczone jest, że do lipca mierzyć się jeszcze okresowo mogę ponownie. Tego czasu mi trochę zabrakło. Pisałem Wam wówczas również, że "chciałbym by wzrosła liczba istniejących lig krajowych. Będę dążył do powołania rozgrywek Ligi Mistrzów." — mamy nową ligę - Ligę Orientyki, jej rozgrywki ruszają już za kilkanaście dni. Ale mamy też upadek SAR Camel League (Al Rajn) oraz upadel ligi z La Palmy. W obu przypadkach to wina upadku tych krajów. Nie powołałem Ligi Mistrzów, bo przyznam, że gdy zacząłem o tym myśleć... nie udało mi się wymyśleć sensownego systemu dla jej działania.

Złożyłem również w kampanii wyborczej kilka twardych obietnic:
  • dokonamy aktualizacji opisu MUP w Micropedii, przy okazji doprowadzę do zaktualizowania pocztu Prezesów i Prezydentów MUP; — aktualizacja została przeprowadzona, a dzięki nieocenionej pracy ekscelencji Siergiusza Asketila, również aktualizacji uległ poczet Prezesów i Prezydentów;
  • dokonamy aktualizacji strony MUP, oraz przy okazji ożywienia tej głównej wizytówki naszej organizacji; — tu poniosłem porażkę, trochę zabrakło mi do tego serca, trochę zabrakło mi czasu, nie mam usprawiedliwienia.
  • powrócę do prowadzenia rankingu lig krajowych; — jak obiecałem, tak się stało, a pierwsze efekty w postaci ożywienia niektórych lig już są!
  • podejmiemy trud promocji flagowego projektu MUP (a jednak stojącego nieco w cieniu V-Mundialu), to jest Ligi Mikroświatowej; — Liga Mikroświatowa rusza dopiero dziś, więc trochę trudno mi mówić dziś o tym, że ów trud już podjąłem. Jednak do końca kadencji jeszcze chwila i na pewno będę na tym polu działał.
  • będę aktywnie wspierał organizatorów V-Mundialu; — byłem z organizatorami w ciągłym kontakcie, aktywnie wspierałem promocję v-Mundialu poprzez swoją agencję prasową.
Ponadto zrobiłem kilka spraw zupełnie pobocznie:
  • przeprowadziłem audyt delegacji, którego efektem lada dzień będzie zbiór wskazówek i sugestii dla poszczególnych delegacji jeśli wynikiem audytu będzie uznanie, że dochodzi do naruszeń statutu MUP;
  • zaktualizowałem forum MUP do najnowszej wersji, uporządkowałem jego działy;
  • zaprosiłem do MUP Chanat Kugarii, który był/jest bardzo bliski spełnienia wszystkich niezbędnych warunków;
  • dbałem o aktywność poszczególnych delegacji, w taki m.in sposób, że szukałem bezpośredniego kontaktu z władzami federacji, które nie przejawiały aktywności;
  • dbałem o aktywność trenerów w systemie X11, w taki m.in sposób, jak ten opisany w punkcie wyżej;
  • przeprowadziłem wybór organizatorów kolejnego v-Mundialu, dzięki czemu mają 5 miesięcy by się do niego odpowiednio przygotować.
Czy to dużo? Czy to mało? Wam zostawiam stosowną ocenę.

Jeśli uznacie, że mimo pewnych braków udało mi się wypełnić moje obietnice w sposób zadowalający, będę wdzięczny jeśli w nadchodzących wyborach ponownie mi zaufacie i udzielicie swojego poparcia (tak, w imieniu SFSP zgłaszam swą kandydaturę na Prezydenta MUP), jeśli zaś nie, trudno, postawicie na innego kandydata.

Ze swojej strony obiecuję, że aktywność moja będzie stała na przynajmniej takim samym poziomie jak w minionym czasie, a pracy przed nami bardzo dużo. Chciałbym w nadchodzącej kadencji skupić się nie tylko na tym by promować Ligę Mikroświatową, ale także by doprowadzić do omówionego już wyżej remontu strony głównej naszej organizacji i zwiększenia aktywności naszej agencji prasowej, ale również podjąć, przy Waszej pomocy, trud dostosowania Statutu naszej Organizacji do sytuacji jaką dziś mamy w mikroświecie, pewne zapisy muszą zostać poluzowane, niektóre zmienione, inne być może usunięte lub dodane. Przed nami dwa sezony Ligi Mikroświatowej, kolejny v-Mundial dopiero w kadencji kolejnego Prezydenta, ale ja ze swej strony obiecuję, że dołożę wszelkich starań by organizatorom z Orientyki pomóc w każdy możliwy sposób.

Dziękuję Wam i kłaniam się. Proszę o Wasze głosy!
Robert Janusz von Thorn

Główny Delegat Sarmackiej Federacji Sportów Piłkarskich
Selekcjoner Reprezentacji Księstwa Sarmacji

Krzysztof Hans
Junior
Posty: 57
Rejestracja: 27 mar 2016, o 10:24
Federacja: Trizondalski Związek Sportowy
Lokalizacja: Trizondal
Kontaktowanie:

Re: Wybory Prezydenta MUP (kadencja 15.06-14.09.2016)

Postautor: Krzysztof Hans » 28 maja 2016, o 23:17

Składam swoją wstępną kandydaturę na Prezesa.... wróć Prezydenta MUP - chciałbym współpracować z wielkim poprzednikiem ale też wprowadzić parę innowacji jak "Spis Stadionów" czyli miejsce gdzie zbierano by informacje na temat obiektów sportowych w danych państwach. Inną sprawą jest uporządkowanie lig tak by na przykład Pięciopolski Związek Piłki Nożnej tak nie był traktowany. W moim odczuciu w obecnych państwach gdzie kadry są rozdrobnione na regiony zdecydowanie powinny powstać też główne drużyny narodowe.
Mój konkurent ma bardzo dobre pomysły aczkolwiek są to idee głównie techniczne - brakuje natomiast narracji na którą to chciałbym postawić
Ostatnio zmieniony 29 maja 2016, o 11:49 przez Krzysztof Hans, łącznie zmieniany 2 razy.
(-) Krzysztof Hans van der Ice
- Sekretarz ds. Kultury w Trizondalu
- Selekcjoner repezentacji Trizondalu
- Delegat Trizondalu w MUP

Ludwik Tomovic
Gwiazda Stadionu
Posty: 277
Rejestracja: 15 sie 2014, o 15:33
Federacja: Nogometna Zveza Slavonije
Lokalizacja: Njitica

Re: Wybory Prezydenta MUP (kadencja 15.06-14.09.2016)

Postautor: Ludwik Tomovic » 28 maja 2016, o 23:28

Panie Hans, proszę rozwinąć swoje postulaty.
Mam również pytanie, czy ma Pan poparcie Prezesa TZS?
/-/
Ludwik Tomović

Kristian Arped
Podawacz piłek
Posty: 17
Rejestracja: 24 maja 2016, o 17:35
Federacja: BZPN

Re: Wybory Prezydenta MUP (kadencja 15.06-14.09.2016)

Postautor: Kristian Arped » 29 maja 2016, o 00:26

Krzysztof Hans pisze:Składam swoją kandydaturę na Prezesa MUP […]


Szanowny Delegacie-Kandydacie,

mam takie wstępnie pytanie — czy nie uważa Szanowny Delegat, że 2 miesiące działania w MUP-ie to trochę zbyt mało, aby mieć na tyle wiedzy i wprawy, by mu przewodniczyć? Przypomnę, że Szanowny zarejestrował się na naszym forum 27 marca br.

Krzysztof Hans
Junior
Posty: 57
Rejestracja: 27 mar 2016, o 10:24
Federacja: Trizondalski Związek Sportowy
Lokalizacja: Trizondal
Kontaktowanie:

Re: Wybory Prezydenta MUP (kadencja 15.06-14.09.2016)

Postautor: Krzysztof Hans » 29 maja 2016, o 01:22

Ludwik Tomovic pisze:Panie Hans, proszę rozwinąć swoje postulaty.
Mam również pytanie, czy ma Pan poparcie Prezesa TZS?

Co do moich postulatów:
- Spis Stadionów byłby katalogiem stadionów dostępnych w Mikroświecie
- Uporządkowanie lig to wyraźne wydzielenie pojęcia związku piłkarskiego od ligi. Tym samym w MUP taki PZPN nie byłby traktowany jako liga tylko raczej zespół drużyn działających w drużynie.
- Kolejnym postulatem jest drużyna państwowa wszędzie tam gdzie działa drużyna lokalna.
Jeżeli chodzi o udział w wyborach to moje potwierdzenie ma charakter wstępnego gdyż jeszcze się nad nim zastanawiam a samą sprawę muszę jeszcze uzgodnić :)
(-) Krzysztof Hans van der Ice
- Sekretarz ds. Kultury w Trizondalu
- Selekcjoner repezentacji Trizondalu
- Delegat Trizondalu w MUP

Ludwik Tomovic
Gwiazda Stadionu
Posty: 277
Rejestracja: 15 sie 2014, o 15:33
Federacja: Nogometna Zveza Slavonije
Lokalizacja: Njitica

Re: Wybory Prezydenta MUP (kadencja 15.06-14.09.2016)

Postautor: Ludwik Tomovic » 29 maja 2016, o 02:35

Nie jestem w stanie zrozumieć tego bełkotu.
Zgłaszanie się wstępnie traktuję jako lekceważenie i oznakę braku szacunku wobec MUP i Delegatów...
/-/
Ludwik Tomović

Awatar użytkownika
Tomasz Dostojewski
Gwiazda Stadionu
Posty: 464
Rejestracja: 5 maja 2015, o 16:11
Federacja: Bialeński Związek Sportowy
Lokalizacja: Brodria

Re: Wybory Prezydenta MUP (kadencja 15.06-14.09.2016)

Postautor: Tomasz Dostojewski » 29 maja 2016, o 10:23

Szanowny Panie Prezydencie, Szanowni Delegaci.
Mimo mojego dość młodego stażu w MUP postanowiłem kandydować na urząd Prezydenta Mikroświatowej Unii Piłkarskiej.
Przedstawię Wam mój krótki ale sądzę że dobry, program wyborczy.

Oto mój program wyborczy :
1. Przeprowadzenie reformy zmiany Statutu MUP m.in. W dziale Prezydent MUP, oraz w systemie głosowania.
2. Zwiększenie liczby członków MUP poprzez promocję MUP.
3. Wprowadzenie Konkursu Trener Miesiąca.


A teraz omówienie poszczególne pkt programu.

1. Wprowadzenie 6 miesięcznej kadencyjności Prezydenta MUP. Po 3 miesiącach od momentu wyboru zostaloby przeprowadzone wotum zaufania wobec Prezydenta które stwierdziloby czy jest dobrym czy złym Prezydentem.

Zakaz głosowania na siebie przez Delegatów w przypadku konieczności rozstrzygania remisów, czyli dogrywek lub II Tur Wyborczych.

Dodanie nowych kryterii w celu członkostwa MUP, 2-3 miesiące istnienia oraz minimum 500 postów na forum.
Jeżeli mikronacja jest częścią innej mikronacji bierzemy pod uwagę główne forum.

2. Rozpoczne podróże Prezydenckie po krajach Mikroświata i będę reklamował MUP oraz namawiał do tworzenia Lig piłkarskich oraz Federacji Piłkarskich w danych mikronacjach.

3. Wprowadzenie konkursu Trener Miesiąca. Będziemy wybierać najlepszego trenera Lig MUP.

Dziękuję za uwagę.
/-/Thomas von Lisendorff-Dostojewski
p. o. Prezydent Mikroswiatowej Unii Piłkarskiej.
Prezes Bialeńskiego Związku Sportowego.
Selekcjoner Reprezentacji Bialenii.
Trener Legii Lisendorff oraz FK Olimpik Sarajevo

Frederick Stutthof
Gracz środka pola
Posty: 101
Rejestracja: 12 sie 2013, o 15:17
Federacja: Bialeński Związek Sportowy

Re: Wybory Prezydenta MUP (kadencja 15.06-14.09.2016)

Postautor: Frederick Stutthof » 29 maja 2016, o 11:22

Szanowni Panowie Delegaci, Szanowni Kandydaci, Szanowny "Wstępny Kandydacie"!

Nie potrafię zrozumieć sytuacji, w której Pan Krzysztof Hans "wstępnie zgłasza się" na stanowisko, które... nie istnieje. Przypominam i podkreślam, że w Mikronacyjnej Unii Piłkarskiej władzę sprawuje Prezydent, a nie Prezes. Nie potrafię także pojąć istoty proponowanych przez Panów Hansa i Dostojewskiego zmian. Pan Hans zarzucił Panu Prezydentowi Robertowi Januszowi Thornowi zapowiedzi i działania czysto techniczne, tymczasem sam takie rozwiązania proponuje. Nie sądzę, by "Spis Stadionów" był narracyjnym postępem. Poza tym, trudno jest w ogóle odnieść się do tej gadaniny - na miłość Boską, co to znaczy "drużyna państwowa wszędzie tam, gdzie działa drużyna lokalna" i "przeprowadzenie reformy zmiany Statutu MUP". Przecież doskonale wiemy, że "reforma" i "zmiana" to synonimy, a używanie ich obok siebie jest pleonazmem, a właściwie tautologią. Panowie Hans i Dostojewski, jeśli startujecie, a bynajmniej macie zamiar startowania, tylko po to, by stworzyć konkurencję dla Prezydenta von Thorna, nie mając żadnej całościowej wizji, to lepiej się jeszcze kilka razy porządnie nad tym zastanowić. Nie można odmawiać nikomu prawa do startu - to nienaruszalne dobro każdego z delegatów głównych przy MUP, ale można przecież poradzić niektórym, żeby kandydatury przemyśleli i ja to czynię z czystej życzliwości i uczciwości. Staram się też zmobilizować Panów Kandydatów do opracowania planu szerszego, perspektywicznego, rozbudowanego tak, aby ten Wasz pomysł rzeczywiście dobrze zrozumieć.

Krzysztof Hans
Junior
Posty: 57
Rejestracja: 27 mar 2016, o 10:24
Federacja: Trizondalski Związek Sportowy
Lokalizacja: Trizondal
Kontaktowanie:

Re: Wybory Prezydenta MUP (kadencja 15.06-14.09.2016)

Postautor: Krzysztof Hans » 29 maja 2016, o 15:26

Przepraszam w takim razie za pomyłkę w tym zakresie - oczywiście chodzi mi o funkcje Prezydenta MUP.
Swoją "wstępność" w kwestii zgłoszenia się na stanowisko MUP argumentuje równoległym startem na stanowisko Prezesa TZS (stąd ta drobna pomyłka z mojej strony o której wspomniałem wcześniej - po prostu poplątało mi się nazewnictwo) które to zakończy się pod koniec miesiąca. Dlatego też ostateczną decyzje przedstawie najprawdopodobniej pojutrze.
Niemniej pod pojęciem "drużyna państwowa wszędzie tam, gdzie działa drużyna lokalna" chodzi mi o sytuacje gdzie startują tylko federacje regionalne a krajowe już nie. W moim odczuciu federacje regionalne mogłyby być tak jak teraz ale jednocześnie powinna istnieć też kadra narodowa całego państwa tak by nie było więcej takiej sytuacji jak ta z multikontami gdzie było sporo drużyn regionalnych a tej krajowej chyba nie było.
(-) Krzysztof Hans van der Ice
- Sekretarz ds. Kultury w Trizondalu
- Selekcjoner repezentacji Trizondalu
- Delegat Trizondalu w MUP


Wróć do „Archiwum RD”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości