U RD 09/2017 Organizacja V-Mundialu i innych rozgrywek

Awatar użytkownika
Michaelus
Gwiazda Stadionu
Posty: 412
Rejestracja: 24 cze 2014, o 22:39
Federacja: Ludowy Wandejski Związek Piłki Nożnej
Lokalizacja: Mandragorat Wandystanu

U RD 09/2017 Organizacja V-Mundialu i innych rozgrywek

Postautor: Michaelus » 6 cze 2017, o 20:36

Obrazek
UCHWAŁA RADY DELEGATÓW 09/2017

Art. 1 [Terminarz]

1. Pełen cykl rozgrywkowy składa się z 3 sezonów w ramach systemu XpertEleven. Każdy cykl rozgrywkowy kończy się V-Mundialem.
2. Prezydent Mikroświatowej Unii Piłkarskiej w formie rozporządzenia określa harmonogram każdego cyklu rozgrywkowego, najpóźniej do dnia rozpoczęcia V-Mundialu poprzedzającego cykl rozgrywkowy.

Art. 2 [Wybór organizatora V-Mundialu]

1. Organizatorem V-Mundialu może był wyłącznie federacja piłkarska lub grupa maksymalnie trzech federacji zrzeszonych w Mikroświatowej Unii Piłkarskiej.
2. Wybory organizatora V-Mundialu zarządza Prezydent Mikroświatowej Unii Piłkarskiej, który decyduje o czasie, miejscu przeprowadzenia procedury konkursowej oraz wymaganiach stawianych kandydatom do organizacji V-Mundialu. Procedura powinna zostać rozpoczęta przed zakończeniem poprzedzającego V-Mundialu.
3. Ostatecznego wyboru organizatora spośród kandydatur spełniających wymagania określone dokonuje Rada Delegatów w trwającym 7 dni głosowaniu. Decyzja zapada zwykłą większością głosów.
4. W przypadku, gdy w ramach procedury konkursowej nie zgłosi się żaden kandydat procedura opisana w p.2 i 3 zostaje przeprowadzona ponownie.
5. W przypadku gdy w ponownej procedurze konkursowej nie zgłosi się żaden kandydat Prezydent Mikroświatowej Unii Piłkarskiej podejmuje decyzję o sposobie przeprowadzenia V-Mundialu.
6. Po zakończeniu V-Mundialu Rada Rewizyjna dokonuje analizy i oceny organizacji wydarzenia.

Art. 3 [Transfery]

1. Przez „transfer” rozumie się operację zakupu lub sprzedaży zawodnika, dokonaną w ramach rynku transferowego serwisu XpertEleven. Transferem nie jest pozyskanie juniora ze szkółki.
2. Dokonywanie transferów jest dozwolone przez cały rok, z wyjątkiem okresu trwania V-Mundialu, tj. okresu między pierwszym a ostatnim meczem V-Mundialu.
3. W przypadku, gdy termin zakończenia realizowanej licytacji wyznaczony został na dzień późniejszy, niż data rozegrania pierwszego meczu mundialu, dokonujący transferu trener zobowiązany jest do niezwłocznego poinformowania Prezydenta MUP o zaistniałych okolicznościach w celu uzyskania warunkowej zgody na przeprowadzenie notyfikowanej transakcji.
4. Naruszenie postanowień p. 2 skutkować będzie oficjalny ostrzeżeniem trenera lub zawieszeniem na czas trwania maksymalnie dwóch kolejek.
5. Ponowne naruszenie postanowień p. 2 lub wystawienie zawodników pozyskanych z naruszeniem p. 2 skutkować będzie zawieszeniem trenera na czas trwania minimum dwóch kolejek lub wykluczeniem reprezentacji z rozgrywek danego V-Mundialu.

Art. 4 [Fair Play]

1. Federacje Narodowe zobowiązane są do bezwzględnego przestrzegania zasad fair play, równego traktowania rywali i szacunku wobec siebie nawzajem. Za nadrzędną wartość uznają zdrowe współzawodnictwo.
2. W przypadku nagłej niedyspozycji i niemożliwości przygotowania się do meczu, trenerzy zobligowani są do ustawienia najsilniejszego domyślnego składu wyjściowego (wraz z możliwie max. liczbą rezerwowych) i taktyki domyślnej, oraz ich aktualizacji po każdej zmianie w kadrze zespołu.
3. W przypadku podejrzeń złamania zasad fair play, na wniosek Delegata Głównego, Rada Rewizyjna rozstrzyga tą kwestię biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności. Rada Rewizyjna może zawiesić Federację w rozgrywkach na maksymalnie 5 kolejek.

Art. 5 [Przepisy wprowadzające]

1. Uchwała wchodzi w życie z chwilą ogłoszenia.
2. Moc tracą następujące akty prawne:
a) Uchwała Rady Delegatów nr 8 w sprawie transferów z dn. 12.10.2010
b) Uchwała Rady Delegatów 9/2015 [Fair Play]
c) Rozporządzenie Prezydenta MUP 5/2015 [organizator v-Mundialu]

(—) Michał Michaelus,
Prezydent Mikroświatowej Unii Piłkarskiej
towarzysz Michał Michaelus
delegat Ludowego Wandejskiego Związku Piłki Nożnej
menadżer Synów Wandy
przewodniczący zarządu Sarmackiej Ligi Piłkarskiej

Wróć do „Akty prawne Rady Delegatów MUP”Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość