Wybory na Prezydenta MUP

Archiwalne debaty i głosowania
Awatar użytkownika
Michaelus
Gwiazda Stadionu
Posty: 413
Rejestracja: 24 cze 2014, o 22:39
Federacja: Ludowy Wandejski Związek Piłki Nożnej
Lokalizacja: Mandragorat Wandystanu

Re: Wybory na Prezydenta MUP

Postautor: Michaelus » 19 mar 2015, o 22:02

Póki co nie czuję się przekonany. Kandydatka póki co nie reklamuje sama swojej kandydatury. Natomiast debata zdominowana jest przez autorów tego burdelu ze skróceniem kadencji.
towarzysz Michał Michaelus
delegat Ludowego Wandejskiego Związku Piłki Nożnej
menadżer Synów Wandy
przewodniczący zarządu Sarmackiej Ligi Piłkarskiej

zbbrow
Gwiazda Stadionu
Posty: 465
Rejestracja: 21 kwie 2008, o 09:44
Lokalizacja: Sarmacja

Re: Wybory na Prezydenta MUP

Postautor: zbbrow » 19 mar 2015, o 23:02

Juliette pisze:
Siergiusz Asketil pisze:Obawiam się, że Szanowna Delegatka, jakkolwiek szanuję ją jako osobę oraz aktywistkę, może być zakładnikiem federacji rajńskich. Nie wiem, czy jest to odpowiednie wyjście.

Seńor Siergiuszu, w pewnym sensie rozumiem Twoje stanowisko.Co nie znaczy, że to oddaje rzeczywistość :)
Nie uprzedzajmy się od razu ;) Moim priorytetem z pewnością nie będzie utrzymywanie jawnych podziałów, lecz po prostu większa integracja.
Poparcie Rajńskiej Federacji Piłkarskiej nie znaczy, że dałam się "przekupić", nie demonizujmy :)

Jakieś plany odnośnie prezydentury?
Zbyszko "Ziutek" von Thorn-Broniek, Delegat Główny oraz Trener Reprezentacji Federacji Piłkarskiej Królestwa Teutonii
Piraci z Feru (SLP) | F11 Bulgot Fer (Liga Królewska) | CF Ciudad de La Fer (Palmeras Liga de Futbol)

Siergiusz Asketil
Gwiazda Stadionu
Posty: 319
Rejestracja: 3 lut 2014, o 18:53
Federacja: BZPN

Re: Wybory na Prezydenta MUP

Postautor: Siergiusz Asketil » 20 mar 2015, o 16:19

Juliette pisze:Poparcie Rajńskiej Federacji Piłkarskiej nie znaczy, że dałam się "przekupić", nie demonizujmy :)

Chodziło mi o inne wydarzenia. Dobrze wiemy, że to już nie pierwszy raz.

Odnosząc się jeszcze do dużo wcześniejszej wypowiedzi:
Michaelus pisze:Informuję, że jeśli obecny Prezydent nie stanie do wyborów to rozważę zgłoszenie swojej kandydatury.

Teoretycznie odwołany prezydent nie może wziąć udziału w wyborach.
(—) Siergiusz Asketil
Baridajski Związek Piłki Nożnej

Ex-Prezydent Mikroświatowej Unii Piłkarskiej, były Delegat Główny Dreamlandzkiej Federacji Piłkarskiej

Awatar użytkownika
Juliette
Gwiazda Stadionu
Posty: 496
Rejestracja: 8 sty 2015, o 13:28
Federacja: Baridas

Re: Wybory na Prezydenta MUP

Postautor: Juliette » 20 mar 2015, o 16:41

Siergiusz Asketil pisze:Chodziło mi o inne wydarzenia. Dobrze wiemy, że to już nie pierwszy raz.

Przepraszam, ale naprawdę nie posiadłam zdolności czytania w myślach :)
Ciężko zatem mi się odnieść i rozwiać wątpliwości.
Juliette da Firenza

Awatar użytkownika
Juliette
Gwiazda Stadionu
Posty: 496
Rejestracja: 8 sty 2015, o 13:28
Federacja: Baridas

Re: Wybory na Prezydenta MUP

Postautor: Juliette » 20 mar 2015, o 16:44

Szanowni Delegaci!

Przysiadłam nad kartką i próbuję zakreślić tor ruchu. Chcę, by mój pomysł na MUP opierał się na logistyce, co w przyszłości pozwoli na zminimalizowanie energii.
Jeśli a oznacza sprawne funkcjonowanie MUP, to:

a = x + y + z

x - to praca,
y - rozrywki,
z - umiejętność trzymania języka za zębami.

Jest to lekko zmodyfikowany wzór Einsteina. Bardzo prosta funkcja, dzięki której popłyniemy do przodu :)

• Spróbuję przekonać Was do pomysłu, by wprowadzić stały kalendarz rozgrywek. Tak, byśmy za każdym razem nie zastanawiali się, co dalej. Narzućmy sobie rytm pracy, później go tylko realizujmy. Perspektywicznie patrząc, oszczędzi nam to dużo czasu. Widziałam, że pomysł ten był inicjowany, nie doszedł jednak do skutku. Pora go odświeżyć, by było jaśniej i klarowniej.

• Wypracujmy nowe standardy. Wybierajmy organizatora V-Mundialu wcześniej. Tak, byśmy mogli skupić się na ofertach państw, nie zaś kierować się zaproponowaną datą. Ustalenie stałego kalendarza rozgrywek nam to znacznie ułatwi.

• Kontynuujmy i propagujmy dotychczas osiągnięte cele, tj. Program Partnerski oraz Drużyny Miesiąca. Korzystajmy z możliwości, które mamy.

• Ograniczenie biurokracji. Dotychczasowe władze skrupulatnie dopracowały wszelkie niuanse prawne, w chwili obecnej nie widzę potrzeby dalszych modyfikacji.

• Jak w MUP ma być dobrze, skoro konflikt Sarmacja - Al Rajn bije rekordy popularności? Nawet ja o tym wspominam w moim programie ;P Ale tylko po to, żeby uświadomić Wam, że to nie jest priorytet. Sarmacja wymyśla coraz to nowe projekty, Al Rajn je odrzuca. I vive versa. Nie, nie można tego tolerować. Emocje zostawmy na boisku.

• Regularne wydania Micronational Football, relacje z boisk „na bieżąco”, zwiększenie wydzielanych porcji informacji.

• Prezydent musi być aktywny. Nie może notorycznie wykorzystywać swojego zastępcę…

• Jest nas 16 federacji, ale jak wszyscy wiemy, jest jeszcze niewykorzystany potencjał. Postaram się, by było nas więcej.

• Komunikacja, moi drodzy, przede wszystkim! Niczym Magdalena Ogórek rzucam hasło: Jestem dla Was! Piszcie!
Poważniej rzecz ujmując, zdaję sobie sprawę, że każdy z nas ma do „ogarnięcia” swoje własne państwowe forum, dlatego ważne są takie prozaiczne detale, jak mejlowa informacja o tym, że akurat teraz jesteście potrzebni.

To jest taki mój plan minimum :)
Roztoczyłam przed Wami, moi drodzy, wizję. Jestem ciekawa Waszych opinii:)
Gdyby były jakieś pytania, chętnie odpowiem :)
Juliette da Firenza

Stone Cold
Podawacz piłek
Posty: 2
Rejestracja: 15 mar 2015, o 20:32
Federacja: Sarmacja

Re: Wybory na Prezydenta MUP

Postautor: Stone Cold » 20 mar 2015, o 21:43

Szanowna Delegatko,

Co mam rozumieć poprzez "umiejętność trzymania języka za zębami" jako jeden z filarów MUP?
(—) Albert hr. Felimi-Liderski, ps. Albid
Selekcjoner Kadry Baridasu
FC Bullace (SLP)

zbbrow
Gwiazda Stadionu
Posty: 465
Rejestracja: 21 kwie 2008, o 09:44
Lokalizacja: Sarmacja

Re: Wybory na Prezydenta MUP

Postautor: zbbrow » 20 mar 2015, o 23:06

Juliette pisze:wprowadzić stały kalendarz rozgrywek.
oraz
Juliette pisze:Postaram się, by było nas więce

się wzajemnie wykluczają niestety. Każda zmiana ilości drużyn zmieni długość rozgrywek przez co ciężko ustawić stały kalendarz, chociaż można dodać jakieś widełki. Czy będziesz kontynuować rozgrywki w dwóch dywizjach, które dały szanse drużynom na ciekawszą walkę w swojej dywizji?

Juliette pisze:Wypracujmy nowe standardy. Wybierajmy organizatora V-Mundialu wcześniej.

To akurat jest standard, tylko tak samo standardem jest brak chętnych! ;-)

Juliette pisze:Ograniczenie biurokracji. Dotychczasowe władze skrupulatnie dopracowały wszelkie niuanse prawne, w chwili obecnej nie widzę potrzeby dalszych modyfikacji.

Tzn. chcesz coś zmieniać i ograniczać biurokrację czy zostawić tak jak jest?

Juliette pisze: jak mejlowa informacja o tym, że akurat teraz jesteście potrzebni.

O tak, to akurat bardzo dobre. Sam mimo swojej małej aktywności zawsze dbałem o wysyłanie powiadomień.
Zbyszko "Ziutek" von Thorn-Broniek, Delegat Główny oraz Trener Reprezentacji Federacji Piłkarskiej Królestwa Teutonii
Piraci z Feru (SLP) | F11 Bulgot Fer (Liga Królewska) | CF Ciudad de La Fer (Palmeras Liga de Futbol)

Awatar użytkownika
Juliette
Gwiazda Stadionu
Posty: 496
Rejestracja: 8 sty 2015, o 13:28
Federacja: Baridas

Re: Wybory na Prezydenta MUP

Postautor: Juliette » 21 mar 2015, o 08:55

Stone Cold pisze:
Co mam rozumieć poprzez "umiejętność trzymania języka za zębami" jako jeden z filarów MUP?

Pokusiłam się o ów wzór, by pokazać, jak ważna jest równowaga ;)
Emocje zostawiamy na boisku.

zbbrow pisze:
Juliette pisze:wprowadzić stały kalendarz rozgrywek.
oraz
Juliette pisze:Postaram się, by było nas więce

się wzajemnie wykluczają niestety. Każda zmiana ilości drużyn zmieni długość rozgrywek przez co ciężko ustawić stały kalendarz, chociaż można dodać jakieś widełki. Czy będziesz kontynuować rozgrywki w dwóch dywizjach, które dały szanse drużynom na ciekawszą walkę w swojej dywizji?


Nie chciałam odkrywać od razu wszystkich kart, jednak myślę o tym, by stały był V-Mundial oraz Puchar Interkontynentalny. Okres pomiędzy tym maksymalnie wypełnić Ligami V-Światowymi. Gdy będzie nas więcej, zmniejszy się liczba tzw. „krótkich” sezonów.
I tak, dwie dywizje to dobry pomysł, z którego nie ma co rezygnować.

zbbrow pisze:
Juliette pisze:Wypracujmy nowe standardy. Wybierajmy organizatora V-Mundialu wcześniej.

To akurat jest standard, tylko tak samo standardem jest brak chętnych! ;-)


Nie, to nie standard. Przypomnę, jaka była ostatnio rozbieżność w zaproponowanych datach Sarmacji i La Palmy.

zbbrow pisze:
Juliette pisze:Ograniczenie biurokracji. Dotychczasowe władze skrupulatnie dopracowały wszelkie niuanse prawne, w chwili obecnej nie widzę potrzeby dalszych modyfikacji.

Tzn. chcesz coś zmieniać i ograniczać biurokrację czy zostawić tak jak jest?


Zdecydowanie zostawić :)
Juliette da Firenza

Stone Cold
Podawacz piłek
Posty: 2
Rejestracja: 15 mar 2015, o 20:32
Federacja: Sarmacja

Re: Wybory na Prezydenta MUP

Postautor: Stone Cold » 21 mar 2015, o 09:45

Juliette pisze:
Stone Cold pisze:
Co mam rozumieć poprzez "umiejętność trzymania języka za zębami" jako jeden z filarów MUP?

Pokusiłam się o ów wzór, by pokazać, jak ważna jest równowaga ;)
Emocje zostawiamy na boisku.


Czyli zamiast rozwiązywać konflikty poprzez dyskusję na forum MUP, mamy siedzieć cicho i udawać, że wszystko jest w porządku? Z całym szacunkiem i sympatią do x11 - to jednak tylko gra i problemy nie znikną po jakimś meczyku.
(—) Albert hr. Felimi-Liderski, ps. Albid
Selekcjoner Kadry Baridasu
FC Bullace (SLP)

Awatar użytkownika
Hugo Miramontes
Podawacz piłek
Posty: 37
Rejestracja: 30 wrz 2014, o 14:46
Federacja: La Palma

Re: Wybory na Prezydenta MUP

Postautor: Hugo Miramontes » 21 mar 2015, o 11:00

Zostawmy politykę politykom, a sport trenerom.
Jeśli dobrze rozumiem, to Seńorita Tedder nie chce, by MUP stała się sceną polityczną.

Jeśli chodzi o szybsze wybieranie organizatora. Też jestem za tym, by był on wybierany wcześniej. I tym samym np. już teraz powinniśmy wiedzieć kto i kiedy organizuje następną imprezę. Organizatorzy mieliby dużo czasu, a MUP w razie braku chętnych lub rezultatu głosowania miałoby przynajmniej kilka miesięcy na wyłonienie chętnego. ;)


Wróć do „Archiwum Obrad”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości