Następny rozgrywki

Archiwalne debaty i głosowania
zbbrow
Gwiazda Stadionu
Posty: 465
Rejestracja: 21 kwie 2008, o 09:44
Lokalizacja: Sarmacja

Następny rozgrywki

Postautor: zbbrow » 11 mar 2014, o 19:42

Witajcie,

mieliśmy V-Mundial w Dreamlandzie, trwa Puchar Interkontynentalny, wydaje się więc, że pora na ligę v-światową. Dzięki temu każdy mógłby spokojnie przygotować i przebudować swoje kadry przed kolejnym mundialem. Co Szanowni Delegaci oraz Prezes o tym sądzą?
Zbyszko "Ziutek" von Thorn-Broniek, Delegat Główny oraz Trener Reprezentacji Federacji Piłkarskiej Królestwa Teutonii
Piraci z Feru (SLP) | F11 Bulgot Fer (Liga Królewska) | CF Ciudad de La Fer (Palmeras Liga de Futbol)

Juan Pablo Morales
Gracz środka pola
Posty: 218
Rejestracja: 30 cze 2013, o 13:17
Federacja: Republika Palmowa

Re: Następny rozgrywki

Postautor: Juan Pablo Morales » 12 mar 2014, o 22:15

Nie chcę wprowadzać żadnych rewolucyjnych reform, ale chciałbym dołaczyć się do zapytań co dalej... Moja propozycja jest nieco odmienna i może nieco bardziej przyszłościowa, powiedzmy od kolejnego sezonu po V-Mundialu. Jak wie zapewne kazdy z futbolowych fanów mistrzostwa świata w rzeczywistości są wielkim świętem odbywającym się co cztery lata. Jak słusznie kiedyś zauważył Delegat Sarmacji von Thorn-Broniek czas w mikronacjach biegnie nieco szybciej, ale czy aż tak? Co drugi sezon mamy imprezę najwyższej rangi. Czy nie należało by nieco spowolnić tempo i zastosować pewne zmiany?
Oczywiście podaje temat pod dyskusję.
Mamy obecnie trwający 16 sezon naszej reprezentacyjnej ligi. W kolejnym wypada rozegrać V-Mundial. Podejrzewam, że ciężko będzie znaleźć organizatora, pełniacego rolę gospodarza. Obym się mylił. Mam po prostu wrażenie, że to odbywa się za często... Moja sugestia wygląda nastepująco.
W sezonie 17-tym rozgrywamy V-Mundial jak to wynika z "harmonogranu", ale już kolejny na spokojnie krótki sezon na dostosowanie się nowych, podbudowanie morale etc. Sam sezon jak miałby wyglądać to kwestia dyskusyjna. Nie chciałbym nic narzucać, grunt, żeby był krótki. Sezon po V-mundialu nie musiał by o niczym roztrzygać. Następnie w sezonie 19-tym odbyła by się "normalnie Liga Światowa uzyskując dzięki temu nieco prestiżu, wszak to dość długi sezon, w którym wyłaniają się potencjalnie nowe "siły" w naszym mikornacyjnym futbolu, aż po kolejny V-Mundialowy sezon, tym razem jubileuszowy bo 20-ty.
Jestem ciekaw jak Wy zapatrujecie się na moje propozycję. Zapewne zapytacie o cel takiego posunięcia. Cel jest jasny, unikatowość V-Mundialu. Jeśli to się odbywa co drugi sezon, to mam wrażenie, że popadamy w obojetność, a tak "spinamy" się na konkretne działania. I tyle w temacie ;]
Juan P. Morales
Wiceprezydent MUP
Delegat Główny AFLP (La Palma)

Siergiusz Asketil
Gwiazda Stadionu
Posty: 319
Rejestracja: 3 lut 2014, o 18:53
Federacja: BZPN

Re: Następny rozgrywki

Postautor: Siergiusz Asketil » 13 mar 2014, o 22:00

Krótko: Uważam, że można rozpocząć rozgrywki Ligi Światowej. Jeżeli zaczniemy je teraz, będziemy mogli zorganizować v-Mundial w okresie lato/początek jesieni.

Odnosząc się do słów Szanownego Delegata Moralesa. Uważam, że v-Mundial odbywający się raz na rok jest czymś unikatowym. Oczywiście tylko wtedy, jeżeli organizatorzy o to zadbają, a tych widać na horyzoncie. Ba, z tego co nieoficjalnie się dowiedziałem to nawet dwóch, choć jeden z nich zostanie zdyskwalifikowany na starcie. Odsyłam oczywiście do Rady Delegatów.
Wybór organizatora został rozpoczęty. Zobaczymy jak potoczą się tegoroczne rozgrywki i dopiero po nich możemy podjąć stosowne decyzje.

(-) Siergiusz Asketil
Prezydent MUP

Juan Pablo Morales
Gracz środka pola
Posty: 218
Rejestracja: 30 cze 2013, o 13:17
Federacja: Republika Palmowa

Re: Następny rozgrywki

Postautor: Juan Pablo Morales » 13 mar 2014, o 22:10

Ja nie nalegam o natychmiastowe zmiany, co zaznaczyłem w swoim poście, ale trzeba pomyśleć czy V-Mundial rzeczywiście nie będzie bardziej wyjątkowy jeśli odbędzie się rzadziej. Można dodatkowo postawić warunek, że w sezonach kiedy rozgrywany jest V-Mundial nie moze do MUP dołączyć żadna nowa federacja. Ułatwi to przewidywania względem ilości drużyn i całej organizacji.
Juan P. Morales
Wiceprezydent MUP
Delegat Główny AFLP (La Palma)

Siergiusz Asketil
Gwiazda Stadionu
Posty: 319
Rejestracja: 3 lut 2014, o 18:53
Federacja: BZPN

Re: Następny rozgrywki

Postautor: Siergiusz Asketil » 13 mar 2014, o 22:12

Rozumiem, że propozycją jest rozgrywanie v-Mundialu co dwa lata?

(-) Siergiusz Asketil
Prezydent MUP
(—) Siergiusz Asketil
Baridajski Związek Piłki Nożnej

Ex-Prezydent Mikroświatowej Unii Piłkarskiej, były Delegat Główny Dreamlandzkiej Federacji Piłkarskiej

Cheewazz Khadil
Podawacz piłek
Posty: 18
Rejestracja: 22 sie 2013, o 16:22
Federacja: Eskwiliński Związek Piłki Kopanej

Re: Następny rozgrywki

Postautor: Cheewazz Khadil » 13 mar 2014, o 22:13

Harmonogram jest oczywisty- po obecnych rozgrywkach- Liga Światowa a następnie v-mundial. Nie ma tutaj nad czym deliberować. Jedyna kwestia to ustanowienie dokładnych dat startu tych wydarzeń.

Co do zmniejszenia częstotliwości v-mundialu to uważam, że to dobry pomysł. Mudial raz na dwa lata byłby bardziej prestiżowy i faktycznie- emocje byłby dzięki temu większe.

Juan Pablo Morales
Gracz środka pola
Posty: 218
Rejestracja: 30 cze 2013, o 13:17
Federacja: Republika Palmowa

Re: Następny rozgrywki

Postautor: Juan Pablo Morales » 13 mar 2014, o 22:21

Panowie, po pierwsze nie lata, tylko sezony ;]. Tutaj czas biegnie nieco inaczej...Odnośnie zaś stwierdzenia Szanownego Delegata Khadila o ustanowienie dokładnych dat, to z doświadczenia wiemy, ze to jest bardzo trudne. Administrator ligi Xpert11 nie jest w stanie nawet wyliczyć kiedy skończy się kolejny sezon, gdyż zmienna jest liczba drużyn w nich biorąca udział...
Jeszcze raz wyjasniam, ale nic na siłę...
I tak:
Mamy trwajacy jeszcze sezon 16- Liga Światowa
W sezonie 17 - miałby się odbyć V-Mundial
Dalej moja propozycja wyglada nast.
18 sezon- Krótki sezon lub zwyczajna Liga Światowa
19 sezon- Liga Światowa
20 sezon- V-Mundial
To jest chyba co trzy sezony, prawda? ;]
Juan P. Morales
Wiceprezydent MUP
Delegat Główny AFLP (La Palma)

zbbrow
Gwiazda Stadionu
Posty: 465
Rejestracja: 21 kwie 2008, o 09:44
Lokalizacja: Sarmacja

Re: Następny rozgrywki

Postautor: zbbrow » 14 mar 2014, o 01:35

W
Juan Pablo Morales pisze:Mamy trwajacy jeszcze sezon 16- Liga Światowa
W sezonie 17 - miałby się odbyć V-Mundia]

Jeden mały szczegół - gramy w tej chwili Puchar Interkontynentalny, kolejna jest liga, a dopiero wtedy mundial. Czyli mamy trzy rodzaje rozgrywek, mundial, puchar (też w trybie CL) i liga. I wtedy mamy właśnie mundial co trzy sezony. Tak chyba de facto powinno być, problemy pojawiały się przy częstych zanikach aktywności w MUP, kiedy ograniczaliśmy się tylko do mundialu.
Zbyszko "Ziutek" von Thorn-Broniek, Delegat Główny oraz Trener Reprezentacji Federacji Piłkarskiej Królestwa Teutonii
Piraci z Feru (SLP) | F11 Bulgot Fer (Liga Królewska) | CF Ciudad de La Fer (Palmeras Liga de Futbol)

Juan Pablo Morales
Gracz środka pola
Posty: 218
Rejestracja: 30 cze 2013, o 13:17
Federacja: Republika Palmowa

Re: Następny rozgrywki

Postautor: Juan Pablo Morales » 15 mar 2014, o 20:59

Mój błąd. Całkiem się zamieszałem.
Co do samego zaniku aktywności. Trzeba nawzajem pobudzać się do aktywności. Już nie chodzi tutaj o czysto formalne sprawy, głosowania etc., ale bardziej o przekazywanie info co w ligach krajowych, jak wygląda sytuacja reprezentacji, nowe twarze, przewidywania na następny sezon. Admini lig, również na forum MUP powinni szukać potencjalnych zainteresowanych i umieszczać wszystki ważne info o ligach. Nie tylko na Xpert11, który pełni nie raz, nie dwa centrum przekazywania informacji.
Wiem, że nie jest to łatwe do zrealizowania, ale trzeba próbować.
Największą bolączką MUP zawsze było i nadal jest zbyt formalne podejście do zabawy, jaką niewątpliwie jest futbol, manager piłkarski(X11)i rywalizacja. Każdy patrzy tylko jak tu kogoś upier..., za przeproszeniem. Nie tędy droga. Są oczywiście sytuacje, które tego wymagają, ale Szanowi Delegaci, spędzamy ze sobą niejko czas, poprzez rozgrywanie spotkań. Czy nie byłoby przyjemniej, choć między sobą i my, i v-państwa się nienawidzą, poratulować rywalowi zwycięstwa nad nami (choćby byo 0:7!). Każdy gra po to, żeby jego "fach" został zauważony. Ja z miłą chęcią zagrał bym w grupie z Dreamlandem, Al Rajnem i ChiS, właśnie po to by była rywalizacja, a wynik jest sprawą drugorzędną.
Juan P. Morales
Wiceprezydent MUP
Delegat Główny AFLP (La Palma)

Awatar użytkownika
Manaf ben Saada
Gracz środka pola
Posty: 173
Rejestracja: 21 maja 2012, o 18:00
Federacja: Rajńska Federacja Piłkarska

Re: Następny rozgrywki

Postautor: Manaf ben Saada » 16 mar 2014, o 02:16

Odnośnie gospodarza v-Mundialu kiedyś przedstawiłem swoją propozycję. Rotacyjnie rozgrywki będą odbywały się na Awarze, Simitu oraz w Sambanie Zachodnim.
Ostatnio zmieniony 20 mar 2014, o 13:43 przez Manaf ben Saada, łącznie zmieniany 1 raz.
_________________
(-) Jego Ekscelencja Emir Manaf ben Saada
Delegat Główny Sułtanatu Al Rajn przy MUP


Wróć do „Archiwum Obrad”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość