Sprawy bieżące

Archiwalne debaty i głosowania
Juan Pablo Morales
Gracz środka pola
Posty: 218
Rejestracja: 30 cze 2013, o 13:17
Federacja: Republika Palmowa

Re: Sprawy bieżące

Postautor: Juan Pablo Morales » 4 sie 2013, o 19:49

Dzięki. Poprawione :)
Juan P. Morales
Wiceprezydent MUP
Delegat Główny AFLP (La Palma)

Juan Pablo Morales
Gracz środka pola
Posty: 218
Rejestracja: 30 cze 2013, o 13:17
Federacja: Republika Palmowa

Re: Sprawy bieżące

Postautor: Juan Pablo Morales » 7 sie 2013, o 10:28

Wybraliście mnie Prezydentem. Ja jednak nie zamierzam robic tutaj jakiejś samowolki i decydować za wszystkich. Przedstawię Wam mój punkt widzenia.

Priorytet - szybkistart V-Mundialu
Mógłbym juz dzisiaj ogłosić termin składania wniosków o pełnieniu funkcji gospodarza X V-mundialu,a następnie rozpocząć głosowanie, ale za chwilę posypie się na mnie lawina krytyki. Zatem po kolei. Kilka związków nie spełnia przecież wymogów statutowych(słynny Art. 2b Statutu Mikroświatowej Unii Piłkarskiej) odnośnie posiadania odpowiedniej ilości drużyn klubowych. Mogę się mylić, ale jest ich w tej chwili bodajże 5 lub 6, z czego tylko Scholandia, jak dotąd nie angażuje się w ogóle w rozgrywkach Xpert11. Jeden z użytkowników złożył podanie o przejęcie drużyny Natanii, w tej chwili ustalam czy jest to Patryk Labacki, który miał właśnie tego dokonać. Mielibyśmy więc 15 aktywnych zespołów (z La Palmą włącznie) plus Baridas, który jeszcze nie dołączył do grona drużyn w systemie X11.

Ze względu na ogromne zawirowania jakie miały miejsce od dość długiego czasu, oddaje pod głosowanie propozycję amnestii dla związków niespełniających minimalnych kryteriów. Związki, które zostaną w ten sposób uprzywilejowane będą pod ciągłym i specjalnym nadzorem władz MUP oraz oczywiście będą musiały spełnić warunki w momencie nastepnego okresu przedsezonowego. W wypadku stwierdzenia kolejny raz nieprawidłowości zostaną pozbawione praw członkowskich MUP. Głosowanie wzbudzi zapewne wiele kontrowersji, ale z drugiej strony nie wyrzucę ponad 30% zespołów ot tak.

Zatem czy pośpiech w wyborze kolejnego organizatora jest wskazany? Myślę, że warto "na sucho" ustalić termin. Moja propozycja to koniec sierpnia. Gramy w niedzielę, więc 25 sierpnia wydaje się być dobrym terminem(biorę pod uwagę także datę 1 września). I tak: Dzisiaj zaczynamy głosowanie w sprawie amnestii, potrwa pięć dni(do 12sierpnia). Rozpoczynam także procedurę składania wniosków na gospodarza V-mundialu(potrwa 5 dni, zakończy się 13 sierpnia) i głosowanie nad kandydaturami (ustawowe 7 dni, do 20 sierpnia).


Dalsze plany
W celu uniknięcia niedomówień, pośpiesznych głosowań pragnąłbym przedstawić swój roczny plan. Jako "nowicjusz" w MUP proszę o wyrozumiałość jakbym nieco przekombinował. To tylko propozycja. Realnie MŚ odbywają się co cztery lata, ale ja pozwoliłem sobie na co trzysezonowy cykl imprez piłkarskich.
1. Najważniejszymi zawodami w skali międzymikronacyjnych rozgrywek piłkarskich jest V-Mundial. (długości sezonów przy założeniu dla 16 drużyn)
Czas trwania 5-6 tygodni - mecze odbywają się w niedzielę i środy, bez rewanży. 2 grupy po 8 zespołów (przy 4 na 4, najsłabsze zespoły zagrały by jedynie 3 mecze)- Przy takim założeniu, każdy gra minimum 7 spotkań, dwie najlepsze wychodzą z grupy i grają w półfinałach.
2. Po V-mundialu przychodzi czas na relaks... Proponuje przerwę niedłuższą niż m-c (wiadomo, ze wszystko się przeciąga zatem nieco dodałem), a po niej nowy cykl zawodów zwany tymczasowo Grand Prix MUP. Najmniej prestiżowe zawody ligowe z wszystkich organizowanych przez MUP
Czas trwania 10 tygodni - mecze odbywają się w niedzielę, z rewanżami. 4 grupy po 4 zespoły( w grupie najsłabsi grają 6 spotkań), z grupy wychodzi po jednym zespole do półfinałów.
Dalsza część nie wiem czy jest możliwa do zrealizowania przy rozgrywkach w systemie CL chyba nie można przeprowadzać pucharu, ale zaryzykuje : )
W tak zwanym międzyczasie trwają rozgrywki o Puchar Prezesa MUP lub Puchar Interkontynentalny - puchar z rozstawieniem najlepszych drużyn(mecz i rewanż)
Daje to w sezonie minimum 8 spotkań, maksymalnie 18(6 w grupie, 4 w fazie pucharowej i 8 pucharze). Słabszym daje maks. miesiąc dłuższą przerwę, ale jest szansa przebicia się w pucharze i grania dłużej. Finały pucharu zawsze ustawione tak, że kończą się przed ostatnią kolejką.
3. Liga V-światowa czyli szlifowanie formy na V-mundial.
Czas trwania 16 tygodni. Rozgrywki w jednej grupie wszystkich zespołów, z rewanżem, dwa razy w tygodniu. Każdy gra 30 spotkań. To wycieńczający sezon poprzedzający V-mundial pozwoli poznać nam faworytów do najważniejszej imprezy.

Przy takim ustawieniu imprez czasowo wygląda to mniej więcej tak:
4 tyg. przygotowania (V-mundial)
6 tyg. V-Mundial
4 tyg. przygotowania (Grand Prix MUP)
10 tyg. GP MUP
4 tyg. przygotowania (Liga V-światowa)
16 tyg. LIga V-światowa
łącznie 44 tygodnie - przypominam, ze rok ma 52 tygodnie, zatem w ciągu 10 miesięcy zagramy cały cykl imprez. Prestiż V-mundialu myślę zostanie zachowany...
Juan P. Morales
Wiceprezydent MUP
Delegat Główny AFLP (La Palma)

zbbrow
Gwiazda Stadionu
Posty: 465
Rejestracja: 21 kwie 2008, o 09:44
Lokalizacja: Sarmacja

Re: Sprawy bieżące

Postautor: zbbrow » 7 sie 2013, o 17:59

Juan Pablo Morales pisze:Mógłbym juz dzisiaj ogłosić termin składania wniosków o pełnieniu funkcji gospodarza X V-mundialu,a następnie rozpocząć głosowanie, ale za chwilęposypie się na mnie lawina krytyki

Bez przesady, uruchomienie procesu wyboru gospodarza jest bardzo wskazane. Start mundialu i tak będzie pózniej dopiero ustalony. Na szczęście widzę, że już powstał odpowiedni wątek! :)

Juan Pablo Morales pisze:Mielibyśmy więc 15 aktywnych zespołów (z La Palmą włącznie) plus Baridas, który jeszcze nie dołączył do grona drużyn w systemie X11.

Potrzebuje 16, żeby uruchomić tryb CL. Dlatego za swojej kadencji proponowałem nawet wystawienie botów, które pózniej mogłyby być przejęte przez nowych członków MUP. V-Mundial nie ma sensu w innym trybie niż CL, dlatego skompletowanie 16 drużyn jest nie do ominięcie - pytanie tylko w jaki sposób.

Juan Pablo Morales pisze:Głosowanie wzbudzi zapewne wiele kontrowersji, ale z drugiej strony nie wyrzucę ponad 30% zespołów ot tak.

Zostawilbym wszystkie drużyny o ile tylko maja aktywnego trenera. Federacje, które nie są wstanie wyłonić trenera - wyrzucić. A na ich miejsce wystawić drużynę 'bota', która będzie prowadzona przez neutralnego trenera. Nie do końca fer i trzeba by sie zastanowić kto miałby taki zespół prowadzić, i w jaki sposób (czy ma grać normalnie czy z ograniczeniami - np. nie klikać w sponsora). Lepsza drużyna 'bot' z aktywnm trenerem niż bez. Choć tak jak pisałeś - to jest dość kontrowersyjny temat i nie ma prostego rozwiązania.

Juan Pablo Morales pisze:To tylko propozycja. Realnie MŚ odbywają się co cztery lata, ale ja pozwoliłem sobie na co trzysezonowy cykl imprez piłkarskich.

Czyli tak:
- V-Mundial, tryb CL, mecze 2x w tygodniu;
- Grand Prix MUP, tryb CL, raz w tygodniu + Puchar;
- Liga.

Jeśli mecze raz w tygodniu to na 99% powinna być możliwość rozegrania Pucharu, nawet w trybie CL - nie widzę przynajmniej przeciwwskazań w zasadach X11.

O ile te trzy rodzaje rozgrywek wydają sie całkiem ciekawe, zastanawiam sie czy V-Mundial raz na rok to nie za mało. 12 długich miesięcy w mikronacjach to strasznie długi okres czasu. Z drugiej strony przy problemach z aktywnością w MUP, Mundial raz do roku może być dobrym rozwiązaniem. Konkurs na organizacje Grand Prix tez może być jeśli bedą chętni...
Zbyszko "Ziutek" von Thorn-Broniek, Delegat Główny oraz Trener Reprezentacji Federacji Piłkarskiej Królestwa Teutonii
Piraci z Feru (SLP) | F11 Bulgot Fer (Liga Królewska) | CF Ciudad de La Fer (Palmeras Liga de Futbol)

Juan Pablo Morales
Gracz środka pola
Posty: 218
Rejestracja: 30 cze 2013, o 13:17
Federacja: Republika Palmowa

Re: Sprawy bieżące

Postautor: Juan Pablo Morales » 8 sie 2013, o 08:47

Bez przesady, uruchomienie procesu wyboru gospodarza jest bardzo wskazane. Start mundialu i tak będzie pózniej dopiero ustalony. Na szczęście widzę, że już powstał odpowiedni wątek!

Start ustalę w porozumieniu z organizatorem, tak by pasował przede wszystkim im.

Potrzebuje 16, żeby uruchomić tryb CL. Dlatego za swojej kadencji proponowałem nawet wystawienie botów, które pózniej mogłyby być przejęte przez nowych członków MUP. V-Mundial nie ma sensu w innym trybie niż CL, dlatego skompletowanie 16 drużyn jest nie do ominięcie - pytanie tylko w jaki sposób.

Boty nie wchodzą w grę, apisałem przecież, że jest 15 aktywnych plus Baridas. Da to wynik 16 drużyn : )
V-mundial rzeczywiście może słabo wyglądać w innej formie. Druga sprawa, odcinamy się od przeszłośći : )

Zostawilbym wszystkie drużyny o ile tylko maja aktywnego trenera. Federacje, które nie są wstanie wyłonić trenera - wyrzucić. A na ich miejsce wystawić drużynę 'bota', która będzie prowadzona przez neutralnego trenera. Nie do końca fer i trzeba by sie zastanowić kto miałby taki zespół prowadzić, i w jaki sposób (czy ma grać normalnie czy z ograniczeniami - np. nie klikać w sponsora). Lepsza drużyna 'bot' z aktywnm trenerem niż bez. Choć tak jak pisałeś - to jest dość kontrowersyjny temat i nie ma prostego rozwiązania.

Miejmy nadzieję, że do tego nigdy nie dojdzie : ) Na razie wszystko układa się po mojej myśli. Powiadomię dzisiaj Baridajczyków i raz jeszcze skontaktuje się z Labackim. Już moja w tym głowa, żeby wszystko było ok.

Czyli tak:
- V-Mundial, tryb CL, mecze 2x w tygodniu;
- Grand Prix MUP, tryb CL, raz w tygodniu + Puchar;
- Liga.

Wydaje mi się to ciekawym rozwiązaniem.

Jeśli mecze raz w tygodniu to na 99% powinna być możliwość rozegrania Pucharu, nawet w trybie CL - nie widzę przynajmniej przeciwwskazań w zasadach X11.

Dzięki nie byłem do końca pewien.

O ile te trzy rodzaje rozgrywek wydają sie całkiem ciekawe, zastanawiam sie czy V-Mundial raz na rok to nie za mało. 12 długich miesięcy w mikronacjach to strasznie długi okres czasu. Z drugiej strony przy problemach z aktywnością w MUP, Mundial raz do roku może być dobrym rozwiązaniem. Konkurs na organizacje Grand Prix tez może być jeśli bedą chętni...

1. Po pierwsze przy sprawnej organizacji(przerwach nie dłuższych niż miesiąc) utrzymamy tryb 10 miesięczny. Zawsze zresztą można to korygować skróceniem Grand Prix(mecze dwa razy w tygodniu, bez pucharu). Przygotowałem się na każdą ewentualność. : )
2.12 m-cy to strasznie długo, a czy okres 4 lat w realnym świecie to krótko. Prestiż imprezy i tyle. Każdy będzie się "spinał" na imprezę główną. Jeśli utrzymamy taki tryb to po czterech latach będziemy mieli pięć V-mundiali : D

Dzięki za wypowiedź.
Juan P. Morales
Wiceprezydent MUP
Delegat Główny AFLP (La Palma)

zbbrow
Gwiazda Stadionu
Posty: 465
Rejestracja: 21 kwie 2008, o 09:44
Lokalizacja: Sarmacja

Re: Sprawy bieżące

Postautor: zbbrow » 11 sie 2013, o 12:24

Juan Pablo Morales pisze:Boty nie wchodzą w grę, apisałem przecież, że jest 15 aktywnych plus Baridas. Da to wynik 16 drużyn : )

Faktycznie, mój błąd, Jak jest 16 to wszystko gra. Skorzystać z amnestii raz jeszcze, ale dopingować i zrobić wszystko, żeby każda aktywna mikronacja wystawiła swoją drużynę i o nią dbała. :)

Juan Pablo Morales pisze:1. Po pierwsze przy sprawnej organizacji(przerwach nie dłuższych niż miesiąc) utrzymamy tryb 10 miesięczny. Zawsze zresztą można to korygować skróceniem Grand Prix(mecze dwa razy w tygodniu, bez pucharu). Przygotowałem się na każdą ewentualność. : )

Tak, terminy można później korygować, tylko Grand Prix musi się jakoś różnić od mundialu, a ten pomysł z Pucharem i CL bardzo mi się podoba. Przydałby się tylko ktoś z X11 potwierdzający, że można tak zrobić! :D
Zbyszko "Ziutek" von Thorn-Broniek, Delegat Główny oraz Trener Reprezentacji Federacji Piłkarskiej Królestwa Teutonii
Piraci z Feru (SLP) | F11 Bulgot Fer (Liga Królewska) | CF Ciudad de La Fer (Palmeras Liga de Futbol)

Juan Pablo Morales
Gracz środka pola
Posty: 218
Rejestracja: 30 cze 2013, o 13:17
Federacja: Republika Palmowa

Re: Sprawy bieżące

Postautor: Juan Pablo Morales » 12 sie 2013, o 10:40

Moim celem jest pobudzanie aktywności trenerów i delegatów, ale przypomina to troszkę walkę z wiatrakami.
Największym problemem wciąż jest brak z mojej strony pełnego dostępu do zarządzania, choćby forum. Manaf ben Saada nie udziela sie od kilku dni i nie mam z nim żadnego kontaktu.

Tak, terminy można później korygować, tylko Grand Prix musi się jakoś różnić od mundialu, a ten pomysł z Pucharem i CL bardzo mi się podoba. Przydałby się tylko ktoś z X11 potwierdzający, że można tak zrobić!

No zaproponowane zmiany wykazują, że się będzie różnić :)
Juan P. Morales
Wiceprezydent MUP
Delegat Główny AFLP (La Palma)

Edward II
Gracz środka pola
Posty: 189
Rejestracja: 3 lip 2010, o 21:50
Federacja: Dreamlandzka Federacja Piłkarska
Lokalizacja: Królestwo Dreamlandu

Re: Sprawy bieżące

Postautor: Edward II » 12 sie 2013, o 15:45

Juan Pablo Morales pisze:Największym problemem wciąż jest brak z mojej strony pełnego dostępu do zarządzania, choćby forum. Manaf ben Saada nie udziela sie od kilku dni i nie mam z nim żadnego kontaktu.

Informuję publicznie, by uniknąć domysłów. Korzystając z posiadanych od 2010 r. uprawnień moderatorskich udostępniłem urzędującemu Prezydentowi MUP dostęp do panelu administracyjnego. W tej chwili p. Morales może dokonywać dowolnych operacji w grupach użytkowników i przyznać właściwe uprawnienia nowych delegatom

Miałem nadzieję, że pełne uprawnienia administracyjne przekaże Szejk Manaf ben Saada. Uznałem, że nie ma sensu czekać i zastanawiać się, co też jest przyczyną milczenia ze strony administratora forum. Na tym moja rola się kończy i proszę o cofnięcie mi dostępu do panelu. Sugeruję, by taki dostęp nadać wiceprezydentowi lub członkom Rady Rewizyjnej, jeśli takowa zostanie wybrana. Pozwoli to uniknąć podobnych nieporozumień w przyszłości.
    (-) Edward II
    Dreamlandzka Federacja Piłkarska

Juan Pablo Morales
Gracz środka pola
Posty: 218
Rejestracja: 30 cze 2013, o 13:17
Federacja: Republika Palmowa

Re: Sprawy bieżące

Postautor: Juan Pablo Morales » 12 sie 2013, o 20:40

Dziękuję bardzo za pomoc. Mam nadzieję, że uda mi się to wszystko szybko nieco uporządkować.

Nadałem uprawnienia wszystkim, którym według stanu jaki zdążyłem ustalić do tej pory, posiadają. Jeśli gdzieś znajdują się jeszcze błędy to proszę o kontakt.
http://www.mup.mikronacje.info/forum/viewtopic.php?f=5&t=186
Juan P. Morales
Wiceprezydent MUP
Delegat Główny AFLP (La Palma)


Wróć do „Archiwum Obrad”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości