Stan wyjątkowy w Chattycji: zagrożony start mundialu

Archiwalne debaty i głosowania
Edward II
Gracz środka pola
Posty: 189
Rejestracja: 3 lip 2010, o 21:50
Federacja: Dreamlandzka Federacja Piłkarska
Lokalizacja: Królestwo Dreamlandu

Stan wyjątkowy w Chattycji: zagrożony start mundialu

Postautor: Edward II » 22 sty 2011, o 07:31

Drodzy Delegaci!

Wczoraj o godz. 20.30 na terytorium Zjednoczonych Emiratów Chattycji Shanii wprowadzony został stan wyjątkowy. Rajńska prasa informuje o zawieszeniu wszelkich konstytucyjnych swobód obywatelskich i wprowadzeniu cenzury. W najnowszym wydaniu "Emirate News" możemy przeczytać, że "zamieszek nie da się przerwać do dnia otwarcia v-mundialu w Ghafurze, obecnie najniebezpieczniejszym mieście Federacji Al Rajn". Padają słowa o "ofiarach śmiertelnych" (http://emiratenews.wordpress.com/2011/0 ... e-rewolty/). Tego ponurego obrazu dopełnia otwarty konflikt między głównymi organizatorami imprezy - Jego Ekscelencją Malikiem-al-Mulkiem i JW Sułtanem Osamą bin Ramzanim, a w szerszej skali - między najwyższymi władzami państw organizujących turniej.

Mam oczywiście świadomość, że w warunkach mikronacji każdy konflikt - zwłaszcza zbrojny - zawsze opiera się na atrakcyjnej fabularyzacji: więcej w tym wszystkim fajerwerków i efektownych słów, niż faktycznych aktów przemocy. Biorę pod uwagę i tę okoliczność, że sport i polityka to dwie odrębne rzeczywistości, których nie mam zamiaru dziś mieszać. Znajdujemy się jednak w przededniu piłkarskiego mundialu polskiego mikroświata. Jutro odbędzie się ceremonia otwarcia, w której kluczową rolę odgrywać będą obie skonfliktowane strony. Chciałbym wiedzieć, czego możemy się spodziewać choćby w trakcie wspólnego spotkania na czacie Federacji Al Rajn. Na ile oczy mikronacyjnej publiczności skoncentrowane będą na boiskowych zmaganiach, a na ile - na politycznej awanturze. Łatwo o wrażenie, że mundial staje się tutaj zakładnikiem i kartą przetargową w wewnętrznej rozgrywce organizatorów. W tym momencie sport schodzi na boczny plan i przegrywa z polityką.

Nie możemy udawać, że sprawa rozgrywa się w jakimś świecie równoległym, a lokalizacja gier nie ma znaczenia. Gdyby tak rzeczywiście było, wybór organizatorów turnieju w ogóle nie byłby potrzebny.

W tym momencie wstrzymuję się od wszelkich działań. Nie jestem zwolennikiem radykalnych rozwiązań i zakładam, że i w tym przypadku uda się wypracować rozwiązanie satysfakcjonujące wszystkie strony. Zwracam się do Delegatów z pilną prośbą o zajęcie stanowiska w tej sprawie - liczę tutaj zwłaszcza na głosy członków Rady Rewizyjnej i oczywiście samych Organizatorów, od których oczekuję stosownych wyjaśnień. System Xpert Eleven daje możliwość przełożenia daty startu imprezy o tydzień, dwa lub więcej (nawet do 12 tygodni). Ze zrozumiałych względów ostateczną decyzję w tej sprawie chciałbym podjąć najpóźniej jutro przed godz. 15.00.
    (-) Edward II
    Dreamlandzka Federacja Piłkarska

Awatar użytkownika
t.demollari
Gracz środka pola
Posty: 222
Rejestracja: 25 paź 2008, o 14:20
Federacja: Baridajski Związek Piłki Nożnej
Lokalizacja: Republika Południowego Baridasu

Re: Stan wyjątkowy w Chattycji: zagrożony start mundialu

Postautor: t.demollari » 22 sty 2011, o 09:26

Zagrozić odebraniem rozgrywek, takie jest moje zdanie, może już to wsystarczy do schłodzenia głów i przełożenia wojny domowej na inny termin. Ewentualnie przekuć słowa w czyny - nie będziemy mieli może wielu atrakcji w ten sposób, ale chyba jesteśmy już przyzwyczajeni ;)

A jak się sprawa przerodzi w otwarty konflikt zbrojny, wyrzucimy oba kraje z mundialu [jak Jugosławię z euro 1992] i wsio.
Timan Demollari

Awatar użytkownika
Malik-al-Mulk
Gwiazda Stadionu
Posty: 371
Rejestracja: 15 lis 2008, o 20:25
Lokalizacja: Zjednoczone Emiraty Chattycji i Shanii

Re: Stan wyjątkowy w Chattycji: zagrożony start mundialu

Postautor: Malik-al-Mulk » 22 sty 2011, o 14:10

Chciałem powiedzieć, że wczoraj wieczorem doszło do porozumienia. Zamieszek da się uniknąć podczas v-mundialu. Obie strony zasiądą do rozmów pokojowych w najbliższą środę. Do tego czasu najpewniej będzie panował względy spokój. Tak więc jesteśmy na dobrej drodze do stabilizacji.

Ze swojej strony mogę zapewnić, że podczas uroczystości nie będzie żadnych awantur i obiecuję, że sam nie poruszę tematu rewolty społecznej. Pomieszało nam to nieco plany, ale niestety nie mogłem patrzeć na to co się dzieje w kraju.

Zapewniam, że podczas mundialu będzie panował ład i porządek i przede wszystkim współpraca. Postaram się by do wszystkich rozstrzygnięć i konfliktów politycznych między naszymi krajami (tj. Al Rajn i Chattycją i Shanią) doszło po zakończeniu mundialu.
Delegat Główny Chattyckiej Federacji Piłkarskiej
Trener Zjednoczonych Emiratów Chattyckich
Trener Medii Ghafur

Awatar użytkownika
Marcin Sokołowicz
Gwiazda Stadionu
Posty: 476
Rejestracja: 19 lis 2007, o 16:41
Federacja: Trizondalski Związek Sportowy
Lokalizacja: Trizondal

Re: Stan wyjątkowy w Chattycji: zagrożony start mundialu

Postautor: Marcin Sokołowicz » 23 sty 2011, o 00:11

Drodzy Delegaci!

Jako, że jestem częstym gościem w Federacji Al Rajn z racji prowadzenia drużyny w lidze tegoż kraju, mogę z czystym sumieniem potwierdzić słowa delegata Malika-al-Mulka. Sytuacja jaka ma miejsce w Federacji nie ma kompletnie nic wspólnego z nadchodzącym v-mundialem. Jestem pewny, że zamieszki nie wpłyną w żaden sposób na rozgrywki, a nawet mogą przyczynić się do uspokojenia sytuacji - w końcu nic tak nie łączy skłóconych stron jak porządna dawka emocji. Trzeba pokazać, że MUP jest organizacją, która stawia tylko i wyłącznie na sport a odcina się od wszelkich spraw politycznych.

Edward II
Gracz środka pola
Posty: 189
Rejestracja: 3 lip 2010, o 21:50
Federacja: Dreamlandzka Federacja Piłkarska
Lokalizacja: Królestwo Dreamlandu

Re: Stan wyjątkowy w Chattycji: zagrożony start mundialu

Postautor: Edward II » 23 sty 2011, o 14:18

Polityzacja nam nie grozi; wątpię również, by ktokolwiek w tym gronie wykazywał przesadną skłonność do ingerowania w sferę polityki wewnętrznej któregokolwiek z państw członkowskich. Przyjmuję do wiadomości wyjaśnienia złożone przez Przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego. Nie mam dziś podstaw, by kwestionować zapewnienia dotyczące stopniowej normalizacji sytuacji, choć środowy termin rozmów pokojowych stanowi dość odległą perspektywę. Sytuację w Federacji obserwuję od dłuższego czasu; mając na uwadze stopień polaryzacji stanowisk i efekty dotychczasowych rozmów, przesadnym optymizmem byłoby już dziś wykluczyć fiasko owych negocjacji, ale w tym momencie wkraczamy na obszar publicystyki politycznej. Za dobrą monetę biorę fakt, że na forum Federacji faktycznie panuje spokój. W tych okolicznościach odroczenie startu mundialu byłoby ciosem wymierzonym przede wszystkim w kibiców i mieszkańców kraju gospodarzy.

A zatem zgodnie z planem spotykamy się wieczorem na czacie Federacji Al Rajn. Przed nami ponad miesiąc wspólnej zabawy. Mam nadzieję, że wolnej od politycznych emocji.
    (-) Edward II
    Dreamlandzka Federacja Piłkarska

Daniel Saryoni
Junior
Posty: 73
Rejestracja: 26 maja 2009, o 17:32
Federacja: Federacja Piłkarska Królestwa Teutonii
Lokalizacja: Teutonia / Sarmacja

Re: Stan wyjątkowy w Chattycji: zagrożony start mundialu

Postautor: Daniel Saryoni » 23 sty 2011, o 17:36

Według mnie, póki bieżące, polityczne wydarzenia w Chattycji i Shanii będą szły osobnym torem, niż V-mundial i nie będzie żadnego bezpośredniego zagrożenia dla bezpieczeństwa reprezentacji narodowych MUP nie powinna ingerować. To wewnętrzna sprawa Federacji Al Rajn. MUP nie powinna dawać choćby cienia podstaw, aby ktokolwiek sądził, że Unia sympatyzuje z którąkolwiek ze stron, gdyż jest organizacją sportową, a nie polityczną. Władze Federacji zapewniają sprawną i bezpieczną organizację rozgrywek, więc reszta nie powinna nas obchodzić.
(-) Daniel M. von Schwarz-Saryoni
Delegat Główny Federacji Piłkarskiej Królestwa Teutonii


Wróć do „Archiwum Obrad”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości