Raport otwarcia

Archiwalne debaty i głosowania
Edward II
Gracz środka pola
Posty: 189
Rejestracja: 3 lip 2010, o 21:50
Federacja: Dreamlandzka Federacja Piłkarska
Lokalizacja: Królestwo Dreamlandu

Raport otwarcia

Postautor: Edward II » 9 lis 2010, o 20:54

Szanowni Delegaci,

Nadchodzi czas generalnego remontu. Większą część najpilniejszych prac postaram się wykonać w trakcie dwóch najbliższych tygodni. Zmiany dotyczyć będą niemal wszystkich aspektów organizacji naszej pracy – poczynając od najbardziej banalnych porządków związanych z funkcjonowaniem niniejszego forum, przez aktywizację delegatów i ich federacji, po ingerencję w system prawny organizacji.

W chwili obecnej liczba członków-federacji piłkarskich wchodzących w skład Mikroświatowej Unii Piłkarskiej wynosi 17. Z tej liczby wszystkie federacje, poza Republiką Francuską, posiadają własne drużyny narodowe w tzw. lidze mundialowej. Formalnie jednak Francja w dalszym ciągu pozostaje członkiem organizacji. Na forum Republiki wystosowałem w tej sprawie oficjalne zapytanie. Liczę na szybką reaktywację delegata francuskiego.

Wedle mojego rozeznania na ogólną liczbę 17 państw członkowskich MUP, aż 5 federacji nie posiada obecnie klubu w aktywnej lidze piłkarskiej, co pozostaje w jaskrawej sprzeczności z wymogiem wyrażonym w art. 2 Statutu MUP. Przypomnę, że został tam sformułowany warunek „skupiania w swych ramach co najmniej dwóch drużyn piłkarskich, biorących udział w jakiejkolwiek lidze v-świata”. Wspomniane przeze mnie państwa to: Natania, Okoczia, Mikrosławia, Arctiq i Francja. Wiele argumentów przemawia również za tezą, że w przypadku Natanii i Arctiq możemy mówić o trwałym zaniku aktywności obywatelskiej. By nazwać rzeczy po imieniu – są to dziś państwa martwe, co znajduje potwierdzenie w znikomej aktywności trenerów obu drużyn. W najbliższych dniach będę starał się wyjaśnić zaistniałą sytuację.

Aktywność federacji - wymiar klubowy:

1. Dreamland: Liga Królewska/OLP
2. Sarmacja: LK/SLP
3. Scholandia: LK/SLPN
4. Austro-Węgry LK/OLP
5. Parlandia: Koran Lig
6. Neopolis: Neopolis Eredivisie (brak aktywności od 12 października, brak informacji o starcie nowego sezonu)
7. Arctiq: Primera Confederacion (brak aktywności od 1 sierpnia)*
8. Mikrosławia: Primera Confederacion (brak aktywności od 1 sierpnia)*
9. Chattycja i Shania: LK/SAR Camel League
10. Al Rajn: SAR Camel League
11. Al-Farun: SAR Camel League
12. Bantu: SAR Camel League
13. Okoczia: brak (?)**
14. Natania: Prymiera A-Klasa (brak aktywności od 23 lipca)
15. RSiT: LK/ULP
16. Elderland: LK/OLP
17. Francja: brak

W miejsce starych drzew pojawią się kolejne. W ostatnim tygodniu podjąłem działania zmierzające do powiększenia grona federacji-członków MUP o aktywne na arenie piłkarskiej Królestwo Nordii, Królestwo Skarlandu, Wolną Republikę Morvan i Królestwo Surmeńskie. Sugestia dołączenia do naszej organizacji spotyka się na ogół z pozytywnym przyjęciem. Liczę, że najbliższe dni przyniosą pierwsze owoce w postaci nowych wniosków akcesyjnych.

Jednym z priorytetów obecnej kadencji jest przeprowadzenie wyboru organizatora kolejnego mundialu. Zakładając, że impreza odbędzie się w styczniu 2011 roku, wyboru gospodarza powinniśmy dokonać jeszcze w tym miesiącu. Stosowny konkurs zostanie rozpisany być może jeszcze w tym tygodniu.

* Proszę o dostarczenie informacji na temat planowanego startu nowego sezonu, względnie zaś - o deklarację dołączenia do którejś z lig zagranicznych/międzynarodowych.
** Proszę o szybką weryfikację danych w dziale "Federacje".
  (-) Edward II
  Dreamlandzka Federacja Piłkarska

Awatar użytkownika
Marcin Sokołowicz
Gwiazda Stadionu
Posty: 476
Rejestracja: 19 lis 2007, o 16:41
Federacja: Trizondalski Związek Sportowy
Lokalizacja: Trizondal

Re: Raport otwarcia

Postautor: Marcin Sokołowicz » 10 lis 2010, o 22:14

Cóż, w mojej opinii tak długa nieobecność trenerów Natanii i Mikrosławii powinna być równoznaczna z wyrzuceniem tychże drużyn z ligi. Myślę, że prawo MUP powinno precyzować ile maksymalnie może trwać nieobecność trenera. Nie powinniśmy również kierować się jakimiś sentymentami - nawet jeżeli drużyna jest utytułowana a nieaktywna od kilku miesięcy lub państwo na terenie którego działa federacja przestało istnieć to i tak powinna zostać usunięta. Zrzeszamy bowiem reprezentacje istniejących państw/regionów wirtualnych, nie dowolnych zespołów które tylko mienią się jako reprezentacje wirtualnych bytów.

Edward II
Gracz środka pola
Posty: 189
Rejestracja: 3 lip 2010, o 21:50
Federacja: Dreamlandzka Federacja Piłkarska
Lokalizacja: Królestwo Dreamlandu

Re: Raport otwarcia

Postautor: Edward II » 11 lis 2010, o 17:19

Marcin Sokołowicz pisze:Cóż, w mojej opinii tak długa nieobecność trenerów Natanii i Mikrosławii powinna być równoznaczna z wyrzuceniem tychże drużyn z ligi.


Trenerzy Natanii i Mikrosławii - Mike von Laue i Daniel Saryoni - powrócili do względnej aktywności. Podejrzewam jednak, że w przypadku Natanii był to jednorazowy zryw - mówimy o pierwszym logowaniu na przestrzeni dwóch minionych miesięcy. Dużo poważniejszym problemem jest postawa trenera Okoczii - absencja trwa nieprzerwanie od 14 października, przy czym nawet wówczas był to pierwszy i jedyny przejaw "aktywności" od 10 sierpnia. Nie muszę dodawać, że cała trójka trenerów sprawuje jednocześnie funkcje delegatów własnych federacji. Delegatów, dodajmy, nieobecnych od tygodni i miesięcy. Stawkę uzupełniają delegaci Republiki Francuskiej i Cesarstwa Arctiq (brak aktywności od lipca).

Zrzeszamy bowiem reprezentacje istniejących państw/regionów wirtualnych, nie dowolnych zespołów które tylko mienią się jako reprezentacje wirtualnych bytów.


Podejrzewam, że wszyscy zgadzamy się z takim punktem widzenia. Problem ma jednak nieco bardziej złożony charakter. Arbitralna decyzja o usunięciu względnie aktywnej drużyny państwa, które znajduje się w stanie domniemywanego uśpienia, miałaby czysto polityczny charakter. W dodatku - byłaby to decyzja o nieodwracalnych skutkach. Statut MUP nie daje nam jednoznacznie brzmiących wskazówek, zaś system Xpert Eleven nie przewiduje tymczasowego przeniesienia drużyny w stan uśpienia. Do końca tego tygodnia postaram się uzyskać od przedstawiciela władz Natanii jednoznaczną deklarację. Natański cesarz posiada klub w Lidze Królewskiej. Może zdołamy znaleźć mniej bolesne rozwiązanie. Zmiana na trenerskim stołku to oczywiście za mało. Jeśli Natania dokonała żywota jako państwo, nie powinniśmy trzymać jej zespołu w naszych szeregach. Równie dobrze moglibyśmy wprowadzić do rozgrywek mundialowych graczy spoza mikronacji. Obecny sezon może być ostatnim dla natańskiej kadry. W analogicznej sytuacji znajduje się reprezentacja Cesarstwa Arctiq - kolejnego upadłego państwa. Dlatego już teraz zapowiadam, że w tej sprawie odbędzie się głosowanie na forum Rady Delegatów.

By nie przedłużać całej dyskusji - jutro przedstawię propozycje zmian prawnych, które pozwolą na sprawną eliminację nieaktywnych zespołów. Przy okazji informuję, że na forach dyskusyjnych państw i federacji, których delegaci nie należeli w ostatnich tygodniach do przesadnie aktywnych, już pojawiły się lub pojawią się jeszcze dzisiaj stosowne przypominajki.
  (-) Edward II
  Dreamlandzka Federacja Piłkarska

Awatar użytkownika
Hamad Al-Qadir
Junior
Posty: 59
Rejestracja: 28 lut 2009, o 20:20
Lokalizacja: Federacja Al Rajn

Re: Raport otwarcia

Postautor: Hamad Al-Qadir » 16 lis 2010, o 16:47

Moim zdaniem należy całkowicie wykluczyć ze struktur MUP Cesarstwo Arctiq, Cesarstwo Natanii oraz Parlandię ze względu na brak jakichkolwiek przejawów aktywności w tych krajach od dość dawna.
Hamad Al-Qadir
Emir Huwaru, Prezes Rajńskiej Federacji Piłkarskiej

Awatar użytkownika
t.demollari
Gracz środka pola
Posty: 221
Rejestracja: 25 paź 2008, o 14:20
Federacja: Baridajski Związek Piłki Nożnej
Lokalizacja: Republika Południowego Baridasu

Re: Raport otwarcia

Postautor: t.demollari » 16 lis 2010, o 20:59

Moim zdaniem należy całkowicie wykluczyć ze struktur MUP Cesarstwo Arctiq, Cesarstwo Natanii oraz Parlandię ze względu na brak jakichkolwiek przejawów aktywności w tych krajach od dość dawna


Byłem na parlandzkim forum właśnie - aktywność jest ;)Podejrzewam, że wszyscy zgadzamy się z takim punktem widzenia. Problem ma jednak nieco bardziej złożony charakter. Arbitralna decyzja o usunięciu względnie aktywnej drużyny państwa, które znajduje się w stanie domniemywanego uśpienia, miałaby czysto polityczny charakter. W dodatku - byłaby to decyzja o nieodwracalnych skutkach


Bardzo się cieszę, że pan Prezydent zdaje sobie z powyższego sprawę. Powiedzmy sobie szczerze - jest nas [federacji] zbyt mało, żebyśmy jeszcze mieli się pochopnie wyrzucać. Tym bardziej radują mnie więc wysiłki Prezydenta na rzecz znalezienia nowych członków.
Timan Demollari

Edward II
Gracz środka pola
Posty: 189
Rejestracja: 3 lip 2010, o 21:50
Federacja: Dreamlandzka Federacja Piłkarska
Lokalizacja: Królestwo Dreamlandu

Re: Raport otwarcia

Postautor: Edward II » 16 lis 2010, o 22:51

t.kiechajas pisze: Bardzo się cieszę, że pan Prezydent zdaje sobie z powyższego sprawę. Powiedzmy sobie szczerze - jest nas [federacji] zbyt mało, żebyśmy jeszcze mieli się pochopnie wyrzucać. Tym bardziej radują mnie więc wysiłki Prezydenta na rzecz znalezienia nowych członków.


Owszem. Radykalne czystki nam nie grożą, choć przepisy Statutu MUP już dziś dają nam w tej materii zielone światło. Przy pewnej dozie determinacji moglibyśmy wykluczyć lub czasowe zawiesić nawet 6-7 federacji członkowskich, co za tym idzie - drużyn narodowych. W ten sposób podcięlibyśmy jednak gałąź, na której siedzimy. Bez minimum 16 zespołów nie byłoby na przykład możliwe - z uwagi na ograniczenia systemowe - wprowadzenie podziału na grupy w trakcie kolejnego mundialu. Przy mniejszej liczbie skazani bylibyśmy na rywalizację w klasycznym modelu ligowym, co zapewne wiązałoby się ze spadkiem atrakcyjności takiego "turnieju". Rozgrywki oparte na rywalizacji 10 zespołów również skazane byłyby na powolną degenerację - właśnie jako niepokojąco przewidywalne i po prostu nużące. I dziś nie jest z tym najlepiej, czego dowodzi ilość publikowanych pressów w Lidze Światowej, że o częstotliwości logowań nie wspomnę. Dlatego należy podejść do sprawy z głową. Chciałbym, by mundial w RSiT nie okazał się pojedynczym fajerwerkiem.

Sytuacja wygląda następująco. W najgorszej kondycji znajdują się obecnie federacje z Francji, Okoczii i Arctiq. Ślę obszerne listy, monity i przypominajki via X11, zabieram głos na krajowych forach, a wkrótce rozpocznę akcję informacyjną na łamach "Micronational Football", ale tutaj wiele już raczej nie wskóramy. W najlpeszym razie, dla przykładu, zdołamy nakłonić trenera Okoczii do ponownego zalogowania się w serwisie X11.

Inną kategorię stanowią przypadki Natanii i Parlandii. Dość niespodziewanie dla reszty członków społeczności międzynarodowej Natania podpisała wczoraj traktat o unii z aktywną i demograficznie krzepką Biedną Republiką Ciprofloksji. Coś zatem drgnęło i to w samym sercu mechanizmu. Na natańskim forum opublikowałem dziś dłuższe oświadczenie, zwróciłem się również do Cesarza (nota bene również gracza X11) z prośbą o bezpośrednią interwencję i wyjaśnienia, najlepiej na forum MUP.

Parlandia, jak zauważył trener Kiechajas, wciąż trzyma się na powierzchni. Aktywność na krajowym forum dyskusyjnym daleka jest oczywiście od gwarnych placów w Sarmacji czy Al Rajn, ale na tym etapie wypada uznać to za dobrą monetę. Parlandia posiada własne rozgrywki piłkarskie (Koran Lig), choć trudno dziś orzec, ilu z jej uczestników to obywatele mikronacji, a ilu to przypadkowi graczy X11. Tym jednak, co interesuje mnie najbardziej, jest stała aktywność Delegata Głównego i zarazem trenera drużyny narodowej Parlandii. Dlatego Parlandia wciąż pozostaje nad kreską.

Podsumowując: na tym etapie weryfikacji mamy trzy federacje do usunięcia, w tym dwie drużyny narodowe (Francuzi konsekwentnie pozostają poza rozgrywkami). W najbliższym czasie (mówię o 2-3 tygodniach) spodziewam się poszerzenia MUP właśnie o 2-3 nowych członków. W najgorszym razie wyjdziemy zatem na zero, ale jakościowo z pewnością zyskamy.
  (-) Edward II
  Dreamlandzka Federacja Piłkarska

Usman Dahlan
Junior
Posty: 70
Rejestracja: 8 cze 2010, o 08:43
Federacja: Faruńska Federacja Piłkarska
Lokalizacja: Kalifat Al-Farun

Re: Raport otwarcia

Postautor: Usman Dahlan » 17 lis 2010, o 16:12

Zgadzam się tutaj z delegatem Sułtanatu Al Rajn Szanownym Panem Hamadem Al-Qadir i uważam, że powinniśmy złożyć formalny wniosek o wykluczenie tych federacji z szeregów MUP.
(-) Usman Dahlan
Delegat Główny FFP

Awatar użytkownika
Malik-al-Mulk
Gwiazda Stadionu
Posty: 371
Rejestracja: 15 lis 2008, o 20:25
Lokalizacja: Zjednoczone Emiraty Chattycji i Shanii

Re: Raport otwarcia

Postautor: Malik-al-Mulk » 19 lis 2010, o 17:46

Ja również jestem za wykluczeniem nieaktywnych kadr. Powiem więcej... jestem za rozważniejszym przyjmowaniem nowych członków do MUP lub wprowadzeniem nowych przepisów utrudniających wejście do tej organizacji. Np. okres przejściowy bądź turniej kwalifikujący jakiś.
Delegat Główny Chattyckiej Federacji Piłkarskiej
Trener Zjednoczonych Emiratów Chattyckich
Trener Medii Ghafur

Awatar użytkownika
t.demollari
Gracz środka pola
Posty: 221
Rejestracja: 25 paź 2008, o 14:20
Federacja: Baridajski Związek Piłki Nożnej
Lokalizacja: Republika Południowego Baridasu

Re: Raport otwarcia

Postautor: t.demollari » 19 lis 2010, o 17:54

Konkrety. Jak wyobraża Pan sobie utrzymanie obecnej atrakcyjnej formuły v-mundialu jednocześnie proponując "rozważniejsze przyjmowanie nowych członków do MUP" [mógłby Pan ten punkt rozwinąć] przy usuwaniu nieaktywnych [i aktywnych, skoro chcecie usuwać Parlandię] członków MUP.
Timan Demollari


Wróć do „Archiwum Obrad”Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość