Wybory nowych władz - komentarz i interpretacja przepisów

Archiwalne debaty i głosowania
Edward II
Gracz środka pola
Posty: 189
Rejestracja: 3 lip 2010, o 21:50
Federacja: Dreamlandzka Federacja Piłkarska
Lokalizacja: Królestwo Dreamlandu

Wybory nowych władz - komentarz i interpretacja przepisów

Postautor: Edward II » 30 paź 2010, o 04:51

Szanowni Delegaci,

Przed kilkoma godzinami formalnie dobiegło końca powtórne głosowanie w sprawie wyboru nowego Prezydenta i członków Rady Rewizyjnej. Frekwencja ponownie okazała się niepokojąco niska - w obu przypadkach w głosowaniu wzięło udział 8 z 16 delegatów głównych. Przypomnę, że informacja na temat rzeczonych głosowań - wraz z apelem o udział - opublikowana została w postaci dwóch komunikatów wewnętrznych w serwisie Ligi Światowej, na łamach "Micronational Football" oraz kilkakrotnie na niniejszym forum. Być może jakieś dodatkowe działania - w formie prywatnych powiadomień -podjęte zostały przez kierownictwo MUP. Z kalendarza logowań użytkowników w serwisie Xpert Eleven i na forum MUP wynika niezbicie, że kilku delegatów obserwowało przebieg całej procedury, ale nie wzięło udziału w samym głosowaniu, czyniąc to z pełną świadomością faktu zaniechania swoich obowiązków. Jest to postawa mało elegancka, cokolwiek obraźliwa dla kandydatów i samej Organizacji. Z kolei dwóch innych delegatów (Arctiq i Okoczia) nie logowało się w tym miejscu od pierwszej połowy lipca, co stanowi podstawę do wykluczenia z grona członków MUP (art. 5 pkt f Statutu MUP - "zawieszenie członka Organizacji, gdy liczba nieobecności delegata głównego podczas głosowań w terminie ostatnich trzech miesięcy przekroczy 50%").

Innymi słowy - nie ma obecnie żadnych szans, by przekroczyć próg 8-9 oddanych głosów. Spodziewam się nawet, że będzie jeszcze gorzej, gdyż ogólny poziom mobilizacji delegatów wykazuje - eufemistycznie rzecz określając- tendencję malejącą.

W odniesieniu do dalszego procedowania mam pewną propozycję, która pozwoli nam wyjść z obecnej sytuacji przez potrzeby natychmiastowego wykluczania federacji nieaktywnych i świadomie paraliżujących pracę MUP. Przejrzałem unijne akty prawne (wraz z rozporządzeniami i zarządzeniami prezydentów MUP) i nie znalazłem żadnego przepisu, który stanowiłby, iż wybór Prezydenta i członków Rady Rewizyjnej musi nastąpić po uzyskaniu bezwzględnej (50% + 1) lub kwalifikowanej (3/4) większości głosów. Wręcz przeciwnie - art. 5. pkt 4. Statutu MUP mówi, iż "uchwały są podejmowane zwykłą większością głosów, chyba, że niniejszy statut stanowi inaczej". Wymóg 3/4 głosów wymagany jest jedynie w przypadku podjęcia decyzji o usunięciu danego członka z organizacji.

Wszystko zatem wskazuje na to, że dokonaliśmy ważnego wyboru członków obu organów i to już w pierwszym głosowaniu. W obu przypadkach nastąpiło to zwykłą większością głosów - Statut MUP nie określa wymaganego w głosowaniu kworum (minimalnej liczby głosujących). Podobna sytuacja miała miejsce w trakcie majowych wyborów obecnych władz - wzięła w nich udział jeszcze mniejsza liczba delegatów.
    (-) Edward II
    Dreamlandzka Federacja Piłkarska

Awatar użytkownika
t.demollari
Gracz środka pola
Posty: 222
Rejestracja: 25 paź 2008, o 14:20
Federacja: Baridajski Związek Piłki Nożnej
Lokalizacja: Republika Południowego Baridasu

Re: Wybory nowych władz - komentarz i interpretacja przepisów

Postautor: t.demollari » 30 paź 2010, o 12:03

Noo, w końcu ;) I to się zgadza, bardzo się cieszę i serdecznie gratuluję nowemu Prezydentowi ;)
Timan Demollari

Mateusz Walczak
Gracz środka pola
Posty: 176
Rejestracja: 25 cze 2009, o 15:15
Lokalizacja: Królestwo Scholandii

Re: Wybory nowych władz - komentarz i interpretacja przepisów

Postautor: Mateusz Walczak » 30 paź 2010, o 14:51

I niech tak się stanie:)

Gratuluję nowemu Prezydentowi, nowej Radzie Rewizyjnej, a jako Wiceprezydent MUP czekam na wskazówki:) I cóż, czas reformować Organizacje!
Pozdrawiam,
Mateusz Walczak,
Książę Elfidy
Trener Piłkarskiej Reprezentacji Scholandii,

Awatar użytkownika
Hamad Al-Qadir
Junior
Posty: 59
Rejestracja: 28 lut 2009, o 20:20
Lokalizacja: Federacja Al Rajn

Re: Wybory nowych władz - komentarz i interpretacja przepisów

Postautor: Hamad Al-Qadir » 30 paź 2010, o 15:19

No proszę, to mnie się zarzuca brak znajomości obowiązującego statutu a tutaj wychodzi na jaw, że nie zna go nie tylko były już Prezydent MUP ale również cała Rada Rewizyjna. Co do samej MUP to wymaga ona gruntownej reformy jeżeli chcemy ją zachować i uniknąć na przyszłość zbędnych kłopotów czy to związanych z prawem czy to z aktywnością delegatów. Odnośnie samego informowania delegatów o trwającym głosowaniu to chciałem zauważyć, że nie każdy z nas jest również trenerem kadry narodowej.

PS.
Gratuluję Ekscelencji Brolle wyboru na stanowisko Prezydenta MUP jak i również nowej Radzie Rewizyjnej.
Hamad Al-Qadir
Emir Huwaru, Prezes Rajńskiej Federacji Piłkarskiej

Awatar użytkownika
Malik-al-Mulk
Gwiazda Stadionu
Posty: 371
Rejestracja: 15 lis 2008, o 20:25
Lokalizacja: Zjednoczone Emiraty Chattycji i Shanii

Re: Wybory nowych władz - komentarz i interpretacja przepisów

Postautor: Malik-al-Mulk » 2 lis 2010, o 08:40

Gratuluję!
Delegat Główny Chattyckiej Federacji Piłkarskiej
Trener Zjednoczonych Emiratów Chattyckich
Trener Medii Ghafur

Edward II
Gracz środka pola
Posty: 189
Rejestracja: 3 lip 2010, o 21:50
Federacja: Dreamlandzka Federacja Piłkarska
Lokalizacja: Królestwo Dreamlandu

Re: Wybory nowych władz - komentarz i interpretacja przepisów

Postautor: Edward II » 2 lis 2010, o 14:13

Dziękuję za gratulacje i ciepłe słowa, również te przekazane kanałem prywatnym. Tym razem krótko - na dłuższe oświadczenie jeszcze przyjdzie czas. Zabrałem się już do pracy, w najbliższych dniach przedstawię program reform i kalendarz działań. Zdecydowanie jest co robić i o czym myśleć. Punktem wyjścia będą propozycje wyartykułowane w wątku poświęconym wyborom Prezydenta MUP: viewtopic.php?f=4&t=539&start=0

Mojego poprzednika - Marcina Sokołowicza - proszę tymczasem o przyznanie dostępu do panelu moderatora/admina niniejszego forum.
Ostatnio zmieniony 2 lis 2010, o 23:58 przez Edward II, łącznie zmieniany 1 raz.
    (-) Edward II
    Dreamlandzka Federacja Piłkarska

Piotranin
Junior
Posty: 93
Rejestracja: 23 sty 2009, o 16:46
Lokalizacja: Parlandia

Re: Wybory nowych władz - komentarz i interpretacja przepisów

Postautor: Piotranin » 2 lis 2010, o 16:58

Gratuluje i życze powodzenie :)

Awatar użytkownika
Marcin Sokołowicz
Gwiazda Stadionu
Posty: 476
Rejestracja: 19 lis 2007, o 16:41
Federacja: Trizondalski Związek Sportowy
Lokalizacja: Trizondal

Re: Wybory nowych władz - komentarz i interpretacja przepisów

Postautor: Marcin Sokołowicz » 3 lis 2010, o 21:46

Również chciałbym życzyć powodzenia nowo wybranemu Prezydentowi. Ze swojej strony chciałem tylko podziękować wszystkim, którzy wspomagali mnie gdy pełniłem obowiązki Prezydenta oraz przeprosić za wszelkie niezałatwione sprawy oraz złamane przepisy. Chciałbym zapewnić, że nie kierowały mną zle intencje, po prostu chciałem dla MUP jak najlepiej w tym ciężkim dla niej okresie.
Mojego poprzednika - Marcina Sokołowicza - proszę tymczasem o przyznanie dostępu do panelu moderatora/admina niniejszego forum.

Niestety to może zrobić tylko administrator główny którym jest Michał O'Rhada.

Edward II
Gracz środka pola
Posty: 189
Rejestracja: 3 lip 2010, o 21:50
Federacja: Dreamlandzka Federacja Piłkarska
Lokalizacja: Królestwo Dreamlandu

Re: Wybory nowych władz - komentarz i interpretacja przepisów

Postautor: Edward II » 4 lis 2010, o 14:32

Marcin Sokołowicz pisze: Niestety to może zrobić tylko administrator główny którym jest Michał O'Rhada.


W porządku, zajmę się tym. Z O'Rhadą i tak zamierzałem porozmawiać. Morvan wraca do życia, więc może i morvański futbol uda się reaktywować.
    (-) Edward II
    Dreamlandzka Federacja Piłkarska

Mateusz Walczak
Gracz środka pola
Posty: 176
Rejestracja: 25 cze 2009, o 15:15
Lokalizacja: Królestwo Scholandii

Re: Wybory nowych władz - komentarz i interpretacja przepisów

Postautor: Mateusz Walczak » 7 lis 2010, o 12:03

Jako, że ten wątek dotyczy także "interpretacji przepisów" mam do Pana Prezydenta pytanie.

Jak wygląda kwestia wystawienia zawodników kupionych przed otwarciem okienka transferowego w trakcie sezonu w obecnych meczach? Czy jest to teraz możliwe, bo ostatecznie ta sprawa nie została wyjaśniona.
Pozdrawiam,
Mateusz Walczak,
Książę Elfidy
Trener Piłkarskiej Reprezentacji Scholandii,


Wróć do „Archiwum Obrad”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości