Wybory na Prezydenta MUP - zgłaszanie kandydatur

Archiwalne debaty i głosowania
Awatar użytkownika
Marcin Sokołowicz
Gwiazda Stadionu
Posty: 476
Rejestracja: 19 lis 2007, o 16:41
Federacja: Trizondalski Związek Sportowy
Lokalizacja: Trizondal

Wybory na Prezydenta MUP - zgłaszanie kandydatur

Postautor: Marcin Sokołowicz » 10 paź 2010, o 12:41

Przychylając się do wniosku delegata Timiosa Kiechajasa, rozpisuję wybory na Prezydenta Mikroświatowej Unii Piłkarskiej. Oto oficjalne terminy:

10-17 października - termin na zgłaszanie kandydatur,
18-20 października - termin przeznaczony na głosowanie.

Kandydatury proszę zgłaszać w tym temacie.

Awatar użytkownika
t.demollari
Gracz środka pola
Posty: 222
Rejestracja: 25 paź 2008, o 14:20
Federacja: Baridajski Związek Piłki Nożnej
Lokalizacja: Republika Południowego Baridasu

Re: Wybory na Prezydenta MUP - zgłaszanie kandydatur

Postautor: t.demollari » 13 paź 2010, o 08:50

Jeśli wyrazi zgodę, zgłaszam kandydaturę Pana Jacquesa de Brolle na stanowisko Prezydenta Mikroświatowej Unii Piłkarskiej.

W zasadzie jedyną rysą na tej kandydaturze może być brak czasu - każdy z nas miał się okazję przekonać, że p. de Brolle nie robi nic na pół gwizdka, swoim projektom poświęca się całkowicie i nie wiem czy znajdzie czas, żeby kierować MUP. Ale jeśli tak, lepszego kandydata po prostu nie ma. Wystarczy zerknąć na Długi Sezon czy Ligę Królewską, żeby się o tym przekonać.
Timan Demollari

Edward II
Gracz środka pola
Posty: 189
Rejestracja: 3 lip 2010, o 21:50
Federacja: Dreamlandzka Federacja Piłkarska
Lokalizacja: Królestwo Dreamlandu

Re: Wybory na Prezydenta MUP - zgłaszanie kandydatur

Postautor: Edward II » 14 paź 2010, o 00:09

Przyznaję, że jestem zaskoczony obrotem sprawy. To bardzo miły gest, dopingujący do dalszej pracy. Dziękuję za ciepłe słowa.

Potrzebowałem kilku godzin, by przemyśleć propozycję mojego przedmówcy. Realizowane projekty faktycznie absorbują mnie w poważnym stopniu - daleko poważniejszym, niż jeszcze niedawno mogłem przypuszczać. Skłamałbym jednak twierdząc, że wykonywane obowiązki nie sprawiają mi satysfakcji. To naprawdę autentyczna przyjemność, ale i pewna odmiana po latach piastowania funkcji niemal wyłącznie politycznych, na swój sposób wyjaławiających i na dłuższą metę kontrproduktywnych. W tych dniach dobiega właśnie końca moja misja na stanowisku szefa dreamlandzkiego Rządu Królewskiego. Po dziewięciu latach aktywności w KD przechodzę na polityczną emeryturę. Gotów jestem potraktować pracę w strukturach MUP w charakterze odświeżającego wyzwania. Zdecydowanie jest co robić. Jeśli zajdzie taka potrzeba - przedstawię szczegółowy program działania.

Wyrażam zatem zgodę i potwierdzam swoją kandydaturę.
    (-) Edward II
    Dreamlandzka Federacja Piłkarska

Mateusz Walczak
Gracz środka pola
Posty: 176
Rejestracja: 25 cze 2009, o 15:15
Lokalizacja: Królestwo Scholandii

Re: Wybory na Prezydenta MUP - zgłaszanie kandydatur

Postautor: Mateusz Walczak » 14 paź 2010, o 08:38

Wyrażam też ogromną radość z racji kandydatury Jacques de Brolle'a i potwierdzenia jej przez zainteresowanego:) Mam nadzieję, że uda nam się sprawnie przeprowadzić wybory i wybierzemy nowego Prezydenta.

Byłbym jednak rad, aby obok niewątpliwych umiejętności organizacyjnych, kandydat przedstawił konkretny plan reform MUP, ze szczególnym zwróceniem uwagi na chyba największy nasz problem - brak aktywności sporej części delegatów.
Pozdrawiam,
Mateusz Walczak,
Książę Elfidy
Trener Piłkarskiej Reprezentacji Scholandii,

Edward II
Gracz środka pola
Posty: 189
Rejestracja: 3 lip 2010, o 21:50
Federacja: Dreamlandzka Federacja Piłkarska
Lokalizacja: Królestwo Dreamlandu

Re: Wybory na Prezydenta MUP - zgłaszanie kandydatur

Postautor: Edward II » 14 paź 2010, o 15:51

Drodzy Delegaci,

Wbrew oczywistym intencjom większości delegatów Mikroświatowa Unia Piłkarska wpisuje się niestety w schemat organizacji mało aktywnej, momentami ocierającej się o proceduralny paraliż i dysfunkcjonalność - zjawiska znane nam choćby z Gmachu Narodów OPM. W odróżnieniu jednak od tej ostatniej, MUP posiada precyzyjnie zdefiniowaną misję i zakres działania. Co więcej – w przypadku tak sprofilowanej organizacji możemy liczyć na względnie szybkie i zauważalne efekty naszych wysiłków. Zakładam, że przy odpowiedniej organizacji pracy i dyscyplinie samych delegatów możliwe będzie wyjście z obecnej sytuacji.

W ścisłej współpracy z Radą Delegatów chciałbym zrealizować następujące cele:

1) skoordynowanie wysiłków zmierzających do wyboru organizatora kolejnego mundialu, który zgodnie z powszechnymi oczekiwaniami winien odbyć się po zakończeniu rozgrywek Ligi Światowej, a zatem już w pierwszych tygodniach 2011 roku;

2) przyjęcie projektu uchwały precyzyjnie regulującej zasady organizacji rozgrywek organizowanych pod patronatem MUP – mundialu, Ligi Światowej, Pucharu Interkontynentalnego;

3) zainicjowanie i skoordynowanie wysiłków zmierzających do przyjęcia federacji piłkarskich Królestwa Nordii, Królestwa Surmeńskiego, Królestwa Skarlandu i Rzeczpospolitej Eskwilińskiej w poczet członków MUP; zweryfikowanie niejasnego statusu Republiki Francuskiej;

4) ustalenie stanu faktycznego w zakresie realizacji przewidzianych w Statucie MUP wymogów członkostwa w organizacji. Odnoszę wrażenie, że w przypadku kilku federacji złamany został przepis nakładający na członka MUP obowiązek „skupiania w swoich szeregach co najmniej dwóch drużyn piłkarskich, biorących udział w jakiejkolwiek lidze v-świata” (art. 2. ust. 1. pkt. b. Statutu MUP). W zależności od wyników weryfikacji chciałbym zaproponować drogę wyjścia z sytuacji (np. dołączenie do którejś z otwartych lig międzynarorodowych) lub zaproponować usunięcie martwego przepisu;

5) przygotowanie nowych, a co najmniej zweryfikowanie obecnych zasad punktacji w oficjalnym rankingu MUP;

6) udrożnienie kanałów komunikacji z delegatami poszczególnych federacji członkowskich MUP, jeśli zajdzie taka potrzeba – wywarcie nacisku na daną federację, by ta dokonała wymiany nieaktywnego delegata;

7) racjonalne zwiększenie liczby tzw. obserwatorów zewnętrznych, uprawnionych do dyskusji na niniejszym forum - w celu zdynamizowania debaty na temat obecnej kondycji rozgrywek piłkarskich w polskim mikroświecie. O ile mi wiadomo – co najmniej kilka osób spoza wąskiego kręgu delegatów wyraża zainteresowanie udziałem w takiej debacie;

8) zdynamizowanie redakcji magazynu „Micronational Football” – wizytówki MUP. Nie wykluczam zaangażowania redaktorów spoza kręgu obecnych delegatów. MUP bezwzględnie potrzebuje regularnie wydawanego biuletynu informacyjnego.
    (-) Edward II
    Dreamlandzka Federacja Piłkarska

Edward II
Gracz środka pola
Posty: 189
Rejestracja: 3 lip 2010, o 21:50
Federacja: Dreamlandzka Federacja Piłkarska
Lokalizacja: Królestwo Dreamlandu

Re: Wybory na Prezydenta MUP - zgłaszanie kandydatur

Postautor: Edward II » 18 paź 2010, o 18:53

Jako jedynemu kandydatowi jest mi niezręcznie o tym przypominać, ale w świetle przedstawionego przez Prezydenta MUP kalendarza dobiega właśnie końca pierwszy dzień oddawania głosów i za chwilę ponownie będziemy mieli do czynienia z proceduralnym nieporozumieniem.
    (-) Edward II
    Dreamlandzka Federacja Piłkarska

Mateusz Walczak
Gracz środka pola
Posty: 176
Rejestracja: 25 cze 2009, o 15:15
Lokalizacja: Królestwo Scholandii

Re: Wybory na Prezydenta MUP - zgłaszanie kandydatur

Postautor: Mateusz Walczak » 18 paź 2010, o 22:04

Choć niektóre punkty wymagają dyskusji i wypracowania kompromisu:)

Scholandzki Związek Piłkarski (Królestwo Scholandia) głosuje ZA
Pozdrawiam,
Mateusz Walczak,
Książę Elfidy
Trener Piłkarskiej Reprezentacji Scholandii,

Awatar użytkownika
Marcin Sokołowicz
Gwiazda Stadionu
Posty: 476
Rejestracja: 19 lis 2007, o 16:41
Federacja: Trizondalski Związek Sportowy
Lokalizacja: Trizondal

Re: Wybory na Prezydenta MUP - zgłaszanie kandydatur

Postautor: Marcin Sokołowicz » 18 paź 2010, o 22:36

Przepraszam najmocniej - natłok obowiązków powoduje, że zapominam o v-świecie. Głosowanie zostało otwarte i w związku z tą wpadką zostaje przedłużone do 21 października. Pytanie brzmi: Czy jesteś za kandydaturą Jacquesa de Brolle na stanowisko Prezydenta MUP?

RSiT: ZA

Cyber Smith
Junior
Posty: 62
Rejestracja: 20 lut 2008, o 00:33
Federacja: Neopolis Soccer Assotiation
Lokalizacja: Neopolis

Re: Wybory na Prezydenta MUP - zgłaszanie kandydatur

Postautor: Cyber Smith » 20 paź 2010, o 21:28

NSA: Za

Awatar użytkownika
t.demollari
Gracz środka pola
Posty: 222
Rejestracja: 25 paź 2008, o 14:20
Federacja: Baridajski Związek Piłki Nożnej
Lokalizacja: Republika Południowego Baridasu

Re: Wybory na Prezydenta MUP - zgłaszanie kandydatur

Postautor: t.demollari » 20 paź 2010, o 23:33

Za ;)
Timan Demollari


Wróć do „Archiwum Obrad”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości