[DEBATA] Wniosek o wykluczenie Neopolis z MUP

Archiwalne debaty i głosowania
Awatar użytkownika
Hamad Al-Qadir
Junior
Posty: 59
Rejestracja: 28 lut 2009, o 20:20
Lokalizacja: Federacja Al Rajn

[DEBATA] Wniosek o wykluczenie Neopolis z MUP

Postautor: Hamad Al-Qadir » 22 wrz 2009, o 21:58

W imieniu Rajńskiej Federacji Piłkarskiej składam wniosek o wykluczenie Neopolis ze struktur Mikronacyjnej Unii Piłkarskiej. Swój wniosek motywuję tym, że od miesiąca jak i nie dłużej Republika Neopolis nie posiada własnej strony internetowej, a co za tym idzie jakichkolwiek władz państwowych. Informację o niebycie tego państwa, które nie powinno nawet wystartować w obecnym V-mundialu otrzymałem od władz najwyższych Federacji Al Rajn po czym sam je zweryfikowałem.
Dla ścisłości oraz doinformowania chcę tutaj przytoczyć przypadek Gnomii, która nie posiadając własnej strony w głosowaniu delegatów została wydalona z MUP i właśnie z tego też powodu dbając o równe traktowanie wszystkich zwracam się do Szanownego Ekscelencji Prezesa Lord Darth Kanzler z niniejszym wnioskiem w sprawie poddania pod głosowanie rady delegatów o wykluczenie Neopilis z MUP.


Dziękuję za uwagę
Hamad Al-Qadir
Emir Huwaru, Prezes Rajńskiej Federacji Piłkarskiej

Mateusz Walczak
Gracz środka pola
Posty: 176
Rejestracja: 25 cze 2009, o 15:15
Lokalizacja: Królestwo Scholandii

Re: Wniosek o wykluczenie Neopolis z MUP

Postautor: Mateusz Walczak » 22 wrz 2009, o 23:05

Szanowny Panie!

Trochę spokoju i opanowania. Może zamiast od razu wykluczać, to lepiej skontaktować się z władzami Neopolis, aby sprawę wyjaśnić, usłyszeć głos z drugiej strony? Nawet osoby oskarżone o najcięższe zbrodnie mają prawo obrony. Delegat Neopolis jest dosyć aktywny, myślę, że zanim do rozpatrzenia takiego wniosku dojdzie, powinniśmy uzyskać jego opinię w tej sprawie.

Spokój, rozwaga i opanowanie - to nic nie kosztuje, a na pewno nam ułatwi prace.
Pozdrawiam,
Mateusz Walczak,
Książę Elfidy
Trener Piłkarskiej Reprezentacji Scholandii,

Awatar użytkownika
Lord Darth Kanzler
Trener Mistrzów
Posty: 951
Rejestracja: 1 wrz 2008, o 22:36
Federacja: Sarmacka Federacja Sportów Piłkarskich
Lokalizacja: Księstwo Sarmacji
Kontaktowanie:

Re: Wniosek o wykluczenie Neopolis z MUP

Postautor: Lord Darth Kanzler » 22 wrz 2009, o 23:23

Wniosek złożony został (pomijam, że w zupełnie nieodpowiednim miejscu, ale zostanie przeniesiony) i powaga tego gremium wymaga by go rozpatrzyć.

Sygnały o nieistnieniu Neopolis otrzymałem i ja i jeszcze zanim złożony został niniejszy wniosek pozwoliłem sobie zwrócić się do delegata Neopolis z prośbą o kontakt - właśnie by tę kwestię wyjaśnić. Liczę, że pan Cyber Smith udzieli mi wszelkich niezbędnych informacji, jak również przedstawi nam wszystkim informację odnośnie Neopolis.

Co wiemy dziś o Neopolis?
1. strona główna kraju - strona jest "under construction" i de facto jest od dłuższego czasu nieobecna. Jest to istotna przesłanka do tego by uznać, iż Neopolis nie istnieje jako kraj.
2. media - Neopolis dysponuje aktywnymi mediami - dostępne są one na tej stronie: http://slonce.inf0.pl/
3. piłka nożna - Neopolis ma aktywną reprezentację na mundialu, jak również posiada swoją ligę piłkarską Neo Soccer League (id 156146) z 16 drużynami w lidze. Jednakże liga ta pozostaje od końca czerwca nieaktywna, nowego sezonu nie widać, a aktywnych drużyn w lidze jest tylko 12.
4. aktywność w MUP - delegat jest w organizacji aktywny.

Najważniejsze kwestie, które chcę poruszyć z delegatem federacji będzie właśnie strona i liga. Na pierwszy rzut oka oczywistym jest, że Neopolis jako państwo już nie istnieje, a co za tym idzie w MUP nie ma racji bytu jako terytorium. Jednak sprawa nie jest oczywista i dlatego choćby, a także na przejawy aktywności na różnych polach, należy sprawę zbadać dogłębnie. Liczę tu na zrozumienie ze strony p. Smitha. Będziemy czekali na wyjaśnienia. Jeśli te nie nastąpią poddam pod głosowanie sprawę o usunięcie Neopolis z MUP.

Doskonale rozumiem fakt, iż prawo obowiązuje wszystkich jednakowo i zapewniam, że odstępstwa od tej reguły nie będzie.
Robert Janusz von Thorn

Główny Delegat Sarmackiej Federacji Sportów Piłkarskich
Selekcjoner Reprezentacji Księstwa Sarmacji

Awatar użytkownika
Lord Darth Kanzler
Trener Mistrzów
Posty: 951
Rejestracja: 1 wrz 2008, o 22:36
Federacja: Sarmacka Federacja Sportów Piłkarskich
Lokalizacja: Księstwo Sarmacji
Kontaktowanie:

Re: Wniosek o wykluczenie Neopolis z MUP

Postautor: Lord Darth Kanzler » 24 wrz 2009, o 10:24

Delegat z Neopolis był na MUP lecz nie odpisał mi na PW. Wobec tego wystosowałem do niego prośbę:

"W związku z brakiem odzewu na moją prośbę o kontakt, proszę o ustosunkowanie się do toczonej debaty (viewtopic.php?f=4&t=276) w terminie do 30 września włącznie. "

Po tym terminie Rada Delegatów na podstawie tej dyskusji podejmie głosowanie na temat wykluczenia Neopolis, lub oczywiście jego pozostawienia.
Robert Janusz von Thorn

Główny Delegat Sarmackiej Federacji Sportów Piłkarskich
Selekcjoner Reprezentacji Księstwa Sarmacji

Awatar użytkownika
Hamad Al-Qadir
Junior
Posty: 59
Rejestracja: 28 lut 2009, o 20:20
Lokalizacja: Federacja Al Rajn

Re: Wniosek o wykluczenie Neopolis z MUP

Postautor: Hamad Al-Qadir » 28 wrz 2009, o 16:52

Niepokoi mnie fakt, że pomimo mojego zgłoszenia odpowiednio uargumentowanego Ekscelencja Prezes Kanzler dał aż tyle dni Neopolis na to aby zechciało odpowiedzieć kiedy będzie miało własną stronę. To, że są aktywni w MUP i mają aktywną gazetę, która została naprawiona po złożeniu mojego wniosku bo jak sprawdzałem to nie funkcjonowała ona to nie oznacza, że są państwem.

PS.

Ekscelencjo Walczak strony Nepolis nie ma z dobry miesiąc więc jakie wyjaśnienia? Gdybyśmy nie złożyli tego wniosku to MUP dalej przymykałaby oko na to co jest bo wg. większości którzy chcą być poprawni, a jest im do tego daleko odpowiadał ten stan rzeczy.

Dziękuję
Hamad Al-Qadir
Emir Huwaru, Prezes Rajńskiej Federacji Piłkarskiej

Awatar użytkownika
Lord Darth Kanzler
Trener Mistrzów
Posty: 951
Rejestracja: 1 wrz 2008, o 22:36
Federacja: Sarmacka Federacja Sportów Piłkarskich
Lokalizacja: Księstwo Sarmacji
Kontaktowanie:

Re: Wniosek o wykluczenie Neopolis z MUP

Postautor: Lord Darth Kanzler » 28 wrz 2009, o 17:17

Hamad Al-Qadir pisze:Niepokoi mnie fakt, że pomimo mojego zgłoszenia odpowiednio uargumentowanego Ekscelencja Prezes Kanzler dał aż tyle dni Neopolis na to aby zechciało odpowiedzieć kiedy będzie miało własną stronę. To, że są aktywni w MUP i mają aktywną gazetę, która została naprawiona po złożeniu mojego wniosku bo jak sprawdzałem to nie funkcjonowała ona to nie oznacza, że są państwem.


Ekscelencja Kanzler dał tyle dni Neopolis by mogli się wypowiedzieć w sposób nie budzący zastrzeżeń o pośpiech. Nie jest moją intencją i nigdy nie będzie usuwanie jakichkolwiek członków MUP z tego szacownego grona. Szansę na to by podjąć się odpowiednich wyjaśnień ma każdy zainteresowany - czy Neopolis z tego skorzysta? Zależy od Neopolis. Szansę swoją jednak dostali.

Pański wniosek Kolego będzie głosowany w swoim czasie - nic nie jest wszakże przesądzone. Także nie może być samo złożenie wniosku tożsame z faktem usunięcia jakiejkolwiek federacji z tej organizacji. Czas na wyjaśnienia upływa, delegat federacji z Neopolis nie odpowiada - to świadczy o tym na czym im zależy, lub nie. Delegaci sami wyciągną wnioski i odpowiednio, zgodnie z sumieniami swoimi zagłosują. Ja nie ukrywam, że jeśli Neopolis wyjaśnień nie udzieli wówczas jako Delegat WZPN zagłosuję ZA usunięciem nieaktywnej federacji.

Ufam, iż moje intencje są dla Kolegi z Al Rajn jasne i nie będą w przyszłości budzić niepokoju.
Robert Janusz von Thorn

Główny Delegat Sarmackiej Federacji Sportów Piłkarskich
Selekcjoner Reprezentacji Księstwa Sarmacji

Awatar użytkownika
Hamad Al-Qadir
Junior
Posty: 59
Rejestracja: 28 lut 2009, o 20:20
Lokalizacja: Federacja Al Rajn

Re: Wniosek o wykluczenie Neopolis z MUP

Postautor: Hamad Al-Qadir » 29 wrz 2009, o 14:58

Lord Darth Kanzler pisze:
Hamad Al-Qadir pisze:Niepokoi mnie fakt, że pomimo mojego zgłoszenia odpowiednio uargumentowanego Ekscelencja Prezes Kanzler dał aż tyle dni Neopolis na to aby zechciało odpowiedzieć kiedy będzie miało własną stronę. To, że są aktywni w MUP i mają aktywną gazetę, która została naprawiona po złożeniu mojego wniosku bo jak sprawdzałem to nie funkcjonowała ona to nie oznacza, że są państwem.


Ekscelencja Kanzler dał tyle dni Neopolis by mogli się wypowiedzieć w sposób nie budzący zastrzeżeń o pośpiech. Nie jest moją intencją i nigdy nie będzie usuwanie jakichkolwiek członków MUP z tego szacownego grona. Szansę na to by podjąć się odpowiednich wyjaśnień ma każdy zainteresowany - czy Neopolis z tego skorzysta? Zależy od Neopolis. Szansę swoją jednak dostali.

Pański wniosek Kolego będzie głosowany w swoim czasie - nic nie jest wszakże przesądzone. Także nie może być samo złożenie wniosku tożsame z faktem usunięcia jakiejkolwiek federacji z tej organizacji. Czas na wyjaśnienia upływa, delegat federacji z Neopolis nie odpowiada - to świadczy o tym na czym im zależy, lub nie. Delegaci sami wyciągną wnioski i odpowiednio, zgodnie z sumieniami swoimi zagłosują. Ja nie ukrywam, że jeśli Neopolis wyjaśnień nie udzieli wówczas jako Delegat WZPN zagłosuję ZA usunięciem nieaktywnej federacji.

Ufam, iż moje intencje są dla Kolegi z Al Rajn jasne i nie będą w przyszłości budzić niepokoju.


Ekscelencjo Prezesie Kanzler ale ja nigdzie nie powiedziałem, że złożenie z mojej strony wniosku o wykluczenie Neopolis przesądza już o wszystkim. Dobrze wiem jakie są procedury i dopiero w głosowaniu delegatów zapadnie ostateczna decyzja.

Dziękuję
Hamad Al-Qadir
Emir Huwaru, Prezes Rajńskiej Federacji Piłkarskiej

Awatar użytkownika
Lord Darth Kanzler
Trener Mistrzów
Posty: 951
Rejestracja: 1 wrz 2008, o 22:36
Federacja: Sarmacka Federacja Sportów Piłkarskich
Lokalizacja: Księstwo Sarmacji
Kontaktowanie:

Re: Wniosek o wykluczenie Neopolis z MUP

Postautor: Lord Darth Kanzler » 29 wrz 2009, o 16:06

Prezydencie, nie Prezesie...
Robert Janusz von Thorn

Główny Delegat Sarmackiej Federacji Sportów Piłkarskich
Selekcjoner Reprezentacji Księstwa Sarmacji

Cyber Smith
Junior
Posty: 62
Rejestracja: 20 lut 2008, o 00:33
Federacja: Neopolis Soccer Assotiation
Lokalizacja: Neopolis

Re: Wniosek o wykluczenie Neopolis z MUP

Postautor: Cyber Smith » 1 paź 2009, o 01:35

Neopolis istnieje jednak znalazło się w trudnej i skomplikowanej sytuacji, którą na PW przedstawiłem Panu Prezydentowi Kanzlerowi. Już niedługo będziemy mieli nową stronę, mamy rząd sprawujący realną władzę nad terytorium i mieszkańcami państwa, utrzymujemy stosunki dyplomatyczne z kilkoma mikronacjami w tym z członkami MUP.

Proszę o wyrozumiałość i czas na uporządkowanie naszych spraw a zapewniam, że kredyt zaufania spłacimy z nawiązką.

Awatar użytkownika
Lord Darth Kanzler
Trener Mistrzów
Posty: 951
Rejestracja: 1 wrz 2008, o 22:36
Federacja: Sarmacka Federacja Sportów Piłkarskich
Lokalizacja: Księstwo Sarmacji
Kontaktowanie:

Re: Wniosek o wykluczenie Neopolis z MUP

Postautor: Lord Darth Kanzler » 1 paź 2009, o 11:30

Witam Kolegów,

Ku porządkowi pozwolę sobie w całości zacytować odpowiedź delegata z federacji Neopolis, którą otrzymałem na PW:
"Witam,

Przepraszam, że odpisuję dopiero dziś ale ostatnio nie miałem okazji dłużej usiąść przy komputerze i dopiero teraz porządnie przejrzałem forum MUP.

Sytuacja przedstawia się następująco, Neopolis istnieje ale niecodzienne okoliczności sprawiły, że znajduje się obecnie w kryzysie. Nowa strona państwa powstaje już od ponad roku i już jakiś czas temu miała oficjalnie ruszyć przez co została zlikwidowana strona tymczasowa. Niestety programista tworzący nową stronę wyjechał na wakacje i do tej pory nie wrócił. Istnieje forum jednak z niego też nie możemy w pełni korzystać gdyż zbyt duża ilość postów może podobno sprawiać problemy przy integracji ze stroną. Wszystko to spowodowało, że znaleźliśmy się w dziwnej sytuacji i pracujemy nad jak najszybszym z niej wyjściem. Człowiek tworzący naszą nową stronę ma w najbliższych dniach wrócić więc może coś się wreszcie ruszy, jeśli nie to na pewno znajdziemy jakieś inne rozwiązanie, chociażby jakąś prowizoryczną stronę. W przyszłym tygodniu rusza nasza liga a w planach mamy min. magazyn ligowy w TV Neopolis, który będzie czymś nowym w mikroświatowej piłce nożnej.

Proszę o wyrozumiałość i jeszcze trochę czasu na uporządkowanie naszych spraw.

Pozdrawiam!
"

I teraz kilka uwag:
1) mocno dziwi mnie fakt uzyskania odpowiedzi dokładnie w dniu kiedy minął na nią termin - bywał delegat Neopolis na tym forum w międzyczasie kilka razy, zaś napisanie tych kilku słów wyjaśnień nie mogło zająć więcej niż 15 minut;
2) wyjaśnienia są jakie są - nie są pełne, nie stawiają żadnych konkretnych terminów, nie sugerują kiedy możemy Neopolis mieć odrodzone;
3) problemy z tworzeniem nowej strony - rok czasu! - w dobie gotowych systemów CMS brzmią dla mnie mało wiarygodnie; w dodatku rzekome trudności z integracją forum ze stroną w przypadku większej ilości postów wiarygodność tą odbierają całkowicie;
4) adresu forum nie poznaliśmy.

Uwag można mnożyć. Na pewno trzeba także zauważyć, iż odpowiedź padła, minimalnie po wyznaczonym czasie, ale jednak padła. Dla ścisłości jednak należy zwrócić uwagę, że wizualną oznaką istnienia v-państwa jest na pewno jego strona, nie zaś domniemywane fora i rzekomo kilka aktywnych osób. Nie chcę rozstrzygać o prawdziwości wyjaśnień i intencjach za nimi stojących. O tym zdecyduje Rada Delegatów w głosowaniu.

Żałuję, że ten wniosek ostatecznie trafia pod głosowanie - nie jest to sprawa łatwa. Neopolis nie można odmówić tego, że jest aktywne - mało, bo mało, bez strony, ale jednak aktywne. Chciałbym by Rada Delegatów wzięła pod uwagę wszystkie za i przeciw - odrzućmy emocje i głosujmy zgodnie ze zdrowym rozsądkiem. Każda mikronacja przeżywa kłopoty - nie oznacza to od razu wykluczenia z grona tej zacnej idei (mikronacjonalizmu).

Gdyby istniała taka możliwość odsunąłbym to głosowanie w czasie dająć Neopolis np. 2 tygodnie na podniesienie strony internetowej, pokazanie aktywności na forum itp. Gdyby istniała możliwość wziąłbym decyzję, którą Rada Delegatów podejmie, w zawiasy - dwutygodniowe, by Neopolis mogło pokazać, że ew. decyzja o wykluczeniu jest błędna. Niestety ani jednego, ani drugiego zrobić nie mogę - a naginać przepisów i przeciągać też nie zamierzam. Dlatego jeszcze dziś wniosek Delegata Al Rajn trafi pod głosowanie.

Pozdrawiam,
Robert Janusz von Thorn

Główny Delegat Sarmackiej Federacji Sportów Piłkarskich
Selekcjoner Reprezentacji Księstwa Sarmacji


Wróć do „Archiwum Obrad”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości