Bardzo waĹĽna sprawa

Archiwalne debaty i głosowania
Orzi

Re: Bardzo waĹĽna sprawa

Postautor: Orzi » 15 lip 2009, o 11:41

I to mi się podoba. W razie jakichkolwiek kłopotów RD może odrzucić podanie :)

Awatar użytkownika
Lord Darth Kanzler
Trener Mistrzów
Posty: 951
Rejestracja: 1 wrz 2008, o 22:36
Federacja: Sarmacka Federacja Sportów Piłkarskich
Lokalizacja: Księstwo Sarmacji
Kontaktowanie:

Re: Bardzo waĹĽna sprawa

Postautor: Lord Darth Kanzler » 15 lip 2009, o 11:47

Jeśli do jutrzejszego wieczora nie wpłyną od Delegatów inne wnioski i uwagi to poproszę o rozpoczęcie głosowania w tej sprawie.

Panowie - to bardzo ważna sprawa jest, i należy jak najszybciej ją poprawić.
Robert Janusz von Thorn

Główny Delegat Sarmackiej Federacji Sportów Piłkarskich
Selekcjoner Reprezentacji Księstwa Sarmacji

Awatar użytkownika
Malik-al-Mulk
Gwiazda Stadionu
Posty: 371
Rejestracja: 15 lis 2008, o 20:25
Lokalizacja: Zjednoczone Emiraty Chattycji i Shanii

Re: Bardzo waĹĽna sprawa

Postautor: Malik-al-Mulk » 15 lip 2009, o 16:09

Lord Darth Kanzler pisze:Jeszcze taka propozycja:

Artykuł 2. [Członkostwo w Organizacji]

1) Członkiem organizacji może zostać każda federacja piłkarska, która spełnia następujące warunki:
a) jest samorządna, niezależna i apolityczna,
b) skupia w swych ramach co najmniej dwie drużyny piłkarskie, biorące udział w jakiejkolwiek lidze v-świata,
c) działa na terenie suwerennej mikronacji lub politycznie samorządnej i aktywnej części tej mikronacji o poziomie nie niższym niż prowincja, lub adekwatnym prowincji, a która kiedykolwiek w swej internetowej historii była krajem suwerennym,
d) jest jedynym reprezentantem sportu piłki nożnej na wskazanym we wniosku terenie,
e) posiada statut określający terytorium działania federacji, sposób reprezentowania związku oraz władze nim kierujące.
2) Decyzję o przyjęciu federacji do MUP podejmuje Rada Delegatów na wniosek federacji złożony na ręce Prezydenta MUP.
3) Prezydent MUP po otrzymaniu wniosku, w terminie nie dłuższym niż trzy dni, przeprowadza analizę aktywności terytorium zawartego we wniosku i wynik tejże przedkłada wraz z wnioskiem federacji Radzie Delegatów.
4) Złożenie wniosku o przyjęcie do MUP jest jednoznaczne z akceptacją niniejszego statutu i innych praw obowiązujących w organizacji.
5) Każda federacja będąca członkiem MUP ma prawo delegować do niej trzech delegatów – jednego głównego i dwóch pomocniczych.


Zmieniłem brzmienie ust. 1 lit. c, dodałem obecny ust. 3 i przesunąłem dotychczasowe na miejsce 4 i 5. Co o takim brzmieniu sądzicie?



mnie się podoba. Aktywność w sensie aktywność obywateli/mieszkańców danego terytorium niekoniecznie polityczna, sportowa ale też kulturalna etc... to wszystko razem
Delegat Główny Chattyckiej Federacji Piłkarskiej
Trener Zjednoczonych Emiratów Chattyckich
Trener Medii Ghafur

Awatar użytkownika
Lord Darth Kanzler
Trener Mistrzów
Posty: 951
Rejestracja: 1 wrz 2008, o 22:36
Federacja: Sarmacka Federacja Sportów Piłkarskich
Lokalizacja: Księstwo Sarmacji
Kontaktowanie:

Re: Bardzo waĹĽna sprawa

Postautor: Lord Darth Kanzler » 15 lip 2009, o 16:16

No to co? Głosujemy?
Robert Janusz von Thorn

Główny Delegat Sarmackiej Federacji Sportów Piłkarskich
Selekcjoner Reprezentacji Księstwa Sarmacji

Awatar użytkownika
Malik-al-Mulk
Gwiazda Stadionu
Posty: 371
Rejestracja: 15 lis 2008, o 20:25
Lokalizacja: Zjednoczone Emiraty Chattycji i Shanii

Re: Bardzo waĹĽna sprawa

Postautor: Malik-al-Mulk » 15 lip 2009, o 16:28

poczekajmy na głosy innych. Do 20 otworzę głosowanie
Delegat Główny Chattyckiej Federacji Piłkarskiej
Trener Zjednoczonych Emiratów Chattyckich
Trener Medii Ghafur

Awatar użytkownika
Lord Darth Kanzler
Trener Mistrzów
Posty: 951
Rejestracja: 1 wrz 2008, o 22:36
Federacja: Sarmacka Federacja Sportów Piłkarskich
Lokalizacja: Księstwo Sarmacji
Kontaktowanie:

Re: Bardzo waĹĽna sprawa

Postautor: Lord Darth Kanzler » 15 lip 2009, o 16:45

20-tej, czy 20-tego? :)
Robert Janusz von Thorn

Główny Delegat Sarmackiej Federacji Sportów Piłkarskich
Selekcjoner Reprezentacji Księstwa Sarmacji

KSGr.vD

Re: Bardzo waĹĽna sprawa

Postautor: KSGr.vD » 16 lip 2009, o 15:48

Spóźniony, ale
Lord Darth Kanzler pisze:Statut MUP mówi o krajach - i to chcemy zmienić. By już nie mówił. Bo to schizofrenia.

Co do federacji. W moim i nie tylko jak widzę pojęciu federacja nie musi się równać lidze. Federacja natomiast równa się reprezentacji. Rezygnujemy z łączenia MUP z jakimikolwiek państwami w ogóle - więc nie ma już mowy o mnożeniu głosów. Federacja ma być samorządna i niezależna od władz - ma to mieć odzwierciedlenie w jej statucie. Ma działać na określonym, spójnym terytorialnie lub politycznie, terenie. Mieć swoje władze. I skupiać co najmniej 2 (chociaż ja bym wolał by 3) drużyny.


Ja teraz nie rozumiem nic, najpierw MUP chce odejśc od krajów i srzeszać federacje, które mimo licznych porównań z realną PZPN nie muszą tworzyć własnej ligi, wystarczą 2 zespoły grające w jakiejś lidze do stworzenia federacji, a teraz mamy problemy z ilością federacji, nie rozumiem, nie rozumiem....

Awatar użytkownika
Lord Darth Kanzler
Trener Mistrzów
Posty: 951
Rejestracja: 1 wrz 2008, o 22:36
Federacja: Sarmacka Federacja Sportów Piłkarskich
Lokalizacja: Księstwo Sarmacji
Kontaktowanie:

Re: Bardzo waĹĽna sprawa

Postautor: Lord Darth Kanzler » 16 lip 2009, o 16:21

Ja po pierwsze od początku postulowałem by federacja mogła powstać mając nie mniej niż 4, a następnie nie mniej niż 3 drużyny. Stanowisko Delegatów spowodowało, że minimum to 2 federacje.

Istotą reformy MUP nie było umożliwienie akcesu do organizacji tworzonych na siłę, na terenach wymarłych, czy małych, na terenie miasta, federacji! To kpina tak z idei, jak i z całej organizacji. Stąd właśnie próba zmiany wadliwego przepisu - staje się on bardziej precyzyjny. W razie dalszych pytań służę pomocą :)
Robert Janusz von Thorn

Główny Delegat Sarmackiej Federacji Sportów Piłkarskich
Selekcjoner Reprezentacji Księstwa Sarmacji

Awatar użytkownika
Said al Falim
Junior
Posty: 80
Rejestracja: 23 paź 2008, o 17:59
Federacja: Rajńska Federacja Piłkarska
Lokalizacja: Al Rajn

Re: Bardzo waĹĽna sprawa

Postautor: Said al Falim » 17 lip 2009, o 23:57

Trochę po terminie ale zmiany popieram bo one i tak nam pozwolą wystawić 3 kolejne kadry narodowe :)
(-) Ekscelencja Said al Falim
- Sekretarz MUP
- Trener Arabic Al Muhar

Orzi

Re: Bardzo waĹĽna sprawa

Postautor: Orzi » 20 lip 2009, o 15:21

Said al Falim pisze:Trochę po terminie ale zmiany popieram bo one i tak nam pozwolą wystawić 3 kolejne kadry narodowe :)


To już nie chcecie odejść z MUP? Jaka szkoda...

O przyjęciu i tak będzie decydować RD, paranoi tutaj nie chcemy. Mazowiecki Związek Piłki Nożnej istnieje, ale jest częścią PZPN, a Mazowsze własnej reprezentacji nie ma. Powagi trochę...


Wróć do „Archiwum Obrad”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości