Boost dla nowych druĹĽyn

Archiwalne debaty i głosowania
Orzi

Re: Boost dla nowych druĹĽyn

Postautor: Orzi » 10 lip 2009, o 11:17

Po prostu przeciwnik zagrał lepszą, albo znalazł słabe punkty w twojej - business is business. W X11 to taka gra w kamień-nożyce-papier, bardziej chodzi o to, żeby przewidzieć taktykę przeciwnika i samemu zaskoczyć doborem własnej, niż znaleźć "tą jedną, jedyną, słuszną taktykę". Tylko że drużyna nowicjusza, jeśli ten nawet perfekcyjnie przewidzi taktykę doświadczonego przeciwnika, który zupełnie nie trafi ustawieniami w słabszego, nic nie osiągnie. Bo tutaj dochodzą do głosu sztywne statystyki, i będziemy mieć co najwyżej remis. To jest takie skreślanie nowicjuszy już na starcie. Inna sytuacja jest w normalnych ligach krajowych - tam nowy team najpierw trafia do najsłabszej dywizji i rozgrywa mecze z najsłabszymi przeciwnikami w lidze, więc ma czas na rozwinięcie umiejętności swoich kopaczy, a także szanse na wygrywanie. Jednakże w V-Mundialu nowe drużyny od razu są rzucane w wir walki z najlepszymi, proponuję również to rozważyć.

Mike von Laue
Junior
Posty: 84
Rejestracja: 20 lis 2007, o 15:03
Lokalizacja: Natania

Re: Boost dla nowych druĹĽyn

Postautor: Mike von Laue » 10 lip 2009, o 12:45

Po prostu przeciwnik zagrał lepszą, albo znalazł słabe punkty w twojej

Nie. Tylko w jednym przypadku przeciwnik był przygotowany (prepared), ale ta opcja miała niewielkie znaczenie ze względu na to, że formacją grałem nieustannie od długiego czasu.

W X11 to taka gra w kamień-nożyce-papier, bardziej chodzi o to, żeby przewidzieć taktykę przeciwnika i samemu zaskoczyć doborem własnej, niż znaleźć "tą jedną, jedyną, słuszną taktykę". Tylko że drużyna nowicjusza, jeśli ten nawet perfekcyjnie przewidzi taktykę doświadczonego przeciwnika, który zupełnie nie trafi ustawieniami w słabszego, nic nie osiągnie. Bo tutaj dochodzą do głosu sztywne statystyki, i będziemy mieć co najwyżej remis.

Są silne drużyny, które przy dobrej formacji zmieniają tylko pojedyncze opcje taktyczne i to im wystarcza aby wygrać sezon na wysokim poziomie. Sam rozegrałem takie sezony nie raz w lidze Natańskiej, Sarmackiej czy na Mundialu. Tylko, że zawsze trafi się jakaś przegrana. A przykłady przegranych spotkań, które przytoczyłem wcześniej są świetnym dowodem, że nie trzeba nie wiadomo jak przygotowywać swoich podopiecznych by wygrać z lepszym, dobrze przygotowanym przeciwnikiem. Dodam, że nie są to jedyne przykłady, a tylko mecze na przestrzeni ostatniego mundialu i przygotowania do kolejnego.

Awatar użytkownika
Malik-al-Mulk
Gwiazda Stadionu
Posty: 371
Rejestracja: 15 lis 2008, o 20:25
Lokalizacja: Zjednoczone Emiraty Chattycji i Shanii

Re: Boost dla nowych druĹĽyn

Postautor: Malik-al-Mulk » 10 lip 2009, o 16:08

ja również patrze z dystansem na boostowanie. Popieram po części Pana Marcina I ale i Pan Toddson ma po częsci racje. Bo w sumie kadry to zbiór najlepszych zawodników z kraju a najlepsi moga być na równym poziomie czyli na plus dla boosta, minus to to że właśnie nie szanuje sie pracy trenerów którzy włożyli już sporo pracy.

Co do ZE Chattyckich i Sarmacji... Sarmacja przez dłuższą częśc sezonu nie grała wiec przegrywała i zapewne dlatego ich wyprzedziliśmy ;) inni byli kiepskimi taktykami.

Może niech ten mundial zakończy tradycję boostowania nowych tj zboostujmy po raz ostatni i juz każde kolejne wejścia nie bedą boostowane (poza kadrami które już kiedyś były w MUP, bo im się chyba będzie należalo boostowanie)
Delegat Główny Chattyckiej Federacji Piłkarskiej
Trener Zjednoczonych Emiratów Chattyckich
Trener Medii Ghafur

Orzi

Re: Boost dla nowych druĹĽyn

Postautor: Orzi » 10 lip 2009, o 17:11

Cóż, i tak w tym wypadku nie dojdziemy chyba do kompromisu, a mundial jest tuż-tuż. Więc robimy tak jak Pan mówi, Panie Prezydencie?

Awatar użytkownika
Lord Darth Kanzler
Trener Mistrzów
Posty: 951
Rejestracja: 1 wrz 2008, o 22:36
Federacja: Sarmacka Federacja Sportów Piłkarskich
Lokalizacja: Księstwo Sarmacji
Kontaktowanie:

Re: Boost dla nowych druĹĽyn

Postautor: Lord Darth Kanzler » 10 lip 2009, o 17:14

Ja też widzę, że consensus nie jest możliwy na chwilę obecną. Jednak IMO najważniejsza jest wyrównana walka... dlatego nie umiem poprzeć rezygnacji z boostowania nowych teamów.
Robert Janusz von Thorn

Główny Delegat Sarmackiej Federacji Sportów Piłkarskich
Selekcjoner Reprezentacji Księstwa Sarmacji

Orzi

Re: Boost dla nowych druĹĽyn

Postautor: Orzi » 10 lip 2009, o 17:31

Lord Darth Kanzler pisze:Ja też widzę, że consensus nie jest możliwy na chwilę obecną. Jednak IMO najważniejsza jest wyrównana walka... dlatego nie umiem poprzeć rezygnacji z boostowania nowych teamów.


Ja myślę, że na obecny sezon powinniśmy dać boosta nowym teamom, z tej prostej przyczyny choćby, że sezon już za moment, a drużyny przez ten cały czas żyły w przekonaniu o kontynuacji tradycji wzmacniania nowych drużyn. Zniesienie tradycji boostowania tuż przed rozpoczęciem V-Mundialu byłoby rozczarowaniem dla młodych zespołów. Ale myślę, że zaraz po tym powinniśmy przegłosować jednolite przepisy dot. boostowania, które będę obowiązywać we wszystkich kolejnych edycjach V-Mundialu, aby sytuacja była jasna już w momencie dołączania nowych federacji do MUP.

Awatar użytkownika
Lord Darth Kanzler
Trener Mistrzów
Posty: 951
Rejestracja: 1 wrz 2008, o 22:36
Federacja: Sarmacka Federacja Sportów Piłkarskich
Lokalizacja: Księstwo Sarmacji
Kontaktowanie:

Re: Boost dla nowych druĹĽyn

Postautor: Lord Darth Kanzler » 10 lip 2009, o 17:39

Dokładnie tak powinno być. Nie zmienia się reguł niejako w czasie gry.
Robert Janusz von Thorn

Główny Delegat Sarmackiej Federacji Sportów Piłkarskich
Selekcjoner Reprezentacji Księstwa Sarmacji

Awatar użytkownika
Arctos I
Junior
Posty: 62
Rejestracja: 14 kwie 2009, o 13:28
Federacja: Piłkarska Federacja Cesarstwa Arctiq
Lokalizacja: Cesarstwo Arctiq

Re: Boost dla nowych druĹĽyn

Postautor: Arctos I » 10 lip 2009, o 18:59

Szanowni delegaci jako delegat główny Cesarstwa Arctiq świeżej kadry narodowej w tych rozgrywkach obok 3 innych uważam, że powinniśmy mieć równe szanse jak mieli nasi poprzednicy. Jeżeli wcześniej stosowało się boostowanir to i tym razem powinno być tak samo i nie bronię tej metody tylko dlatego, że moja drużyna jest nowa. Chcąc jeszcze odnieść się do słów przeciwników to jeżeli tak naprawdę chcą znieść opcję boost powinni uczynić to głosami 2/3 pełnego składu delegatów MUP i myślę, że wtedy będzie to w miarę sprawiedliwe. Dziękuję
Delegat Główny Cesarstwa Arctiq, trener kadry Narodowej
(-) JCM Arctos I

Awatar użytkownika
Marcin Sokołowicz
Gwiazda Stadionu
Posty: 476
Rejestracja: 19 lis 2007, o 16:41
Federacja: Trizondalski Związek Sportowy
Lokalizacja: Trizondal

Re: Boost dla nowych druĹĽyn

Postautor: Marcin Sokołowicz » 10 lip 2009, o 19:03

Oczywiście w tym sezonie drużyny powinny zostać zboostowane, jednak przed następnym sezonem należy się poważnie zastanowić czy nadal powinno się to robić.

Awatar użytkownika
Arctos I
Junior
Posty: 62
Rejestracja: 14 kwie 2009, o 13:28
Federacja: Piłkarska Federacja Cesarstwa Arctiq
Lokalizacja: Cesarstwo Arctiq

Re: Boost dla nowych druĹĽyn

Postautor: Arctos I » 10 lip 2009, o 19:06

Marcin I pisze:Oczywiście w tym sezonie drużyny powinny zostać zboostowane, jednak przed następnym sezonem należy się poważnie zastanowić czy nadal powinno się to robić.

Ekscelencjo to może tak jak mówiłem niech przed kolejnym mundialem przegłosuje bezwzględna większość tak aby później nik nie mógł powiedzieć, że uchyliła to garstka delegatów w tym Ci co skorzystali na boostowaniu :)
Delegat Główny Cesarstwa Arctiq, trener kadry Narodowej
(-) JCM Arctos I


Wróć do „Archiwum Obrad”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości