Boost dla nowych druĹĽyn

Archiwalne debaty i głosowania
Orzi

Boost dla nowych druĹĽyn

Postautor: Orzi » 9 lip 2009, o 21:31

Witajcie Delegaci. Od dzisiaj, jako prezes federacji organizującej V-Mundial, jestem administratorem tych rozgrywek. Jak zapewne wiecie, podobnie jak przed każdą edycją, zaszły pewne zmiany na liście uczestników tych prestiżowych rozgrywek. Pojawiły się cztery nowe reprezentacje - Arctiq, Mikrosławia, Winktown oraz Korona i Litwa. Wszystkie one na początku rozgrywek znacznie odstępują umiejętnościami piłkarzy od teamów już zaprawionych w bojach. Dlatego wnoszę o zboostowanie tych czterech drużyn. Jako dodatkowy argument niech posłuży to, że do tej pory debiutanci zawsze dostawali boost na samym początku rozgrywek, mimo że wtedy dysproporcje między drużynami były mniejsze. NIe odbierajmy więc szans nowym drużynom, niech przystąpią do walki z równej pozycji, tak jak debiutanci z poprzednich edycji V-Mundiali. Czasu mamy mało, gdyż liga startuje już za trzy dni. Dlatego proszę o poparcie delegatów w tej sprawie - niech zwycięży fair play.

Awatar użytkownika
Lord Darth Kanzler
Trener Mistrzów
Posty: 951
Rejestracja: 1 wrz 2008, o 22:36
Federacja: Sarmacka Federacja Sportów Piłkarskich
Lokalizacja: Księstwo Sarmacji
Kontaktowanie:

Re: Boost dla nowych druĹĽyn

Postautor: Lord Darth Kanzler » 9 lip 2009, o 21:36

Myślę, że w świetle przytoczonych argumentów:

- do tej pory boosty były,
- zboostowanie nowych daje im równorzędne szanse,
- niezboostowane pozostają poza konkurencją,

a także w związku z tym z czym się boost wiąże:
"Boosting teams
Przycisk „Boost team”podniesie srednia umiejetnosci druzyny o 2-3% ponizej sredniej umiejetnosci druzyn w najnizszej dywizji w lidze. Guzik ten NIE powinien byc uzywany dopóki nie bedzie to konieczne. Dodatkowo, nie moze byc on uzywany na wiecej niz jednej lub dwoch druzynach, poniewaz mogloby to zniszczyc równowage w lidze. Przycisk ten powinien byc jedynie uzywany, gdy dana druzyna nie ma praktycznie umiejetnosci w porównaniu z innymi zespolami w najnizszej dywizji oraz gdy nie ma szans byc druzyna konkurencyjna dopóki jej nie zwiekszysz. Admin ligi moze druzyne zwiekszyc raz w sezonie i pomiedzy sezonami." [z zasad X11]

myślę, że nie ma sensu przeprowadzać zabierającej czas i odsuwającej w czasie mundial dyskusji. Głosujmy!

Osobiście gorąco popieram dotychczasową praktykę boostowania nowych teamów. A uprzedzając słowa delegatów Al Rajn - sam będąc prezesem boostowałem nową wówczas reprezentację Al Rajnu.
Robert Janusz von Thorn

Główny Delegat Sarmackiej Federacji Sportów Piłkarskich
Selekcjoner Reprezentacji Księstwa Sarmacji

Orzi

Re: Boost dla nowych druĹĽyn

Postautor: Orzi » 9 lip 2009, o 21:38

Lord Darth Kanzler pisze:Osobiście gorąco popieram dotychczasową praktykę boostowania nowych teamów. A uprzedzając słowa delegatów Al Rajn - sam będąc prezesem boostowałem nową wówczas reprezentację Al Rajnu.


Boostowane były także ZE Chattyckie.

Awatar użytkownika
Marcin Sokołowicz
Gwiazda Stadionu
Posty: 476
Rejestracja: 19 lis 2007, o 16:41
Federacja: Trizondalski Związek Sportowy
Lokalizacja: Trizondal

Re: Boost dla nowych druĹĽyn

Postautor: Marcin Sokołowicz » 9 lip 2009, o 22:50

Moim zdaniem to nie jest kwestia fair play a zwyczajnego faworyzowania. Wszystkie drużyny w pierwszym sezonie były tak samo silne i od intensywności pracy trenerów zależało jakie będą za 2-3 sezony. Boostowanie nowych drużyn jest zwyczajnym pójściem na łatwiznę. To tak jakby na siłę wyrównywać reprezentacje Azerbejdżanu i Brazylii. Uszanujmy trochę pracę włożoną przez trenerów.
Wiem, że za chwilę pojawią się głosy by wyrównać szanse, jednak jestem tego zdania, że jeżeli nie uda się w tym sezonie to muszę się postarać by w kolejnym poszło lepiej.

Orzi

Re: Boost dla nowych druĹĽyn

Postautor: Orzi » 9 lip 2009, o 23:12

Tylko nie wziął Pan pod uwagę jednego problemu - drużyny grające od początku miały 4 sezony na wyrobienie sobie marki, ergo zawsze będą pod tym względem mocniejsze od stopniowo dochodzących teamów. Gdyby wszystkie dochodziły w jednym momencie, wtedy klasa reprezentacji zależałaby tylko i wyłącznie od umiejętności trenerów. Poza tym do tej pory nowe teamy ZAWSZE były boostowane, i nie prezkładało się to na wynik - słabi trenerzy zaliczali ogony i tak, a dobrzy nie mogliby osiągnąć wiele, bo ich drużyny wyraźnie odstawały poziomem od tych, które miały już wyrobioną markę. Nawet najlepszy team w tym systemie nic nie zdziała pod wodzą słabego trenera, a najlepszy trener nic nie zrobi ze słabym teamem - urok X11.

Awatar użytkownika
Lord Darth Kanzler
Trener Mistrzów
Posty: 951
Rejestracja: 1 wrz 2008, o 22:36
Federacja: Sarmacka Federacja Sportów Piłkarskich
Lokalizacja: Księstwo Sarmacji
Kontaktowanie:

Re: Boost dla nowych druĹĽyn

Postautor: Lord Darth Kanzler » 9 lip 2009, o 23:16

Rozumiejąc co chce powiedzieć Marcin nie mogę jednak nie zgodzić się z Orzim. Dokładnie jest tak jak napisał. Urok X11. I nic na to nie poradzimy.
Robert Janusz von Thorn

Główny Delegat Sarmackiej Federacji Sportów Piłkarskich
Selekcjoner Reprezentacji Księstwa Sarmacji

Orzi

Re: Boost dla nowych druĹĽyn

Postautor: Orzi » 9 lip 2009, o 23:31

Posłużę się metaforą - porównajmy drużyny V-Mundialu do kierowców samochodów, jadących w wyścigu już od 40 minut. Boost dla dołączających w tym momencie wyścigu jest jak ustawienie ich mniej więcej w środku stawki - tylko od umiejętności kierowcy zależy, czy wkrótce dogoni aktualnie prowadzących, czy będzie zaliczał ogony. Ale nawet najlepszy kierowca nie miałby szans, gdyby po takim czasie wyścigu zaczynał od startu (czyli bez boosta), przewaga najlepszych jest zbyt wielka. I z każdymi kolejnymi 10 minutami (każdą edycją V-Mundialu) ta przewaga dla dołączających by się zwiększała. Niektórzy kierowcy co prawda protestują "Niech zaczynają od startu, jak i my zaczynaliśmy", ale w swoich pretensjach nie biorą pod uwagę tych 40 minut, które już jeżdżą, tej odległości już przejechanej, a której nowi kierowcy nie mogą nijak nadrobić, za dużo. Bo ten dystans powiększa się stale. Czy stawanie w szranki z taką odległością jest pójściem na łatwiznę dla rozpoczynających wyścig kierowców? Tutaj nie wszyscy startują z jednej pozycji, aby szanse były równe. Bardziej fair play jest imo rzucenie nowicjuszy w sam środek peletonu (a nawet trochę bliżej ogona), a dalej niech decydują ich umiejętności.

Awatar użytkownika
Marcin Sokołowicz
Gwiazda Stadionu
Posty: 476
Rejestracja: 19 lis 2007, o 16:41
Federacja: Trizondalski Związek Sportowy
Lokalizacja: Trizondal

Re: Boost dla nowych druĹĽyn

Postautor: Marcin Sokołowicz » 10 lip 2009, o 01:20

Ale spójrzmy na taki Dreamland. Dostali boosta i w Pucharze Interkontynentalnym potrafili pokonać dużo mocniejsze ekipy z Trizondalu i Sarmacji a nawet zremisować z Wandystanem. Dzięki temu wyszli z grupy i potrafili zagrać jak równy z równym w ćwierćfinale ze zwycięzcą tych rozgrywek, Sclavinią. Odpadli, ale to osiągnięcie można uznać za duży sukces.
Podobnie było podczas ostatniego V-Mundialu w dywizji B. ZE Chattyckie grające drugi sezon wyprzedziły w tabeli grającą od początku ligi Sarmację i zajęli trzecie miejsce.
Więc nie jest do końca tak jak mówicie. Te drużyny nie lądują w peletonie, ale stają się realnym zagrożeniem dla doświadczonych ekip. Nie po to jakiś trener harował kilka sezonów by nagle wyprzedziła go sztucznie wzmacniana ekipa. XE jest jaki jest, potrafi dać zwyciężyć Dawidowi nad Goliatem, ale dawanie boosta jest tylko zachętą by takich psikusów było więcej.

Orzi

Re: Boost dla nowych druĹĽyn

Postautor: Orzi » 10 lip 2009, o 01:45

Marcin I pisze:Ale spójrzmy na taki Dreamland. Dostali boosta i w Pucharze Interkontynentalnym potrafili pokonać dużo mocniejsze ekipy z Trizondalu i Sarmacji a nawet zremisować z Wandystanem. Dzięki temu wyszli z grupy i potrafili zagrać jak równy z równym w ćwierćfinale ze zwycięzcą tych rozgrywek, Sclavinią. Odpadli, ale to osiągnięcie można uznać za duży sukces.
Podobnie było podczas ostatniego V-Mundialu w dywizji B. ZE Chattyckie grające drugi sezon wyprzedziły w tabeli grającą od początku ligi Sarmację i zajęli trzecie miejsce.
Więc nie jest do końca tak jak mówicie. Te drużyny nie lądują w peletonie, ale stają się realnym zagrożeniem dla doświadczonych ekip. Nie po to jakiś trener harował kilka sezonów by nagle wyprzedziła go sztucznie wzmacniana ekipa. XE jest jaki jest, potrafi dać zwyciężyć Dawidowi nad Goliatem, ale dawanie boosta jest tylko zachętą by takich psikusów było więcej.


Przewaga tylko z tego powodu, że ktoś dołączył do ligu wcześniej? Wybacz, ale drużyny bez boosta nigdy nie dogonią doświadczonych teamów, a przegrywać wszystko tylko dlatego, że dopiero się dołączyło... Też niezbyt. Nie zauważasz również drugiej strony medalu, tzn. np takiej Parlandii, która mimo boosta notowała ogon. Tobie jako delegatowi doświadczonego kraju łatwo mówić, ale taka polityka zmierza do stworzenia swoistej "elitarności" MUP i zamknięcia się na nowe państwa, próbowanie zniechęcenia ich do gry. "Bo jeśli są nowi to muszą wszystko przegrywać, nieważne jak dobry jest trener".

Mike von Laue
Junior
Posty: 84
Rejestracja: 20 lis 2007, o 15:03
Lokalizacja: Natania

Re: Boost dla nowych druĹĽyn

Postautor: Mike von Laue » 10 lip 2009, o 10:43

Widzę, że z mundialu na mundial nowe drużyny coraz bardziej korzystają z postępów mojej. Powiem wam, jeśli trener ćwiczy formy, ma taktykę inną niż jakaś absurdalnie nielogiczna, ale przede wszystkim od czasu do czasu nie poskąpi grosza, to może wygrać z każdym. Dlaczego? Dlatego, że przewaga lepszych drużyn jest niewielka! Pomyślmy, najsliniejsze drużyny w x11 mają średnią umiejętności 12-14, to jest taka Brazylia, najsłabsze zaś 5, i to jest takie San Marino. Moja drużyna, którą można uznać za najlepszą (względem siły) przegrała z takimi drużynami jak Dreamland, Okoczia oraz Austro-Węgry, wszystkie teamy były boostowane. Nikt mi mi nie wmówi, że nie zadbałem o formy albo zagrałem złą taktyką.


Wróć do „Archiwum Obrad”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości