GĹ‚osowanie - transfery

Archiwalne debaty i głosowania
Awatar użytkownika
MichalORhada
Gwiazda Stadionu
Posty: 379
Rejestracja: 18 lis 2007, o 19:57
Lokalizacja: Wolna Republika Morvan
Kontaktowanie:

GĹ‚osowanie - transfery

Postautor: MichalORhada » 9 gru 2007, o 21:36

Zarządzam głosowanie połączone z debatą w kwestii dopuszczenia transferów. Na podstawie waszych głosów podejmę decyzję, tak co by uwzględnić ogólną wolę, choć jasne jest, że ze względu na podział głosów nie zadowoli się wszystkich... :-P

Prosiłbym o uzasadnienie  - jeżeli tak, to czy całkowicie czy w formie okna transferowego, jeżeli okno, to jak długie? Jeżeli nie dopuszczać transferów, to dlaczemu?

Oczywiście wszelkie inne pomysły w tej kwestii są również mile widziane ;-)
(-) Michał O'Rhada, Delegat WRM

Syrlian Diaz
Gracz środka pola
Posty: 164
Rejestracja: 25 lis 2007, o 15:57

Odp: GĹ‚osowanie - transfery

Postautor: Syrlian Diaz » 9 gru 2007, o 21:45

Dziękuję za utworzenie tego wątku.:)
Apeluję jednocześnie do wszystkich delegatów, aby juniorów można było zatrudniać przez cały sezon! Szkoda byłoby stracić niektórych z nich.
Z wiadomych przyczyn nie oddaję głosu, czekam na decyzję głównego delegata Królestwa Elderlandu.

Awatar użytkownika
Marcin Sokołowicz
Gwiazda Stadionu
Posty: 476
Rejestracja: 19 lis 2007, o 16:41
Federacja: Trizondalski Związek Sportowy
Lokalizacja: Trizondal

Odp: GĹ‚osowanie - transfery

Postautor: Marcin Sokołowicz » 10 gru 2007, o 10:21

Ja jestem za zatrudnianiem juniorów przez cały sezon. Ci gracze w dłuższej perspektywie mogą być bardzo przydatni. Natomiast jeżeli chodzi o normalne transfery to jestem stanowczo na nie. Jeżeli dopuścimy do transferów przez cały sezon to już nie będzie V-Mundial a zwykła liga. Powinno się za to ustalić w sezonie 2-3 okna transferowe.
Piłka nożna - to trzyma mnie w v-świecie

(-) Marcin kaw. Komosiński, Delegat Trizondalu
Książe Księstwa Trizondalu, Redaktor Naczelny Trizondal Football

SobonPiotr

Odp: GĹ‚osowanie - transfery

Postautor: SobonPiotr » 11 gru 2007, o 16:22

Też jestem za tym, by każdy mógł zatrudnić juniora w dowolnym momencie rozgrywek. Natomiast okna transferowe niech będą otwarte dwa razy na sezon i niech trwają przez ok. miesiąc. Wtedy każdy może zasilić swą drużynę przed rozpoczęciem sezonu, a także na jego półmetku.
Pomoże to tym drużynom, które niestety nie wzmocniły się odpowiednio przed poczatkiem sezonu i wyraźnie odstają od normy.

Awatar użytkownika
Marcin Sokołowicz
Gwiazda Stadionu
Posty: 476
Rejestracja: 19 lis 2007, o 16:41
Federacja: Trizondalski Związek Sportowy
Lokalizacja: Trizondal

Odp: GĹ‚osowanie - transfery

Postautor: Marcin Sokołowicz » 11 gru 2007, o 16:25

Jednak przed nowym mundialem powstaje poważny problem. Prawdopodobnie do nowych rozgrywek dołączy kilka zespołów (Dreamland, Tyrencja i Luminat, Gorandia). Rzecz w tym, że będą miały o wiele mniejsze kapitały od już grających zespołów więc są skazane na porażkę.
Piłka nożna - to trzyma mnie w v-świecie

(-) Marcin kaw. Komosiński, Delegat Trizondalu
Książe Księstwa Trizondalu, Redaktor Naczelny Trizondal Football

Syrlian Diaz
Gracz środka pola
Posty: 164
Rejestracja: 25 lis 2007, o 15:57

Odp: GĹ‚osowanie - transfery

Postautor: Syrlian Diaz » 11 gru 2007, o 16:26

Wiele mniejsze kapitały? W takim razie, jeśli można wiedzieć, jaki budżet ma np. reprezentacja prowadzona przez Pana?

Awatar użytkownika
Marcin Sokołowicz
Gwiazda Stadionu
Posty: 476
Rejestracja: 19 lis 2007, o 16:41
Federacja: Trizondalski Związek Sportowy
Lokalizacja: Trizondal

Odp: GĹ‚osowanie - transfery

Postautor: Marcin Sokołowicz » 11 gru 2007, o 16:28

Skoro nikt nie wydaje pieniędzy na transfery to budżety zapewne oscylują w granicach 10-12 mln econ. Ja mam 12 mln. O ile pamiętam na początek dostaje się 1,25 mln.
Piłka nożna - to trzyma mnie w v-świecie

(-) Marcin kaw. Komosiński, Delegat Trizondalu
Książe Księstwa Trizondalu, Redaktor Naczelny Trizondal Football

Vhris

Odp: GĹ‚osowanie - transfery

Postautor: Vhris » 11 gru 2007, o 18:45

Po pierwsze: Juniorzy. Powinni być dostępni przez cały sezon. To tylko jeden junior na miesiąc a większość z nich to leszcze... Nic się nie stanie jeśli pozwolimy grać juniorom.

Po drugie: okno transferowe. Powinno trwać mniej więcej do 3-4 kolejki ligowej. Czyli jakiś tydzień pomiędzy sezonami i jakieś 4 tygodnie w trakcie sezonu pozwoli na zdobycie odpowiednich zawodników. 

Po trzecie: Nowe zespoły i kolejne sezony. Nawet jeśli miałby dojść jeden zespół to moim zdaniem powinno nastąpić zresetowanie ligi czyli każdy z prezesów zakładałby nowy zespół. To by było po pierwsze uczciwe ze względu na kasę (obecnie mam 8mln) oraz zawodników. Na przełomie sezonów spora zwiększy swoje umiejętności. A tak, co sezon losowanie zespołów będzie fajną loterią :) Przy czym wteedy trzeba ustalić powiedzmy 4 tygodnie na zebranie odrobiny kasy na start sezonu oraz przedłużyć okno transferowe do 6 kolejki ligowej. Wtedy trener posiadając 10mln może zakupić nawet 3 klasowych zawodników.

Po czwarte: Jasne reguły gry. Każdy z prezesów zaraz po przyłączeniu do ligi powinien dostać wiadomość z regulaminem i zasadami tak aby nie było mowy o nie doczytaniu zasad.

Pozdrawiam
Vhris

Awatar użytkownika
Marcin Sokołowicz
Gwiazda Stadionu
Posty: 476
Rejestracja: 19 lis 2007, o 16:41
Federacja: Trizondalski Związek Sportowy
Lokalizacja: Trizondal

Odp: GĹ‚osowanie - transfery

Postautor: Marcin Sokołowicz » 11 gru 2007, o 18:54

Ale jeżeli będziemy co sezon tworzyć zespoły od nowa to V-Mundial będzie bazował na przypadku.
Piłka nożna - to trzyma mnie w v-świecie

(-) Marcin kaw. Komosiński, Delegat Trizondalu
Książe Księstwa Trizondalu, Redaktor Naczelny Trizondal Football

Syrlian Diaz
Gracz środka pola
Posty: 164
Rejestracja: 25 lis 2007, o 15:57

Odp: GĹ‚osowanie - transfery

Postautor: Syrlian Diaz » 11 gru 2007, o 19:13

Dokładnie. Według mnie nie powinno się wprowadzać takiej loterii. Oczywiście wiadomo, że każdy nowy kraj w V-Mundialu będzię miał ciężki początek. Jednak trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, dlaczego niektóre kraje nie dołączyły do nas wcześniej. W następnym sezonie przybędzie dużo drużyn (postaram się o to), ale czy warto resetować ligę?


Wróć do „Archiwum Obrad”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości