[DEBATA] Dyskusja nad MUP

Archiwalne debaty i głosowania
Orzi

Re: Dyskusja nad MUP

Postautor: Orzi » 25 cze 2009, o 15:25

Malik-al-Mulk pisze:również skłaniam się ku pomysłowi utworzenia jednej federacji przez małe państwa.


Nie wiem czy Panowie rozumieją, ale federacja nie równa się lidze. Równie dobrze w jednej lidze mogą brać udział drużyny z kilku federacji (tak jak obecnie funkcjonuje WLP lub Primera Confederacion). Wtedy pieczę nad ligą sprawuje jedna federacja (np. WZPN w przyadku WLP), ale rozgrywki są otwarte dla wielu federacji. A to co Panowie proponują, czyli utworzenie jednej federacji przez kilka małych państw oznaczałoby, że te małe państwa mają prawo do wystawienia TYLKO jednej drużyny w V-Mundialu. Ergo jedna liga dla kilku małych państw - TAK, jedna federacja dla kilku małych państw - NIE.

Awatar użytkownika
Malik-al-Mulk
Gwiazda Stadionu
Posty: 371
Rejestracja: 15 lis 2008, o 20:25
Lokalizacja: Zjednoczone Emiraty Chattycji i Shanii

Re: Dyskusja nad MUP

Postautor: Malik-al-Mulk » 25 cze 2009, o 15:27

hmmm tak ma Pan racje... po prostu sie przejęzyczyłem. Chodzi mi o jedną lige ;) i kilka zrzeszonych w niej federacji
Delegat Główny Chattyckiej Federacji Piłkarskiej
Trener Zjednoczonych Emiratów Chattyckich
Trener Medii Ghafur

Awatar użytkownika
Lord Darth Kanzler
Trener Mistrzów
Posty: 951
Rejestracja: 1 wrz 2008, o 22:36
Federacja: Sarmacka Federacja Sportów Piłkarskich
Lokalizacja: Księstwo Sarmacji
Kontaktowanie:

Re: Dyskusja nad MUP

Postautor: Lord Darth Kanzler » 25 cze 2009, o 15:27

Jeśli dane państwo nie jest w stanie zorganizować federacji (wystawić dwóch klubów do jakiejkolwiek ligi), to prawdopodobnie nie ma tam zainteresowania piłką, a więc czy jest sens, aby angażowało się w v-mundial?


Moim zdaniem oczywiście nie. Jednakże dostrzegam to o czym napisał Pan później - groźbę niejako rozłamu. Ale w tym momencie musimy się zastanowić nad jednym - jaki jest cel istnienia MUP - czy tylko rozgrywki v-mundialu? Czy też propagowanie i wspieranie rozwoju piłki nożnej w wirtualnym świecie? W moim przekonaniu w przypadku twierdzącej odpowiedzi na pierwsze pytanie nie jest nam w żaden sposób potrzebna wówczas jakakolwiek organizacja. Natomiast jeśli chcemy propagować rozwój, to wówczas najlepszą dla tego drogą jest wymuszenie pewnego poziomu minimum - tu ledwo dwie drużyny piłkarskie - czyli TYLKO DWIE OSOBY na kraj, które chcą się w to bawić. Czy to jest wiele? Czy tego nie można zrealizować?

skłaniam się ku pomysłowi utworzenia jednej federacji przez małe państwa


Tylko jak wówczas rozwiązań kwestię reprezentacji?

Bardzo ładnie ujął to Orzislav Toddson.

Do uwag Pana Prezesa względem propozycji statutu odniosę się w osobnym poście.
Robert Janusz von Thorn

Główny Delegat Sarmackiej Federacji Sportów Piłkarskich
Selekcjoner Reprezentacji Księstwa Sarmacji

Awatar użytkownika
Lord Darth Kanzler
Trener Mistrzów
Posty: 951
Rejestracja: 1 wrz 2008, o 22:36
Federacja: Sarmacka Federacja Sportów Piłkarskich
Lokalizacja: Księstwo Sarmacji
Kontaktowanie:

Re: Dyskusja nad MUP

Postautor: Lord Darth Kanzler » 25 cze 2009, o 15:42

Malik-al-Mulk pisze:art 5. punkty C,D,E wg mnie powinny być ustanawiane 3/4 ilością głosów.


A możesz to jakoś uzasadnić? :) Bo IMO to są najzwyklejsze decyzje, które nie wymagają większości kwalifikowanej, która mogłaby w łatwy sposób sparaliżować pracę Rady Delegatów w ogóle.

Malik-al-Mulk pisze:art. 6 punkt 6) podpunkt b - Administracja Forum owszem... ale co do MF powinniśmy powołać kogoś odpowiedzialnego za to kogoś w stylu rzecznika prasowego.


Jest zapis, że do realizacji swoich zadań Prezydent wydaje rozporządzenia ;) Nic nie stoi na przeszkodzie by wydał rozporządzenie o powołaniu rzecznika :)

Malik-al-Mulk pisze:co do raportu prezydent powinien mieć możliwość odmowy składania raportu w uzasadnionych sytuacjach (np. kiedy taki raport by mi kazali składać co tydzień? częstotliwość owego raportu powinna być co najmniej raz na miesiąc)


Istotą tego zapisu jest po pierwsze to, by Rada Delegatów miała kontrolę nad tym co robi Prezydent. Po wtóre to, by Prezydent pamiętał, że jest na czele MUP z woli Delegatów ;) I uwierzmy we własny rozsądek - nikt co 2 lub 3 dni nie będzie żądał składania raportów. A nawet jeśliby ktokolwiek tak nierozsądnie postąpił to Prezydent zrobi zwyczajne kopiuj-wklej i dopisze, że nic się w ostatnich 2 dniach nie zmieniło.
Robert Janusz von Thorn

Główny Delegat Sarmackiej Federacji Sportów Piłkarskich
Selekcjoner Reprezentacji Księstwa Sarmacji

Awatar użytkownika
Malik-al-Mulk
Gwiazda Stadionu
Posty: 371
Rejestracja: 15 lis 2008, o 20:25
Lokalizacja: Zjednoczone Emiraty Chattycji i Shanii

Re: Dyskusja nad MUP

Postautor: Malik-al-Mulk » 25 cze 2009, o 15:49

tak wiec ok...

co do art 5. punkty C,D,E wg mnie powinny być ustanawiane 3/4 ilością głosów.
E może faktycznie wystarczy 50%.

Te decyzje wydają mi się zbyt ważne dla MUP by mozna było tak nagle zmieniać sobie organizatora. I nie mówmy tu o rozsądku bo czasem i niektórym go brak. Wydaje mi się że odwołanie prezesa MUP nie może być "takie proste" ponieważ może całkowicie sparaliżować prace MUP. Tak samo jak nagła zmiana gospodarza MUP powinna być dokonywana tylko w momencie rażących uchybień jakich dopuścił sie organizator co powinna zagwarantować większosć 3/4 głosów.
Delegat Główny Chattyckiej Federacji Piłkarskiej
Trener Zjednoczonych Emiratów Chattyckich
Trener Medii Ghafur

KSGr.vD

Re: Dyskusja nad MUP

Postautor: KSGr.vD » 25 cze 2009, o 15:52

Panie Prezesie, Szanowni Delegaci.

Moment, to znaczy że V-Mundial będzie rozgrywkami pomiędzy reprezentacjami Federacji, a nie Reprezentacjami Narodowymi ?
Bo teraz to ja czegoś nie rozumiem.

Awatar użytkownika
Malik-al-Mulk
Gwiazda Stadionu
Posty: 371
Rejestracja: 15 lis 2008, o 20:25
Lokalizacja: Zjednoczone Emiraty Chattycji i Shanii

Re: Dyskusja nad MUP

Postautor: Malik-al-Mulk » 25 cze 2009, o 15:53

Reprezentacje międzynarodowe będą należały do Federacji ;) chyba tak to powinno wyglądać ;)
Delegat Główny Chattyckiej Federacji Piłkarskiej
Trener Zjednoczonych Emiratów Chattyckich
Trener Medii Ghafur

Orzi

Re: Dyskusja nad MUP

Postautor: Orzi » 25 cze 2009, o 15:55

Tak jak w realu. Do FIFA zapisany jest PZPN, pod którego opieką jest reprezentacja Polski :]

Awatar użytkownika
Lord Darth Kanzler
Trener Mistrzów
Posty: 951
Rejestracja: 1 wrz 2008, o 22:36
Federacja: Sarmacka Federacja Sportów Piłkarskich
Lokalizacja: Księstwo Sarmacji
Kontaktowanie:

Re: Dyskusja nad MUP

Postautor: Lord Darth Kanzler » 25 cze 2009, o 15:56

KSGr.vD pisze:Panie Prezesie, Szanowni Delegaci.

Moment, to znaczy że V-Mundial będzie rozgrywkami pomiędzy reprezentacjami Federacji, a nie Reprezentacjami Narodowymi ?
Bo teraz to ja czegoś nie rozumiem.


Posługując się przykładem z reala:

- reprezentację narodową Polski wystawia do rozgrywek nie Rzeczypospolita Polska (państwo), a federacja, jaką jest PZPN. I tak jak w każdym innym kraju.

I właśnie o ten typ myślenia mi chodzi. Nie mówimy o państwach, jako organizacji, a o federacjach jako organizacji.
Robert Janusz von Thorn

Główny Delegat Sarmackiej Federacji Sportów Piłkarskich
Selekcjoner Reprezentacji Księstwa Sarmacji

Awatar użytkownika
Lord Darth Kanzler
Trener Mistrzów
Posty: 951
Rejestracja: 1 wrz 2008, o 22:36
Federacja: Sarmacka Federacja Sportów Piłkarskich
Lokalizacja: Księstwo Sarmacji
Kontaktowanie:

Re: Dyskusja nad MUP

Postautor: Lord Darth Kanzler » 25 cze 2009, o 16:00

Malik-al-Mulk pisze:Te decyzje wydają mi się zbyt ważne dla MUP by mozna było tak nagle zmieniać sobie organizatora.


No tak. Słusznie, jednakże to mimo wszystko nie 3/4 a zapis, że ew. wniosek o odwołanie stawia Prezydent :) Wówczas mamy dodatkowy wentyl bezpieczeństwa. Zresztą w zadaniach Prezydenta zapisane jest czuwanie nad prawidłową organizacją v-mundialu. Dopiszę takie brakujące zdanie.

Malik-al-Mulk pisze:Wydaje mi się że odwołanie prezesa MUP nie może być "takie proste" ponieważ może całkowicie sparaliżować prace MUP.


A tu mamy już wentyl bezpieczeństwa, bo wniosek o odwołanie stawia 3 delegatów, a dopiero później głosuje nad tym wnioskiem cała Rada Delegatów. Odwołać łatwo nie będzie, bo i nie to jest celem. Ale możliwość taka istnieć musi.
Robert Janusz von Thorn

Główny Delegat Sarmackiej Federacji Sportów Piłkarskich
Selekcjoner Reprezentacji Księstwa Sarmacji


Wróć do „Archiwum Obrad”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 81 gości