[DEBATA] Dyskusja nad MUP

Archiwalne debaty i głosowania
Awatar użytkownika
Lord Darth Kanzler
Trener Mistrzów
Posty: 951
Rejestracja: 1 wrz 2008, o 22:36
Federacja: Sarmacka Federacja Sportów Piłkarskich
Lokalizacja: Księstwo Sarmacji
Kontaktowanie:

Re: Dyskusja nad MUP

Postautor: Lord Darth Kanzler » 25 cze 2009, o 16:10

Dopisałem:
W art. 5:
4) Decyzję o zmianie organizatora v-mundialu Rada Delegatów podejmuje na wniosek złożony przez Prezydenta MUP.

Wrzucam na serwer: http://www.recenzent.ovhost.pl/MUP/Statut_MUP_nowy.pdf
Robert Janusz von Thorn

Główny Delegat Sarmackiej Federacji Sportów Piłkarskich
Selekcjoner Reprezentacji Księstwa Sarmacji

Awatar użytkownika
Said al Falim
Junior
Posty: 80
Rejestracja: 23 paź 2008, o 17:59
Federacja: Rajńska Federacja Piłkarska
Lokalizacja: Al Rajn

Re: Dyskusja nad MUP

Postautor: Said al Falim » 26 cze 2009, o 22:11

Nie podobają mi się pomysły jakie reprezentuje Pan z MW. Statutu nawet czytać nie muszę bo i tak będę głosował przeciwko.
(-) Ekscelencja Said al Falim
- Sekretarz MUP
- Trener Arabic Al Muhar

KSGr.vD

Re: Dyskusja nad MUP

Postautor: KSGr.vD » 27 cze 2009, o 10:20

Ekscelencjo,

Pomijając "niewyszukane epitety" proponowałbym pochylić się nad pewnym powiedzeniem "nigdy nie mów nigdy", ponieważ takie oświadczenie może być niewłaściwie odebrane w stosunku do Pan chęci uzyskania kompromisu, najlepszego dla całej organizacji.

Awatar użytkownika
Lord Darth Kanzler
Trener Mistrzów
Posty: 951
Rejestracja: 1 wrz 2008, o 22:36
Federacja: Sarmacka Federacja Sportów Piłkarskich
Lokalizacja: Księstwo Sarmacji
Kontaktowanie:

Re: Dyskusja nad MUP

Postautor: Lord Darth Kanzler » 27 cze 2009, o 10:28

Ekscelencjo,

Ma Ekscelencja świętą rację! Przepraszam wszystkich za moje słowa. Usunąłem je. Nie powinny były tu paść.

Mam nadzieję, że nie wpłyną one ostatecznie na odbiór całej propozycji.

Jeszcze raz przepraszam.
Robert Janusz von Thorn

Główny Delegat Sarmackiej Federacji Sportów Piłkarskich
Selekcjoner Reprezentacji Księstwa Sarmacji

KSGr.vD

Re: Dyskusja nad MUP

Postautor: KSGr.vD » 27 cze 2009, o 11:04

Miałbym jeszcze pytania do projektu.

1. Dotyczy delegatów pomocniczych:
- dlaczego została ograniczona ich liczba i to aż o dwóch?
- czy nie warto byłoby wprowadzić regulacji dotyczących zastępstwa podczas głosowania w RD, dotyczącego oddawania głosu przez delegata pomocniczego, podczas nieobecności delegata głównego. np. w momencie gdy o tej nieobecności delegat główny poinformował. Nie wymagałoby to okresowych zmian w skaładach poszczególnych delegacji, dotyczących właśnie delegata głównego?

2. Czym Ekscelencja projektodawca umotywuję zmianę "Prezesa" na "Prezydenta"?

Awatar użytkownika
Lord Darth Kanzler
Trener Mistrzów
Posty: 951
Rejestracja: 1 wrz 2008, o 22:36
Federacja: Sarmacka Federacja Sportów Piłkarskich
Lokalizacja: Księstwo Sarmacji
Kontaktowanie:

Re: Dyskusja nad MUP

Postautor: Lord Darth Kanzler » 27 cze 2009, o 11:19

KSGr.vD pisze:Miałbym jeszcze pytania do projektu.


Cieszy mnie to ogromnie. Byłem nieco zmartwiony brakiem odzewu.

KSGr.vD pisze:1. Dotyczy delegatów pomocniczych:
- dlaczego została ograniczona ich liczba i to aż o dwóch?
- czy nie warto byłoby wprowadzić regulacji dotyczących zastępstwa podczas głosowania w RD, dotyczącego oddawania głosu przez delegata pomocniczego, podczas nieobecności delegata głównego. np. w momencie gdy o tej nieobecności delegat główny poinformował. Nie wymagałoby to okresowych zmian w skaładach poszczególnych delegacji, dotyczących właśnie delegata głównego?


Jak najbardziej jestem za! Utrudnia to nieco samo techniczne zarządzanie głosowaniami (bo grupa Delegatów ma stosowne uprawnienia, których nie mają inni), ale myślę, że to nie powinno stanowić przeszkody. Postaram się jakoś ubrać to w słowa.

Co do ilości - czysto uznaniowa sprawa. Wyszedłem z założenia, i doświadczenia, że 4 delegatów nie robi więcej niż 2. Można poszerzyć skład do 3 - 1+2, ale czy to ma wg Ekscelencji jakieś uzasadnienie? Nie mówię nie! Ciekawi mnie argument za tym przemawiający.

KSGr.vD pisze:2. Czym Ekscelencja projektodawca umotywuję zmianę "Prezesa" na "Prezydenta"?


W organizacjach mamy najczęściej Prezydentów lub Sekretarzy Generalnych. Czasem Dyrektorów Wykonawczych (ale to w podkomisjach), natomiast Prezes to funkcja typowo biznesowa. No i kojarzy mi się z prezesem Lato i Listkiewiczem. Michel Platinii jest zdaje się Prezydentem UEFA. No i lepiej jakoś to brzmi.
Robert Janusz von Thorn

Główny Delegat Sarmackiej Federacji Sportów Piłkarskich
Selekcjoner Reprezentacji Księstwa Sarmacji

KSGr.vD

Re: Dyskusja nad MUP

Postautor: KSGr.vD » 27 cze 2009, o 11:34

Lord Darth Kanzler pisze:Jak najbardziej jestem za! Utrudnia to nieco samo techniczne zarządzanie głosowaniami (bo grupa Delegatów ma stosowne uprawnienia, których nie mają inni), ale myślę, że to nie powinno stanowić przeszkody. Postaram się jakoś ubrać to w słowa.

Co do ilości - czysto uznaniowa sprawa. Wyszedłem z założenia, i doświadczenia, że 4 delegatów nie robi więcej niż 2. Można poszerzyć skład do 3 - 1+2, ale czy to ma wg Ekscelencji jakieś uzasadnienie? Nie mówię nie! Ciekawi mnie argument za tym przemawiający.


- Choć może to w różnych okresach wygladać, akurat jako delegat główny i opiekun SLPN, będę sie starał aby delegacja scholandzka w MUP liczyła 3 osoby, z których dwie beda delagatami pomocniczymi, dlaczego 3? Otóż:
- osobą odpowiedzialną w Scholandii za sport jest Minister właściwy ds., zatem uważam iż powinien on w skałd tej delegacji wchodzić, choć nie musi być delegatem głównym, ze względu na inne liczne obowiązki;
- na pewno w skałd delegacji powinien i od niedawna wchodzi Trener Reprezentacji, no wypadałoby :), on może lecz tez nie musi być delegatem głównym;
- na delegat głównego osobą według mnie najbardzie odpowiednią będzie Prezes/Prezydent danej federacji, w naszym przypadku , aktualnie, Opiekun SLPN.

A ponieważ dąże do tego aby jak najbardzie rozpropagować działalność MUP i zainteresować scholandczyków piłką nożną, dlatego wierzę iż często powyższy skład delegacji będzie 3 osobowy, czyli nikt nie będzie łączył funkcji, choć muszę się z taką ewentualnością liczyć.

Lord Darth Kanzler pisze:(...) No i kojarzy mi się z prezesem Lato i Listkiewiczem. Michel Platinii jest zdaje się Prezydentem UEFA. No i lepiej jakoś to brzmi.


- Bardzo dobry argument :)

Awatar użytkownika
Marcin Sokołowicz
Gwiazda Stadionu
Posty: 476
Rejestracja: 19 lis 2007, o 16:41
Federacja: Trizondalski Związek Sportowy
Lokalizacja: Trizondal

Re: Dyskusja nad MUP

Postautor: Marcin Sokołowicz » 27 cze 2009, o 11:39

A ja, mówiąc szczerze nie mam się do czego przyczepić. Gratuluję świetnego projektu. ;)

Awatar użytkownika
Lord Darth Kanzler
Trener Mistrzów
Posty: 951
Rejestracja: 1 wrz 2008, o 22:36
Federacja: Sarmacka Federacja Sportów Piłkarskich
Lokalizacja: Księstwo Sarmacji
Kontaktowanie:

Re: Dyskusja nad MUP

Postautor: Lord Darth Kanzler » 27 cze 2009, o 11:41

KSGr.vD pisze:- Choć może to w różnych okresach wygladać, akurat jako delegat główny i opiekun SLPN, będę sie starał aby delegacja scholandzka w MUP liczyła 3 osoby, z których dwie beda delagatami pomocniczymi, dlaczego 3? [...] A ponieważ dąże do tego aby jak najbardzie rozpropagować działalność MUP i zainteresować scholandczyków piłką nożną, dlatego wierzę iż często powyższy skład delegacji będzie 3 osobowy, czyli nikt nie będzie łączył funkcji, choć muszę się z taką ewentualnością liczyć.


Argumentacja Ekscelencji do mnie trafia! Jakkolwiek akurat obecność ministra kłóci się niejako z ideą w której stronę idziemy, to nie mam osobiście nic przeciwko :) Zmienię też zatem na osoby 3 :)

KSGr.vD pisze:- Bardzo dobry argument :)


:) Cieszę się!
Robert Janusz von Thorn

Główny Delegat Sarmackiej Federacji Sportów Piłkarskich
Selekcjoner Reprezentacji Księstwa Sarmacji

Awatar użytkownika
Lord Darth Kanzler
Trener Mistrzów
Posty: 951
Rejestracja: 1 wrz 2008, o 22:36
Federacja: Sarmacka Federacja Sportów Piłkarskich
Lokalizacja: Księstwo Sarmacji
Kontaktowanie:

Re: Dyskusja nad MUP

Postautor: Lord Darth Kanzler » 27 cze 2009, o 11:41

Marcin I pisze:A ja, mówiąc szczerze nie mam się do czego przyczepić. Gratuluję świetnego projektu. ;)


Bardzo dziękuję! Czyli mogę liczyć, że RSiT projekt poprze? :>
Robert Janusz von Thorn

Główny Delegat Sarmackiej Federacji Sportów Piłkarskich
Selekcjoner Reprezentacji Księstwa Sarmacji


Wróć do „Archiwum Obrad”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości