Propozycja zmiany zasad przyjmowania nowych krajĂłw.

Archiwalne debaty i głosowania
Awatar użytkownika
Marcin Sokołowicz
Gwiazda Stadionu
Posty: 476
Rejestracja: 19 lis 2007, o 16:41
Federacja: Trizondalski Związek Sportowy
Lokalizacja: Trizondal

Re: Propozycja zmiany zasad przyjmowania nowych krajĂłw.

Postautor: Marcin Sokołowicz » 21 cze 2009, o 16:23

Cóź, myślę że możemy się zgodzić. Właściwie to nie mamy innego wyboru, bo i tak byśmy w głosowaniu przegrali. Skoro nasze argumenty do Was nie przemawiają to musimy ustąpić. Nam bardziej zależy na pięknie tego sportu a nie politycznych porachunkach.
Ostatnio zmieniony 21 cze 2009, o 16:42 przez Marcin Sokołowicz, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Lord Darth Kanzler
Trener Mistrzów
Posty: 951
Rejestracja: 1 wrz 2008, o 22:36
Federacja: Sarmacka Federacja Sportów Piłkarskich
Lokalizacja: Księstwo Sarmacji
Kontaktowanie:

Re: Propozycja zmiany zasad przyjmowania nowych krajĂłw.

Postautor: Lord Darth Kanzler » 21 cze 2009, o 16:39

Wy Towarzyszu, jako obywatel Sarmacji, możecie być jej delegatem głównym, prawda?
Robert Janusz von Thorn

Główny Delegat Sarmackiej Federacji Sportów Piłkarskich
Selekcjoner Reprezentacji Księstwa Sarmacji

Awatar użytkownika
Marcin Sokołowicz
Gwiazda Stadionu
Posty: 476
Rejestracja: 19 lis 2007, o 16:41
Federacja: Trizondalski Związek Sportowy
Lokalizacja: Trizondal

Re: Propozycja zmiany zasad przyjmowania nowych krajĂłw.

Postautor: Marcin Sokołowicz » 21 cze 2009, o 16:42

Lord Darth Kanzler pisze:Wy Towarzyszu, jako obywatel Sarmacji, możecie być jej delegatem głównym, prawda?


Wątpię bym został wybrany. Pewnie znowu wyznaczą kogoś nieaktywnego z SZPN, ale na to nie mam wpływu.

Awatar użytkownika
Lord Darth Kanzler
Trener Mistrzów
Posty: 951
Rejestracja: 1 wrz 2008, o 22:36
Federacja: Sarmacka Federacja Sportów Piłkarskich
Lokalizacja: Księstwo Sarmacji
Kontaktowanie:

Re: Propozycja zmiany zasad przyjmowania nowych krajĂłw.

Postautor: Lord Darth Kanzler » 21 cze 2009, o 16:54

Oczywiście, że masz. Jesteś członkiem SZPN. Kto Ci broni przedstawić siebie jako aktywną osobę w MUP, szczególnie, że nikt inny nie jest?
Robert Janusz von Thorn

Główny Delegat Sarmackiej Federacji Sportów Piłkarskich
Selekcjoner Reprezentacji Księstwa Sarmacji

Awatar użytkownika
Marcin Sokołowicz
Gwiazda Stadionu
Posty: 476
Rejestracja: 19 lis 2007, o 16:41
Federacja: Trizondalski Związek Sportowy
Lokalizacja: Trizondal

Re: Propozycja zmiany zasad przyjmowania nowych krajĂłw.

Postautor: Marcin Sokołowicz » 21 cze 2009, o 17:02

Właśnie paradoksalnie nie jestem członkiem SZPN i nigdy nim nie byłem. Zawsze byłem członkiem TZPN a teraz ZSR. Ot, tyle mam wspólnego z sarmacką federacją.

Awatar użytkownika
Lord Darth Kanzler
Trener Mistrzów
Posty: 951
Rejestracja: 1 wrz 2008, o 22:36
Federacja: Sarmacka Federacja Sportów Piłkarskich
Lokalizacja: Księstwo Sarmacji
Kontaktowanie:

Re: Propozycja zmiany zasad przyjmowania nowych krajĂłw.

Postautor: Lord Darth Kanzler » 21 cze 2009, o 17:55

Chodzi mi o to, że grasz w SLP... :/
Robert Janusz von Thorn

Główny Delegat Sarmackiej Federacji Sportów Piłkarskich
Selekcjoner Reprezentacji Księstwa Sarmacji

Awatar użytkownika
Marcin Sokołowicz
Gwiazda Stadionu
Posty: 476
Rejestracja: 19 lis 2007, o 16:41
Federacja: Trizondalski Związek Sportowy
Lokalizacja: Trizondal

Re: Propozycja zmiany zasad przyjmowania nowych krajĂłw.

Postautor: Marcin Sokołowicz » 21 cze 2009, o 18:38

Gram, ale nigdy nie byłem na żadnym spotkaniu związku czy coś w tym rodzaju.

Po przedyskutowaniu sprawy z innymi członkami ZSR, podjęliśmy decyzję że nie zgadzamy się na tę propozycję. Trizondal na sporcie stoi i myślę, że wnieśliśmy i nadal możemy wnieść wiele do MUP. Zależność polityczna nie ma nic wspólnego z zależnością sportową, a realizowanie w MUP celów politycznych przeczy idei sportu i jest krokiem wstecz.

Awatar użytkownika
Lord Darth Kanzler
Trener Mistrzów
Posty: 951
Rejestracja: 1 wrz 2008, o 22:36
Federacja: Sarmacka Federacja Sportów Piłkarskich
Lokalizacja: Księstwo Sarmacji
Kontaktowanie:

Re: Propozycja zmiany zasad przyjmowania nowych krajĂłw.

Postautor: Lord Darth Kanzler » 21 cze 2009, o 18:46

Ok, macie prawo oczywiście :) Nie wiedziałem, że Kefas jest członkiem Waszej federacji ;)

Projekt w całości na dziś: - WNOSZĘ O PRZEPROWADZENIE GŁOSOWANIA NAD PONIŻSZĄ PROPOZYCJĄ UCHWAŁY.

Uchwała Rady Delegatów o zmianie Statutu MUP i ustaleniu warunków członkostwa w organizacji

1. W art. 1 Statutu Mikroświatowej Unii Piłkarskiej, zwanym dalej statutem:
a) nadaje się numerację ustępu 1 dotychczasowemu brzmieniu punktu i skreśla się w nim słowa "oraz federacje piłkarskie państw".,
b) dodaje się ustęp 2 w brzmieniu: "Federacje piłkarskie, które na podstawie odrębnych przepisów działają w państwach członkowskich MUP i wystawią do rozgrywek V-Mundialu własne reprezentacje piłkarskie mają prawo do wystawienia w MUP afiliowanego przy delegacie głównym swojego kraju delegata o statusie pomocniczym - bez prawa głosu w głosowaniach."
2. W art. 2 statutu dokonuje się zmiany zapisu na następujący: "Członkiem organizacji może zostać każde suwerenne państwo wirtualne, które złoży na forum MUP wniosek ze wskazaniem nazwy kraju; adresu strony głównej kraju; ID ligi, w której biorą udział przynajmniej trzy drużyny piłkarskiego danego kraju; danych Delegata Głównego i danych kontaktowych oraz login osoby, która poprowadzi drużynę narodową kraju w V-Mundialu."
3. W art. 5 ust. 2 statutu dokonuje się zmiany zapisu na następujący: "Każdy kraj członkowski MUP ma prawo delegować jednego delegata głównego i jednego delegata pomocniczego do udziału w pracach organizacji.
4. Skreśla się art. 10 statutu.
5. Każdy członek MUP zobowiązany jest do aktywnego uczestnictwa w V-Mundialu poprzez zgłoszenie i prowadzenie reprezentacji swojego kraju.
6. Kraj, którego trener reprezentacji pozostaje nieaktywny w rozgrywkach V-Mundialu zobowiązany jest do zapewnienia, że stan taki nie będzie przedłużał.
7. Rada Delegatów, na wniosek Prezesa MUP, może zdecydować o usunięciu kraju z MUP w przypadku:
a) braku aktywności w V-Mundialu przekraczającej jeden miesiąc,
b) zmniejszeniu się liczby aktywnych drużyn w federacji kraju do mniej niż trzech.
8. Prezes MUP usuwa z MUP kraje, które:
a) przestały istnieć jako osobne byty polityczne, lub przestały istnieć w ogóle,
b) wycofały i nie zgłosiły do V-Mundialu nowej drużyny przed rozpoczęciem kolejnego sezonu rozgrywek.
9. Niniejsze zmiany i zasady wchodzą w życie w ciągu 7 dni od dnia przyjęcia przez Radę Delegatów. Następnie, do dnia 1 września 2009 r., wszyscy obecni członkowie MUP zobowiązani są do złożenia poprawnych wniosków rejestracyjnych, określonych w punkcie 2 niniejszej uchwały, oraz do zmodyfikowania składu swoich delegacji przy MUP zgodnie z duchem punktu 1 niniejszej uchwały.
10. Kraje, które w terminie wskazanym w punkcie 9 nie wykonają wskazanych w nim obowiązków przestają być członkami MUP, a Prezes MUP zobowiązany zostaje do usunięcia tych krajów z rozgrywek V-Mundialu.
Robert Janusz von Thorn

Główny Delegat Sarmackiej Federacji Sportów Piłkarskich
Selekcjoner Reprezentacji Księstwa Sarmacji

Awatar użytkownika
Lord Darth Kanzler
Trener Mistrzów
Posty: 951
Rejestracja: 1 wrz 2008, o 22:36
Federacja: Sarmacka Federacja Sportów Piłkarskich
Lokalizacja: Księstwo Sarmacji
Kontaktowanie:

Re: Propozycja zmiany zasad przyjmowania nowych krajĂłw.

Postautor: Lord Darth Kanzler » 21 cze 2009, o 19:12

Drodzy Delegaci, na forum Rady Delegatów przedstawiona została propozycja zmiany zapisów statutu, oraz doprecyzowania zasad przyjmowania i usuwania członków MUP. Jak pokazały ostatnie wydarzenia bardzo groźnym precedensem stała się chęć usunięcia przez Prezesa MUP aktywnych w v-mundialu drużyn. Jako jedyny argument padło, że delegaci tych krajów nie są aktywni na forum - w sensie, że nie piszą.

Teraz, kiedy delegaci zaczęli pisać, kolega Pana Prezesa, Sekretarz (obaj Al Rajn) chce tym delegatom zamykać usta, bo mówią inaczej niżby obaj panowie chcieli. Tak dalej być nie może. Dlatego zaproponowałem projekt, który w toku debaty uwzględnił większą część zgłaszanych uwag - w tym sugestię by federacje nadal mogły brać udział w rozgrywkach. Mój projekt to umożliwia, pozbawiając je jednak głosu decydującego w głosowaniach Rady - tak by nie było dłużej patologicznej sytuacji, że jeden kraj ma więcej niż jeden głos. Ufam, iż zasady fair play i sprawiedliwości pomogą Państwu podjąć słuszne decyzje!

W tej chwili zaapelowałem do Prezesa by rozpocząć nad propozycją poniższą głosowanie. Zachęcam do udziału w nim! To bardzo ważna kwestia.
Robert Janusz von Thorn

Główny Delegat Sarmackiej Federacji Sportów Piłkarskich
Selekcjoner Reprezentacji Księstwa Sarmacji

Awatar użytkownika
Marcin Sokołowicz
Gwiazda Stadionu
Posty: 476
Rejestracja: 19 lis 2007, o 16:41
Federacja: Trizondalski Związek Sportowy
Lokalizacja: Trizondal

Re: Propozycja zmiany zasad przyjmowania nowych krajĂłw.

Postautor: Marcin Sokołowicz » 21 cze 2009, o 19:33

Ufam, iż zasady fair play i sprawiedliwości pomogą Państwu podjąć słuszne decyzje!


Ja również ufam, że delegaci podejmą słuszną decyzję, czyli zagłosują przeciw tej ustawie. Nie może być tak, by aktywnej federacji która posiada aktywną ligę i zapał do gry odbierać prawo do decydowania w MUP. Trizondal i Sclavinia są członkami MUP od początku istnienia tej organizacji i zdążyły do niej wiele wnieść. Usuwanie ich następcy - RSiT byłoby wyjątkową niesprawiedliwością i zanegowaniem wszelkich zasług delegatów obu tych krajów. Nie jest żadnym argumentem fakt, iż RSiT jest zależna politycznie od Sarmacji. W myśl zasady przyświecającej idei mikronacyjnego sportu - nie można go mieszać z polityką. MUP musi stać ponad granicami!


Wróć do „Archiwum Obrad”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości