Propozycja zmiany zasad przyjmowania nowych krajĂłw.

Archiwalne debaty i głosowania
Awatar użytkownika
Lord Darth Kanzler
Trener Mistrzów
Posty: 951
Rejestracja: 1 wrz 2008, o 22:36
Federacja: Sarmacka Federacja Sportów Piłkarskich
Lokalizacja: Księstwo Sarmacji
Kontaktowanie:

Re: Propozycja zmiany zasad przyjmowania nowych krajĂłw.

Postautor: Lord Darth Kanzler » 20 cze 2009, o 20:27

Na punkt 2 się Pan nie zgodzi z wiadomych powodów - Al Rajn straci jeden z dwóch głosów w tym gremium. Doprawdy, powód zaszczytny i godny pochwały...
Robert Janusz von Thorn

Główny Delegat Sarmackiej Federacji Sportów Piłkarskich
Selekcjoner Reprezentacji Księstwa Sarmacji

Awatar użytkownika
czarnecki_michal
Podawacz piłek
Posty: 6
Rejestracja: 13 cze 2009, o 17:19
Lokalizacja: Gennose-Wanda-Stadt
Kontaktowanie:

Re: Propozycja zmiany zasad przyjmowania nowych krajĂłw.

Postautor: czarnecki_michal » 20 cze 2009, o 20:28

Nie wmówi mi Ekscelencja, że nie konsultował Pan stanowiska ze swoim krajanem i sekretarzem MUP jednocześnie. Ja chamski nie jestem, ja jestem szczery. Staram się udowodnić, że panowie Al-Rajnczycy mają się po prostu za lepszych i starają się odwrócić kota ogonem. Ja uważam, że sytuacja jest jasna i klarowna i że zachodzi tu odwieczna i starożytna zasada "prostej piłki", mianowicie jeden kraj=jeden delegat, a nie jakby to sobie życzyli panowie z Al-Rajn i przybudówek, jeden naród=jeden delegat.

Nie są panowie tutaj wszechwładni, proszę o tym pamiętać.
Michał Czarnecki
Delegat pomocniczy Mandragoratu Wandystanu

Awatar użytkownika
Marcin Sokołowicz
Gwiazda Stadionu
Posty: 476
Rejestracja: 19 lis 2007, o 16:41
Federacja: Trizondalski Związek Sportowy
Lokalizacja: Trizondal

Re: Propozycja zmiany zasad przyjmowania nowych krajĂłw.

Postautor: Marcin Sokołowicz » 20 cze 2009, o 22:31

Dla mnie taki przepis jest właśnie naruszeniem zasady fair play, bo krajom zależnym oraz prowincjom odbiera się prawo głosowania na równi z innymi państwami. Przecież np. RSiT ma oddzielny zwiążek piłkarski, zupełnie niezależny od Sarmackiego Związku Piłki Nożnej. Skąd stwierdzenie, że możemy być kolejnym głosem Sarmacji? W kwestiach sportu jesteśmy kompletnie niezależni, co powtarzam po raz n-ty. My też chcemy decydować o sprawach MUP na równi z Sarmacją czy Wandystanem.
I bynajmniej my nie uważamy się za lepszych. Chcemy po prostu równości i sprawiedliwości.

Awatar użytkownika
Lord Darth Kanzler
Trener Mistrzów
Posty: 951
Rejestracja: 1 wrz 2008, o 22:36
Federacja: Sarmacka Federacja Sportów Piłkarskich
Lokalizacja: Księstwo Sarmacji
Kontaktowanie:

Re: Propozycja zmiany zasad przyjmowania nowych krajĂłw.

Postautor: Lord Darth Kanzler » 20 cze 2009, o 22:37

Marcin I pisze:Dla mnie taki przepis jest właśnie naruszeniem zasady fair play, bo krajom zależnym oraz prowincjom odbiera się prawo głosowania na równi z innymi państwami. Przecież np. RSiT ma oddzielny zwiążek piłkarski, zupełnie niezależny od Sarmackiego Związku Piłki Nożnej. Skąd stwierdzenie, że możemy być kolejnym głosem Sarmacji? W kwestiach sportu jesteśmy kompletnie niezależni, co powtarzam po raz n-ty. My też chcemy decydować o sprawach MUP na równi z Sarmacją czy Wandystanem.
I bynajmniej my nie uważamy się za lepszych. Chcemy po prostu równości i sprawiedliwości.


Ale jakim prawem prowincja/kraj zrzeszony w Sarmacji ma głosować na równi z innymi państwami??
W ten sposób powstał precedens, bo to umożliwia powołanie dowolnej liczby federacji w ramach choćby Wandystanu. Czy mamy Was zalać swoimi delegatami? Nie, bo to nie fair. I stanie na stanowisku, jesteśmy w Sarmacji, ale nie jesteśmy i możemy, choć nie możemy to jest z lekka bez sensu.

Marcinie, ja jestem pewien, że możesz z powodzeniem reprezentować całą Sarmację - tym bardziej, że żadnego delegata z niej samej nie widać. Czy KS musi mieć za wszelką cenę dwóch delegatów głównych? Federacja nie powinny być i nie mogą być podmiotami prawa międzynarodowego, a co by nie mówić, MUP jest organizacją międzynarodową, zrzeszającą podmioty prawa międzynarodowego.
Robert Janusz von Thorn

Główny Delegat Sarmackiej Federacji Sportów Piłkarskich
Selekcjoner Reprezentacji Księstwa Sarmacji

Awatar użytkownika
Marcin Sokołowicz
Gwiazda Stadionu
Posty: 476
Rejestracja: 19 lis 2007, o 16:41
Federacja: Trizondalski Związek Sportowy
Lokalizacja: Trizondal

Re: Propozycja zmiany zasad przyjmowania nowych krajĂłw.

Postautor: Marcin Sokołowicz » 20 cze 2009, o 22:42

Nie, MUP jest organizacją sportową, której celem jest zrzeszanie reprezentacji piłkarskich v-świata. Nie powinna ona mieć nic wspólnego z prawem międzynarodowym. Zresztą, przez tyle czasu Trizondal i Sclavinia miały te same prawa co Sarmacja i jakoś nikomu to nie przeszkadzało.

Awatar użytkownika
Lord Darth Kanzler
Trener Mistrzów
Posty: 951
Rejestracja: 1 wrz 2008, o 22:36
Federacja: Sarmacka Federacja Sportów Piłkarskich
Lokalizacja: Księstwo Sarmacji
Kontaktowanie:

Re: Propozycja zmiany zasad przyjmowania nowych krajĂłw.

Postautor: Lord Darth Kanzler » 20 cze 2009, o 22:48

MUP jest organizacją międzynarodową odpowiednią dla spraw sportowych sensu largo, a spraw piłki nożnej sensu stricte. A jest taką organizacją bo zrzesza państwa - czyli podmioty międzynarodowe.

MUP ma wpływ decydujący na grę w V-Mundialu. Prawa te wprowadza się poprzez głosowanie. Głosowanie teoretycznie równe, dające po jednym głosie wszystkim krajom. Teoretycznie dlatego, że są kraje, które do MUP wprowadziły pod przykrywką "samodzielnych" federacji dodatkowych delegatów. I to jest nie fair w stosunku do krajów, które takich manewrów nie stosują.

Ja jestem przekonany, że i Al Rajn i Księstwo Sarmacji są w stanie odpuścić sobie walkę o uprzywilejowaną pozycję, stawiając na równość przedstawicielstw i co za tym idzie nieskrępowaną współpracę w ramach niepolitycznej organizacji piłkarskiej. Ufam w rozsądek.
Robert Janusz von Thorn

Główny Delegat Sarmackiej Federacji Sportów Piłkarskich
Selekcjoner Reprezentacji Księstwa Sarmacji

Awatar użytkownika
Marcin Sokołowicz
Gwiazda Stadionu
Posty: 476
Rejestracja: 19 lis 2007, o 16:41
Federacja: Trizondalski Związek Sportowy
Lokalizacja: Trizondal

Re: Propozycja zmiany zasad przyjmowania nowych krajĂłw.

Postautor: Marcin Sokołowicz » 21 cze 2009, o 00:04

Lord Darth Kanzler pisze:Teoretycznie dlatego, że są kraje, które do MUP wprowadziły pod przykrywką "samodzielnych" federacji dodatkowych delegatów. I to jest nie fair w stosunku do krajów, które takich manewrów nie stosują.


Czasem trzeba wierzyć w dobre intencje, a nie wszędzie szukać teorii spiskowych. Prawda jest taka, że TZPN a potem ZSR nigdy nawet nie współpracował z SZPN (który i tak aktywnością nie grzeszy). I zaryzykuję stwierdzenie, że prędzej WRM zagłosuje "koleżeńsko" za Wandystanem niż RSiT za Sarmacją.

Awatar użytkownika
Lord Darth Kanzler
Trener Mistrzów
Posty: 951
Rejestracja: 1 wrz 2008, o 22:36
Federacja: Sarmacka Federacja Sportów Piłkarskich
Lokalizacja: Księstwo Sarmacji
Kontaktowanie:

Re: Propozycja zmiany zasad przyjmowania nowych krajĂłw.

Postautor: Lord Darth Kanzler » 21 cze 2009, o 00:34

WRM jest krajem suwerennym i może robić co im się żywnie podoba, natomiast RSiT krajem suwerennym nie jest, co czyni takie porównania bezprzedmiotowymi.
Robert Janusz von Thorn

Główny Delegat Sarmackiej Federacji Sportów Piłkarskich
Selekcjoner Reprezentacji Księstwa Sarmacji

Awatar użytkownika
Marcin Sokołowicz
Gwiazda Stadionu
Posty: 476
Rejestracja: 19 lis 2007, o 16:41
Federacja: Trizondalski Związek Sportowy
Lokalizacja: Trizondal

Re: Propozycja zmiany zasad przyjmowania nowych krajĂłw.

Postautor: Marcin Sokołowicz » 21 cze 2009, o 00:37

Powtarzam, sportowo jesteśmy NIEZALEŻNI. Taki jest zapis w traktacie Unii między RSiT a Sarmacją. A oskarżenia o korupcję nie są żadnym argumentem.

Awatar użytkownika
Lord Darth Kanzler
Trener Mistrzów
Posty: 951
Rejestracja: 1 wrz 2008, o 22:36
Federacja: Sarmacka Federacja Sportów Piłkarskich
Lokalizacja: Księstwo Sarmacji
Kontaktowanie:

Re: Propozycja zmiany zasad przyjmowania nowych krajĂłw.

Postautor: Lord Darth Kanzler » 21 cze 2009, o 00:59

YYYYYYYYYYY, jakie oskarżenia o korupcję?!

Nie ma czegoś takiego jak "niezależni sportowo". Albo jesteście suwerenni, albo nie jesteście. Wy nie jesteście.
Robert Janusz von Thorn

Główny Delegat Sarmackiej Federacji Sportów Piłkarskich
Selekcjoner Reprezentacji Księstwa Sarmacji


Wróć do „Archiwum Obrad”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości