Propozycja zmiany zasad przyjmowania nowych krajĂłw.

Archiwalne debaty i głosowania
Awatar użytkownika
Lord Darth Kanzler
Trener Mistrzów
Posty: 951
Rejestracja: 1 wrz 2008, o 22:36
Federacja: Sarmacka Federacja Sportów Piłkarskich
Lokalizacja: Księstwo Sarmacji
Kontaktowanie:

Re: Propozycja zmiany zasad przyjmowania nowych krajĂłw.

Postautor: Lord Darth Kanzler » 20 cze 2009, o 18:33

Jestem pewien, że Delegaci zwrócą uwagę na słowa "jak będziemy chcieli to zgłosimy wszystkie części federacji będziemy mieli 5 głosów". To w sposób dobitny pokazuje to o czym tu mówię - pewne kraje mają się za lepsze i uważają, że z racji tego należy im się więcej - Sarmacja i Al Rajn.

Wandystan uważa, że w piłce najważniejsza jest równość i sportowa rywalizacja fair-play. Nie jest równe i fair-play wystawianie 12 zawodników przeciwko 11.

Już teraz apeluję do wszystkich delegatów by wsparły tę ważną zmianę - to po pierwsze ukróci pewne praktyki teraz obserwowane, a po wtóre wyrówna szanse wszystkich krajów. Nie ma zgody na uprzywilejowany status jakiegokolwiek kraju w tej organizacji.
Robert Janusz von Thorn

Główny Delegat Sarmackiej Federacji Sportów Piłkarskich
Selekcjoner Reprezentacji Księstwa Sarmacji

Awatar użytkownika
Said al Falim
Junior
Posty: 80
Rejestracja: 23 paź 2008, o 17:59
Federacja: Rajńska Federacja Piłkarska
Lokalizacja: Al Rajn

Re: Propozycja zmiany zasad przyjmowania nowych krajĂłw.

Postautor: Said al Falim » 20 cze 2009, o 18:36

Orzislav Toddson pisze:
Said al Falim pisze:Odrzucam całkowicie punkty 1-3 oraz 6 b i 7a z propozycji Uchwały Rady Delegatów w sprawie zasad członkostwa w MUP autorstwa Pana Lord Darth Kanzler. W przypadku Federacji Al Rajn państwa autonomiczne w nią wchodzące mają większe prawa niż tylko w dziedzinie sportu. Jak zechcemy możemy zgłosić pozostałe 3 kraje do MUP i wtedy będziemy dysponowali 5 głosami.


W takim razie Winktown zgłosi dodatkowo Federację Mudy, Pięciopolski Okręg Stołeczny (dany nam pod opiekę), Archipelag Pięciopolski, Szwedlandię, Kucybały, Offtopowo, Republikę Herbacianą, Izborię i co tam jeszcze mamy pod opieką. Bardzo fair play, nieprawdaż?

Może Pan zgłaszać ja to bym wgłosił o wydalenie pańskiego państwa z MUP wraz i innymi awanturnikami.
(-) Ekscelencja Said al Falim
- Sekretarz MUP
- Trener Arabic Al Muhar

Awatar użytkownika
Lord Darth Kanzler
Trener Mistrzów
Posty: 951
Rejestracja: 1 wrz 2008, o 22:36
Federacja: Sarmacka Federacja Sportów Piłkarskich
Lokalizacja: Księstwo Sarmacji
Kontaktowanie:

Re: Propozycja zmiany zasad przyjmowania nowych krajĂłw.

Postautor: Lord Darth Kanzler » 20 cze 2009, o 18:40

Panie Said... jeśli nie ma Pan nic mądrego do powiedzenia, to proszę... zamknijcie się Pan. Bo nazywanie awanturnikami tych, którzy normalnie dyskutują, tylko dlatego, że nie podoba się Panu co oni mówią...

Apeluję do Prezesa Malika o utemperowanie kolegi Saida.
Robert Janusz von Thorn

Główny Delegat Sarmackiej Federacji Sportów Piłkarskich
Selekcjoner Reprezentacji Księstwa Sarmacji

Orzi

Re: Propozycja zmiany zasad przyjmowania nowych krajĂłw.

Postautor: Orzi » 20 cze 2009, o 18:43

Said al Falim pisze:
Orzislav Toddson pisze:
Said al Falim pisze:Odrzucam całkowicie punkty 1-3 oraz 6 b i 7a z propozycji Uchwały Rady Delegatów w sprawie zasad członkostwa w MUP autorstwa Pana Lord Darth Kanzler. W przypadku Federacji Al Rajn państwa autonomiczne w nią wchodzące mają większe prawa niż tylko w dziedzinie sportu. Jak zechcemy możemy zgłosić pozostałe 3 kraje do MUP i wtedy będziemy dysponowali 5 głosami.


W takim razie Winktown zgłosi dodatkowo Federację Mudy, Pięciopolski Okręg Stołeczny (dany nam pod opiekę), Archipelag Pięciopolski, Szwedlandię, Kucybały, Offtopowo, Republikę Herbacianą, Izborię i co tam jeszcze mamy pod opieką. Bardzo fair play, nieprawdaż?

Może Pan zgłaszać ja to bym wgłosił o wydalenie pańskiego państwa z MUP wraz i innymi awanturnikami.


O ile się nie mylę to Wandystan jest państwem komunistycznym, tymczasem cenzurę i represje najchętniej wprowadziłby delegat Al Rajn... Ciekawe. Pokazałem tylko na ekstremalnym przykładzie do czego może doprowadzić takie mnożenie delegacji jednego kraju. A gdyby dopuścić możliwość zgłaszania wniosków o wydalenie państw, które nam się "nie podobają"... Strach się bać, Panie al Falim.

Awatar użytkownika
Lord Darth Kanzler
Trener Mistrzów
Posty: 951
Rejestracja: 1 wrz 2008, o 22:36
Federacja: Sarmacka Federacja Sportów Piłkarskich
Lokalizacja: Księstwo Sarmacji
Kontaktowanie:

Re: Propozycja zmiany zasad przyjmowania nowych krajĂłw.

Postautor: Lord Darth Kanzler » 20 cze 2009, o 18:51

Ja tylko powiem, o czym nie wie wielu, że dwa dni temu Sekretariat się rozszerzył i Prezes powołał na Sekretarza kolegę z Al Rajn.

Al Rajn teraz ma nie tylko 2 delegatów, ale i pełnię władzy wykonawczej.

Panowie... nie o to chodzi w MUP.

APELUJĘ o zmiany. Apeluję o rozsądek. Apeluję o FAIR PLAY!!!
Robert Janusz von Thorn

Główny Delegat Sarmackiej Federacji Sportów Piłkarskich
Selekcjoner Reprezentacji Księstwa Sarmacji

Awatar użytkownika
Lord Darth Kanzler
Trener Mistrzów
Posty: 951
Rejestracja: 1 wrz 2008, o 22:36
Federacja: Sarmacka Federacja Sportów Piłkarskich
Lokalizacja: Księstwo Sarmacji
Kontaktowanie:

Re: Propozycja zmiany zasad przyjmowania nowych krajĂłw.

Postautor: Lord Darth Kanzler » 20 cze 2009, o 19:01

Projekt po autopoprawkach, z uwzględnieniem wniosków z dotychczasowej dyskusji.

Uchwała Rady Delegatów w sprawie zasad członkostwa w MUP [propozycja]

1. Każdy kraj członkowski MUP ma prawo delegować jednego delegata głównego i jednego delegata pomocniczego do udziału w pracach organizacji.
2. Jako kraj, o którym mowa w punkcie 1, MUP rozumie samodzielny byt polityczny nie będący częścią innego kraju.
3. Kraj chcący zostać członkiem MUP musi przedstawić wniosek ze wskazaniem nazwy kraju; adresu strony głównej kraju; ID ligi, w której biorą udział przynajmniej trzy drużyny piłkarskiego danego kraju; danych Delegata Głównego i danych kontaktowych oraz login osoby, która poprowadzi drużynę narodową kraju w V-Mundialu.
4. Każdy członek MUP zobowiązany jest do aktywnego uczestnictwa w V-Mundialu poprzez zgłoszenie i prowadzenie reprezentacji swojego kraju.
5. Kraj, którego trener reprezentacji pozostaje nieaktywny w rozgrywkach V-Mundialu zobowiązany jest do zapewnienia, że stan taki nie będzie przedłużał.
6. Rada Delegatów, na wniosek Prezesa MUP, może zdecydować o usunięciu kraju z MUP w przypadku:
a) braku aktywności w V-Mundialu przekraczającej jeden miesiąc,
b) zmniejszeniu się liczby aktywnych drużyn w federacji kraju do mniej niż trzech.
7. Prezes MUP usuwa z MUP kraje, które:
a) przestały istnieć jako osobne byty polityczne, lub przestały istnieć w ogóle,
b) wycofały i nie zgłosiły do V-Mundialu nowej drużyny przed rozpoczęciem kolejnego sezonu rozgrywek.
8. Niniejsze zasady wchodzą w życie w ciągu 7 dni od dnia przyjęcia przez Radę Delegatów. Następnie, do dnia 1 września 2009 r., wszyscy obecni członkowie MUP zobowiązani są do złożenia poprawnych wniosków rejestracyjnych, określonych w punkcie 3 niniejszej uchwały, oraz do zmodyfikowania składu swoich delegacji przy MUP zgodnie z duchem punktu 1 niniejszej uchwały.
9. Kraje, które w terminie wskazanym w punkcie 8 nie wykonają wskazanych w nim obowiązków przestają być członkami MUP, a Prezes MUP zobowiązany zostaje do usunięcia tych krajów z rozgrywek V-Mundialu.
Robert Janusz von Thorn

Główny Delegat Sarmackiej Federacji Sportów Piłkarskich
Selekcjoner Reprezentacji Księstwa Sarmacji

Awatar użytkownika
Malik-al-Mulk
Gwiazda Stadionu
Posty: 371
Rejestracja: 15 lis 2008, o 20:25
Lokalizacja: Zjednoczone Emiraty Chattycji i Shanii

Re: Propozycja zmiany zasad przyjmowania nowych krajĂłw.

Postautor: Malik-al-Mulk » 20 cze 2009, o 19:54

Weźcie się uspokójcie co?

Mam prawo powołać kogo chce na sekretarza to też nie rozumiem całkiem tego do czego Pan nawołuje. Mam powołać pana? Żeby się kłócić i walczyć? Co to moim jedynym zmartwieniem jest kłótnia z Panem na MUP? Tak przyznaje się! wolałem powołać kogoś kto będzie po mojej stronie to takie dziwne i nie fair? Mam/miałem wizję którą chciałem wprowadzić i do tego jest mi potrzebna pomoc osób które widzą sprawę podobnie. Jedyne co Pan robi to to że chce Pan zabrać nam władze przyznaną w demokratycznych wyborach, oraz podważyć mój autorytet. Na prawdę sieje Pan zamęt, Pan to nazwie wygłaszaniem swoich opinii ale tak nie jest mają one swój cel i nie jest nim dobro MUP. Zamęt nie służy mi, fakt ale także nie służy MUP.

Do jutra niestety mnie nie ma. Do tej pory delegatów proszę o zachowanie spokoju zarówno tych za Al Rajn jak i z Wandystanu i Winktown.

Co do tych poprawek o głosach. Naprawdę nie wiem... do tej pory przecież nikt nie miał nic przeciwko. Rada zdecyduje.
Na pkt 2 absolutnie się nie godzę.
Reszta nawet nawet... aczkolwiek jutrzo przeanalizuje na spokojnie
Delegat Główny Chattyckiej Federacji Piłkarskiej
Trener Zjednoczonych Emiratów Chattyckich
Trener Medii Ghafur

Awatar użytkownika
Lord Darth Kanzler
Trener Mistrzów
Posty: 951
Rejestracja: 1 wrz 2008, o 22:36
Federacja: Sarmacka Federacja Sportów Piłkarskich
Lokalizacja: Księstwo Sarmacji
Kontaktowanie:

Re: Propozycja zmiany zasad przyjmowania nowych krajĂłw.

Postautor: Lord Darth Kanzler » 20 cze 2009, o 20:03

Pan się nie musi zgadzać, Rada zdecyduje, Pan się zastosuje, jednakże:
1) nie zgadzając się pokazuje Pan, iż zależy Al Rajnowi na uprzywilejowanej roli w MUP,
2) w ten sposób daje Pan do zrozumienia, że popiera Pan zasady, które nie mają nic wspólnego z fair-play.

To, że wcześniej nikomu to nie przeszkadzało, nie oznacza, że to dobra zasada jest. Zmiany, które Pan proponuje, też są zmianami spraw, które nikomu nie przeszkadzały. Pan ma wizję. Wielkie słowo. I słusznie, trzeba mieć. Ale Pan jest Prezesem MUP w tym momencie, a stara się Pan przede wszystkim antagonizować.

I teraz tylko komentarz - jeśli stawianie wniosków i dyskusja jest wg. Pana walką o władzę i wprowadzaniem zamętu, to ja Panu już dziękuje. Myślę, że złożenie dymisji będzie najodpowiedniejszym krokiem jaki Pan może podjąć.
Robert Janusz von Thorn

Główny Delegat Sarmackiej Federacji Sportów Piłkarskich
Selekcjoner Reprezentacji Księstwa Sarmacji

Awatar użytkownika
czarnecki_michal
Podawacz piłek
Posty: 6
Rejestracja: 13 cze 2009, o 17:19
Lokalizacja: Gennose-Wanda-Stadt
Kontaktowanie:

Re: Propozycja zmiany zasad przyjmowania nowych krajĂłw.

Postautor: czarnecki_michal » 20 cze 2009, o 20:07

Buta i chamstwo przedstawicieli Al-Rajnu jest wręcz zatrważająca. Ja rozumiem, że maniery wynosimy z domu, aczkolwiek nie jesteśmy póki co w Al-Rajnie i jakaś kultura osobista jest wymagana od delegatów. Nie rozumiem, czemu przedstawiciele Al-Rajnu i Prezes MUP tak gardłują za zachowaniem obecnego status quo. Dam sobie obciąć rękę, że gdyby w grę wchodziła analogiczna sytuacja tylko dotycząca innego kraju, delegaci Al-Rajnu sami mówiliby o grze fair play itd. To samo się tyczy delegata RSiT.

Uważam, że propozycja tow. Kanzlera jest jak najbardziej logiczna i zgodna z zasadami fair play. Skoro jest to organizacja międzynarodowa, każdy z podmiotów powinien być traktowany jednakowo. Pragnę zauważyć, że Międzynarodowa Unia Piłkarska nie jest własnością Al-Rajnu, także nie rozumiem gróźb wysuwanych pod adresem delegatów popierających projekt tow. Kanzlera.

Chciałbym jeszcze napisać, że WZPN będzie dążył do równouprawnienia wszystkich krajów członkowskich MUP. Jeżeli projekt tow. Kanzlera zostanie storpedowany przez Prezesa MUP, WZPN będzie dążyło do osiągnięcia swojego celu innym środkami, oczywiście legalnymi.
Michał Czarnecki
Delegat pomocniczy Mandragoratu Wandystanu

Awatar użytkownika
Malik-al-Mulk
Gwiazda Stadionu
Posty: 371
Rejestracja: 15 lis 2008, o 20:25
Lokalizacja: Zjednoczone Emiraty Chattycji i Shanii

Re: Propozycja zmiany zasad przyjmowania nowych krajĂłw.

Postautor: Malik-al-Mulk » 20 cze 2009, o 20:15

Zastanawiam się czy ktoś czyta to co piszę?

Panie Kanzler, odwołuje się Pan do pięknych ideałów. Ale co ma ilośc kadr z federacji Al Rajn do fair play? Jeszcze potrafiłem zrozumieć ilość głosów w radzie ale ilości kadr już nie rozumiem wcale.
Jak napisałem wyżej większość zmian popieram (z zachowaniem lex retro non agit do ilości drużyn). Co do ilości głosów nie zdecydowałem i pewnie pozostawię to radzie. Na pkt 2 się nie zgodzę z wiadomych powodów.

Czy ja komuś groziłem? Co do chamstwa to właśnie je Pan zaprezentował w najczystszej postaci.
Delegat Główny Chattyckiej Federacji Piłkarskiej
Trener Zjednoczonych Emiratów Chattyckich
Trener Medii Ghafur


Wróć do „Archiwum Obrad”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości