Głosowanie nad wydaleniem państw z MUP w liczbie "Siedem"

Archiwalne debaty i głosowania
Awatar użytkownika
Marcin Sokołowicz
Gwiazda Stadionu
Posty: 476
Rejestracja: 19 lis 2007, o 16:41
Federacja: Trizondalski Związek Sportowy
Lokalizacja: Trizondal

Re: Głosowanie nad wydaleniem państw z MUP w liczbie "Siedem"

Postautor: Marcin Sokołowicz » 19 cze 2009, o 00:25

A ja zapytam, jaki jest sens trzymania w MUP Surmenii i KTiL? Te kraje brały udział bodajże we wszystkich dotychczasowych sezonach, nie wnosząc do rozgrywki niczego prócz zupełnego braku aktywności trenerów. Czy tego typu członkowie zapewnią rozwój i prestiż MUP? Z tego co wiem w Surmenii nigdy nie było jakiegoś zdecydowanego zainteresowania futbolem, a KTiL od długiego czasu jest martwy zarówno sportowo jak i politycznie.

Orzi

Re: Głosowanie nad wydaleniem państw z MUP w liczbie "Siedem"

Postautor: Orzi » 19 cze 2009, o 02:01

A ja Pana zapytam, panie Marcinie, gdzie ja, albo Pan O'Rhada wspominamy o Surmeniii KTiL? Los tych federacji wydaje się już przesądzony, my natomiast odnosimy się do powyższej wypowiedzi pana al Falima. Jak już pisałem - usuwanie z MUP krajów nieaktywnych politycznie i/lub sportowo rozumiem i popieram. Jestem przeciwny natomiast usuwaniu mikronacji "mini i nieuznawanych", jak je określił pan al Falim. Nie istnieją jednoznaczne kryteria mogące określić te cechy. Uważa, że byłoby to krzywdzące dla państw które, mimo starań, byłyby usunięte z MUP jako niespełniające tych kryteriów wg. obecnego zarządu federacji. Podam najbardziej jaskrawy przykład tej hipotezy - Parlandię. Wszyscy wiemy jaką opinią cieszy się ta mikronacja na arenie międzynarodowej. Jednakże, mimo swojej pozycji, aktywnie uczestniczy w rozgrywkach piłkarskich mikroświata, prowadzi własną ligę, aktywnie uczestniczy w rozgrywkach V-Mundialu, a delegat parlandzki aktywnie udziela się na tym forum. Uważam, że byłoby niesprawiedliwe i krzywdzące usuwanie podobnych państw, do czego, jak wyżej powiedział Pan al Falim, dąży obecny zarząd MUP.

Awatar użytkownika
Malik-al-Mulk
Gwiazda Stadionu
Posty: 371
Rejestracja: 15 lis 2008, o 20:25
Lokalizacja: Zjednoczone Emiraty Chattycji i Shanii

Re: Głosowanie nad wydaleniem państw z MUP w liczbie "Siedem"

Postautor: Malik-al-Mulk » 19 cze 2009, o 08:57

Panowie... ja uważam że nie było by problemów gdybyśmy czasem się wstrzymali z przyjmowaniem nowych członków. Niektóre państwa, co da się gołym okiem czasem ocenić, upadną ale już wtedy są w MUP. Może powinniśmy czasem dać okrzepnąć mikronacji przed jej przyjęciem do MUP. Mówię tu choćby o Morinii. Odkąd złożyła wniosek pojawiła się na forum tylko raz.

Odnośnie TiL, Surmenii i Erboki. Wydaje mi się że 14 dni to wystarczająco dużo. Jeśli owe państwa są zainteresowane uczestnictwem w v-mundialu napiszą to nam na forum, mam racje? Wydaje mi się że mam.
Władza Erboki odpisała mi dopiero wczoraj (w 4 słowach "nowym delegatem pozostane ja") jednak zgłosiła tego samego Delegata na co się nie zgodzę.
Powiem szczerze że to nie będą ostatnie zawieszenia. Czeka to jeszcze np. Rotrię której sensu trzymania też nie widzę.

Pomoc rządu Rajńskiego? My jesteśmy z rządu :D
Co do upolitycznienia. Jestem również przeciwny temu, w MUP jest miejsce dla małych państw ale dla aktywnych. Pozwólcie że posłużę się przykładam wspomnianym przez Państwa, Parlandia, póki co jest aktywna i nie chce jej wydalić czy nawet zawiesić.
Polityka zawsze będzie wchodziła w grę niestety tego się nie da ominąć ale można ograniczyć.
W każdej organizacji potrzebna jest biurokratyzacja by określić jakiekolwiek zasady, nie chce nadmiernej biurokratyzacji tyle co jest wystarczy jak na razie. No może wprowadziłbym jeszcze z chęcią restrykcje w przyjmowaniu członków i definicję mikronacji w sporcie ale jakoś jestem świadom że Delegaci tego nie przyjmą choćby nie wiem jak mądrze były zdefiniowane z czystej zasady niechęci do biurokracji. Dziękować tylko Bogu że Politika jest ogólnie nie uznawana jako mikronacja bo znając życie też Rada Delegatów by ją przyjęła.

Nie dążmy w stronę gromady 60 państw z czego 40 będzie tworzyło sztuczny tłum. To bez sensu że kraj nie gra w v-mundialu ale w radzie decyduje o jego wyglądzie albo że kraj egzystuje w v-mundialu i na forum tylko na kartce. Jak dla mnie to się mija z celem. Zwykli "dostarczyciele" punktów, mi zależy na walce i prestiżu rozgrywek.
Delegat Główny Chattyckiej Federacji Piłkarskiej
Trener Zjednoczonych Emiratów Chattyckich
Trener Medii Ghafur

Orzi

Re: Głosowanie nad wydaleniem państw z MUP w liczbie "Siedem"

Postautor: Orzi » 19 cze 2009, o 12:34

Tylko że trudno jednoznacznie ocenić, czy np. wspomniana przez Pana Morinia będzie brała aktywnie udział w rozgrywkach V-Mundialu, tym samym uatrakcyjniając rozgrywki, czy, wzorem epoki, lwią część sezonu przesiedzi bez trenera, przez co będzie dostawać baty od każdej innej drużyny. Moim zdaniem oceniać o przydatności danej drużyny dla rozgrywek V-Mundialu można oceniać dopiero po jej zaprezentowaniu się w jednych rozgrywkach V-Mundialu, a nie na domysłach. Jeśli trener danej reprezentacji narodowej będzie widocznie zaniedbywał swoje obowiązki, vide Erboka, popieram usuwanie takich "członków". Jednakże dopuściłbym także ponowne przyjęcie wydalonego w ten sposób państwa jeżeli pieczę nad drużyną obejmie nowy, kompetentny człowiek.

Awatar użytkownika
Lord Darth Kanzler
Trener Mistrzów
Posty: 951
Rejestracja: 1 wrz 2008, o 22:36
Federacja: Sarmacka Federacja Sportów Piłkarskich
Lokalizacja: Księstwo Sarmacji
Kontaktowanie:

Re: Głosowanie nad wydaleniem państw z MUP w liczbie "Siedem"

Postautor: Lord Darth Kanzler » 19 cze 2009, o 16:46

Uporządkujmy, błagam!, nasze forum. Ten wątek winien być zamknięty ZARAZ po ogłoszeniu wyników, a dalsza dyskusja toczona gdzie indziej.

Co do samej dyskusji - na dniach przygotuję i przedstawię projekt zmian względem członkostwa w MUP.
Robert Janusz von Thorn

Główny Delegat Sarmackiej Federacji Sportów Piłkarskich
Selekcjoner Reprezentacji Księstwa Sarmacji

Awatar użytkownika
Malik-al-Mulk
Gwiazda Stadionu
Posty: 371
Rejestracja: 15 lis 2008, o 20:25
Lokalizacja: Zjednoczone Emiraty Chattycji i Shanii

Re: Głosowanie nad wydaleniem państw z MUP w liczbie "Siedem"

Postautor: Malik-al-Mulk » 19 cze 2009, o 19:16

Lord Darth Kanzler pisze:Uporządkujmy, błagam!, nasze forum. Ten wątek winien być zamknięty ZARAZ po ogłoszeniu wyników, a dalsza dyskusja toczona gdzie indziej.

Co do samej dyskusji - na dniach przygotuję i przedstawię projekt zmian względem członkostwa w MUP.



a jak ja to proponowałem to krzyk był że biurokracja.
Delegat Główny Chattyckiej Federacji Piłkarskiej
Trener Zjednoczonych Emiratów Chattyckich
Trener Medii Ghafur

Awatar użytkownika
Lord Darth Kanzler
Trener Mistrzów
Posty: 951
Rejestracja: 1 wrz 2008, o 22:36
Federacja: Sarmacka Federacja Sportów Piłkarskich
Lokalizacja: Księstwo Sarmacji
Kontaktowanie:

Re: Głosowanie nad wydaleniem państw z MUP w liczbie "Siedem"

Postautor: Lord Darth Kanzler » 19 cze 2009, o 19:19

Ale co jak Pan proponował?

Pan proponował zupełnie co innego - wyrzucanie. Tu był krzyk.

Ja chcę zaproponować zasady przyjmowania :D Zupełnie co innego :D
Robert Janusz von Thorn

Główny Delegat Sarmackiej Federacji Sportów Piłkarskich
Selekcjoner Reprezentacji Księstwa Sarmacji

Awatar użytkownika
Malik-al-Mulk
Gwiazda Stadionu
Posty: 371
Rejestracja: 15 lis 2008, o 20:25
Lokalizacja: Zjednoczone Emiraty Chattycji i Shanii

Re: Głosowanie nad wydaleniem państw z MUP w liczbie "Siedem"

Postautor: Malik-al-Mulk » 19 cze 2009, o 19:23

Lord Darth Kanzler pisze:Ale co jak Pan proponował?

Pan proponował zupełnie co innego - wyrzucanie. Tu był krzyk.

Ja chcę zaproponować zasady przyjmowania :D Zupełnie co innego :D



Widzę że jednak nie śledził Pan dyskusji ;)
Proponowałem ustalenie zasad przyjmowania członków do MUP

viewtopic.php?f=10&t=190&start=0

niestety nic poza tym się nie dało wprowadzić
Delegat Główny Chattyckiej Federacji Piłkarskiej
Trener Zjednoczonych Emiratów Chattyckich
Trener Medii Ghafur

Awatar użytkownika
Lord Darth Kanzler
Trener Mistrzów
Posty: 951
Rejestracja: 1 wrz 2008, o 22:36
Federacja: Sarmacka Federacja Sportów Piłkarskich
Lokalizacja: Księstwo Sarmacji
Kontaktowanie:

Re: Głosowanie nad wydaleniem państw z MUP w liczbie "Siedem"

Postautor: Lord Darth Kanzler » 19 cze 2009, o 19:28

Bo jak się coś robi z partyzanta, a w dodatku nacechowane niechęcią do całego świata innego niż Al Rajn to nie ma co się dziwić.
Robert Janusz von Thorn

Główny Delegat Sarmackiej Federacji Sportów Piłkarskich
Selekcjoner Reprezentacji Księstwa Sarmacji

Awatar użytkownika
Malik-al-Mulk
Gwiazda Stadionu
Posty: 371
Rejestracja: 15 lis 2008, o 20:25
Lokalizacja: Zjednoczone Emiraty Chattycji i Shanii

Re: Głosowanie nad wydaleniem państw z MUP w liczbie "Siedem"

Postautor: Malik-al-Mulk » 19 cze 2009, o 19:48

Jest Pan po prostu świetny :D
Delegat Główny Chattyckiej Federacji Piłkarskiej
Trener Zjednoczonych Emiratów Chattyckich
Trener Medii Ghafur


Wróć do „Archiwum Obrad”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości