Debata nr.2 - v-mundial (Głosowanie Zakończone!!!)

Archiwalne debaty i głosowania

KtĂłre rozwiÄ…zanie najbardziej ci odpowiada?

Rozwiązanie 1
4
25%
Rozwiązanie 2
1
6%
Rozwiązanie 3
1
6%
Rozwiązanie 4
1
6%
Rozwiązanie 5
6
38%
Rozwiązanie 6
3
19%
 
Liczba głosów: 16

Awatar użytkownika
Malik-al-Mulk
Gwiazda Stadionu
Posty: 371
Rejestracja: 15 lis 2008, o 20:25
Lokalizacja: Zjednoczone Emiraty Chattycji i Shanii

Debata nr.2 - v-mundial (Głosowanie Zakończone!!!)

Postautor: Malik-al-Mulk » 1 cze 2009, o 12:56

Przenoszę debatę nad punktami dotyczącymi v-mundialu w to miejsce mam nadzieje że nie zaburzy to naszej pracy ale postanowiłem przyspieszyć prace nad v-mudnialem.

5. Debata nad systemem rozgrywek v-mundialu. (w tym głosowanie)
6. Debata nad sposobem wyboru i obowiązkami organizatora v-mundialu (w tym głosowanie)

ad. 5

Więc mamy kilka rozwiązań:

Opcje z Pakietem vip:
1) Organizator wykupuje pakiet vip i gramy systemem pucharowym.
2) Składka członków MUP i kupno pakietu vip.
3) znajdujemy jakiegoś użytkownika który łaskawie nie otrzymując nic w zamian daje nam konto z vip tak byśmy mogli sobie puchar zagrać :D

Inne opcje:
4) Gramy systemem ligowym
5) Gramy systemem ligowym (jakby eliminacja mistrzostw v-świata) po czym 4 najlepsze drużyny z obu grup awansują do ćwierćfinałów odbywających się na zasadzie sparingów. W tym systemie:

- gospodarz wysyła zaproszenia do pierwszego piątku od zakończenia poprzedniej fazy rundy bądź meczu
- gość ma obowiązek odebrać zaproszenia do poniedziałku
- jeśli gość nie odbierze zaproszenia gospodarz otrzymuje walkower
- jeśli gospodarz nie wyśle zaproszenia gość otrzymuje walkower
- walkowery można zgłaszać do wtorku do godziny 12:00
- W razie nie zgłoszenia walkowera przez żadną ze stron wynik ustala się na bezbramkowy remis, jeśli sytuacja się powtórzy w rewanżu do dalszej fazy przechodzi drużyna wybrana losowo
- wyniki zgłaszamy do pierwszego piątku po zakończeniu meczu
- wyniki zgłaszamy w odpowiednim dziale na forum
- drużyny występujące w ćwierćfinałach mają zakaz rozgrywania innych meczów niż v-mundialu

6) "V-świat i wszystko z nim związane jest bezpłatne i takie powinno pozostać. Moim zdaniem lepszym pomysłem byłaby negocjacja z Xperteleven np. konto VIP za reklamę gry w każdym v-kraju."

odniosę się teraz do każdego rozwiązania:
ad. 1 - organizator wykupuje pakiet vip co jest w sumie bardzo fajnym rozwiązaniem ale w tym wypadku ciężko będzie o organizatora który będzie chciał wykładać pieniądze. Ale kandydat na gospodarza w swojej ofercie może zaznaczyć że jest gotowy wykupić pakiet vip i zorganizować mundial wtedy z pewnością bedzie miał większe szanse na organizacje. Nie możemy za bardzo zmuszać nikogo do płacenia na v-mundial wszak mikronacje z reguły sa bezpłatne a jeśli już to dobrowolnie.

ad. 2 - składka, wątpię czy możliwa do realizacja a nawet jeśli już to każdy musiałby płacić co niby dużo kosztować nie będzie (za przelewy pewnie więcej wyjdzie :D ) zmiany w statucie i takie tam ale jak wyżej mikronacje z reguły sa bezpłatne

ad. 3 - nie wiem czy mi się chce rozpisywać bo ta opcja w dziwny sposób mnie bawi... choć może jestem w błędzie

ad. 4 - opcja która zagwarantuje nam stały system rozgrywania mundialu... ale cholernie nudny przechodziliśmy to już i ja nie chciałbym przechodzić tego drugi raz.

ad. 5 - Gwarantuje stały system rozgrywek i nie musielibyśmy się martwić o to czy będzie vip czy nie będzie jest święty spokój. O wszystko dba organizator rozgrywek. Jednak jest z tym trochę zabawy i w trakcje pierwszego mundialu może pojawic się kilka problemów. Wymaga też dyscypliny od członków.

ad. 6 - pomysł bardzo ciekawy aczkolwiek niemożliwy do realizacji tak mi się zdaje. No ale zobaczymy co powiedzą inni

Mam nadzieje że żadnej opcji nie pominąłem...
Chciałbym abyśmy wybrali jeden stały system żeby nie kombinować za każdym razem, nie chce mysleć tylko o najbliższym mundialu ale o kolejnych. Sam nie wiem który system jest najlepszy... podoba mi się to że organizatora płaci za mundial ale czy wtedy będą chętni na organizacje?
Delegat Główny Chattyckiej Federacji Piłkarskiej
Trener Zjednoczonych Emiratów Chattyckich
Trener Medii Ghafur

Mike von Laue
Junior
Posty: 84
Rejestracja: 20 lis 2007, o 15:03
Lokalizacja: Natania

Re: Debata nr.2 - v-mundial

Postautor: Mike von Laue » 1 cze 2009, o 13:48

Marcin I pisze:V-świat i wszystko z nim związane jest bezpłatne i takie powinno pozostać. Moim zdaniem lepszym pomysłem byłaby negocjacja z Xperteleven np. konto VIP za reklamę gry w każdym v-kraju.

Awatar użytkownika
Malik-al-Mulk
Gwiazda Stadionu
Posty: 371
Rejestracja: 15 lis 2008, o 20:25
Lokalizacja: Zjednoczone Emiraty Chattycji i Shanii

Re: Debata nr.2 - v-mundial

Postautor: Malik-al-Mulk » 1 cze 2009, o 13:49

Mike von Laue pisze:
Marcin I pisze:V-świat i wszystko z nim związane jest bezpłatne i takie powinno pozostać. Moim zdaniem lepszym pomysłem byłaby negocjacja z Xperteleven np. konto VIP za reklamę gry w każdym v-kraju.


no tak tej opcji zapomniałem ;) dzękuję ;)
Delegat Główny Chattyckiej Federacji Piłkarskiej
Trener Zjednoczonych Emiratów Chattyckich
Trener Medii Ghafur

Orzi

Re: Debata nr.2 - v-mundial

Postautor: Orzi » 1 cze 2009, o 13:52

Mike von Laue pisze:
Marcin I pisze:V-świat i wszystko z nim związane jest bezpłatne i takie powinno pozostać. Moim zdaniem lepszym pomysłem byłaby negocjacja z Xperteleven np. konto VIP za reklamę gry w każdym v-kraju.


Wątpię, żeby to doszło do skutku niestety. Skłaniałbym się ku opcji pierwszej, ale najlepiej by było, aby zorganizowal to ktoś kto już posiada pakiet VIP. W przeciwnym razie szukamy chętnego. Tylko, przepraszam za offtop, mam pytanie - czy system pucharowy polega na tym, że od początku przegrany odpada, czy najpierw są rozgrywane spotkania w np. 4-zespołowych grupach, z których awansuje najlepsza dwójka, tak jak na realnych turniejach piłkarskich?

Awatar użytkownika
Malik-al-Mulk
Gwiazda Stadionu
Posty: 371
Rejestracja: 15 lis 2008, o 20:25
Lokalizacja: Zjednoczone Emiraty Chattycji i Shanii

Re: Debata nr.2 - v-mundial

Postautor: Malik-al-Mulk » 1 cze 2009, o 13:54

najpierw gra się w grupach ;)
Delegat Główny Chattyckiej Federacji Piłkarskiej
Trener Zjednoczonych Emiratów Chattyckich
Trener Medii Ghafur

Mike von Laue
Junior
Posty: 84
Rejestracja: 20 lis 2007, o 15:03
Lokalizacja: Natania

Re: Debata nr.2 - v-mundial

Postautor: Mike von Laue » 1 cze 2009, o 14:00

Poza tym można porozmawiać z Ziutkiem. Prócz niego jeszcze 3osoby z mikronacji mają konto vip.

Awatar użytkownika
Malik-al-Mulk
Gwiazda Stadionu
Posty: 371
Rejestracja: 15 lis 2008, o 20:25
Lokalizacja: Zjednoczone Emiraty Chattycji i Shanii

Re: Debata nr.2 - v-mundial

Postautor: Malik-al-Mulk » 1 cze 2009, o 14:07

wolałbym być nieco samowystarczalny a nie cały czas kogoś prosić o udzielenie konta vip
Delegat Główny Chattyckiej Federacji Piłkarskiej
Trener Zjednoczonych Emiratów Chattyckich
Trener Medii Ghafur

KSGr.vD

Re: Debata nr.2 - v-mundial

Postautor: KSGr.vD » 2 cze 2009, o 14:05

Malik-al-Mulk pisze:Inne opcje:
5) Gramy systemem ligowym (jakby eliminacja mistrzostw v-świata) po czym 4 najlepsze drużyny z obu grup awansują do ćwierćfinałów odbywających się na zasadzie sparingów. W tym systemie:

- gospodarz wysyła zaproszenia do pierwszego piątku od zakończenia poprzedniej fazy rundy bądź meczu
- gość ma obowiązek odebrać zaproszenia do poniedziałku
- jeśli gość nie odbierze zaproszenia gospodarz otrzymuje walkower
- jeśli gospodarz nie wyśle zaproszenia gość otrzymuje walkower
- walkowery można zgłaszać do wtorku do godziny 12:00
- W razie nie zgłoszenia walkowera przez żadną ze stron wynik ustala się na bezbramkowy remis, jeśli sytuacja się powtórzy w rewanżu do dalszej fazy przechodzi drużyna wybrana losowo
- wyniki zgłaszamy do pierwszego piątku po zakończeniu meczu
- wyniki zgłaszamy w odpowiednim dziale na forum
- drużyny występujące w ćwierćfinałach mają zakaz rozgrywania innych meczów niż v-mundialu
(...)
ad. 5 - Gwarantuje stały system rozgrywek i nie musielibyśmy się martwić o to czy będzie vip czy nie będzie jest święty spokój. O wszystko dba organizator rozgrywek. Jednak jest z tym trochę zabawy i w trakcje pierwszego mundialu może pojawic się kilka problemów. Wymaga też dyscypliny od członków.


Osobiście popieram Prezesa w staraniach o uniezależnienie rozgrywek v-mundialu od czegokolwiek poza naszym zaangażowaniem, poza tym wydaje mi się że to najuczciwsze rozwiązanie jeśli by patrzeć na szanse poszczególnych krajów do ogranizacji, która będzie zalezna od jak największego zaangażowania danego kraju.
Fakt, potrzeba tutaj trochę "zabawy" ale przecież na tym to się opiera. Bez naszego zaangażowania nie będzie dobrych rozgrywek.

Awatar użytkownika
Malik-al-Mulk
Gwiazda Stadionu
Posty: 371
Rejestracja: 15 lis 2008, o 20:25
Lokalizacja: Zjednoczone Emiraty Chattycji i Shanii

Re: Debata nr.2 - v-mundial

Postautor: Malik-al-Mulk » 2 cze 2009, o 18:23

KSGr.vD pisze:
Malik-al-Mulk pisze:Inne opcje:
5) Gramy systemem ligowym (jakby eliminacja mistrzostw v-świata) po czym 4 najlepsze drużyny z obu grup awansują do ćwierćfinałów odbywających się na zasadzie sparingów. W tym systemie:

- gospodarz wysyła zaproszenia do pierwszego piątku od zakończenia poprzedniej fazy rundy bądź meczu
- gość ma obowiązek odebrać zaproszenia do poniedziałku
- jeśli gość nie odbierze zaproszenia gospodarz otrzymuje walkower
- jeśli gospodarz nie wyśle zaproszenia gość otrzymuje walkower
- walkowery można zgłaszać do wtorku do godziny 12:00
- W razie nie zgłoszenia walkowera przez żadną ze stron wynik ustala się na bezbramkowy remis, jeśli sytuacja się powtórzy w rewanżu do dalszej fazy przechodzi drużyna wybrana losowo
- wyniki zgłaszamy do pierwszego piątku po zakończeniu meczu
- wyniki zgłaszamy w odpowiednim dziale na forum
- drużyny występujące w ćwierćfinałach mają zakaz rozgrywania innych meczów niż v-mundialu
(...)
ad. 5 - Gwarantuje stały system rozgrywek i nie musielibyśmy się martwić o to czy będzie vip czy nie będzie jest święty spokój. O wszystko dba organizator rozgrywek. Jednak jest z tym trochę zabawy i w trakcje pierwszego mundialu może pojawic się kilka problemów. Wymaga też dyscypliny od członków.


Osobiście popieram Prezesa w staraniach o uniezależnienie rozgrywek v-mundialu od czegokolwiek poza naszym zaangażowaniem, poza tym wydaje mi się że to najuczciwsze rozwiązanie jeśli by patrzeć na szanse poszczególnych krajów do ogranizacji, która będzie zalezna od jak największego zaangażowania danego kraju.
Fakt, potrzeba tutaj trochę "zabawy" ale przecież na tym to się opiera. Bez naszego zaangażowania nie będzie dobrych rozgrywek.


też mi się podoba to rozwiązanie...
Delegat Główny Chattyckiej Federacji Piłkarskiej
Trener Zjednoczonych Emiratów Chattyckich
Trener Medii Ghafur

Orzi

Re: Debata nr.2 - v-mundial

Postautor: Orzi » 2 cze 2009, o 20:00

Ja jednak byłbym za poszukaniem kogoś z kontem VIP. To trochę tak, jakby cieszyć się z tego, że ciągnie się pług zamiast wołów, bo mięśnie się wyrabia...


Wróć do „Archiwum Obrad”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości