Debata nr. 1

Archiwalne debaty i głosowania
Awatar użytkownika
Said al Falim
Junior
Posty: 80
Rejestracja: 23 paź 2008, o 17:59
Federacja: Rajńska Federacja Piłkarska
Lokalizacja: Al Rajn

Re: Debata nr. 1

Postautor: Said al Falim » 24 maja 2009, o 18:58

Szanowny Panie Prezesie Malik-al-Mulk debata miała trwać 2-3 dni a nie jeden dzień i to nie cały. Głosowanie uruchomił Pan Prezes wczoraj po 14 więc proszę je kontynuować w terminie jakim było podane a nie robić znowu bałagan. Apeluję również aby uwzględniono moje głosy. Jeżeli sytuacja się nie zmieni będę pierwszym który złoży wniosek o odwołanie Pana z Prezesa MUP.
(-) Ekscelencja Said al Falim
- Sekretarz MUP
- Trener Arabic Al Muhar

Awatar użytkownika
Malik-al-Mulk
Gwiazda Stadionu
Posty: 371
Rejestracja: 15 lis 2008, o 20:25
Lokalizacja: Zjednoczone Emiraty Chattycji i Shanii

Re: Debata nr. 1

Postautor: Malik-al-Mulk » 24 maja 2009, o 20:58

Said al Falim pisze:Szanowny Panie Prezesie Malik-al-Mulk debata miała trwać 2-3 dni a nie jeden dzień i to nie cały. Głosowanie uruchomił Pan Prezes wczoraj po 14 więc proszę je kontynuować w terminie jakim było podane a nie robić znowu bałagan. Apeluję również aby uwzględniono moje głosy. Jeżeli sytuacja się nie zmieni będę pierwszym który złoży wniosek o odwołanie Pana z Prezesa MUP.


doliczam Pańskie glosy.. jednak nic one nie zmieniają.
Delegat Główny Chattyckiej Federacji Piłkarskiej
Trener Zjednoczonych Emiratów Chattyckich
Trener Medii Ghafur

Awatar użytkownika
Malik-al-Mulk
Gwiazda Stadionu
Posty: 371
Rejestracja: 15 lis 2008, o 20:25
Lokalizacja: Zjednoczone Emiraty Chattycji i Shanii

Re: Debata nr. 1

Postautor: Malik-al-Mulk » 24 maja 2009, o 20:59

MichalORhada pisze:Przychylam się do zdania delegata Scholandii - myślę, że Ces. Arctiq, Koronę i Winktown możemy przyjąć na starych zasadach - bo w końcu o to chodzi w zasadzie lex retro non agit.



hmmm więc ok myślę że to przejdzie bez głosowania... nie ma sensu tracić czasu na to... rano przejdziemy do kolejnego punktu
Delegat Główny Chattyckiej Federacji Piłkarskiej
Trener Zjednoczonych Emiratów Chattyckich
Trener Medii Ghafur

Mike von Laue
Junior
Posty: 84
Rejestracja: 20 lis 2007, o 15:03
Lokalizacja: Natania

Re: Debata nr. 1

Postautor: Mike von Laue » 24 maja 2009, o 21:25

Proszę wliczyć również moje głosy.

1. Tak
2. Nie

Awatar użytkownika
Malik-al-Mulk
Gwiazda Stadionu
Posty: 371
Rejestracja: 15 lis 2008, o 20:25
Lokalizacja: Zjednoczone Emiraty Chattycji i Shanii

Re: Debata nr. 1

Postautor: Malik-al-Mulk » 24 maja 2009, o 21:37

Malik-al-Mulk pisze:Widzę że delegaci nie mają nic więcej do powiedzenia więc zamykam pierwszy punkt debat i rozpoczynamy głosowanie (udział biorą delegaci)



1. Czy jesteś za utworzeniem Sekretariatu MUP gdzie będzie można składać między innymi wnioski o przyjęcie do organizacji?

- Tak
- Wstrzymuje się
- Nie

2. Czy jesteś za tym by kraje ubiegające się o członkostwo musiały posiadać własną ligę piłkarską (lub drużyny wystepujące w innych ligach) z uwzględnieniem zasady lex retro non agit (Prawo nie działa wstecz)?


- Tak
- Wstrzymuje się
- Nie


Głosowanie trwa do jutra do godziny 15:00


czy ktoś widział ten post i napis na dole "Głosowanie trwa do jutra do godziny 15:00" ?
GOŁOSOWANIE ZAKOŃCZYŁO SIE O 15, a debata trwa w zależności od wyczerpania tematu i może trwać nawet 3 godziny jesli wyczerpiemy w tym czasie temat.

do tej pory mozna było głosować... przyjmuję ostatnie głosy pana von Laue tylko dlatego żeby nie posądzono mnie o kolesiostwo i ważne jest aby jak najwięcej osób oddało glosy, kolejne takie akcje nie przejdą od razu zapowiadam. Ja natomiast apeluje do państwa abyście sprawdzali forum i dowiadywali co się dzieje a nie oskarżali mnie o robienie bałaganu ponieważ to spóźnialscy go robią.
Delegat Główny Chattyckiej Federacji Piłkarskiej
Trener Zjednoczonych Emiratów Chattyckich
Trener Medii Ghafur

Awatar użytkownika
Said al Falim
Junior
Posty: 80
Rejestracja: 23 paź 2008, o 17:59
Federacja: Rajńska Federacja Piłkarska
Lokalizacja: Al Rajn

Re: Debata nr. 1

Postautor: Said al Falim » 25 maja 2009, o 00:51

Na początku chciałem przeprosic Sznownego Ekscelencję Pana Prezesa Malik-al-Mulk za moją wcześniejszą wypowiedź.

2. Debata nad przyjęciem WinkTown, Rzeczpospolitej Korony i Litwy oraz Cesarstwa Arctiq.

Jestem za przyjęciem

Awatar użytkownika
Malik-al-Mulk
Gwiazda Stadionu
Posty: 371
Rejestracja: 15 lis 2008, o 20:25
Lokalizacja: Zjednoczone Emiraty Chattycji i Shanii

Re: Debata nr. 1

Postautor: Malik-al-Mulk » 25 maja 2009, o 14:36

NIc się nie stało, krytyka czasem jest potrzebna...

przepraszam wszystkich delegatów ale muszę przesunąc debatę nad statutem na dziś wieczór a może nawet jutro rano ponieważ mam do załatwienia kilka spraw osobistych a chciałbym wprowadzić jeszcze kilka poprawek do statutu.
Delegat Główny Chattyckiej Federacji Piłkarskiej
Trener Zjednoczonych Emiratów Chattyckich
Trener Medii Ghafur

Awatar użytkownika
Malik-al-Mulk
Gwiazda Stadionu
Posty: 371
Rejestracja: 15 lis 2008, o 20:25
Lokalizacja: Zjednoczone Emiraty Chattycji i Shanii

Re: Debata nr. 1

Postautor: Malik-al-Mulk » 26 maja 2009, o 16:44

Ta więc WinkTown, Rzeczpospolita Korony i Litwy oraz Cesarstwo Arctiq zostały przyjęte w szeregi MUP.



3. Debata nad statutem i strukturą MUP (w tym głosowanie)


Niestety nie doczekałem sie opinii Viceprezesa Woleckiego więc wklejam tak jak jest i prosze o uwagi:
Statut Mikroświatowej Unii Piłkarskiej

W trosce o rozwój mikroświatowego sportu, a w szczególności piłki nożnej, stanowimy niniejszy statut organizacji między-v-narodowej, zwanej Mikroświatową Unią Piłkarską.

Art. 1

Mikroświatowa Unia Piłkarska, zwana dalej Organizacją, zrzesza federacjie piłkarskie państw v-świata. Organizacja jest
apolityczna, a członkiem jej może stać się każda federacja piłkarska spełaniająca warunki określone osobnym rozporządzeniem.


Art. 2

Organizacja skupia Federacje Piłkarskie z całego mikroświata.

Art. 3

Państwo członkowskie obowiązane jest zaakceptować niniejszy statut i inne prawa organizacji.

Art. 4

Najwyższą władzą Mikroświatowej Unii Piłkarskiej jest Zarząd MUP sprawujący władzę wykonawczą, złożony z Prezesa oraz dwóch viceprezesów.

Art. 5

1) władzą prawodawczą Mikroświatowej Unii Piłkarskiej jest Rada Delegatów, złożona z przedstawicieli poszczególnych
państw członkowskich.

2) Na każde państwo członkowskie przypada jeden Delegat Główny oraz jeden pomocniczy.

3) Kraj może zrezygnować z wyznaczania Delegata Pomocniczego.

4) Kraj członkowski może wyznaczyć dowolną liczbe obserwatorów.

Art. 6

Rada Delegatów podejmuje decyzje poprzez głosowanie. Głosowania przeprowadzane są jawnie. Wiążący głos oddają delegaci główni państw członkowskich. Decyzje zapadają zwykłą większością głosów, chyba że przepisy niniejszego statutu mówią inaczej.

Art. 7

W celu sprawnego zarządzania działaniami organizacji, Rada Delegatów powołuje Prezesa. Kadencja Prezesa trwa trzy miesiące, jednak jeżeli żadne z państw członkowskich nie zgłosi sprzeciwu, jest ona automatycznie przedłużana o kolejne trzy miesiące. Kandydatury na prezesa, spośród ogółu reprezentantów, zgłaszają reprezentanci główni. Wybory ogłasza ustępujący Prezes lub w przypadku jego nieaktywności, dowolny główny reprezentant. Wybory odbywają się niezwłocznie, z uwzględnieniem tygodniowego terminu na zgłaszanie kandydatów i trzydniowego terminu głosowania.

Art. 8

Prezes powołuje dwóch vice-prezesów którzy łącznie stanowią Zarząd Organizacji odpowiadający za:
- dbanie o prawidłową organizację v-Mundialu,
- dbanie o promocję v-mundialu oraz promocja organizacji,
- przestrzeganie praw oraz statutu,
- podejmowanie ostatecznej decyzji w sprawach przyjęcia członka, zawieszenia lub wykluczenia z Organizacji,
- akceptowanie oraz wydalanie nowych delegatów,
- podejmowanie ostatecznej decyzji w sprawie wniosków delegatów,
- zarządzanie majątkiem organizacji.


Prezes odpowiada za:
- reprezentowanie organizacji na zewnątrz,
- Prowadzenie i dbanie o prządek obrad Rady Delegatów,
- Prowadzenie i dbanie o prządek obrad Zarządu MUP,
- składanie Delegatom informacji o stanie MUP i podejmowanych na bieżąco decyzjach.


Art. 9
W celu zarządzania Organizacją, Prezes wspólnie z Zarzadem Organizacji wydaje zarządzenia. Zarządzenia Prezesa, na wniosek każdego przedstawiciela głównego mogą zostać poddane głosowaniu Rady Delegatów, która poprzez głosowanie ma prawo je anulować lub modyfikować. Aby uzyskać ważność, zarządzenia muszą być opublikowane przez Prezesa w odpowiednim dziale na forum Organizacji.

Prezes może samodzielnie wydawać Zarządzenia Prezesa.

Art. 10

Rada Delegatów odpowiada za:
- Wybór organizatora rozgrywek,
- Uchwalanie statutu MUP,
- Wybór Prezesa,
- władza jurysdykcyjna,
- Zatwierdzanie i nadawanie statusu obserwatora,
- przyjmowanie i wydalanie nowych członków organizacji,
- przyjmowanie i rozpatrywanie wniosków delegatów,
- oraz za wszelkie nieuregulowane statutem sprawy.

Art. 11

Rada Delegatów może zawiesić w prawach członka lub odwołać delegata państwa gdy:
- liczba nieobecności delegata podczas głosowań przekroczy 50%,
- nieobecność delegata na forum przekroczy miesiąc

W takich wypadkach decyzje zapadają zwykłą większością głosów. Rada Delegatów wnosi do Zarządu o poinformowanie Państwa odwołanego delegata by wyznaczyli nowego delegata.

Art. 12

W przypadku udowodnionego niesportowego lub nieuczciwego zachowania się, lub też w przypadku łamania praw Organizacji, Rada
Delegatów zdobywając 3/4 głosów ma prawo:

- wydalić z organizacji państwo członkowskie lub jego reprezentanta.
- zawiesić w prawach członka państwo członkowskie lub jego reprezentanta

Art. 13

Niniejszy statut wchodzi w życie w momencie uchwalenia.
Delegat Główny Chattyckiej Federacji Piłkarskiej
Trener Zjednoczonych Emiratów Chattyckich
Trener Medii Ghafur

Awatar użytkownika
Piotr Wolecki
Gracz środka pola
Posty: 187
Rejestracja: 19 wrz 2008, o 18:14
Lokalizacja: Monarchia Austro-Węgier

Re: Debata nr. 1

Postautor: Piotr Wolecki » 26 maja 2009, o 17:22

Ja jestem przeciwko dwóm viceprezesom w MUP, jeden wystarczy w zupełności. Jeśli chodzi o zakres jego kompetencji to jestem za. Jeśli zostanie to poprawione, zmienione, przegłosowane, to zagłosuje za przyjęciem nowelizacji statusu.

P.S. Przepraszam panie prezesie, ale przygotowałem się do testu próbnego z j.angielskiego i nie mogłem się zgłosić.

Awatar użytkownika
Malik-al-Mulk
Gwiazda Stadionu
Posty: 371
Rejestracja: 15 lis 2008, o 20:25
Lokalizacja: Zjednoczone Emiraty Chattycji i Shanii

Re: Debata nr. 1

Postautor: Malik-al-Mulk » 26 maja 2009, o 19:08

Prosze delegatów o udział w debacie!
Delegat Główny Chattyckiej Federacji Piłkarskiej
Trener Zjednoczonych Emiratów Chattyckich
Trener Medii Ghafur


Wróć do „Archiwum Obrad”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości