Debata nr. 1

Archiwalne debaty i głosowania
Awatar użytkownika
Malik-al-Mulk
Gwiazda Stadionu
Posty: 371
Rejestracja: 15 lis 2008, o 20:25
Lokalizacja: Zjednoczone Emiraty Chattycji i Shanii

Debata nr. 1

Postautor: Malik-al-Mulk » 22 maja 2009, o 19:32

No więc w tym temacie chciałbym poruszyć wszelkie najważniejsze kwestie dotyczące MUP. Poniżej je wypunktowałem i chciałbym abyśmy szli w debacie według tego poniższego harmonogramu. Po zakończonej debacie nad jednym punktem będę ją zamykał i otwierał nową rozpoczynając od mojego własnego pomysłu tak byście mogli się odnieść.

1. Debata nad warunkami przyjęcie nowych członków. (w tym głosowanie)
2. Debata nad przyjęciem WinkTown, Rzeczpospolitej Korony i Litwy oraz Cesarstwa Arctiq. (w tym głosowanie)

3. Debata nad statutem i strukturą MUP (w tym głosowanie)
4. Debata nad organizacją najbliższego Pucharu Interkontynentalnego. (w tym głosowanie)
5. Debata nad systemem rozgrywek v-mundialu. (w tym głosowanie)
6. Debata nad sposobem wyboru i obowiązkami organizatora v-mundialu (w tym głosowanie)
7. Debata nad zmianą Forum (w tym głosowanie)

1.Debata nad warunkami przyjęcie nowych członków.

Wg mnie powinniśmy stworzyć sekretariat i wzór pisma wg którego wnioski o przyjęcie powinny być składane. W takim wniosku powinno się znajdować:

Nazwa Państwa:
Nazwa Federacji do której przynależy państwo:
ID Ligi:
Liczba dywizji:
Liczba Drużyn w lidze (w razie braku własnej ligi liczba drużyn mających siedzibę w kraju):
Trener Kadry:
Delegat Główny:
Delegat Pomocniczy:
Uwagi:


A więc o co chodzi wg mnie państwo które ubiega się o członkostwo powinno posiadać we własnym kraju ligę lub drużyny tego państwa powinny występować w lidze innego kraju.
Delegat Główny Chattyckiej Federacji Piłkarskiej
Trener Zjednoczonych Emiratów Chattyckich
Trener Medii Ghafur

Orzi

Re: Debata nr. 1

Postautor: Orzi » 22 maja 2009, o 20:40

Czy jako przedstawiciel państwa kandydującego mogę się wypowiadać w tym temacie?

Awatar użytkownika
Piotr Wolecki
Gracz środka pola
Posty: 187
Rejestracja: 19 wrz 2008, o 18:14
Lokalizacja: Monarchia Austro-Węgier

Re: Debata nr. 1

Postautor: Piotr Wolecki » 22 maja 2009, o 22:18

Tak. Nawet pan powinien.

Orzi

Re: Debata nr. 1

Postautor: Orzi » 22 maja 2009, o 22:35

ZPNWT jest młodym związkiem piłkarskim, i dopiero zaczynamy organizować ligę krajową. Na razie szukamy wśród obywateli Winktown chętnych na prowadzenie drużyn klubowych. Chciałbym wiedzieć, czy mamy wyznaczony jakiś termin na utworzenie rozgrywek krajowych. Na razie w kraju istnieją dwie drużyny piłkarskie, chciałbym wiedzieć, czy jakaś liga gotowa byłaby przyjąć 2-3 drużyny z naszego państwa w przypadku nieutworzenia się ligi Winktown?

Aha, i taka sprawa. Talerz mnie upomniał, że piszę niepoprawnie nazwę własnego kraju. Nazywamy się "Winktown" (bez dużej litery w środku)

Awatar użytkownika
Malik-al-Mulk
Gwiazda Stadionu
Posty: 371
Rejestracja: 15 lis 2008, o 20:25
Lokalizacja: Zjednoczone Emiraty Chattycji i Shanii

Re: Debata nr. 1

Postautor: Malik-al-Mulk » 22 maja 2009, o 23:11

Orzislav Toddson pisze:ZPNWT jest młodym związkiem piłkarskim, i dopiero zaczynamy organizować ligę krajową. Na razie szukamy wśród obywateli Winktown chętnych na prowadzenie drużyn klubowych. Chciałbym wiedzieć, czy mamy wyznaczony jakiś termin na utworzenie rozgrywek krajowych. Na razie w kraju istnieją dwie drużyny piłkarskie, chciałbym wiedzieć, czy jakaś liga gotowa byłaby przyjąć 2-3 drużyny z naszego państwa w przypadku nieutworzenia się ligi Winktown?

Aha, i taka sprawa. Talerz mnie upomniał, że piszę niepoprawnie nazwę własnego kraju. Nazywamy się "Winktown" (bez dużej litery w środku)


po pierwsze to nie ten temat...
po drugie wypowie się Pan na temat, co jest wskazane


Terminem jest dzień rozpoczęcia organizacji (! nie dzień rozpoczęcia mundialu !) v-mundialu do tego czasu musimy wiedzieć czy Winktown ma własną lige lub czy drużyny z ligi grają w lidze jakiegoś kraju. Ja osobiście proponuję w pierwszej kolejności utworzenie własnej ligi jak już może zapytajcie Anhalt i Arctiq może one utworzą ligę z Wami.


ps. Po raz drugi apeluje do administracji aby dała mi uprawnienia moderatorskie (tak samo dla Pana Woleckiego)
Delegat Główny Chattyckiej Federacji Piłkarskiej
Trener Zjednoczonych Emiratów Chattyckich
Trener Medii Ghafur

Cyber Smith
Junior
Posty: 62
Rejestracja: 20 lut 2008, o 00:33
Federacja: Neopolis Soccer Assotiation
Lokalizacja: Neopolis

Re: Debata nr. 1

Postautor: Cyber Smith » 23 maja 2009, o 01:40

Jestem jak najbardziej za utworzeniem sekretariatu. Co do treści wniosku nie jestem pewien czy informacje o ilości dywizji i drużyn w lidze są potrzebne (szczególnie ta pierwsza), w końcu liczy się jakość (aktywność) a nie ilość. Jeśli jednak tekst podania miałby być tak rozbudowany to warto dodać jeszcze punkt "Adres strony związku" albo umieścić przynajmniej informację by podawać link w "Uwagach" jeśli takowa strona istnieje.

Awatar użytkownika
Malik-al-Mulk
Gwiazda Stadionu
Posty: 371
Rejestracja: 15 lis 2008, o 20:25
Lokalizacja: Zjednoczone Emiraty Chattycji i Shanii

Re: Debata nr. 1

Postautor: Malik-al-Mulk » 23 maja 2009, o 08:07

dodam że debata nad jednym punktem nie będzie trwała w nieskończoność, maks 2-3 dni. Może jakiś mail zbiorczy niech Admini wyślą?

Taka informacja może się nam przydać w celach chocby statystycznych... a i niech federacji sie postaraja :P
Pomysł ze stroną jest równiez bardzo dobry ;)

do debaty dodaje kolejny punkt obrad:

7. Zmiana forum.
Delegat Główny Chattyckiej Federacji Piłkarskiej
Trener Zjednoczonych Emiratów Chattyckich
Trener Medii Ghafur

mardred
Podawacz piłek
Posty: 35
Rejestracja: 24 paź 2008, o 16:02

Re: Debata nr. 1

Postautor: mardred » 23 maja 2009, o 14:16

Czy mogę dostać zapewnienie, że w MUP prawo nie działa wstecz? Okoczia niespełnia warunków, a nie chcę byśmy zostali wydaleni z organizacji. Według najnowszych badań aż co 3 Szoszoin widział kiedyś piłkę!
(-) Mardred Jakub Kwiatkowski vel. Żelazny Żuk
Upoważniony przez Wodza Okoczii
Trener reprezentacji Okoczii

Awatar użytkownika
Malik-al-Mulk
Gwiazda Stadionu
Posty: 371
Rejestracja: 15 lis 2008, o 20:25
Lokalizacja: Zjednoczone Emiraty Chattycji i Shanii

Re: Debata nr. 1

Postautor: Malik-al-Mulk » 23 maja 2009, o 14:20

jak zawsze... lex retro non agit
Delegat Główny Chattyckiej Federacji Piłkarskiej
Trener Zjednoczonych Emiratów Chattyckich
Trener Medii Ghafur

Awatar użytkownika
Malik-al-Mulk
Gwiazda Stadionu
Posty: 371
Rejestracja: 15 lis 2008, o 20:25
Lokalizacja: Zjednoczone Emiraty Chattycji i Shanii

Re: Debata nr. 1

Postautor: Malik-al-Mulk » 23 maja 2009, o 15:03

Widzę że delegaci nie mają nic więcej do powiedzenia więc zamykam pierwszy punkt debat i rozpoczynamy głosowanie (udział biorą delegaci)



1. Czy jesteś za utworzeniem Sekretariatu MUP gdzie będzie można składać między innymi wnioski o przyjęcie do organizacji?

- Tak
- Wstrzymuje się
- Nie

2. Czy jesteś za tym by kraje ubiegające się o członkostwo musiały posiadać własną ligę piłkarską (lub drużyny wystepujące w innych ligach) z uwzględnieniem zasady lex retro non agit (Prawo nie działa wstecz)?


- Tak
- Wstrzymuje się
- Nie


Głosowanie trwa do jutra do godziny 15:00
Delegat Główny Chattyckiej Federacji Piłkarskiej
Trener Zjednoczonych Emiratów Chattyckich
Trener Medii Ghafur


Wróć do „Archiwum Obrad”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości