Wniosek o usunięcie WRE z MUP

Archiwalne debaty i głosowania
Awatar użytkownika
MichalORhada
Gwiazda Stadionu
Posty: 379
Rejestracja: 18 lis 2007, o 19:57
Lokalizacja: Wolna Republika Morvan
Kontaktowanie:

Wniosek o usunięcie WRE z MUP

Postautor: MichalORhada » 22 kwie 2009, o 16:18

Niniejszy wniosek składam, aby uprzedzić ew. wnioski innych delegatów przed oskarżeniem o monarchofaszyzm. Co do mnie - naprawdę trudno byłoby wystosować takie oskarżenia :-)

Wysokogórska Republika Elfidy, czyli Gnomia, co mówię z żalem, stała się kolejnym Cesarstwem Valhalli. Jej strona nie działa, a jej społeczność zniknęła - pozostawiając jedynego jej aktywistę, tow. Bonawenturę, na emigracji w Wandystanie. Choć żal mi tego upadku Gnomii, nie można dłużej udawać, że istnieje. Stąd też mój wniosek o jej wykreślenie z listy członków MUP i uczestników V-Mundialu.

Uprzedzając oskarżenia, które padły pod moim adresem przy ostatniej sytuacji (usuwania Valhalli), że staram się po pierwsze usuwać ew. przeciwników, a po drugie - że psuje się zabawa, bo im więcej drużyn, tym lepiej. Jeżeli chodzi o pierwszy zarzut - to wystąpię z wnioskiem o usunięcie każdego członka MUP, który przestanie funkcjonować, niezależnie, czy będzie to drużyna lepsza, gorsza, z mojej grupy bądź nie - bo zasady nijak się do tego nie mają. Państwo przestaje istnieć - to nieważne jak by było utytułowane, to powinno zniknąć też z MUP - czego dobrym przykładem jest VRP, które nie stawiało jakiś wielkich oporów przed usunięciem.

Drugi zarzut - zgodzę się, że im więcej, tym lepiej. Ale nie za wszelką cenę! MUP ma liberalne warunki przyjmowania członków - czego przykładem jest choćby obecność Piotrusiova - ale jest organizacją skupiającą mikronacje - a nie pojedyncze osoby z mikronacji. A tak było w przypadku CV, tak jest też teraz w przypadku Gnomii. Jeżeli chcemy stworzyć ogólną ligę dla całego mikroświata - okej, ale niech to będzie oddzielna liga od V-Mundialu, w którym mają się spotykać istniejące i funkcjonujące mikronacje.

Henryk Jordan

Re: Wniosek o usunięcie WRE z MUP

Postautor: Henryk Jordan » 22 kwie 2009, o 21:24

MichalORhada pisze: Jeżeli chcemy stworzyć ogólną ligę dla całego mikroświata - okej, ale niech to będzie oddzielna liga od V-Mundialu, w którym mają się spotykać istniejące i funkcjonujące mikronacje.

Uważam że stworzenie takiej liga to byłby świetny pomysł. Wiele małych mikronacji ma kłopot ze skompletowaniem składu własnej ligi narodowej. Liga Mikroświatowa pod patronatem MUP mogłaby gromadzić kluby z takich krajów, co z pewnością przyczyniłoby się do popularyzacji piłki nożnej w mikroświecie.

Awatar użytkownika
MichalORhada
Gwiazda Stadionu
Posty: 379
Rejestracja: 18 lis 2007, o 19:57
Lokalizacja: Wolna Republika Morvan
Kontaktowanie:

Re: Wniosek o usunięcie WRE z MUP

Postautor: MichalORhada » 22 kwie 2009, o 22:51

Zwracam uwagę, że nie jest Pan delegatem państwa członkowskiego MUP i nie powinien Pan wypowiadać się w części forum oznaczonej jako "Rada Delegatów" - przynajmniej do czasu, aż Pańskie państwo otrzyma status członka MUP. Ponadto, wypowiada się Pan całkowicie poza tematem - jeżeli chce Pan rozmawiać o takiej lidze, należałoby stworzyć nowy wątek.

Awatar użytkownika
Piotr Wolecki
Gracz środka pola
Posty: 187
Rejestracja: 19 wrz 2008, o 18:14
Lokalizacja: Monarchia Austro-Węgier

Re: Wniosek o usunięcie WRE z MUP

Postautor: Piotr Wolecki » 23 kwie 2009, o 13:28

Panie Michale, ale może jest to trochę trudniejszy okres dla Gnomii, ludzie się uczą i pracują ciężej w realu, hosting wygasł już i trzeba zrobić nową stronę, więc może z wyrzucaniem tegoż kraju trochę jeszcze poczekajmy. Może się jeszcze odbudują i wrócą do działania. Dajmy im jeszcze z miesiąc. Nie róbmy niczego pochopnie.

Awatar użytkownika
MichalORhada
Gwiazda Stadionu
Posty: 379
Rejestracja: 18 lis 2007, o 19:57
Lokalizacja: Wolna Republika Morvan
Kontaktowanie:

Re: Wniosek o usunięcie WRE z MUP

Postautor: MichalORhada » 19 maja 2009, o 08:58

Jak widać - nic się nie zmieniło w tej kwestii. Myślę, że to dowodzi jasno, że w nowym mundialu WRE już nie powinno się pojawić. Jeżeli jeszcze kiedyś się odrodzi - to jak najbardziej powinna wrócić, natomiast na razie - niestety nie ma dla niej miejsca.

Awatar użytkownika
Said al Falim
Junior
Posty: 80
Rejestracja: 23 paź 2008, o 17:59
Federacja: Rajńska Federacja Piłkarska
Lokalizacja: Al Rajn

Re: Wniosek o usunięcie WRE z MUP

Postautor: Said al Falim » 19 maja 2009, o 15:54

MichalORhada pisze:Jak widać - nic się nie zmieniło w tej kwestii. Myślę, że to dowodzi jasno, że w nowym mundialu WRE już nie powinno się pojawić. Jeżeli jeszcze kiedyś się odrodzi - to jak najbardziej powinna wrócić, natomiast na razie - niestety nie ma dla niej miejsca.

Zgadzam się z Szanownym Panem.
(-) Ekscelencja Said al Falim
- Sekretarz MUP
- Trener Arabic Al Muhar

Awatar użytkownika
MichalORhada
Gwiazda Stadionu
Posty: 379
Rejestracja: 18 lis 2007, o 19:57
Lokalizacja: Wolna Republika Morvan
Kontaktowanie:

Re: Wniosek o usunięcie WRE z MUP

Postautor: MichalORhada » 4 lip 2009, o 15:37

A ja się pytam, kto usunął ten wniosek z Rady Delegatów bez poddania go pod głosowanie? To że WRE przestała funkcjonować jest jasne - ale członkostwo trzeba wygasić oficjalnie.

Awatar użytkownika
Lord Darth Kanzler
Trener Mistrzów
Posty: 951
Rejestracja: 1 wrz 2008, o 22:36
Federacja: Sarmacka Federacja Sportów Piłkarskich
Lokalizacja: Księstwo Sarmacji
Kontaktowanie:

Re: Wniosek o usunięcie WRE z MUP

Postautor: Lord Darth Kanzler » 5 lip 2009, o 10:09

MichalORhada pisze:Niniejszy wniosek składam, aby uprzedzić ew. wnioski innych delegatów przed oskarżeniem o monarchofaszyzm. Co do mnie - naprawdę trudno byłoby wystosować takie oskarżenia :-)


Jakoś przeoczyłem ów wniosek wcześniej. Nie wiem dlaczego. Nie było go tu wcześniej. Jakaś samowola, czy cuś?

Odnośnie samego wniosku - Gnomia ma problem od dłuższego już czasu. Po rozpoczętej w gronie Siostrpaństw dyskusji coś się miało ruszyć. Odezwały się ze trzy osoby, coś tam napisały i temat ponownie umarł. Generalnie stoję na stanowisku by dać Gnomii czas na postawienie strony do dnia poprzedzającego V-Mundialu rozpoczęcie, a jeśli taka nie powstanie usunąć. Moim zdaniem to i tak "hojna" oferta - bowiem jak widać stan braku www i aktywnej społeczności utrzymuje się w WRE od wielu miesięcy.

MichalORhada pisze:Jeżeli chcemy stworzyć ogólną ligę dla całego mikroświata - okej, ale niech to będzie oddzielna liga od V-Mundialu, w którym mają się spotykać istniejące i funkcjonujące mikronacje.


Rozumiem, że to nie jest wniosek. Takich lig jest obecnie kilka. Np. Wandejska Liga Piłkarska :>
Robert Janusz von Thorn

Główny Delegat Sarmackiej Federacji Sportów Piłkarskich
Selekcjoner Reprezentacji Księstwa Sarmacji

Awatar użytkownika
Malik-al-Mulk
Gwiazda Stadionu
Posty: 371
Rejestracja: 15 lis 2008, o 20:25
Lokalizacja: Zjednoczone Emiraty Chattycji i Shanii

Re: Wniosek o usunięcie WRE z MUP

Postautor: Malik-al-Mulk » 5 lip 2009, o 11:08

ja sądze że Gnomia padła. Nie ma co stać nad trumną i się zastanawiać czy ten ktoś w środku żyje. Od dłuższego czasu Gnomia nie ma strony a ludzi nie widać.
Delegat Główny Chattyckiej Federacji Piłkarskiej
Trener Zjednoczonych Emiratów Chattyckich
Trener Medii Ghafur

Awatar użytkownika
Said al Falim
Junior
Posty: 80
Rejestracja: 23 paź 2008, o 17:59
Federacja: Rajńska Federacja Piłkarska
Lokalizacja: Al Rajn

Re: Wniosek o usunięcie WRE z MUP

Postautor: Said al Falim » 5 lip 2009, o 14:37

Malik-al-Mulk pisze:ja sądze że Gnomia padła. Nie ma co stać nad trumną i się zastanawiać czy ten ktoś w środku żyje. Od dłuższego czasu Gnomia nie ma strony a ludzi nie widać.

Zgadzam się całkowicie z Ekscelencją Prezesem. Powinniśmy wydalić oficjalnie Gnomię i nie czekać aż jej zwolennicy z państwa trzeciego ją wskrzeszą aby mieć poplecznika. Jeżeli państwo nie ma własnej strony od kilku miesięcy wiadomym jest, że definitywnie updało.
(-) Ekscelencja Said al Falim
- Sekretarz MUP
- Trener Arabic Al Muhar


Wróć do „Archiwum Obrad”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości