Witam serdecznie

Cześć! Chcemy Cię poznać, przedstaw się nam i przywitaj.
Heinz-Werner Gruner
Podawacz piłek
Posty: 17
Rejestracja: 7 paź 2020, o 13:31
Federacja: Austro-Węgierska Federacja Piłkarska

Witam serdecznie

Postautor: Heinz-Werner Gruner » 7 paź 2020, o 14:03

Witam serdecznie,

Na wstępie wypada się przedstawić. Nazywam się Heinz-Werner Grüner. Jestem obywatelem Monarchii Austro-Węgier. Po kilku "ładnych" latach przerwy wróciłem do mikronacji i oczywiście nie mogłem pominąć "światka" piłkarskiego, Xperta 11 oraz Mikroświatowej Unii Piłkarskiej.

To co zobaczyłem może mną nie wstrząsnęło, ale na pewno zakłopotało, a może lepszym słowem będzie zmartwiło. Liga MUP gra, ale tutaj wszystko "siadło". Wszystko co było przez lata budowane padło. I pewnie niektórzy powiedzą, a dobrze! Po co nam ta biurokracja?! Po co zbędne forum?! My chcemy tylko grać i w ogóle dajcie nam spokój! I tu racja... Z tym, że "bawimy się" w mikroświat... I liga MUP jest, dla mnie, takim wyznacznikiem, celem, do którego trenerzy zawsze się "garnęli". I chyba tak jest nadal. Każda mikronauta-pasjonat futbolu chce tu się znaleźć. Dlaczego nie chce działać w MUP? Nie każdy fan futbolu jest fanem biurokracji, ale czy tego nie da się zmienić by wchdzić na forum MUP właśnie z przyjemnością? Oczywiście, że się da! W najbliższym czasie będę próbował ponownie "jendoczyć" społeczeństwo piłkarskie mikroświata i liczę oczywiście na Waszą pomoc. A co! Kto mi zabroni? ;)

Tyle tytułem przywitania, liczę, że uda nam się zawiązać choćby namiastkę sensownej rozmowy. ;)

Heinz-Werner Gruner
Podawacz piłek
Posty: 17
Rejestracja: 7 paź 2020, o 13:31
Federacja: Austro-Węgierska Federacja Piłkarska

Re: Witam serdecznie

Postautor: Heinz-Werner Gruner » 8 paź 2020, o 23:22

Żeby troszkę rozruszac rozmowy wrzucam tutaj. Nigdzie indziej nawet nie mogę, nie mam chyba uprawnień, stąd moja prośba do Szanownych Trenerów Demollariego i Michaelusa, cały czas będących notabene odpowiednio Prezesem i Wiceprezesem MUP o poczynienie nieco ruchów w tym kierunku. :) Byłbym wdzięczny.

Obrazek
Co do tej olbrzymiej tabeli, to jak łatwo zauważyć trochę mi zeszło na uzupełnieniu tego wszystkiego, ale reszty (na czerwono "brak danych") nie mam sposobu znaleźć. Może ktoś wie gdzie znajdzie się takie informacje...

Mam oczywiście kilka pytań, które same się nasuwają.
1. Co robimy z MUP? Wracamy i działamy?
2. Zostawiamy jak jest?
3. Co z V-Mundialem w następnym sezonie? Ktoś już został wybrany?

Szczerze powiedziawszy to chce mi się jak cholera działać, więc jakby co to ja chętnie popiszę do wszystkich o pobudzeniu do życia MUP...

Joahim von Ribertrop
Podawacz piłek
Posty: 2
Rejestracja: 6 paź 2020, o 00:29
Federacja: Voxland
Lokalizacja: Sambana City, Sambana, Voxland
Kontaktowanie:

Re: Witam serdecznie

Postautor: Joahim von Ribertrop » 9 paź 2020, o 23:55

Dobry! Ja do wskrzeszania MUP zawsze chętny jakby co!

Jak chodzi o v-mundial to wcześniej jeszcze chyba powinien być sezon kwalifikacyjny, a potem dopiero wybór organizatora. Chyba tak.

Heinz-Werner Gruner
Podawacz piłek
Posty: 17
Rejestracja: 7 paź 2020, o 13:31
Federacja: Austro-Węgierska Federacja Piłkarska

Re: Witam serdecznie

Postautor: Heinz-Werner Gruner » 10 paź 2020, o 14:00

Witam serdecznie,
Wyboru należy dokonywać zawsze wcześniej nie na ostatnią chwilę. Teraz gramy przecież drugi sezon Ligi Mikroświatowej, a kolejny powinien być V-Mundial. Z tego co pamiętam to zawsze tego dokonywano stosunkowo wcześniej. Co chyba zrozumiałe. "Parę" rzeczy należałoby ogarnąć dla tego przedsięwzięcia...

Wydaje mi się, że trzeba przede wszystkim zmaksymalizować udział trenerów w naradach MUP. To osoby najbardziej zaangażowane w danym czasie na los reprezentacji. Czasem trudno znaleźć jedną osobę do działania, a co dopiero dwie, lub trzy(jeśli jeszcze mielibyśmy obsadzać Delegata Pomocniczego.

karakachanow
Podawacz piłek
Posty: 21
Rejestracja: 12 maja 2015, o 23:16
Federacja: LWZPN

Re: Witam serdecznie

Postautor: karakachanow » 10 paź 2020, o 20:54

obecny.

karakachanow
Podawacz piłek
Posty: 21
Rejestracja: 12 maja 2015, o 23:16
Federacja: LWZPN

Re: Witam serdecznie

Postautor: karakachanow » 10 paź 2020, o 21:08

XIX V-mundial gospodarz to Leblandia.
XVII V-mundial gospodarz to Garapenia i Slawonia http://forum.hasseland.eu/index.php?topic=7981.0
XVI V-mundial drugie miejsce Brodria, https://wandea.wandystan.eu/2863, 3 miejsce Hasseland, 4 miejsce Sarmacja https://wandea.wandystan.eu/2864

Heinz-Werner Gruner
Podawacz piłek
Posty: 17
Rejestracja: 7 paź 2020, o 13:31
Federacja: Austro-Węgierska Federacja Piłkarska

Re: Witam serdecznie

Postautor: Heinz-Werner Gruner » 11 paź 2020, o 20:23

Bardzo dziękuję Szanownemu Trenerowi za uzupełnienie danych! Jeszcze trochę brakuje, ale to nie jest priorytet. Grafikę już sobie zaktualizowałem, ale nie chciałbym wrzucać jej od razu, jest sporych rozmiarów i może lekko irytować, jak będzie co chwila wrzucana.

To może zacznijmy od podstaw. Jako, że wracam "do gry" i od dawna nie byłem w temacie, jak zdążyłem się doczytać, cały czas gramy systemem "triady", długa liga, krótka liga, mundial? Proszę mnie poprawić jak się mylę...
W tej materii pewnie nie ma sensu nic zmieniać, ale jeśli chodzi o ułatwienie rozmów, a przede wszystkim skrócenie czasu oczekiwania na linii władze MUP-MUP(delegat)-X11(trener) tutaj należałoby się poważnie zastanowić czy nie zmienić nieco statutu.
Do tego jednak potrzeba zdaje się 2/3 delegatów (nie pamiętam, piszę z pamięci) i dlatego mam też prośbę byśmy wzajemnie pokopali się trochę po tyłkach i zmobilizowali.

Uprzejmie zatem proszę o "stawienie się" trenerów, ewentualnie dawnych delegatów głównych by rozmowy miały większy sens. :)
W pierwszej kolejności chciałbym byśmy włączyli się w dyskusje odnośnie zmian w statucie.
Są dwie opcje.
1. Zostaje jak jest.
2. Upraszczamy i uznajemy trenerów za delegatów.

Czy gospodarz na V-Mundial został już wyznaczony? Jeśli nie to myślę, że kolejne zagadnienie mamy do omówienia. I to chyba jedno z najważniejszych dla całej "otoczki" naszej wspólnej zabawy. W mikronacjach granie dla samego grania, na zupełnie obcej platformie, mija się z celem w moim odczuciu, ale i pewnie Waszym również.

Awatar użytkownika
Michaelus
Gwiazda Stadionu
Posty: 413
Rejestracja: 24 cze 2014, o 22:39
Federacja: Ludowy Wandejski Związek Piłki Nożnej
Lokalizacja: Mandragorat Wandystanu

Re: Witam serdecznie

Postautor: Michaelus » 11 paź 2020, o 22:03

Szczerze mówiąć to już na którymś etapie odpuściliśmy forum MUP na rzecz X11, a to wszystko wynikało z nadmiernie rozbudowanej biurokracji. W zasadzie to pozostało tylko usankcjonowanie rewolucji która się dokonała. W praktyce teraz nie ma delegatów, a o wszystkim decydują menadżerowie. W zasadzie też na stanowisku Prezesa MUP jest wakat i jeśli ktoś czuje się na siłach to pociągnąć to nic ale to nic nie stoi na przeszkodzie. Wcześniej Karakahanow a teraz Vhris pełnili tylko i wyłącznie funkcję bieżących administratorów.

Gospodarza najbliższego V-Mudnialu brak bo i nie ma kandydatów, którzy chcieliby to pociągnąć. A chodzi tu choćby o stronę medialną i ten miesiąc poświęcenia na pisanie dwóch solidnych opracowań wydarzeń na tydzień.
towarzysz Michał Michaelus
delegat Ludowego Wandejskiego Związku Piłki Nożnej
menadżer Synów Wandy
przewodniczący zarządu Sarmackiej Ligi Piłkarskiej

Heinz-Werner Gruner
Podawacz piłek
Posty: 17
Rejestracja: 7 paź 2020, o 13:31
Federacja: Austro-Węgierska Federacja Piłkarska

Re: Witam serdecznie

Postautor: Heinz-Werner Gruner » 11 paź 2020, o 23:03

Szczerze mówiąć to już na którymś etapie odpuściliśmy forum MUP na rzecz X11, a to wszystko wynikało z nadmiernie rozbudowanej biurokracji.

No zgadza się. Sęk w tym, że szkoda byśmy nie mieli "komunikatora" dotyczacego wyłącznie wydarzeń w świecie piłkarskim. Czyli zdaniem Szanownwgo Trenera nie ma nawet sensu próbować?

W zasadzie to pozostało tylko usankcjonowanie rewolucji która się dokonała. W praktyce teraz nie ma delegatów, a o wszystkim decydują menadżerowie.
No oczywiscie, że wypadałoby usankjonować. Co do delegatów, właśnie dobrze by było także, żeby ich nie było. Zdaje sobie sprawę, że tak jest o wiele sprawniej. :)

W zasadzie też na stanowisku Prezesa MUP jest wakat i jeśli ktoś czuje się na siłach to pociągnąć to nic ale to nic nie stoi na przeszkodzie. Wcześniej Karakahanow a teraz Vhris pełnili tylko i wyłącznie funkcję bieżących administratorów.

Szczerze powiedziawszy to ja bardzo chętnie bym podjął się od strony czysto dziennikarskiej choćby i poprzez Micronation Football. Przydałoby się, a widzę, że teraz jest z tym mały problem o bardziej aktywnego admina. Oczywiście doceniam Vhrisa, jednak wypadł na dość długo, a nie ma informacji dla trenerów o co chodzi... To trochę deprymujące. Zakłądam jednak, że "starszyzna" ma z nim kontakt i wie co się dzieje.

Gospodarza najbliższego V-Mudnialu brak bo i nie ma kandydatów, którzy chcieliby to pociągnąć. A chodzi tu choćby o stronę medialną i ten miesiąc poświęcenia na pisanie dwóch solidnych opracowań wydarzeń na tydzień.

Serio? Żadna nacja nie da rady? W ostatnim czasie daje się zauważyć, że głównie Sarmaci to ogarniali, ale to świetnie napędza ruch.
I znów tutaj mogę pisać tylko za siebie, ale myślę, że MAW może by dało radę to ogarnąć, ale z doświadczenia wiem, że w pojedynkę to może i radę bym podołał, ale potem dostanę takiej realiozy, że znów zniknę na dłużej. :D
Zobaczę czy będzie odzew na hasło "v-mundial w MAW"... Kiedy by to miej więcej wypadało? Pewnie styczeń lub luty'21?

Awatar użytkownika
Tomasz Dostojewski
Gwiazda Stadionu
Posty: 464
Rejestracja: 5 maja 2015, o 16:11
Federacja: Bialeński Związek Sportowy
Lokalizacja: Brodria

Re: Witam serdecznie

Postautor: Tomasz Dostojewski » 28 paź 2020, o 17:03

Ja jak najbardziej jestem za reaktywacja MUP na tym forum. Pytanie tylko czy są chętni. Może policzmy ilu nas jest i weźmy się do roboty. Trzeba ograniczyć biutokracje i bujnac to wszystko.
/-/Thomas von Lisendorff-Dostojewski
p. o. Prezydent Mikroswiatowej Unii Piłkarskiej.
Prezes Bialeńskiego Związku Sportowego.
Selekcjoner Reprezentacji Bialenii.
Trener Legii Lisendorff oraz FK Olimpik Sarajevo


Wróć do „Powitania”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości