4 kolejka Pucharu Interkontynentalnego

4 kolejka Pucharu Interkontynentalnego

GRUPA A

Mandragorat Wandystanu – Księstwo Sarmacji 5:2

Bardzo emocjonujący mecz, jednak jego wynik raczej nie przejdzie do historii. Wandystan był uznawany za faworyta tego pojedynku i jak widać drużyna Arkadija Magova nie zawiodła swoich kibiców. Podkreślić należy nienaganny styl w jakim Wandejczycy roznieśli swoich rywali. Choć Sarmatom udało się w pewnym momencie doprowadzić do wyniku 2:2, to napastnicy Wandystanu szybko ustalili rezultat spotkania na 5:2. Dzięki temu zwycięstwu Wandystan jest już pewny awansu, a Sarmacja nadal zajmuje ostatnią pozycję w grupie.

Królestwo Dreamlandu – Księstwo Trizondalu 1:0

Pecha Trizondalu ciąg dalszy. Dreamland w tylko sobie wiadomy sposób znów pokonał Trizondalczyków. Ciężko powiedzieć, dlaczego piłkarze Marcina Komosińskiego nie potrafią poradzić sobie nawet z beniaminkiem. Pierwsza połowa tak jak w poprzednim meczu należała do piłkarzy z Trizondalu, jednak jak zwykle nie potrafili oni pokonać bramkarza drużyny przeciwnej. W drugiej części gry kolejne deja vu i zwycięski gol dla Dreamlandu. Jeśli Dreamlandczycy nadal utrzymają tak zaskakująco wysoką formę, to awansują do kolejnej rundy, zostawiając w tyle Sarmację i Trizondal.

Tabela Grupy A:

 1. Wandystan 12 pkt
 2. Dreamland 6 pkt
 3. Trizondal 3 pkt (BB: -3)
 4. Sarmacja 3 pkt (BB: -7)

GRUPA B

Monarchia Austro-Węgier – Królestwo Surmeńskie 2:2

Przed tym meczem trener A-W, Łukasz Ziółkowski zapowiadał, że po minimalnej porażce ze Sclavinią jego zawodnicy mają zamiar rozbić nowicjuszy z Surmenii. Jednak jak widać na zapowiedziach się skończyło. Ku zaskoczeniu wszystkich to zawodnicy surmeńscy byli bliżsi zwycięstwa w tym meczu. Dopiero w samej końcówce spotkania monarchistom udało się uratować remis. Tą stratą punktów piłkarze z Austro-Węgier już niemal ostatecznie stracili szanse na awans.

Rzeczpospolita Sclavińska – Republika Neopolis 3:0

Jeden z niewielu meczów w tej kolejce, w którym faworyt zagrał ze słabeuszem na miarę oczekiwań kibiców i ekspertów. Sclavinia z dziecinną łatwością pokonała kopaczy z Neopolis i jest już prawie pewna awansu do fazy pucharowej. Pewne zastrzeżenia można mieć do napastników sclavińskich, których gra nie była dziś najwyższych lotów. Jednak od czego Mustafa Owski ma swoje gwiazdy w linii pomocy? Dla Neopolis jest to 3 porażka i wygląda na to, że nawet Surmenia będzie lepsza od ekipy Cybera Smitha.

Tabela Grupy B:

 1. Sclavinia 9 pkt (BB: +6)
 2. Gnomia 9 pkt (BB: +5)
 3. Austro-Węgry 4 pkt
 4. Surmenia 1 pkt
 5. Neopolis 0 pkt

GRUPA C

Konsulat Tyrencji i Luminatu – Sułtanat Al Rajnu 4:2

Mecz dwóch outsiderów przysporzył kibicom więcej emocji niż niektórym mogło się wydawać. Zaskoczyła szczególnie bardzo dobra gra Konsulatu, który dość łatwo pokonał Rajańczyków. Nie można jednak powiedzieć, że piłkarze z Sułtanatu biernie przyglądali się, jak Tyrencja wbija im gole. Oni również starali się o zwycięstwo, jednak nie mogli zbyt wiele zrobić świetnie dysponowanym rywalom. Dzięki temu zwycięstwu Tyrencja i Luminat nadal zachowuje szansę na awans.

Cesarstwo Valhalli – VRP 3:2

Najbardziej emocjonujący mecz tej kolejki PI. Zagrały w nim dwie drużyny pretendujące nie tylko do awansu, ale i do zwycięstwa w całych rozgrywkach. Choć trzeba przyznać, że Valhalla jest piekielnie mocna kadrowo, to inne ekipy mogą nawiązać z nią niemal równorzędną walkę. Akurat z tego pojedynku to Valhallczycy wyszli zwycięsko, jednak innego dnia ten mecz mógł się potoczyć zupełnie inaczej. Zaważyła tutaj głównie umiejętność stworzenia sobie sytuacji podbramkowych, których Cesarstwo stworzyło sobie całkiem sporo. Ten wynik nieco skomplikować sytuację w tabeli, gdyż aż trzy drużyny (VRP, Valhalla, Tyrencja i Luminat) mają po 6 punktów. Wygląda na to, że kwestia awansu zostanie rostrzygnięta w ostatnich kolejkach.

Tabela Grupy C:

 1. VRP 6 pkt (BB: +6)
 2. Valhalla 6 pkt (BB: +3)
 3. Tyrencja i Luminat 6 pkt (BB: -3)
 4. Natania 4 pkt
 5. Al Rajn 1 pkt

GRUPA D

Wolna Republika Morvan – Triumwirat Erboki 1:0

Wynik i przebieg meczu nie dziwi chyba nikogo. Dziwić może zaś rozmiar zwycięstwa Morvańczyków. Być może trener Michał O’Rhada oszczędza najlepszych zawodników, by w kolejnej rundzie wytoczyć najcięższe działa. Mimo to nie można odmówić WRM pewności, w jakiej pokonuje kolejnych rywali. Nie inaczej było dzisiaj, to Morvańczycy zdobyli szybkiego gola i utrzymywali wynik przez resztę spotkania. Ta wygrana daje WRM duże szanse na awans.

Królestwo Scholandii – Okoczia 1:1

Trzeba przyznać, że zdobycie punktu przez piłkarzy Okoczii jest wydarzeniem bezprecedensowym w skali całego v-światowego sportu. Po raz pierwszy w historii drużyna, która na codzień gra na piaskowo-trawiastym boisku urwała punkty doświadczonym, choć nienajsilniejszym przeciwnikom. Należy docenić grę napastników Okoczian w dzisiejszym meczu. To głównie dzięki nim Okoczia zrobiła pierwszy krok ku v-światowej czołówce. Ten jeden, mały punkcik pozwolił nawet “czerwonoskórym” na awans na 4 pozycję w grupie. Mimo to o przejściu do kolejnej rundy nie może być mowy. Również Scholandia, mimo 3 miejsca nie ma większych szans na przejście dalej.

Tabela grupy D:

 1. WRM 9 pkt (BB: +9)
 2. Elderland 9 pkt (BB: +7)
 3. Scholandia 4 pkt
 4. Okoczia 1 pkt
 5. Erboka 0 pkt

W następnej kolejce:

Grupa A: Trizondal – Wandystan – czy Trizondalczykom uda się w końcu przerwać pechową passę?

Grupa B: Gnomia – Sclavinia – kto zapewni sobie awans do następnej rundy?

Grupa C: Natania – Valhalla – czy Natania rzutem na taśmę przejmie fotel lidera?

Grupa D: Elderland – WRM – jak Morvańczycy zagrają z równym sobie rywalem?

 • W nas jest siła! W nas jest moc!
  I podziw dla Dreamlandu. Współbeniaminek, a gra jak marzenie. Moi chłopcy (yyyy… no tak :) ) powinni brać z nich przykład.

 • Vivat Okoczia!
  Strzeż się Erboko! :P

Comments are closed.