PI – przewidywania

PI – przewidywania

Poznaliśmy już wszystkie grupy nadchodzącego Pucharu Interkontynentalnego. Trzeba przyznać, że po raz pierwszy nie zabraknie emocji od początku do końca. Oto jak wg Micronational Football układać się będą te rozgrywki.

GRUPA A – Dreamland, Sarmacja, Trizondal, Wandystan
Istna “grupa śmierci”. Ciężko wytypować faworyta tej grupy, choć już na początku można odrzucić Dreamland. Jest to beniaminek ze słabiutkim składem, który najprawdopodobniej będzie pełnił rolę dostarczyciela punktów. Pozostała trójka prezentuje wyrównany poziom i wygląda na to, że wszystko będzie zależeć od formy, umiejętności trenerów i… szczęścia. Mimo to pierwsze miejsce powinien zająć Wandystan, aktualny mistrz v-świata posiadający świetnego trenera. Wszystko rozegra się więc pomiędzy Sarmacją i Trizondalem. Bilans meczów tych ekip jest korzystny dla Trizondalczyków. Są lepsi także w rankingu wszechczasów. Pomimo to obiektywne określenie faworyta jest w tym momencie praktycznie niemożliwe.

TYP MF:
1. Wandystan
2. Trizondal
3. Sarmacja
4. Dreamland

GRUPA B – Austro-Węgry, WRE, Neopolis, Sclavinia, Surmenia
Najsłabsza grupa, w której większość drużyn to “nowy narybek”. Takie ekipy jak A-W czy Surmenia występowały już w conajmniej jednym Mundialu – z marnym skutkiem. Dlatego też powinny szukać punktów w meczach między sobą. Co do Neopolis to jest to zespół mogący zdobyć kilka punktów, jednak o awansie może raczej zapomnieć. Zdecydowanym faworytem jest Sclavinia, która była o włos od zdobycia mistrzostwa v-świata na ostatnim Mundialu. Sclavińczyków mogą pogryźć po kostkach Gnomowie, jednak raczej nie będą w stanie pozbawić ich pierwszego miejsca.

TYP MF:
1. Sclavinia
2. WRE
3. Neopolis
4. A-W
5. Surmenia

GRUPA C Al Rajn, Natania, Tyrencja i Luminat, Valhalla, VRP
Jedna z mocniejszych grup, choć i tutaj można dopatrzeć się poważnego faworyta. Jest nim oczywiście Valhalla, mistrz pierwszego Mundialu i 3 drużyna drugiego. Statystycznie jest to najsilniejsza ekipa w tych rozgrywkach. W miarę wyrównaną walkę z Valhallczykami może nawiązać tylko Natania, która zawsze zajmuje czołowe miejsca w Mundialach. Można by do tego grona zaliczyć także VRP, jednak ostatnie wyniki Pięciopolan i dopiero 11 miejsce w poprzednich rozgrywkach nie napawają optymizmem. Jeśli chodzi o Al Rajn oraz Tyrencję i Luminat to z racji bycia beniaminkiem nie mają większych szans na osiągnięcie czegokolwiek.

TYP MF:
1. Valhalla
2. Natania
3. VRP
4. Al Rajn
5. Tyrencja i Luminat

GRUPA D – Elderland, Erboka, Okoczia, Scholandia, WRM
Kolejna ze słabszych grup. Faworyt, WRM nie powinna mieć żadnych problemów ze zdobyciem pierwszego miejsca. Jest to doświadczona ekipa posiadająca doświadczonego trenera. Jedynym zespołem mogącym urwać jej punkty jest Elderland. Jest to drużyna, która niespodziewanie zajęła 5 miejsce w poprzednim Mundialu. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że jest czarnym koniem PI. Kolejne dwa zespoły – Erboka i Scholandia pokazywały już, że potrafią zdobywać punkty z najlepszymi. Mimo to nie powinny one zagrozić WRM i Elderlandowi w drodze do awansu. Ostatnia ekipa, Okoczia to kolejny outsider dla którego sukcesem będzie zdobycie jakichkolwiek punktów.

TYP MF:
1. WRM
2. Elderland
3. Erboka
4. Scholandia
5. Okoczia

Comments are closed.