Ale, ale, ale…. gole! Powtórka z rozrywki!

Ale, ale, ale…. gole! Powtórka z rozrywki!

d1Spotkania wczorajszego wieczoru były kalką tych niedzielnych. Ten szczególny moment, w którym szczególnie trudno rozgryźć taktykę przeciwnika elektryzuje wielu. Pierwsza dywizja nie powaliła na kolana. Nie było zaskakujących zwrotów akcji, nieoczekiwanych wyników. Wszystkie mecze zakończyły się takim samym rezultatem, co w niedzielę. Stagnacja wkradła się w szeregi trenerów. Żaden z nich nie zaryzykował na tyle, by odwrócić przebieg zdarzeń.

Jako, że mamy półmetek rozgrywek, pora na podsumowanie. Wyraźnie widać wybijający się Samban Zachodni. Jednak nie można zapominać o fakcie, że Dreamland pauzował ostatnie dwie kolejki. Rozkład punktowy na dalszych pozycjach jest niewielki, nie można mówić o szansach i nadziejach poszczególnych drużyn, bo dosłownie wszystko może się jeszcze zdarzyć.

Warto zanotować poprawę w grze Kalifatu Al-Farun. Było źle, ale ostatnie dwa mecze dają pewne perspektywy. Nie można powiedzieć tego o Parlandii i Chattycji i Shanii. To ostatni dzwonek, by odbić się od dna!

d2Nowy trener Surmenii nabiera wiatru w żagle! Remis, i to w dodatku z Sarmacją zakłada nam różowe okulary. Pozytywny wymiar zmian wzmacniają wydatki transferowe – nowi zawodnicy prezentują się nader imponująco!

Tylko w jednym meczu uległa zmianie trajektoria gry. Dysproporcja pomiędzy pierwszym a ostatnim miejscem w tabeli jest olbrzymia. Patrząc na pozycję lidera, niezaprzeczalnym faktem jest jego naprawdę mocna pozycja. Także Teutonia mocno trzyma się swojego szczebla. Pozostałe stanowią jeszcze nierozwikłaną zagadkę.

Chociaż smuci fakt, że nie wszystkie zmiany wychodzą na dobre. Baridas nie może się rozkręcić, Sclavinia gra “w kratkę”, zaś Bialenia ma na koncie jedynie jeden remis.

Tym pesymistycznym akcentem kończę dzisiejszą relację i zapraszam na kolejną już w niedzielę wieczorem! Samban zmierzy się z La Palmą, Wandystan spróbuje dobrać się do Dreamlandu a Elderland zagrozi VRP. Będziemy także świadkami derbów Samacji wysokiego szczebla! Baridas spotka się z Teutonią, liczymy na moc wrażeń!

Słonecznych dni nam wszystkim! :-)

Comments are closed.