3 kolejka V-Mundialu

Pierwszym meczem 3 kolejki V-Mundialu była potyczka Królestwa Elderlandu i VRP. Spotkanie było bardzo wyrównane i obie ekipy miały szansę na zwycięstwo. Wykorzystali ją jednak tylko Polacy, którzy w 52 minucie strzelili gola i zapewnili sobie zwycięstwo 1:0.

Drugi mecz to pojedynek Republiki Neopolis i Królestwa Natanii. Faworytem tego meczu byli Natańczycy i to właśnie pod ich dyktando rozgrywane było to spotkanie. Pierwszego gola Natania zdobyła w 25 minucie za sprawą Lebickiego. Druga bramka padła w 77. Strzelcem znów był Lebicki. Chwilę później, w 79 minucie Natańczycy dopełnili dzieła strzelając gola na 0:3. Tym razem do siatki trafił Polanski. Natania łatwo ograła Neopolis 3:0.

Trzecie spotkanie rozegrane zostało pomiędzy Księstwem Trizondalu a Triumwiratem Erboki. Faworytami byli Trizondalczycy, choć są ostatnio w słabej formie. Ten mecz był tego najlepszym przykładem. Spotkanie nie stało na wysokim poziomie. Jedyną bramkę meczu zdobył w 69 minucie Renaldo z Erboki. Po marnym widowisku Erboka pokonała Trizondal 1:0.

Czwarta potyczka to mecz Konsulatu Tyrencji i Luminatu i Cesarstwa Valhalli. Murowanym pewniakiem byli Valhallczycy. Już w 12 minucie piłkarze Cesarstwa dali tego dowód strzelając bramkę. Do siatki trafił Bognarewicz. W 30 minucie było już 0:2. Tym razem gola strzelił McGee. Ostatnia bramka w tym spotkaniu padła w 57 minucie. Wynik na 0:3 ustalił Morano. Valhalla z łatwością pokonała Tyrencję i Luminat 3:0.

Piąty mecz to pojedynek Wolnej Republiki Morvan z Monarchią Austro-Węgier. Wszyscy spodziewali się, że Morwańczycy zmiażdżą słabiutkich Austro-Węgrów i tak się stało. W 18 minucie Morvan wyszedł na prowadzenie za sprawą Kilfenora. W 21 minucie było już 2:0. Tym razem bramkarza Monarchii pokonał MacKenzie. W 68 minucie piłkarze Morvanu podwyższyli na 3:0. Do bramki trafił Whelan. Ten sam zawodnik w 92 minucie ustalił wynik spotkania na 4:0. Morvan rozjechał Austro-Węgry 4:0.

Szósty meczem była potyczka z podtekstami, Mandragorat Wandystanu grał z Księstwem Sarmacji. Ciężko było znaleźć faworyta tego spotkania, choć Wandejczycy prezentowali się ostatnio lepiej od Sarmatów. Pierwsza bramka padła już w 7 minucie. Prowadzenie Wandystanowi dał Ebeltoft. Niestety, w 17 minucie Wandejczycy na własne życzenie stracili prowadzenie. Samobójczym golem popisał się Kastrati. Sarmaci skrzętnie wykorzystali moment nieuwagi zawodników Mandragoratu i minutę później wyszli na prowadzenie. Do bramki trafił Ueland. Znów nie trzeba było długo czekać na odpowiedź rywali. W 27 minucie Sejko dał Wandystanowi wyrównującego gola. Sarmacja nie zamierzała spocząć na laurach i w 36 minucie jej kopacze znów wyszli na prowadzenie. Swoją kolejną bramkę zdobył Ueland. Gdy wydawało się, że do przerwy wynik już się nie zmieni, do akcji znów wkroczyli piłkarze Wandy. Tym razem wynik na 3:3 zmienił Vuthi. Taki rezultat utrzymywał się przez niemal całą drugą połowę. Dopiero w końcówce zrobiło się bardzo ciekawie. W 83 minucie Wandystan znów wrócił na prowadzenię, dzięki bramce Sejko. Sarmaci za wszelką cenę starali się wyrównać, lecz obrona Wandy spełniała swoje zadanie. Skapitulowała dopiero w 92 minucie. Niezawodny tego dnia Ueland dał remis Sarmacji a sam ustrzelił hat-tricka. Niezwykle emocjonujący mecz Wandystanu z Sarmacją zakończył się hokejowym wynikiem 4:4.

Ostatni mecz rozegrali mięczy sobą Rzeczpospolita Sclavińska i Gnomia. Faworytami byli Gnomowie, którzy wysoko wygrali swój ostatni mecz. O dziwo to Sclavińczycy dominowali w tym meczu. Już w 3 minucie wyszli na prowadzenie za sprawą Braunego. W 9 minucie było już 2:0. Tym razem gola zdobył Nadal. W drugiej połowie napór Sclavinii wcale nie osłabł i w 52 minucie piłkarze spod znaku białego jednorożca podwyższyli na 3:0. Uczynił to Braune. W 57 minucie było 4:0. Znów do siatki trafił Nadal. Ostatnia bramka dla Sclavinii padła w 88 minucie. Zdobył ją Hannemann ustalając wynik spotkania na 5:0. Sclavinia, mimo przedmeczowych zapowiedzi z łatwością pokonała Gnomię 5:0.