1 kolejka V-Mundialu

1 kolejka V-Mundialu

Pierwsza kolejka V-Mundialu obfitowała była niezwykle emocjonująca. Każdy z zespołów chciał się pokazać z jak najlepszej strony w meczu inauguracyjnym.

Pierwszym meczem był pojedynek Królestwa Scholandii z Królestwem Natanii. Zdecydowanym faworytem byli Natańczycy, druga ekipa poprzedniego Mundialu. Zgodnie z zapowiedziami bardzo łatwo rozprawili się ze Scholandczykami i wygrali 3:0.

Drugi mecz rozegrany został pomiędzy Gnomią a Mandragoratem Wandystanu. Miał to być wyrównany mecz, w którym nie było wyraźnego faworyta. Tym czasem Gnomowie nadspodziewanie łatwo poradzili sobie z Wandejczykami wygrywając 4:1.

Trzecie spotkanie to potyczka Rzeczpospolitej Sclavińskiej i Królestwa Elderlandu. Faworytem meczu był Elderland, który dobrze radził sobie w sparingach. Jakież było zdziwienie kibiców, gdy Sclavinia z dziecinną łatwością rozgromiła Elderlandczyków 3:0. Było to zasługą głównie dobrej gry w defensywie.

Czwarty pojedynek rozegrali między sobą Wolna Republika Morvan i Republika Neopolis. Murowanym pewniakiem do zdobycia 3 punktów byli Morwańczycy, którzy są również jednymi z faworytów całego turnieju. Niestety, mieli oni w tym meczu pecha. Przez niemal całe spotkanie prowadzili 1:0 by stracić gola w ostatniej minucie. Ostatecznie spotkanie zakończyło się niespodziewanym remisem.

Piąte spotkanie było potyczką Księstwa Trizondalu i Konsulatu Tyrencji i Luminatu. Faworytami byli Trizondalczycy, jednak Tyreńczycy nie mieli łatwo oddać punktów. Tymczasem piłkarze Trizondalu robili na boisku co chcieli. Końcowy wynik to kompromitujący dla Tyrencji rezultat 0:6.

Szósty mecz rozegrali między sobą Monarchia Austro-Węgier oraz Księstwo Sarmacji. Faworytami byli oczywiście Sarmaci, chociażby dzięki posiadaniu aktywnego trenera. Choć spodziewano się pogromu, Sarmacja skormnie, ale pewnie pokonała Austro-Węgry 1:0.

Ostatni, siódmy pojedynek to mecz Triumwiratu Erboki i VRP. Wszyscy spodziewali się wyrównanego spotkania, choć Erboka jest w tym sezonie beniaminkiem. Już mecze towarzyskie pokazały, że ta ekipa będzie poważnym zagrożeniem dla faworytów. Również w tym spotkaniu Triumwirat pokazał swój potencjał pokonując faworyta z Polski 1:0.

Statystyki 1 kolejki V-Mundialu:

Bramki: 21

Żółte kartki: 18

Czerwone kartki: 0

Kontuzje: 8

Drużyna pauzująca: Cesarstwo Valhalli

 

Wyniki:

Królestwo Scholandii – Królestwo Natanii 0:3

Gnomia – Mandragorat Wandystanu 4:1

Rzeczpospolita Sclavińska – Królestwo Elderlandu 3:0

Wolna Republika Morvan – Republika Neopolis 1:1

Księstwo Trizondalu – Konsulat Tyrencji i Luminatu 6:0

Monarchia Austro-Węgier – Księstwo Sarmacji 0:1

Triumwirat Erboki – VRP 1:0

 

Artykuł pochodzi z gazety Trizondal Football. 

Comments are closed.