#4 Z boiska… Kolejne przetasowania w dywizjach!

#4 Z boiska… Kolejne przetasowania w dywizjach!

Pierwsza zasada trenera to ustawić taktykę. Dobrać skład. Rozpracować przeciwnika. Ograniczać zagrożenie. Kolejna, czwarta już kolejka przyniosła swoistą porcję przetasowań.

 

1 liga mikroświatowa

tab1

Zacznijmy od „meczu na szczycie”. Wygrana 5:1 Sułtanatu Al Rajn nad Chattycją i Shanią pozwoliła mu na tytuł lidera. ChiS spadła na drugie.

Kolejne pozycje to Elderland, Sarmacja i Królestwo Bantu. Wspinają się ku górze, czyżby znalazły środek przeciwbólowy na wcześniejsze porażki?

Czasami nie można ograniczyć zagrożenia. Czasami jest tak źle, że potrzeba radykalnych środków. Przekonują się o tym: Kalifat Al-Farun, La Palma oraz Pięciopolska.  Te trzy drużyny są w strefie spadkowej. Trenerzy muszą uderzyć, obrać inne metody.

 

2 liga mikroświatowa

tab2

Czołówkę dywizji obstawiają debiutanci. Parlandia, Teutonia, Samban Zachodni – piłkarze pod czujnym okiem trenerów uwierzyli w swoją szansę.

Dalsze pozycje należą do Trizondalu, Bialenii i Surmenii – po przegranych w tej kolejce tracą swoje lokaty.

Dreamland i Sclavinia wzbijają się w górę. Czy stworzą realne zagrożenie?

Wbrew zdrowemu rozsądkowi Baridas zalicza kolejne porażki. Na przedostatnim miejscu w tabeli wzbudza mieszane odczucia.

 

Tak naprawdę przed nami jeszcze dużo czasu. Drużyny narażone są na kolejne urazy. Nie wiadomo, jak wszystko się potoczy, dopóki sytuacja się nie zatrzyma. Dopiero wtedy można zbilansować i ocenić, czy ryzyko nie było zbyt duże.

To nic nie ułatwia. Ale to jedyne wyjście.

 

Comments are closed.