#2 Z boiska… Paradoksalne podium 2. ligi!

#2 Z boiska… Paradoksalne podium 2. ligi!

Ach, co to były za mecze! Po analizie wyników 2. kolejki Ligi Mikroświatowej, można stwierdzić, że sytuacja w 1. dywizji przebiega ruchem nieuporządkowanym. Druga dywizja zaś jest jej przeciwieństwem – tu wyniki rozłożyły się proporcjonalnie do tych z pierwszej kolejki.

 

I Liga Mikroświatowa

 

Awans z trzeciego na pierwsze miejsce zaliczyła Chattycja i Shania. Pokonanie Wandystanu 5:3 pozwoliło jej na ten skok. Wandystan dzięki tej porażce spadł dwie lokaty niżej.

Na drugim miejscu zagościła Pięciopolska. Piłkarze pod okiem Ozzy’ego Washburna, który notabene został  wybrany trenerem kolejki, odnieśli zwycięstwo nad La Palmą (3:0). Palmowcy najwidoczniej tego dnia mieli pecha, oprócz trzech straconych bramek, wyszli z trzema żółtymi kartkami.

Trzecią lokatę zajmuje Kalifat Al Farun. Przegrana 3 do 2 w meczu z Sarmacją spowodowała spadek z pozycji lidera. Sarmaci prowadzili w większej części spotkania, piłkarze z Kalifatu pod koniec meczu zaczęli wyrównywać straty, jednak były one zbyt duże. Tym samym Sarmacja powędrowała na czwartą pozycję.

Piąte miejsce należy do Sułtanatu Al-Rajn. To był jeden z najciekawszych meczy! Tak naprawdę, padło 10 goli, jednak sędzia nie uznał jednego. Piłkarze z Al Rajnu wygrali 5:4. Tym oto sposobem Elderland spadł… na ostatnie miejsce. Przed nim trudny mecz z VRP, czy zdoła udźwignąć się z 9. pozycji?

 

2 Liga Mikroświatowa

Niewiele tu się zmieniło od ostatniej kolejki. Jedynie dwie drużyny zamieniły się miejscami.

Tak więc pozycję lidera nadal znajduje się Baridas. Zawdzięcza to wyłącznie wysokiemu zwycięstwu w poprzednim meczu, wczorajszego wieczoru uległ Parlandii 2:1. Parlandia dzięki temu awansowała na 4 miejsce. Prowadziła w całym meczu, Baridas swoją jedyną bramkę popełnił w… 86 minucie! Czy najmłodsza drużyna okaże się równie groźna w następnych tygodniach?

Wiceliderem wziąć pozostaje Królestwo Teutonii. Trzyma się na swojej pozycji mimo przegranego 1:0 z Dreamlandem.To nie był szczęśliwy mecz dla Teutończyków, wyszli z dwoma żółtymi kartkami i dwoma kontuzjowanymi zawodnikami.

Ostatnie miejsce na podium zajmuje Trizondal. Również… pomimo porażki 3:0 z Surmenią. „Zaskoczony? Łatwej przeprawy nie było”, zapytała Sylvana Koppa, trenerka piłkarzy z Surmenii, którzy uplasowali się na siódmej lokacie.

Miejsce 7 i 8 zajmują kolejno: Sclavinia i Bialenia. Tak się składa, że drużyny te spotkały się również na boisku. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Mecz pełen emocji, gdyż Sclavińczycy wyrównali w dosłownie ostatnich minutach meczu.

Comments are closed.