Grupy rozlosowane! v-Mundial startuje 1 marca

Grupy rozlosowane! v-Mundial startuje 1 marca

Od wielu miesięcy Mikroświatowa Unia Piłkarska nie była tak aktywna, jak teraz. W trakcie ostatnich tygodni Rada Delegatów oraz Prezydenci MUP podjęli wiele głosowań oraz czynności, o których pragniemy poinformować.

1. Mistrzostwa v-Świata

Zgodnie z decyzją Rady Delegatów organizacja XII v-Mundialu przypadła Republice Palmowej. Zdecydowała ona, że zmagania piłkarzy oraz ich trenerów zobaczymy już pierwszego marca bieżącego roku. W dniu dzisiejszym, tj. 24 lutego, dokonano czynności rozlosowania grup, które prezentują się następująco:

GRUPA A
Dreamland
Bantu
Sclavinia
Pięciopolska

GRUPA B
Chattycja i Shania
Al-Farun
Teutonia
Samban Zachodni

GRUPA C
Baridas
Sarmacja
La Palma
Trizondal

GRUPA D
Elderland
Surmenia
Al Rajn
Wandystan

Mecze fazy grupowej rozgrywane będą do 18 marca (niedziele i środy o godz. 20:00). Pierwsze atrakcje poboczne zostaną zaprezentowane na dniach.

2. Drużyny Miesiąca

Rada Delegatów przyjęła projekt władz MUP w sprawie Drużyn Miesiąca. Powstały tytuł ma służyć wyróżnieniom aktywnym menadżerom w lokalnych ligach X11. Do zgłaszania pretendentów do tytułu uprawnieni są wszyscy delegaci główni. Uchwała RD wchodzi w życie 1 marca, w związku z czym pierwsze głosowanie (dotyczące Drużyny Marca) odbędzie się na początku kwietnia.

3. Zmiany statutowe

Władze MUP zgłosiły w ostatnich dniach projekty zmian Statutu MUP. Jeden z nich, dotyczący zwiększenia uprawnień delegatów pomocniczych, został już odrzucony z uwagi na sprzeciw wielu federacji.

Rada Delegatów w chwili obecnej debatuje nad drugim projektem ws. przeniesienia niektórych uprawnień z RD na Prezydenta MUP. Bardzo prawdopodobne, że on również przepadnie, pomimo braku aktywności delegatów w trakcie debaty.

Siergiusz Asketil, vP

 • 33

  Samban Zachodni? Jest takie coś? Niepokoi mnie to, że większość drużyn to regiony/kraje związkowe, a nie suwerenne społeczności. To widoczna oznaka kryzysu.

  • Siergiusz Asketil

   Tak, jest to część Federacji Al Rajn. Niestety, jeżeli przyjąćby inne zasady, nigdy nie rozegralibyśmy v-Mundialu do którego potrzeba minimum 16 drużyn (obecnie jest więc na styk).

   • Cerebro

    A jak potraktowaliście Reprezentację Nordii trzymaną przez spadkobierczynię majątku królestwa? Już drugi czy też trzeci raz podnieślićie na nią dłoń, ale mikroświat się dowie o Waszych wybrykach.

    Szkoda, że styk nie zachodzi w Waszych mózgach. :)

 • Cerebro

  Czekałem, aż wychyli się mój ulubiony agent. :P Już rozkładam szachownicę. :D

 • Krawiec

  Koszulki, robimy koszulki. Wybierać, wybierać i info na sastre@op.pl przesyłać:
  http://www.republicadepalma.pl/forum/viewthread.php?thread_id=501

Comments are closed.