Zmiany w MUP, czyli co w trawie piszczy

Zmiany w MUP, czyli co w trawie piszczy

Ostatnie dni w Mikroświatowej Unii Piłkarskiej były bardzo emocjonujące. Zakończona została sześciomiesięczna prezydentura Zbyszka von Thorn-Brońka (Sarmacka Federacja Sportów Piłkarskich), w miejsce którego, przy jednogłośnym poparciu przez Radę Delegatów oraz braku konkurentów, wszedł Igor Żdanow z Baridajskiego Związku Piłki Nożnej.

Nowy Prezydent zakończył w pierwszej kolejności wybór organizatora XII v-Mistrzostw Świata w piłkę nożną. Między sobą konkurowały dwa zgłoszenia: Republiki Palmowej oraz Królestwa Baridasu i Konsulatu Sclavinii. Stosunkiem głosów 7 do 3 Rada Delegatów nadała organizację v-Mundialu dla Palmowców. Wydarzenie to ma się odbyć na przełomie marca i kwietnia bieżącego roku.

Nowy prezydent to również czas porządków. Rozpoczęto głosowanie nad usunięciem Nordyjskiej Federacji Piłkarskiej ze struktur MUP, z uwagi na fakt, że Królestwo Nordii zakończyło swoją działalność. Według doniesień w miejsce Nordii włączy się Królestwo Teutonii, którego władze spełnili już praktycznie wszystkie wymagania stawiane przez Unię. W chwili obecnej oczekuje się wyłącznie na zgłoszenie.

W międzyczasie podjęto również działania mające na celu aktualizację wykazu członków i reprezentantów. Prezydent Żdanow wezwał do przekazania stosownych informacji przez członków MUP.

W celu wsparcia prezydenta powołano jego zastępcę, którym został Siergiusz Asketil – były prezydent MUP, obecnie związany z BZPN. Do jego zadań należała będzie administracja techniczna oraz redagowanie oficjalnej gazety Unii.

Na koniec chcielibyśmy zaprosić wszystkich zainteresowanych na nowy, oficjalny kanał IRC Mikroświatowej Unii Piłkarskiej – #MUP w sieci MizureNet. Jest to na chwilę obecną najlepsze miejsce do kontaktu z władzami, które jeżeli tylko są online, odpowiedzą na pytania oraz pomogą w przypadku problemów.

Przed nami miesiące ciężkiej pracy.

 

Siergiusz Asketil
Wiceprezydent MUP

  • 33

    La Palmos Republikos! Gratulacje. :)

  • No. Dobrze, że coś się dzieje w sprawie rozgrywek. Mam nadzieję, że jak w polsce, po przegranych mistrzostwach nie wywalą mnie z kierowania reprezentacją Trizondalu :-) Gratuluję Palmeńczykom.

Comments are closed.