Zimowy mundial na piaskach pustyni

Zimowy mundial na piaskach pustyni

Decyzją Rady Delegatów Mikroświatowej Unii Piłkarskiej ósma edycja mundialu polskich mikronacji  rozegrana zostanie na stadionach Zjednoczonych Emiratów Chattycji i Shanii oraz Sułtanatu Al Rajn. Turniej odbędzie się na przełomie stycznia i lutego przyszłego roku.

 

W liście do delegatów organizacji, Przewodniczący Komitetu Oragnizacyjnego i główny architek całego przedsięwzięcia Malik-al-Mulk wypunktował najmocniejsze strony wspólnej kandydatury:

 

„Piłka nożna w Federacji Al Rajn (SAR Camel League) jest sportem narodowym co wiadomo nie od dziś, a objawia się to w ilości trenerów. Nasze kadry narodowe, od niedawna należą do czołówki świata futbolowego i siegają po trofea (Puchar Interkontynentalny). Poziom rozgrywek, mimo że jeszcze pozostawia wiele do życzenia z roku na rok się podnosi. Przed obecnym sezonem, otworzyliśmy się na trenerów z całego v-świata i swoje drużyny posiadają już szkoleniowcy z Austro Węgier i RSiT. Nasza liga, co warto wspomnieć, urosła do największej w v-świecie (…). Mimo kryzysu jaki nas spotkał, po ataku hakerskim, wracamy do normalnego życia, a organizacja v-mundialu może nam tylko pomóc wyrwać się z marazmu”.

 

W ramach kompleksowej oferty konkursowej Malik-al-Mulk przedstawił listę aren piłkarskich, na których zostanie rozegrany mundial. Wśród nowych stadionów – zaprojektowanych przez Marcina Sokołowicza z RSiT – dominują obiekty zlokalizowane na terenie Emiratów, które wzięły na siebie główny ciężar organizacji imprezy. Finał turnieju odbędzie się w chattyckim Ghafurze.

 

W zimowym turnieju wezmą udział reprezentacje narodowe państw członkowskich MUP.  Organizacja tradycyjnie pozostaje otwarta na nowe zgłoszenia – warunek podstawowy obecność minimum dwóch zespołów w jednej z aktywnych lig polskiego mikroświata.

Comments are closed.