2 kolejka V-Mundialu – zapowiedź

2 kolejka V-Mundialu – zapowiedź

V-Mundial

Austro Węgry – Królestwo Natanii

Zapowiada się ciekawy mecz. Gospodarze z Austro-Węgier w poprzedniej kolejce zaskoczyli, dominując w meczu z finalistami PI, Sclavinią i prawie ich ogrywając (stracili gola w 90 minucie z rzutu karnego!). Czy i tym razem sprawią zacięty opór faworytami? Bo do takich niewątpliwie zalicza się Natania. I nie zmieni tego nawet przegrana w meczu z Gnomią. To wciąż klasowa drużyna, którą trzeba zaliczyć do grona faworytów. Czy podopieczni Mike von Laue zrekompensują się za wpadkę z Gnomami? Jeśli Austro-Węgry znów sprawią psikusa, to zawodnicy z Natanii będą w bardzo niekomfortowej sytuacji!

Gnomia – Morvan

Obie drużyny udanie zaczęły rozgrywki, co pozwoliło im już od początku uplasować się na czołowych miejscach tabeli. Prawdopodobnie jednak któraś z tych drużyn spadnie po tym spotkaniu z piedestału. Trudno wskazać faworyta tego widowiska. Niewąptliwie atutem Gnomów będzie komfort psychiczny po wygranej z Natanią, a także przewaga własnego boiska. Morvan zaś męczył się niemiłosiernie z Dreamlandem, jednak mimo wszystko O’Rhada posiada w swoich szeregach lepszych zawodników.. No, może ze skromnym wyjątkiem.. Albin Weidenfeller – obrońca Gnomów może zadecydować o losach spotkania..

Sclavinia – Scholandia

Zawodnicy ze Scholandii pokazali pazur w poprzedniej kolejce. Wypracowali sobie w końcu więcej sytuacji podbramkowych od Elderlandu, a w Scholopolis zatrzymali punkt. Teraz jednak wcale nie musi być podobnie. Scholandia przeplata wspaniałe występy fatalnymi. Wystarczy wspomnieć niedawno rozgrywany PI, w którym potrafiła ograć Morvan i równocześnie remisować z Okoczią! Sclavinia zagrała słaby mecz w Budapeszcie, więc teraz zawodnicy Owskiego muszą koniecznie wygrać. Jakakolwiek strata punktów może być zgubna, w następnych kolejkach czekają bowiem potencjalnie silniejsi rywale. Mimo wszystko trudno oczekiwać, by Sclavinia potraciła punkty na własnym terenie. Jak będzie jednak w rzeczywistości? Zobaczymy!

Elderland – Tyrencja i Luminat

Podopieczni Macieja Rehaggela z pewnością będą chcieli powetować sobie remis w Scholopolis na grajkach z Tyrencji i Luminatu, dlatego od początku rzucą się do zmasowanej ofensywy. Kibice bowiem z Elderlandu oczekiwać będą nie samego zwycięstwa, ale miażdżącego i efektownego sukcesu, gradu bramek i w końcu popisu umiejętności zawodników gospodarzy! I podobnie jak w przypadku Natanii i Sclavinii. Jeśli Elderland niespodziewanie pogubi punkty w meczu z Tyrencją, jego sytuacja mocno się skomplikuje! Tyrencja zaś mocno poturbowana po porażce z Wandystanem (1:5!) będzie chciała z pewnością zrehabilitować się i pokazać, że nie znalazła się w lepszej dywizji przypadkowo! Pytanie tylko czy przy obecnej formie będzie potrafiła stanowić zaciekły opór dla Elderlandu?

Królestwo Dreamlandu – Wandystan

Kolejne ciekawie zapowiadające się widowisko. Będący w świetnej formie Wandowie będą chcieli za wszelką cenę utrzymać się na fotelu lidera i wydaję się, że posiadają wszelkie argumenty ku temu, by podołać zadaniu.. Dreamland z pewnością jednak tanio skóry nie sprzeda. Dreamlandczycy pokazali chociażby w spotkaniu na Scrios atha Morvan, że zasługują na szacunek. Ciekawe jak zaprezentuje się ich świetna, trudna do sforsowania linia defensywna, na tle będących w piekielnej formie snajperów Wandystanu. Dreamland bowiem mało bramek traci, Wandystan dużo strzela. Jak będzie w tym spotkaniu? Warto wspomnieć, że obie drużyny znają się już z rozgrywek Pucharu.. 15 Listopada 2008 r., na Stadionie Narodowym Dreamlandu, górą byli gospodarze, wygrywając 2:1, jednak należy pamiętać, że goście byli już wtedy pewni awansu i z pewnością ulgowo podeszli do tego meczu. Mimo wszystko to jednak wskazuje na potencjał Dreamlandu. Tą drużynę stać na zatruwanie życia faworytom. Czy trener Magov będzie więc miał niemiłe wspomnienia ze środowego spotkania?

V-Mundial B

Rotria – Trizondal

Najciekawsze spotkanie II kolejki V-Mundialu B! Rotria, która zaskoczyła wszystkich pokonując Sarmatów 4:3, ma apetyt na powtórzenie tego wyczynu w spotkaniu z Trizondalem. Czy i tym razem Boża Opatrzność będzie nad nimi czuwała? Jeśli uda im się urwać punkty liderowi, staną się czarnym koniem tych rozgrywek! Do tego jednak daleka droga.. Trizondal w poprzedniej kolejce z zimną krwią wykończył chłopców z Erboki, nie dając im cienia szans (4:0!). Gdybyśmy mieli grać na papierze, to spotkanie z Rotrią zakończyłoby się pewnie podobnym wynikiem.. Ale w końcu nie gramy na papierze, tylko na boisku!

Erboka – Okoczia

Okoczia, która w poprzedniej kolejce odniosła historyczne, bo pierwsze zwycięstwo w oficjalnych rozgrywkach MUP, zamierza udowodnić, że nie gra po to, by dostawać notoryczne baty. Fenomenalny mecz z Al Rajnem może zwiastować nową erę dla tej drużyny, która do tej pory była raczej lekceważona. Obie drużyny zmierzyły swoje siły w rozgrywkach PI. Wtedy dwukrotnie padł remis. Faworytem tego spotkania jest Okoczia, bowiem Erboka przechodzi bardzo poważny kryzys formy.

Al Rajn – Republika Neopolis

Al Rajn z pewnością marzy o historycznym zwycięstwie, jednak w spotkaniu z Republiką Neopolis nie będzie o nie łatwo. W końcu zawodnicy Cyber Smitha uporali się z ziomkami obecnych rywali, ZE Chattyckimi aż 4:0! Teraz z pewnością będą chcieli powtórzyć ten rezultat. Nie skreślałbym jednak szans gospodarzy – skoro Rotria potrafiła ograć Sarmację, dlaczego Al Rajn ma uklęknąć przed Neopolis?

Pięciopolska – ZE Chattyckie

W tym spotkaniu zdecydowanym faworytem jest oczywiście Pięciopolska, która już w poprzedniej kolejce zadała ciężkie ciosy innemu debiutantowi. Trudno oczekiwać w tym spotkaniu innego rezultatu, tym bardziej, że tym razem zawodnicy Younga będą mieli atut własnego boiska. ZE Chattyckie z pewnością jednak tanio skóry nie sprzedadzą i do końcowego gwizdka będą walczyć z faworyzowanym rywalem o wyrwanie choćby punktu.

Księstwo Sarmacji – Piotrusiovo

Sarmacja, nadal będąca w szoku po meczu z Rotrią podejmie ambitną drużynę z Piotrusiova. Mimo wszystko faworytem jest Sarmacja, jednak cuda na boisku się zdarzają i podopieczni Piomara nie są z góry straceni. Upatrywać swojej szansy mogą głównie w słabym przygotowaniu psychicznym Sarmacji (trudno zmotywować drużynę po takiej wpadce!). Gospodarze pewnie od początku spotkania rzucą się do ofensywy, by odprawić gości z workiem bramek, a tym samym wciąż liczyć na końcowy sukces w V-Mundialu B!

Autor: Maciej Rehaggel

Comments are closed.