1 kolejka V-Mundialu – zapowiedź

1 kolejka V-Mundialu – zapowiedź

Morvan – Dreamland

Początek rozgrywek na Scrios atha Morvan zapowiada się niezwykle ciekawie. Gospodarze z Morvanu będą bowiem gościć drużynę z Dreamlandu, która może pokusić się o niespodziankę w tym spotkaniu. Morvan w trakcie okresu przygotowawczego rozegrał mało spotkań, w dodatku ostatni raz na boisko podopieczni O’Rhady wybiegli ponad miesiąc temu! Mimo to prezentują wysoką dyspozycję na treningach – ale czy forma będzie równa przez pełne 90 minut? Dreamland zaś grał stosunkowo często, ale w meczach kontrolnych nie popisywał się. Warto wspomnieć choćby remis na stadionie Okoczii. Jeśli więc podobnie zaprezentują się w sobotnim spotkaniu, to nie mają co liczyć na korzystny rezultat. Mimo wszystko Dreamland pokazał w trakcie Pucharu Interkontynentalnego, że może sprawić psikusa najlepszym!

Austro – Węgry – Sclavinia

Na gorącym stadionie w Budapeszcie rozgrywki rozpoczną dobrze znające się drużyny z Austro Węgier i Sclavinii. Dwukrotnie bowiem zmierzyli swoje siły w trakcie rozgrywek PI. Podopieczni Owskiego byli górą dwukrotnie, po zwycięstwach 2:1 i 3:1. Teraz powinno być podobnie, ale nie należy zapominać, że Austro-Węgry zostały wzmocnione nowym szkoleniowcem, Piotrem Wołeckim, który zapowiada, że zdobędzie w tym spotkaniu komplet punktów! Wołecki twierdzi, że głównym atutem jego drużyny będzie postawa Tavi Simionescu, który mimo wielu lat na karku, jest gwiazdą ligi!

Wandystan – Tyrencja i Luminat

Trudno oczekiwać w tym spotkaniu innego rezultatu niż pewne zwycięstwo Wandystanu! Tyrencja co prawda potrafiła zaskakiwać w rozgrywkach Pucharu, ale doświadczenie Wandystanu nie pozwoli na zlekceważenie rywala.

Gnomia – Natania

Zdecydowanie najciekawsze spotkanie 1 kolejki. Faworytem wydaję się być Natania, która w sparingach udowodniała, że jest w świetnej formie. Dodatkowo wzmocniona nowym bramkarzem, Elmerem Lindhem będzie stanowić trudną zaporę do przejścia dla Gnomów. Ci jednak również nie są bez szans. Wiele zależeć będzie od formy Albina Weidenfellera, który mimo, iż jest obrońcą, był Królem Strzelców PI (7 bramek)! W meczach sparingowych spisywał się jednak słabo, podobnie jak reszta drużyny. Porażki z Wandystanem (5:0), czy Okoczią (2:0) z pewnością nie napawają optymizmem przed tym spotkaniem.

Scholandia – Elderland

Obie drużyny znają się dobrze z rozgrywek PI. Wtedy dwukrotnie lepszy okazał się Elderland (1:0, 1:0). Co ciekawe również w sparingu między tymi zespołami padł identyczny rezultat! A to dobrze świadczy o tym jak trudno gra się zdobywcą PI z drużyną Scholandii. Jakakolwiek strata punktów w tym spotkaniu, może sporo kosztować Elderlandczyków. Dlatego podopieczni Rehaggela muszą zagrać na 100% swoich możliwości i od początku gry rzucić się do ofensywy. Zawodnicy ze Scholandii co prawda prezentują bardzo wysoką formę, ale w trakcie spotkania brakuje między nimi dobrej komunikacji. Ten problem z pewnością będzie zaprzątał głowę trenera Derby’ego, bowiem bez zrozumienia na boisku trudno będzie o dobry rezultat z Elderlandem..

Triumwirat Erboki – Trizondal

Na początek zmagań, podopieczni Marcina Komosińskiego zmierzą się z Erboką. Trudno oczekiwać niespodzianki, dlatego równie dobrze Trizondal mógłby wybiec w rezerwowym składzie.

Piotrusiovo – Pięciopolska

Ciekawy mecz na Stadionie Narodowym Barakana. Zawodnicy z Piotrusiova z pewnością będą chcieli w swoim debiutanckim meczu zaprezentować się jak najlepiej, szczególnie zaś ich nowy nabytek, Juliano Cordoba, który będzie chciał powstrzymać snajperów z Pięciopolski. Ci zaś powinni wygrać to spotkanie, bowiem posiadają w swoich szeregach dużo lepszych piłkarzy. Należy jednak pamiętać, że dobry skład to nie wszystko i Piotrusiovo może sprawić niespodziankę w sobotnim spotkaniu!

Rotria – Księstwo Sarmacji

W swoim debiucie w V-Mundialu, reprezentacja Rotrii zagra z Sarmatami. Oczywiście podopieczni Piotro Manciniego nie mają większych szans na choćby punkt w tym spotkaniu, ale z pewnością grać będą do samego końca. Być może pomoże im Boża Opatrzność?

W pozostałych spotkaniach zagrają:
Republika Neopolis – ZE Chattyckie
Okoczia – Sułtanat Al Rajn

Autorzy: Maciej Rehaggel, Marcin Komosiński

  • Malik-al-Mulk

    żart jakiś

  • Piotr Wolecki

    Jaki tam żart, no może jeden z tym “WOŁECKIM” zamiast “WOLECKIM” lub jeszcze lepiej “RUDOLFEM HABSBURGIEM- LOTARYŃSKIM”

Comments are closed.