Ćwierćfinały czas zacząć!

Ćwierćfinały czas zacząć!

Osiem drużyn wyszło z Fazy Grupowej…
Osiem, po jedenej z każdego kraju…
Cztery przejdą do półfinałów…
Jedną ucieszy zdobycie Pucharu…

Tylko jedną…

Bla bla bla

Fenomenalny debiutant, Królestwo Dreamlandu zmierzy się z tytanem fazy grupowej – Sclavinią. Zwycięzcy grupy D, piłkarze z Elderlandu, podejmą wicelidera grupy B – rewelacyjną Gnomię. Dawni mistrzowie świata z nowym kołczem, Valhalla, stanie w szranki z dobrze grającą Natanią. No i na koniec bój siostrpaństw, czyli mistrz świata, Wandystan, kontra Wolna Republika Morvan.

Zostało osiem najlepszych drużyn na świecie. Faza grupowa zakończona. Puchar zdobędzie tylko jeden zespół, ten który wygra wszystkie trzy najbliższe mecze. Tutaj nie ma meczów rewanżowych – gra się tylko raz, nie ma czasu na naprawianie błędów. W najbliższą środę cztery drużyny polecą do domu, a cztery przejdą dalej.

Dreamland raczej przegra ze Sclavinią. Wyszli z Grupy A, zwanej grupą śmierci. Mieli zostać zmiarzdżeni przez Trizondal i Sarmacje, a to te ostatnie pokłoniły się Dreamlandczykom. Jednakże teraz konkurencja jest już za ostra, aby tak młody zespół był w stanie pokonać doświadczonych piłkarzy ze Sclavinii. Jeżeli jednak Sclavińczycy ich zlekceważą… to kto wie? Typuję 3:1 dla Sclavinii.

Elderland ładnie spisywał się w Grupie D, jednakże Gnomy mają Weidenfellera i to moim zdaniem oni są faworytem tej rywalizacji. Elderland gra nieźle, ale Gnomy są bardzo waleczne choć ostatnio im specjalnie nie szło. Znając jednak ich to im większa stawka spotkania tym lepsza gra w ich wykonaniu. Stawiam na 1:0 dla Gnomii. Strzeli Weidenfeller. Valhalla kontra Natania to jedna wielka niewiadoma. Gdyby to było starcie ligowe to typowałbym remis, ale tutaj remis paść nie może. Lekkim faworytem jest moim zdaniem CV, są ostatnio w rewelacyjnej formie, a i skład mają naprawdę mocny. Natania to jest jednak jedna z najbardziej nieprzewidywalnych drużyn i sądzę, że tym razem zaskoczą. Moim zdaniem będzie 3:2 dla CV, ale decydujący gol padnie w dogrywce.

Siostrobójcza rywalizacja Wandejczyków z Morwańczykami to będzie jeden z ciekawszych meczy tej kolejki. Tutaj na boisku może stać się dosłownie wszystko. Morwańczycy grają defensywnie, Wandejczycy ofensywnie. Niby to Wandejczycy są mistrzami świata, niby mają nieco mocniejszy zespół, ale Morwańczycy mają doświadczonego trenera, który nie raz menago Wandejczyków zaskoczył. Jak będzie tym razem? Będzie dużo bramek, ale myślę, że wygra Wandystan. Będzie 4:3 dla MW.

Kolejka ćwierćfinałowa już w najbliższą środę o godzinie 19.00. Wszyscy miłośnicy piłki nożnej czekają na to z niecierpliwością.

Comments are closed.