Browsed by
Category: V-Mundial

Baridas mistrzem V-Świata

Baridas mistrzem V-Świata

V-Mundial na boiskach Garapenii i Slawonii przeszedł już do historii. W mikroświatowej kopanej doszło do zmiany warty. Wandejczycy nie obronili tytułu odpadając w półfinale. Nowym mistrzem V-Świata została reprezentacja Baridasu.

Drużyna narodowa Baridasu prowadzona przez Timana Demollariego wygrała wszystkie dziewięć mundialowych spotkań. W grupie triumfowała zdecydowanie. W ćwierćfinale i półfinale wygrywała jednym golem z Garapenią i Sarmacją. W wielkim finale naprzeciw Baridajczyków stanął Hasseland. Regulaminoway czas gry i dogrywka nie przyniosły bramek. O losach mistrzostwa zdecydował konkurs rzutów karnych. W nim Baridas triumfował 4:2.

Trzecie miejsce zajął broniący mistrzowskiego tytułu Wandystan, który po półfinałowej porażce w karnych z Hasselandem w meczu o 3. miejsce pokonał Sarmację 3:0.

Wyniki V-Mundialu

Faza grupowa

Grupa A

1.Hasseland61820:0
2.Elderland61211:11
3.Brodria663:12
4.Suderland601:12

Grupa B

1.Wandystan61814:0
2.Sclavinia61011:5
3.Bialenia6712:7
4.Pięciopolska600:25

Grupa C

1.Baridas61822:2
2.Garapenia6106:7
3.Slawonia667:7
4.Scholandia614:23

Grupa D

1.Sarmacja61612:3
2.Teutonia6139:2
3.Dreamland663:9
4.Trizondal604:14

Ćwierćfinały

Hasseland – Sclavinia 2:0
Wandystan – Elderland 4:0
Baridas – Garapenia 1:0
Sarmacja – Teutonia 0:0 karne 5:4

Półfinały:

Wandystan – Hassland 0:0 karne 5:6
Sarmacja – Baridas 1:2

Mecz o 3. miejsce:

Wandystan – Sarmacja 3:0

Finał:

Hasseland – Baridas 0:0 karne 2:4

Wandystan wygrywa V-Mundial

Wandystan wygrywa V-Mundial

Wczoraj zakończył się V-Mundial rozgrywany na boiskach Orientyki. W wielkim finale rozegranym na stadionie Vasileoria w surmeńskiej Kaharoneii reprezentacja Wandystanu pokonała Bialenię 2:0. Dla Wandejczyków to drugie mistrzostwo mikroświata w historii. Poprzedni triumf święcili dawno temu, bo podczas II V-Mundialu, który odbył się w Sarmacji i Natanii w 2008 roku.

Faza pucharowa V-Mundialu dostarczyła jak zawsze wiele emocji. Tu jeden mecz decydował o wszystkim, więc nie było jakiegokolwiek miejsca na potknięcia. Już w ćwierćfinałach z rozgrywkami musiało pożegnać się dwoje zwycięzców grup. Trizondal, który pewnie wygrał Grupę B nie odnotowując ani jednej porażki, przegrał 1:2 z Brodrią – a w fazie grupowej Trizondalczycy przecież dwukrotnie ograli Brodryjczyków. Odpadł także triumfator grupy D Dreamland przegrywając po karnych z Pięciopolską. Po dogrywce do półfinałów awansowała Bialenia, która po golu z 111. minuty pokonała współgospodarza – reprezentację Slawonii. Najmniej problemów z awansem miał Wandystan, który 2:0 wygrał z Hasselandem.

W pierwszym półfinale doszło do dość niespodziewanego starcia Bialenii z Brodrią. Obie ekipy udowodniły jednak, że ich awans na ten etap nie był przypadkiem i po zaciętym meczu Bialenia wygrała 1:0. Jedyne trafienie meczu miało miejsce po rzucie karnym z 51. minuty. W drugim półfinale spotkały się dwie ekipy z Grupy A – Wandystan i Pięciopolska. W fazie grupowej Wandejczycy dwukrotnie pewnie wygrali 2:0 i 5:0. W półfinale ekipa z Mandragoratu także kontrolowała przebieg meczu i ostatecznie wygrała 3:1, tracąc pierwszego gola w imprezie.

Przed starciem finałowym został rozegrany mecz o 3. miejsce. O brązowe medale rywalizowały Brodria i Pięciopolska. W meczu rozegranym na Stadionie Narodowym w Trizopolis Pięcipolska wygrała 2:1.

W wielkim finale naprzeciw siebie stanęli jeden z faworytów imprezy, czyli Wandystan, oraz będąca pozytywnym zaskoczeniem ekipa Bialenii, która w ostatnich dwóch sezonach rywalizowała na poziomie 2. Ligi Mikroświatowej. Jednak finałowym meczu nie doszło do niespodzianki. Wandejczycy przez cały mecz kontrolowali wydarzenia boiskowe nie dopuszczając Bialeńczyków do choćby jednej sytuacji bramkowej. Na dodatek mecz życia rozegrał 26-letni Alban Hoxha, który w 23. i 85. minucie pokonał bialeńskiego bramkarza. Wandejczycy wygrali finał 2:0 i po raz pierwszy od ośmiu lat triumfowali w V-Mundialu.

Ćwierćfinały:
Hasseland – Wandystan 0:2
Brodria – Trizondal 2:1
Slawonia – Bialenia 1:2 po dogrywce
Pięciopolska – Dreamland 2:2 karne 4:3

Półfinały:
Pięciopolska – Wandystan 1:3
Bialenia – Brodria 1:0

Mecz o 3. miejsce:
Brodria – Pięciopolska 1:2

Finał:
Bialenia – Wandystan 0:2

Znamy organizatora v-Mundialu, który odbędzie się jesienią 2016!

Znamy organizatora v-Mundialu, który odbędzie się jesienią 2016!

W dniu dzisiejszym zakończyło się głosowanie Rady Delegatów w sprawie wyboru organizatora kolejnego v-Mundialu. Odbywać się on będzie w ramach 28. sezonu ligi MUP, jesienią 2016 roku.

W głosowaniu wzięło udział 14 delegatów, 3 nie głosowało. Oddano 1 głos wstrzymujący się. Spośród dwóch kandydatur oddano głosy następująco:

  • na Wandystan – 6 głosów;
  • na Orientykę (Surmenia, Slawonia, Trizondal) – 7 głosów.

Tym samym to właśnie kandydaturze Orientyki została powierzona organizacja imprezy. Gratulujemy!

Grupy rozlosowane! v-Mundial startuje 1 marca

Grupy rozlosowane! v-Mundial startuje 1 marca

Od wielu miesięcy Mikroświatowa Unia Piłkarska nie była tak aktywna, jak teraz. W trakcie ostatnich tygodni Rada Delegatów oraz Prezydenci MUP podjęli wiele głosowań oraz czynności, o których pragniemy poinformować.

1. Mistrzostwa v-Świata

Zgodnie z decyzją Rady Delegatów organizacja XII v-Mundialu przypadła Republice Palmowej. Zdecydowała ona, że zmagania piłkarzy oraz ich trenerów zobaczymy już pierwszego marca bieżącego roku. W dniu dzisiejszym, tj. 24 lutego, dokonano czynności rozlosowania grup, które prezentują się następująco:

GRUPA A
Dreamland
Bantu
Sclavinia
Pięciopolska

GRUPA B
Chattycja i Shania
Al-Farun
Teutonia
Samban Zachodni

GRUPA C
Baridas
Sarmacja
La Palma
Trizondal

GRUPA D
Elderland
Surmenia
Al Rajn
Wandystan

Mecze fazy grupowej rozgrywane będą do 18 marca (niedziele i środy o godz. 20:00). Pierwsze atrakcje poboczne zostaną zaprezentowane na dniach.

2. Drużyny Miesiąca

Rada Delegatów przyjęła projekt władz MUP w sprawie Drużyn Miesiąca. Powstały tytuł ma służyć wyróżnieniom aktywnym menadżerom w lokalnych ligach X11. Do zgłaszania pretendentów do tytułu uprawnieni są wszyscy delegaci główni. Uchwała RD wchodzi w życie 1 marca, w związku z czym pierwsze głosowanie (dotyczące Drużyny Marca) odbędzie się na początku kwietnia.

3. Zmiany statutowe

Władze MUP zgłosiły w ostatnich dniach projekty zmian Statutu MUP. Jeden z nich, dotyczący zwiększenia uprawnień delegatów pomocniczych, został już odrzucony z uwagi na sprzeciw wielu federacji.

Rada Delegatów w chwili obecnej debatuje nad drugim projektem ws. przeniesienia niektórych uprawnień z RD na Prezydenta MUP. Bardzo prawdopodobne, że on również przepadnie, pomimo braku aktywności delegatów w trakcie debaty.

Siergiusz Asketil, vP

Zmiany w MUP, czyli co w trawie piszczy

Zmiany w MUP, czyli co w trawie piszczy

Ostatnie dni w Mikroświatowej Unii Piłkarskiej były bardzo emocjonujące. Zakończona została sześciomiesięczna prezydentura Zbyszka von Thorn-Brońka (Sarmacka Federacja Sportów Piłkarskich), w miejsce którego, przy jednogłośnym poparciu przez Radę Delegatów oraz braku konkurentów, wszedł Igor Żdanow z Baridajskiego Związku Piłki Nożnej.

Nowy Prezydent zakończył w pierwszej kolejności wybór organizatora XII v-Mistrzostw Świata w piłkę nożną. Między sobą konkurowały dwa zgłoszenia: Republiki Palmowej oraz Królestwa Baridasu i Konsulatu Sclavinii. Stosunkiem głosów 7 do 3 Rada Delegatów nadała organizację v-Mundialu dla Palmowców. Wydarzenie to ma się odbyć na przełomie marca i kwietnia bieżącego roku.

Nowy prezydent to również czas porządków. Rozpoczęto głosowanie nad usunięciem Nordyjskiej Federacji Piłkarskiej ze struktur MUP, z uwagi na fakt, że Królestwo Nordii zakończyło swoją działalność. Według doniesień w miejsce Nordii włączy się Królestwo Teutonii, którego władze spełnili już praktycznie wszystkie wymagania stawiane przez Unię. W chwili obecnej oczekuje się wyłącznie na zgłoszenie.

W międzyczasie podjęto również działania mające na celu aktualizację wykazu członków i reprezentantów. Prezydent Żdanow wezwał do przekazania stosownych informacji przez członków MUP.

W celu wsparcia prezydenta powołano jego zastępcę, którym został Siergiusz Asketil – były prezydent MUP, obecnie związany z BZPN. Do jego zadań należała będzie administracja techniczna oraz redagowanie oficjalnej gazety Unii.

Na koniec chcielibyśmy zaprosić wszystkich zainteresowanych na nowy, oficjalny kanał IRC Mikroświatowej Unii Piłkarskiej – #MUP w sieci MizureNet. Jest to na chwilę obecną najlepsze miejsce do kontaktu z władzami, które jeżeli tylko są online, odpowiedzą na pytania oraz pomogą w przypadku problemów.

Przed nami miesiące ciężkiej pracy.

 

Siergiusz Asketil
Wiceprezydent MUP

Zimowy mundial na piaskach pustyni

Zimowy mundial na piaskach pustyni

Decyzją Rady Delegatów Mikroświatowej Unii Piłkarskiej ósma edycja mundialu polskich mikronacji  rozegrana zostanie na stadionach Zjednoczonych Emiratów Chattycji i Shanii oraz Sułtanatu Al Rajn. Turniej odbędzie się na przełomie stycznia i lutego przyszłego roku.

 

W liście do delegatów organizacji, Przewodniczący Komitetu Oragnizacyjnego i główny architek całego przedsięwzięcia Malik-al-Mulk wypunktował najmocniejsze strony wspólnej kandydatury:

 

„Piłka nożna w Federacji Al Rajn (SAR Camel League) jest sportem narodowym co wiadomo nie od dziś, a objawia się to w ilości trenerów. Nasze kadry narodowe, od niedawna należą do czołówki świata futbolowego i siegają po trofea (Puchar Interkontynentalny). Poziom rozgrywek, mimo że jeszcze pozostawia wiele do życzenia z roku na rok się podnosi. Przed obecnym sezonem, otworzyliśmy się na trenerów z całego v-świata i swoje drużyny posiadają już szkoleniowcy z Austro Węgier i RSiT. Nasza liga, co warto wspomnieć, urosła do największej w v-świecie (…). Mimo kryzysu jaki nas spotkał, po ataku hakerskim, wracamy do normalnego życia, a organizacja v-mundialu może nam tylko pomóc wyrwać się z marazmu”.

 

W ramach kompleksowej oferty konkursowej Malik-al-Mulk przedstawił listę aren piłkarskich, na których zostanie rozegrany mundial. Wśród nowych stadionów – zaprojektowanych przez Marcina Sokołowicza z RSiT – dominują obiekty zlokalizowane na terenie Emiratów, które wzięły na siebie główny ciężar organizacji imprezy. Finał turnieju odbędzie się w chattyckim Ghafurze.

 

W zimowym turnieju wezmą udział reprezentacje narodowe państw członkowskich MUP.  Organizacja tradycyjnie pozostaje otwarta na nowe zgłoszenia – warunek podstawowy obecność minimum dwóch zespołów w jednej z aktywnych lig polskiego mikroświata.

V-Mundial VII w RSiT!

V-Mundial VII w RSiT!

Organizatorem siódmej edycji V-Mundialu będzie Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu. Nie potrzebne było głosowanie w Radzie Delegatów, gdyż zgłoszono tylko jedną kandydaturę. Rozgrywki rozpoczną się najprawdopodobniej 7 lipca, jednak nadal nie wiadomo jaki będzie ich kształt.

Prezydent MUP, Marcin Komosiński apeluje do trenerów i delegatów o aktywność na Xperteleven i forum MUP, gdyż są z tym ostatnio spore problemy.

Dreamland zdyskwalifikowany na Mundialu!

Dreamland zdyskwalifikowany na Mundialu!

Drugie naruszenie przepisów MUP przez Królestwo Dreamlandu nie mogło pozostać bez reakcji władz Mikroświatowej Unii Piłkarskiej. Przypomnijmy o co chodzi.

Przepisy MUP w sposób wyraźny zakazują dokonywania zakupów nowych piłkarzy w trakcie rozgrywanego turnieju Pucharu Świata – kilka tygodni temu zakaz ten złamały dwie drużyny – Królestwo Dreamlandu oraz Korona i Litwa. Obie zostały ukarane odsunięciem trenerów od ich prowadzenia przez okres dwóch kolejek (trwa faza grupowa). Obaj trenerzy zostali poinformowani o przyczynie, jak również uczuleni na treść przepisów oraz fakt ich naruszenia. Pomimo to Dreamland naruszył przepisy po raz kolejny. Przepisy MUP są w takiej sytuacji jednoznaczne – drużyna zostaje zdyskwalifikowana, co objawia się tym, że niezależnie od ilości spotkań, które zostały do końca rozgrywek danej edycji mundialu, trener ukaranej drużyny zostaje całkowicie odsunięty od prowadzenia drużyny – nie może dokonywać zmian w składzie, ustawiać taktyki przed meczem, decydować o ustawieniu. Drużyna gra sama z siebie, siłą rozpędu, ostatnim ustawieniem przed odsunięciem trenera. Taka właśnie kara spotkała dziś Królestwo Dreamlandu:

Rozporządzenie Prezydenta MUP 1/08/2009
ws. powtórnego naruszenia przepisów przez reprezentację Królestwa Dreamlandu

W związku z powtórnym naruszeniem przepisów Uchwały RD nr 7[*]. przez reprezentację Królestwa Dreamlandu postanawiam, na podstawie § 5 wspomnianej Uchwały o dyskwalifikacji reprezentacji Królestwa Dreamlandu z dalszych rozgrywek V-Mundialu w Winktown.

Decyzja wchodzi w życie w chwili ogłoszenia.

2 kolejka V-Mundialu – zapowiedź

2 kolejka V-Mundialu – zapowiedź

V-Mundial

Austro Węgry – Królestwo Natanii

Zapowiada się ciekawy mecz. Gospodarze z Austro-Węgier w poprzedniej kolejce zaskoczyli, dominując w meczu z finalistami PI, Sclavinią i prawie ich ogrywając (stracili gola w 90 minucie z rzutu karnego!). Czy i tym razem sprawią zacięty opór faworytami? Bo do takich niewątpliwie zalicza się Natania. I nie zmieni tego nawet przegrana w meczu z Gnomią. To wciąż klasowa drużyna, którą trzeba zaliczyć do grona faworytów. Czy podopieczni Mike von Laue zrekompensują się za wpadkę z Gnomami? Jeśli Austro-Węgry znów sprawią psikusa, to zawodnicy z Natanii będą w bardzo niekomfortowej sytuacji!

Gnomia – Morvan

Obie drużyny udanie zaczęły rozgrywki, co pozwoliło im już od początku uplasować się na czołowych miejscach tabeli. Prawdopodobnie jednak któraś z tych drużyn spadnie po tym spotkaniu z piedestału. Trudno wskazać faworyta tego widowiska. Niewąptliwie atutem Gnomów będzie komfort psychiczny po wygranej z Natanią, a także przewaga własnego boiska. Morvan zaś męczył się niemiłosiernie z Dreamlandem, jednak mimo wszystko O’Rhada posiada w swoich szeregach lepszych zawodników.. No, może ze skromnym wyjątkiem.. Albin Weidenfeller – obrońca Gnomów może zadecydować o losach spotkania..

Sclavinia – Scholandia

Zawodnicy ze Scholandii pokazali pazur w poprzedniej kolejce. Wypracowali sobie w końcu więcej sytuacji podbramkowych od Elderlandu, a w Scholopolis zatrzymali punkt. Teraz jednak wcale nie musi być podobnie. Scholandia przeplata wspaniałe występy fatalnymi. Wystarczy wspomnieć niedawno rozgrywany PI, w którym potrafiła ograć Morvan i równocześnie remisować z Okoczią! Sclavinia zagrała słaby mecz w Budapeszcie, więc teraz zawodnicy Owskiego muszą koniecznie wygrać. Jakakolwiek strata punktów może być zgubna, w następnych kolejkach czekają bowiem potencjalnie silniejsi rywale. Mimo wszystko trudno oczekiwać, by Sclavinia potraciła punkty na własnym terenie. Jak będzie jednak w rzeczywistości? Zobaczymy!

Elderland – Tyrencja i Luminat

Podopieczni Macieja Rehaggela z pewnością będą chcieli powetować sobie remis w Scholopolis na grajkach z Tyrencji i Luminatu, dlatego od początku rzucą się do zmasowanej ofensywy. Kibice bowiem z Elderlandu oczekiwać będą nie samego zwycięstwa, ale miażdżącego i efektownego sukcesu, gradu bramek i w końcu popisu umiejętności zawodników gospodarzy! I podobnie jak w przypadku Natanii i Sclavinii. Jeśli Elderland niespodziewanie pogubi punkty w meczu z Tyrencją, jego sytuacja mocno się skomplikuje! Tyrencja zaś mocno poturbowana po porażce z Wandystanem (1:5!) będzie chciała z pewnością zrehabilitować się i pokazać, że nie znalazła się w lepszej dywizji przypadkowo! Pytanie tylko czy przy obecnej formie będzie potrafiła stanowić zaciekły opór dla Elderlandu?

Królestwo Dreamlandu – Wandystan

Kolejne ciekawie zapowiadające się widowisko. Będący w świetnej formie Wandowie będą chcieli za wszelką cenę utrzymać się na fotelu lidera i wydaję się, że posiadają wszelkie argumenty ku temu, by podołać zadaniu.. Dreamland z pewnością jednak tanio skóry nie sprzeda. Dreamlandczycy pokazali chociażby w spotkaniu na Scrios atha Morvan, że zasługują na szacunek. Ciekawe jak zaprezentuje się ich świetna, trudna do sforsowania linia defensywna, na tle będących w piekielnej formie snajperów Wandystanu. Dreamland bowiem mało bramek traci, Wandystan dużo strzela. Jak będzie w tym spotkaniu? Warto wspomnieć, że obie drużyny znają się już z rozgrywek Pucharu.. 15 Listopada 2008 r., na Stadionie Narodowym Dreamlandu, górą byli gospodarze, wygrywając 2:1, jednak należy pamiętać, że goście byli już wtedy pewni awansu i z pewnością ulgowo podeszli do tego meczu. Mimo wszystko to jednak wskazuje na potencjał Dreamlandu. Tą drużynę stać na zatruwanie życia faworytom. Czy trener Magov będzie więc miał niemiłe wspomnienia ze środowego spotkania?

V-Mundial B

Rotria – Trizondal

Najciekawsze spotkanie II kolejki V-Mundialu B! Rotria, która zaskoczyła wszystkich pokonując Sarmatów 4:3, ma apetyt na powtórzenie tego wyczynu w spotkaniu z Trizondalem. Czy i tym razem Boża Opatrzność będzie nad nimi czuwała? Jeśli uda im się urwać punkty liderowi, staną się czarnym koniem tych rozgrywek! Do tego jednak daleka droga.. Trizondal w poprzedniej kolejce z zimną krwią wykończył chłopców z Erboki, nie dając im cienia szans (4:0!). Gdybyśmy mieli grać na papierze, to spotkanie z Rotrią zakończyłoby się pewnie podobnym wynikiem.. Ale w końcu nie gramy na papierze, tylko na boisku!

Erboka – Okoczia

Okoczia, która w poprzedniej kolejce odniosła historyczne, bo pierwsze zwycięstwo w oficjalnych rozgrywkach MUP, zamierza udowodnić, że nie gra po to, by dostawać notoryczne baty. Fenomenalny mecz z Al Rajnem może zwiastować nową erę dla tej drużyny, która do tej pory była raczej lekceważona. Obie drużyny zmierzyły swoje siły w rozgrywkach PI. Wtedy dwukrotnie padł remis. Faworytem tego spotkania jest Okoczia, bowiem Erboka przechodzi bardzo poważny kryzys formy.

Al Rajn – Republika Neopolis

Al Rajn z pewnością marzy o historycznym zwycięstwie, jednak w spotkaniu z Republiką Neopolis nie będzie o nie łatwo. W końcu zawodnicy Cyber Smitha uporali się z ziomkami obecnych rywali, ZE Chattyckimi aż 4:0! Teraz z pewnością będą chcieli powtórzyć ten rezultat. Nie skreślałbym jednak szans gospodarzy – skoro Rotria potrafiła ograć Sarmację, dlaczego Al Rajn ma uklęknąć przed Neopolis?

Pięciopolska – ZE Chattyckie

W tym spotkaniu zdecydowanym faworytem jest oczywiście Pięciopolska, która już w poprzedniej kolejce zadała ciężkie ciosy innemu debiutantowi. Trudno oczekiwać w tym spotkaniu innego rezultatu, tym bardziej, że tym razem zawodnicy Younga będą mieli atut własnego boiska. ZE Chattyckie z pewnością jednak tanio skóry nie sprzedadzą i do końcowego gwizdka będą walczyć z faworyzowanym rywalem o wyrwanie choćby punktu.

Księstwo Sarmacji – Piotrusiovo

Sarmacja, nadal będąca w szoku po meczu z Rotrią podejmie ambitną drużynę z Piotrusiova. Mimo wszystko faworytem jest Sarmacja, jednak cuda na boisku się zdarzają i podopieczni Piomara nie są z góry straceni. Upatrywać swojej szansy mogą głównie w słabym przygotowaniu psychicznym Sarmacji (trudno zmotywować drużynę po takiej wpadce!). Gospodarze pewnie od początku spotkania rzucą się do ofensywy, by odprawić gości z workiem bramek, a tym samym wciąż liczyć na końcowy sukces w V-Mundialu B!

Autor: Maciej Rehaggel

1 kolejka V-Mundialu – zapowiedź

1 kolejka V-Mundialu – zapowiedź

Morvan – Dreamland

Początek rozgrywek na Scrios atha Morvan zapowiada się niezwykle ciekawie. Gospodarze z Morvanu będą bowiem gościć drużynę z Dreamlandu, która może pokusić się o niespodziankę w tym spotkaniu. Morvan w trakcie okresu przygotowawczego rozegrał mało spotkań, w dodatku ostatni raz na boisko podopieczni O’Rhady wybiegli ponad miesiąc temu! Mimo to prezentują wysoką dyspozycję na treningach – ale czy forma będzie równa przez pełne 90 minut? Dreamland zaś grał stosunkowo często, ale w meczach kontrolnych nie popisywał się. Warto wspomnieć choćby remis na stadionie Okoczii. Jeśli więc podobnie zaprezentują się w sobotnim spotkaniu, to nie mają co liczyć na korzystny rezultat. Mimo wszystko Dreamland pokazał w trakcie Pucharu Interkontynentalnego, że może sprawić psikusa najlepszym!

Austro – Węgry – Sclavinia

Na gorącym stadionie w Budapeszcie rozgrywki rozpoczną dobrze znające się drużyny z Austro Węgier i Sclavinii. Dwukrotnie bowiem zmierzyli swoje siły w trakcie rozgrywek PI. Podopieczni Owskiego byli górą dwukrotnie, po zwycięstwach 2:1 i 3:1. Teraz powinno być podobnie, ale nie należy zapominać, że Austro-Węgry zostały wzmocnione nowym szkoleniowcem, Piotrem Wołeckim, który zapowiada, że zdobędzie w tym spotkaniu komplet punktów! Wołecki twierdzi, że głównym atutem jego drużyny będzie postawa Tavi Simionescu, który mimo wielu lat na karku, jest gwiazdą ligi!

Wandystan – Tyrencja i Luminat

Trudno oczekiwać w tym spotkaniu innego rezultatu niż pewne zwycięstwo Wandystanu! Tyrencja co prawda potrafiła zaskakiwać w rozgrywkach Pucharu, ale doświadczenie Wandystanu nie pozwoli na zlekceważenie rywala.

Gnomia – Natania

Zdecydowanie najciekawsze spotkanie 1 kolejki. Faworytem wydaję się być Natania, która w sparingach udowodniała, że jest w świetnej formie. Dodatkowo wzmocniona nowym bramkarzem, Elmerem Lindhem będzie stanowić trudną zaporę do przejścia dla Gnomów. Ci jednak również nie są bez szans. Wiele zależeć będzie od formy Albina Weidenfellera, który mimo, iż jest obrońcą, był Królem Strzelców PI (7 bramek)! W meczach sparingowych spisywał się jednak słabo, podobnie jak reszta drużyny. Porażki z Wandystanem (5:0), czy Okoczią (2:0) z pewnością nie napawają optymizmem przed tym spotkaniem.

Scholandia – Elderland

Obie drużyny znają się dobrze z rozgrywek PI. Wtedy dwukrotnie lepszy okazał się Elderland (1:0, 1:0). Co ciekawe również w sparingu między tymi zespołami padł identyczny rezultat! A to dobrze świadczy o tym jak trudno gra się zdobywcą PI z drużyną Scholandii. Jakakolwiek strata punktów w tym spotkaniu, może sporo kosztować Elderlandczyków. Dlatego podopieczni Rehaggela muszą zagrać na 100% swoich możliwości i od początku gry rzucić się do ofensywy. Zawodnicy ze Scholandii co prawda prezentują bardzo wysoką formę, ale w trakcie spotkania brakuje między nimi dobrej komunikacji. Ten problem z pewnością będzie zaprzątał głowę trenera Derby’ego, bowiem bez zrozumienia na boisku trudno będzie o dobry rezultat z Elderlandem..

Triumwirat Erboki – Trizondal

Na początek zmagań, podopieczni Marcina Komosińskiego zmierzą się z Erboką. Trudno oczekiwać niespodzianki, dlatego równie dobrze Trizondal mógłby wybiec w rezerwowym składzie.

Piotrusiovo – Pięciopolska

Ciekawy mecz na Stadionie Narodowym Barakana. Zawodnicy z Piotrusiova z pewnością będą chcieli w swoim debiutanckim meczu zaprezentować się jak najlepiej, szczególnie zaś ich nowy nabytek, Juliano Cordoba, który będzie chciał powstrzymać snajperów z Pięciopolski. Ci zaś powinni wygrać to spotkanie, bowiem posiadają w swoich szeregach dużo lepszych piłkarzy. Należy jednak pamiętać, że dobry skład to nie wszystko i Piotrusiovo może sprawić niespodziankę w sobotnim spotkaniu!

Rotria – Księstwo Sarmacji

W swoim debiucie w V-Mundialu, reprezentacja Rotrii zagra z Sarmatami. Oczywiście podopieczni Piotro Manciniego nie mają większych szans na choćby punkt w tym spotkaniu, ale z pewnością grać będą do samego końca. Być może pomoże im Boża Opatrzność?

W pozostałych spotkaniach zagrają:
Republika Neopolis – ZE Chattyckie
Okoczia – Sułtanat Al Rajn

Autorzy: Maciej Rehaggel, Marcin Komosiński