Browsed by
Category: EZPN

Relacje z Ligi Elderlandu – Druga, trzecia, czwarta i piąta kolejka

Relacje z Ligi Elderlandu – Druga, trzecia, czwarta i piąta kolejka

Na samym początku chciałbym przywitać Drogich Czytelników po trochę długiej mojej przerwie. Czym ona była spowodowana? Media, a w szczególności ich odbiorcy, lubią takie „sensację”, więc oznajmię prawdę. Trwały moje poszukiwania odnośnie natchnienia. Postanowiłem dokonać refleksji na temat mojego v-życia. Możliwe, że niedługo je zakończę. Wszystko może wydarzyć się. Tymczasem, zapraszam na relacje z Ligi Elderlandu, która w mojej opinii jest ciekawą ligą. Dlaczego? Już czwarty sezon trwa, na atrakcyjność wpływa także pewna nutka niepewności, co do każdego meczu. Oczywiście, trójka pretendentów do mistrzostwa jest, ale każdy wynik jest małą zagadką. Czasami, gdy stawiamy na tych „lepszych”, okazuję się, że akurat są w tym spotkaniu akurat „gorsi”. Ten kochany sport, a szczególnie piłka nożna. To trzyma mnie w v-świecie. Gdyby nie liga EZPN, dawno opuściłbym Was.
Od ostatnich moich słów, które ukazały się na łamach Biuletynu MUP, wydarzyło się sporo.
Trzeba powiedzieć, że liga coraz bardziej rozkręca się. Dlaczego tak sądzę? Minęły już cztery kolejki, czyli znajdujemy się prawie w środku sezonu. Teoretycznie szanse na mistrzostwo mają wszystkie zespoły, jednakże realne zachowała „Wielka Trójka”. Nazwa nie na pewno nie jest przypadkiem. Drużyny te biorą udział od samego początku tego przedsięwzięcia, mają najlepszy skład i prowadzone są przez solidnych managerów.

2. kolejka

Devils Melkorburg – Inter Cro Town 3-1 (3-1)

Cóż powiedzieć o tym starciu? Po prostu pewna wygrana drużyny Diabłów i tym samym kolejny krok w marszu po mistrzostwo.

Real Elder – EGP Cro Town 2-1 (1-1)

Ten mecz charakteryzowała walka na boisku. Młody zespół Elderlandzkiej Gazety Powszechnej Cro Town był blisko wywołania sensacji. Jednak zawodnicy Realu Elder do ostatniej minuty zachowali zimną krew i wykorzystali rozluźnienie przeciwników.

Regis Cro Town – FC Elder 1-2 (0-1)

Wyrównany mecz, ale decydujący gol w 88 minucie. Emocji nie zabrakło przez całe spotkanie.

3. kolejka

FC Elder – Real Elder 0-0

Mecz pomiędzy dwoma silnymi ekipami. Jak mecz się zakończył? Jak widać remisem, którego raczej nie lubią kibice.

EGP Cro Town – Devils Melkorburg 0-1 (0-1)

Skromna wygrana, aczkolwiek uważam, że piłkarze Devils starali się kontrolować sytuację na boisku.

Regis Cro Town – Inter Cro Town 1-5 (0-1)

Najwięcej bramek w tej kolejce mogliśmy podziwiać w tym meczu. Skoro dużo goli, to i dużo emocji. Bez wątpienia najciekawszy mecz pokazujący siłę zespołu Inter Cro Town.

4. kolejka

Devils Melkorburg – FC Elder 1-1 (0-0)

Za hit tej kolejki z pewnością może uchodzić spotkanie dwóch mistrzów Królestwa Elderlandu. FC Elder oraz Devils Melkorburg. Po tym meczu z pewnością dużo więcej spodziewaliśmy się, jednak nie można uznać to spotkanie za nudne. Bramek wiele nie padło, jednak zażarta walka w końcówce o zwycięstwo, zakończyła się remisem. Czy ten wynik jest adekwatny do gry drużyn? Przeważał zespół Devils Melkorburg i trener tego klubu mógł czuć rozczarowanie.

Real Elder – Regis Cro Town 3-0 (0-0)

Trzy do zero. Sam wynik świadczy o przebiegu meczu. Zawodnicy Real Elder ciągle pozostawali w ofensywie. Atakowali bez przerwy bramkę przeciwnika. Poskutkowało to trzema pięknymi golami.

EGP Cro Town – Inter Cro Town 6-0 (3-0)

I co tu powiedzieć o takiego typu meczach? W poprzedniej kolejce wygrana 6:1, teraz przegrana 0:6. Można zauważyć niedoświadczenie zawodników, którzy popełniają masę błędów. Bez wątpienia jednak najciekawszy mecz!

5. kolejka

Inter Cro Town – FC Elder 0 – 2 (0-0)

Pewne zwycięstwo drużyny Pana Jacka do Nascimento, które niestety dla managera zakończyło się kontuzjami dwóch zawodników FC Elder. Bardzo słaby mecz w wykonaniu zespołu Inter Cro Town.

EGP Cro Town – Regis Cro Town 4 – 1 (3-0)

Pewna wygrana zespołu Elderlandzkiej Gazety Powszechnej Cro Town. Mecz emocjonujący, pełen żółtych, a nawet czerwonych kartek. Najbardziej ciekaw mecz, z pewnością spotkanie kolejki.

Real Elder – Devils Melkorburg 2 – 0 (2-0)

Koniec pięknego marszu zespołu Diabłów. Pierwsza przegrana od niepamiętnych już czasów. Real Elder potwierdził tą wygraną poważne aspiracje do mistrzostwa.

Relacje z Ligi Elderlandu – 1. kolejka

Relacje z Ligi Elderlandu – 1. kolejka

Na początku chciałbym przywitać wszystkich Szanownych Czytelników.

Moje serce napawa radością, gdy pomyślę o trwającym sezonie w Lidze EZPN. Oj, będziemy świadkami zażartej rywalizacji.

Na wstępie chciałbym jednak wygłosić oświadczenie.
Nie ustawiałem wyników meczów;). Poza tym, kto mi udowodni, że to robiłem, robię i mam zamiar robić:P. Tylko tak całkiem przypadkiem moje typy wyników pokryły się prawie całkowicie z rezultatami pierwszej kolejki Ligi EZPN.
(Dla osób, które nie są wtajemniczone, radzę przeczytanie mojej poprzedniej wiadomości)

To tyle humoru z mojej strony. Jak prawdziwy redaktor sportowy…mam dobre przeczucie. Przejdźmy teraz do rzeczy arcypoważnych.

Wyniki spotkań 1. kolejki Ligi EZPN
1. FC Elder      –      EGP Cro Town      1 – 0 (0 – 0)
2. Inter Cro Town     –     Real Elder     0 – 2 (0 – 1)
3. Regis Cro Town – Devils Melkorburg   0 – 4 (0 – 1)

Natomiast tabela prezentuje się następująco:

1.Devils Melkorburg 1 4 – 0 3
2. Real Elder 1 2 – 0 3
3. FC Elder 1 1 – 0 3
4. EGP Cro Town 1 0 – 1 0
5. Inter Cro Town 1 0 – 2 0
6. Regis Cro Town 1 0 – 4 0

Jak widać, „świeże” zespoły nie miały szczęście na samym początku sezonu. Od razu, każdy nowy zespół trafił na kandydatów do mistrzostwa tejże ligi. Możliwe, że jest to również spowodowane małym doświadczeniem ich trenerów. Życzę jednak powodzenia i sukcesów w kolejnych potyczkach.

Bez żadnych wątpliwości, drużyną kolejki został team prowadzony przeze mnie ( Devils Melkorburg- przyp. red.); trenerem natomiast – były Prezes MUP, Pan Jacek do Nascimento (prowadzi zespół FC Elder). Najwartościowszym zawodnikiem na boisku okazał się Almalrich Chujeba (22-letni pomocnik Devils).

Do jedenastki sezonu zostali wybrani:
GK: Frank Price (Real Elder)

D: Olek Wieniawski (Devils Melkorburg), Lech Sypniewski (Devils Melkorburg), A. Dombrovski (Devils Melkorburg), P. Bruckenthal (FC Elder)
MF: Sigurd Kamsten (FC Elder), Jan-Ove Ährlig (Devils Melkorburg), Chris Johnston (Devils Melkorburg), A Chujeba (C) (Devils Melkorburg)
F: Thomas Lennon (Real Elder), Jarek Grubski (Devils Melkorburg)

Starczy już tych smętnych wiadomości:).
Co można powiedzieć o poszczególnych meczach?

W pierwszym spotkaniu nie było zbyt dużo emocji (oprócz czerwonej kartki). Mecz przeciętny, „nie porwał” na pewno kibiców.
O drugiej potyczce mogę dowiedzieć znacznie milsze słowa. Sam fakt, że padły dwa gole o czymś już świadczy. Oprócz jednak trafień do bramki, na wspomnienie zasługuje ostry styl gry obu drużyn. W tym spotkaniu sędzia pokazał kilka kartek, a lekarze na pewno nie nudzili się (dwóch zawodników doznało kontuzji).
Trzeci mecz – to po prostu piękny spektakl. Szkoda tylko, że trochę jednostronne to widowisko było. Mój główny kandydat na mistrza rozgromił przeciwną drużynę aż 4:0. Kolejny przeciwnik już powinien zacząć się bać;).

Pozdrawiam Drogich Czytelników. Do następnej wiadomości:).

Relacje z Ligi Elderlandu – rusza już kolejny sezon!

Relacje z Ligi Elderlandu – rusza już kolejny sezon!

Mam zaszczyt poinformować Szanownych Czytelników, że w Królestwie Elderlandu rusza kolejny sezon, już czwarty! W obecnych rozgrywkach wystąpi 6 zespołów.
Oto one : Regis Cro Town, Devils Melkorburg, Inter Cro Town, Real Elder, FC Elder, EGP Cro Town.
W porównaniu do zeszłych sezonów odeszło trochę zespołów, ale również kilka przybyło. Krótko mówiąc nastąpiła pewna rotacja zespołów. Jednak trzy zespoły (Devils Melkorburg, Real Elder oraz FC Elder) uczestniczą w Lidze EZPN od momentu jej powstania. Te kluby są głównymi pretendentami do zdobycia mistrzostwa. Nikogo natomiast nie powinniśmy skreślać, rywalizacja na pewno będzie bardzo ciekawa.
Mecze pierwszej kolejki :
2007-12-12 18:00  Regis Cro Town  –  Devils Melkorburg   [1-3]
2007-12-12 18:00  Inter Cro Town  –  Real Elder   [0-2]
2007-12-12 18:00  FC Elder  –  EGP Cro Town   [1-0]
Moje typy wyników umieściłem w nawiasach prostokątnych.

Krótka historia:

Mistrzowie ( w nawiasie sezon) :
1. FC Elder (pierwszy sezon),
2. Devils Melkorburg (drugi),
3. Devils Melkorburg (trzeci)

W zeszłym sezonie zostal utworzony również Puchar Króla. Jego zwycięzca został zespół prowadzony przeze mnie ( tj. Devils Melkorburg ).

Wszystkich zachęcam do przeczytania sprowazdania z pierwszej kolejki, które zapewne ukaże się jutrzejszego dnia w okolicach godzin nocnych;)

Relacje z Ligi Elderlandu

Relacje z Ligi Elderlandu

Na początku chciałbym przedstawić swój plan odnośnie mojego pisania o lidze Elderlandzkiego Związku Piłki Nożnej. Postanowiłem zamieszczać tu przede wszystkim wyniki i tabele, ale również komentarze i spostrzeżenia. Z przykrością muszę stwierdzić, że nasza liga chwilowo stoi w martwym punkcie. Niedługo jednak wszystko ruszy z pełną parą.